PDA

View Full Version : Разделянето на "по-големи" от смотаните



r0sitY
05-02-2009, 12:18
Някой са принцисите на класа..идват всеки ден с различни блузи,купуват си най-скъпите неща..имат се за различни от останалите.Ходят с другите "випове" да пушат,пият..всеки петък и събота в дискотеките-пияни..
Освен тези т.нар. ВИПОВЕ,които се имат за нещо повече има и обикновени деца.Те не пушат,не се напиват,не се бият и всяка тяхна втора дума не е псувня.За останалите това е смешно.Обиждат ги,те нямат приятели,защото всички тичат по гъзовете на по-големите..Те са самотни..Никой не ги разбира.Същност тези деца са много повече,от всички.Впреки,че не се наливат и не пушат-те са едни прекрасни деца!Имат и те недостатъци,но имат и много качества.Тези "задръстените" знаят как да се оправят в живота..Знаят как да успеят-докато нашите "приятели" чакат на някой!

Какво мислите за обикновените деца,които не са като останалите?Защо не ги разбираме?Мисля,че те не са виновни,че мама и тати не са богаташите на града или че са им дали добро възпитание..
Какво Ви е отношението към тези деца?

Надявам се темата да не се затвори..Не е лошо да се позамислим и дано като отидете на 7 на училище да бъдете по-мили с тези деца.Те имат нужда някой да ги подкрепи,а не постоянно да бъдат наранявани.
И ние сме деца като тях..Поставете се на тяхно място..Няма да Ви е приятно!!!

Jumbie483
05-02-2009, 12:42
Откри топлата вода ;)
Има мнооого такива теми..

Mi6inka
05-02-2009, 14:11
няма такива като обикновени и необикновени деца/хора... всеки е индивидуален и различен ..това ,че така наречените от теб "випове" не са дорасли ,за да го осъзнаят си е само в техен минус ;) Това разделение го има навсякъде.. просто бъди над тези неща ,не си усложнявай допълнително живота и всичко ще е ок! ;) Всеки има право да прави това ,което иска.. гледай себе си и собсвените си интереси..не се меси в чуждите работи и така... :) Иначе отиват много нерви за безмислени неща... :)

bubblebabe
05-02-2009, 14:13
Откри топлата вода ;)
Има мнооого такива теми.. :)

Biskfitka
05-02-2009, 15:03
Откри топлата вода ;)
Има мнооого такива теми..+1

И кво толкова...всеки си живее живота както иска... :?
С тия теми нищо няма да се промени

PIF
05-02-2009, 15:16
нали знаеш какво става с тези "по-големите" после.

martinelka_kuklata
05-02-2009, 15:32
нали знаеш какво става с тези "по-големите" после.
+1 Но те стават все повече и повече. Не забравяйте, че по-лесно се става лош и станеш ли такъв, връщане назад НЯМА!!!

xcomplicatedx
05-02-2009, 15:55
всеки е различен

MP
05-02-2009, 16:07
Повечето от тези "обикновени" деца са побъркани и депресирани за нищо.Обиждани са,защото те го позволяват.Те са си виновни за всичко.Не е задължително да си "гъзар",който постоянно псува и се прави на отворен,или пък да си като курва за да те уважават.Това са някакви глупави предразсъдъци на хора,които ги мързи да мислят и нямат никакво самочувствие,като разбирасе обвиняват другите за това.

П.П Biskfitka моля те искрено,смени си аватара...

TheNewReligion
05-02-2009, 16:12
Пишеш за тези хора, сякаш са слаботелесни. Я се осъзнай малко и не пиши наизуст.

MP
05-02-2009, 16:21
Познавам такива хора,те се държат сякаш са слаботелесни и парадират с "обикновеността си" .Няма какво да се осъзнавам,достатъчно съм ги чувал тези емоционалнии лигавщини.Ако бъдем честни,те повечето СА слаботелесни,защото ако си здрав физически,ще имаш и самочувствие.

