PDA

View Full Version : Може ли да се пише есе на матурата по Литература ?



AmbeR
05-02-2009, 14:20
Мога ли според вас да напиша на матурата по литература есе? И в такъв случай как ще формулирам литературния въпрос, т.е. как ще го формулирам,за да мога да напиша есе,а не интерпретативно съчинение ?

BeboP
05-02-2009, 19:00
Всъщност въпросната последна задача обикновено е формулирана така - "Коментирайте темата за еди-кое-си в откъса/стиховете...". Така зададена, "темата" не изисква да се пише нито ЛИС, нито есе, а нещо средно.

afterforever
05-02-2009, 19:02
всъщност можеш да пишеш или есе или т.нар. ЛИС, но въпросът е дали трявба да се пише жарна на творбата ти, което мисля, че в крана сметка се оказа незадължително

Boyd
05-03-2009, 14:17
На матурата се пише коментар по проблем от откъс от текст. Това включва теза и доказателства по тезата. Така че не може есе!

Mementomori
05-03-2009, 16:00
Реално погледнато може,но дефакто нас ни посъветваха миналата година да не пишем есе!

afterforever
05-03-2009, 19:00
На матурата се пише коментар по проблем от откъс от текст. Това включва теза и доказателства по тезата. Така че не може есе!

Ще ме прощаваш, ама ти как си представяш писането на есе... е така, квото ти дойде н

AmbeR
05-13-2009, 11:13
Аз питах учителката ми по литература и тя ми каза,че може да се пише есе и не трябва да поясняваш,че пишеш есе,а трябва от самата структура на текста ти и от начина на писане да проличи,че е есе.
Благодаря ви все пак за мненията. Аз мисля да пиша есе. :) Успех на всички !