DaNGeRousLy
05-02-2009, 16:30
Тези "големите" няма да бъдат толкова обичани след време, все пак има и по-големи. :-o (това е моето мнение по вапроса) 8)

Biskfitka
05-02-2009, 16:31
П.П Biskfitka моля те искрено,смени си аватара...И без тва щях да го сменям....

а ако може да знам защо искаш да го сменя 8-) :)

psihqsala
05-02-2009, 16:50
Според мен този начин на мислене да разделяте хората на ''cool'' и не ''cool'' е чиста промивка на мозъка. Много американски филми сте гледали,бе, хора...
Я се замислете... Животът да не би да е като това, което се случва в училище ?? Нищо общо ! Аз сега завършвам и моята равносметка е следната-никога не съм била от така наречените ''ВИП'', за които ти говориш, винаги съм била обикновена, но въпреки това не съм позволявала да ме тъпчат ! То по твоята логика всички, които не са намацани с 100 тона грим и не се напиват до козирката са ''смотани'' и ''готините'' ги тъпчат. Е, да, ама не ! Ти може и да си ''обикновен'' и пак да си имаш самочувствие и да не позволяваш другите да ти се качват на главата ! Аз се забавлявам, но никога не парадирам с това, излизам си с хора, които на мен ми харесват, но не се фукам с напиването си, например. И ме уважават хората. Просто създавам такова усещане у тях. Никой не е виновен на ''смотаните'', че ги тъпчат и обиждат-причината не е, че не пият или не са в крак с модата, а че се дават.. ще се държат с теб по начина, по който покажеш че могат да се държат с теб.. нито по-зле, нито по-добре. А това, че има деца, които живеят, за да дразнят, комплексирани лайна, които само обиждат по-слабите е друга тема. Не ми се е случвало да съм с такива хора и се радвам. Но мисля, че това твое разделение е твърде крайно, твърде черно-бяло.

r0sitY
05-02-2009, 17:00
Ти не се хвалиш..Ти излизаш с хора,които на теб ти харесва,но повечето днешни тинейджъри точно с това се фукат..Кой колко бири е изпил,кой повече е пушил..Ти сега завършваш и си минала по този път,но днешните тинейджъри са още по-зле..Аз съм седяла с момчета и те си говорят"Кой колко пъти се е напивал..Кой издържа на алкохол..напиват се нарочно..кой е пушил трева и кой не"..
Наистина сега са велики,но в живота може и да не успеят!

r0sitY
05-02-2009, 17:00
Според мен този начин на мислене да разделяте хората на ''cool'' и не ''cool'' е чиста промивка на мозъка. Много американски филми сте гледали,бе, хора...
Я се замислете... Животът да не би да е като това, което се случва в училище ?? Нищо общо ! Аз сега завършвам и моята равносметка е следната-никога не съм била от така наречените ''ВИП'', за които ти говориш, винаги съм била обикновена, но въпреки това не съм позволявала да ме тъпчат ! То по твоята логика всички, които не са намацани с 100 тона грим и не се напиват до козирката са ''смотани'' и ''готините'' ги тъпчат. Е, да, ама не ! Ти може и да си ''обикновен'' и пак да си имаш самочувствие и да не позволяваш другите да ти се качват на главата ! Аз се забавлявам, но никога не парадирам с това, излизам си с хора, които на мен ми харесват, но не се фукам с напиването си, например. И ме уважават хората. Просто създавам такова усещане у тях. Никой не е виновен на ''смотаните'', че ги тъпчат и обиждат-причината не е, че не пият или не са в крак с модата, а че се дават.. ще се държат с теб по начина, по който покажеш че могат да се държат с теб.. нито по-зле, нито по-добре. А това, че има деца, които живеят, за да дразнят, комплексирани лайна, които само обиждат по-слабите е друга тема. Не ми се е случвало да съм с такива хора и се радвам. Но мисля, че това твое разделение е твърде крайно, твърде черно-бяло.

psihqsala
05-02-2009, 17:15
Да, защо цитива 2 пъти мнението ми само не разбрах ?

Shia
05-02-2009, 17:22
Всеки с подходящи дрехи и грим може да стане(или да прилича) на ВИП.
Виповете изгарят по-бързо от "смотаните",щот те запазват държанието си в училище и в работат си и един шеф няма да търпи подобно отношение.Ще се опари ВИП-а няколко пъти и ще се кротне или ще продължава да затъва.
Познавам такъв човек,който е в такова положение.Задържа се на работа седмица,щот не знае как да се държи и няма никакви доходи.

fc
05-02-2009, 17:22
Като се остават да бъдат подтискани така ще е.

TheNewReligion
05-02-2009, 17:24
Познавам такива хора,те се държат сякаш са слаботелесни и парадират с "обикновеността си" .Няма какво да се осъзнавам,достатъчно съм ги чувал тези емоционалнии лигавщини.Ако бъдем честни,те повечето СА слаботелесни,защото ако си здрав физически,ще имаш и самочувствие.
1. Не се отнасяше за теб, а за авторката. :wink:
2. Това, че ти познаваш петима, които парадират с обикновеността си, не значи, че всички, които не пият и не пушат са такива.
Ти и авторката говорите наизуст. Няма смисъл от силни обобщения като тези, които вие давате. :) Нека оставим хората да бъда такива, каквито искат да са.

doodle
05-02-2009, 17:55
Ъмм ако имаш самочуствие няма смисъл да се занимаваш с такива глупости ...Няма ''обикновени'' и ''Випове'' . На ''виповете'' не им пука , а ''обикновените'' се самосъжеляват..Всички правят това което искат , човек сам гради живота си .. :) Да вярно че има хора които прекаляват , иии се вживяват и тн , но в краина сметка всичко се връща . :wink: И немога да разбера защо все трябва да гледаш някои друг какво е облякъл, как се държи ,какъв е, иии тн . Хора , гледаите себе си .. Не Другите , а ТИ правиш живота си ! :) :) :wink:

happyfacex
05-02-2009, 19:23
^
абе всички сте свръх задръстени въпросът не е там кой какъв влиятелен татко има а кой как се държи ако се държиш като лидер ще си лидер ако се държиш като смотлйо ще си смотлйо еми сори както ги наричаш обикнавенните се оставят да ги тъпчат е мн ясно че ще им се качат на главата проблема си е до самата нагласа :?

MP
05-02-2009, 20:16
Познавам такива хора,те се държат сякаш са слаботелесни и парадират с "обикновеността си" .Няма какво да се осъзнавам,достатъчно съм ги чувал тези емоционалнии лигавщини.Ако бъдем честни,те повечето СА слаботелесни,защото ако си здрав физически,ще имаш и самочувствие.
1. Не се отнасяше за теб, а за авторката. :wink:
2. Това, че ти познаваш петима, които парадират с обикновеността си, не значи, че всички, които не пият и не пушат са такива.
Ти и авторката говорите наизуст. Няма смисъл от силни обобения като тези, които вие давате. :) Нека оставим хората да бъда такива, каквито искат да са.

Ти говориш наизуст за говоренето наизуст. (колкото и смешно да не звучи) .Самият факт,че познавам такива хора доказва,че не говоря наизуст,а думите ми се основават на личен опит.А хората,които познавам са извадка от мнозинството и те хич не са малко.Много ясно,че не всички са такива,но тези,които не са, не спадат към споменатите в темата,следователно нямат нищо общо.Изключения има винаги...

Denchoy
05-03-2009, 15:25
Иди се оплачи на арменския поп...За да уселееш като индивид в днешно време се изисква издръжливапсихика, собствено мнение и да можеш да си правиш изводи от всички ситуации, на които си свидетел..И неможеш да определяш никой човек като "обикновен", просто тези "деца" незнаят как да покажат, че марковите дрехи не са признак за престижност...

grozdeto
05-03-2009, 15:47
Добър ден първо на всички! Прегледах почти всички мнения и искам да кажа, че това разделение на обикновени и "ВИП" е прекалено относително. Лично смятам, че няма обикновени хора - всеки е даровит с нещо стига да може да го открие какво е. Друг е въпроса, че има хора, такива с понижено самочувствие, които биват стъпкани от хора, правещи се на велики. Аз също съм бил по такъв начин потъпкван, признавам си беше ми много трудно и всеки ден в училище тогава беше ад. Почнах усилено да тренирам да се занимавам със спорт и по този начин ми се вдигна самочувствието. Още нещо - хората,държащи се по този начин, наперено и арогантно, често избиват комплекси и говорят неща които 80% от случаите не са вярни или са преувеличени. За другите мога да им кажа, че може би сега изпитват трудности в училище или в живота, но и тяхния момент ще доиде, защото най-интересното предстои!

miminky
05-03-2009, 18:28
според мене човек не трябва да е прекалено задръстен, нито прекалено "ВИП". аз съм си избрала да бъда някъде посредата-разбирам се както с единте, така и с другите, не страня от никого в класа, само защото е лошо облечен или задръстен. голяма част от тея випове просто са ми смешни с тея излзиания всяко междучасие да пушат и да се прават на важни :lol: много мразя някой като каже: абе тая няма да я извикам да излезе с нас, щото виповете не я харесват и после и мен ще ме помислят за такава.. или пък тея комплексираните, решили да стават випове и като почнат в даскало да се уговарят на висок глас вечерта в кой бар да отидат и стигнат до заключението, че мама и тати не ги пускат след 9 навън. Писнало ми е да дружа с такива и да се правя на част от тях и стиганх до залючението, че задръстените имат много повече приятели от виповете, които си имат приятели само за кафета и магазини, ама не могат да си кажат една прказка :?

venom0706
05-04-2009, 10:15
Пффф мойто даскало е на съшия принцип на деление....На мен хич не ми и пука,контактувам само с определени хора,а другите не ме инт.

vampirekiss
05-04-2009, 10:38
Тези дето се правят на ''големи'' в последствие хора не стават.Пък и не е нужно останалите да им се оставят.Глупавмо е да се оставяте да ви тъпчат някакви надувки.Те не са нищо повече от вас и лично на мен най ми е мбило интересно,защо има такива,които им ходят след гъзовете.За да за по-велики и известни ли ?Тази история навсякъде по училищата може да я видиш.Обаче живота е такъв,какъвто си го направиш и мисля,че от вас зависи дали ще се оставите на ''виповете'' или ще им наритате задниците и ще им покожете,че не са нищо повече от едни превземки и не струват.Аз не съм от задръстените,нито съм от ''Великите''.Всъщност нека са си ''Випове'' обаче да не обиждат останалите,които не търчат след тях и не им се кланят.

rauwkost
05-04-2009, 12:54
нали знаеш какво става с тези "по-големите" после.
Да, всички знаем какво става с богаташчетата, едно голямо ла*но (т.нар. мутри) което по-късно ще ни управлява. :)

AnnATeo
05-05-2009, 22:15
Ок, да приемем, че с грим и хубави дрешки мога да заприличам на ВИП-че. И какво? Трябва ли да падна на това ниво само, за да се отнасят с мен "с уважение"?И защо хората, които наистина мислят с главите си са задръстени и слабохарактерни? Ако всеки един ден от живота ти те тъпчат по този начин така наречените ВИП-чета, колко ще ти отнеме да паднеш духом? Излиза, че човек трябва да има наистина силен характер и голяма доза самочувствие, за да оцелее в тази среда.

nesu6testvuva
05-06-2009, 10:05
Чудя се защо делиш само на 2 групи хората!И имам един въпрос:ти към кой спадаш? 8)

TheGirlNextDoor
05-06-2009, 12:35
към автора:като ти чета поста имам чувството,че някои те е депресирал :S

..хората не се делят на групи..всеки е различен
^^за това че така наречените от теб "добри деца" са обиждани не е виновен никoй.Щом те го позволяват..

аз мога да ти кажа,че има много момичета и момчета,които не се напиват,не пушат и се обличат "всеки ден с различна блуза" и все пак имат много приятели и се забавляват

..не можеш да обвиняваш другите за това,че някой е такъв или онакъв.. :smile:

AnIcHkAtA
05-06-2009, 12:46
Винаги е било така и винаги ще бъде.Важното е да си печен и човечен само тогава хората ще те оценят.