PDA

View Full Version : къдрин?!



ILY
05-02-2009, 14:56
някоя да го е ползвала ? .. ако може малко инфо как се ползва и колко г/д стува :smt017 8-)

gabri3lla
05-02-2009, 15:23
По-добре не прави грешката да си къдриш косата така. За цена нямам представа не съм се интересувала, но нямаш оттърване после от тези къдрици, които ще станат. Приятелка преди две години и повече беше ходила на фризьор да я правят и все още неможе да и израсте косата от това изгорялото. Да не говорим, че ходеше само с къдрева коса. Никаква прическа не и стоеше...

FeelMe
05-02-2009, 15:49
а може ли малко инфо за това , не друго ,но ми стана интересно ,тъй като никога не съм чувала за подобно нещо.

ILY
05-02-2009, 15:54
аз вчера бях в един магазин за козметика на Плиска и на излизане с периферното зрение мернах някво шишенце с безцветна течност и надпис къдрин и ми стана инт. понеже до сега не бях чувала за такова животно ... :) :)

sladkish_14
05-02-2009, 16:38
Аз съм виждала , но никога не съм ползвала! Вуйна ми забрани! 8-) Някога останала почти без коса от него ..Лично аз не знам , защо толкова много го търсите , като може да си направите къдрици с какви ли не други препарати и средства ,, От хубави по - хубави ,, Ако ще си купуваш къдрин по - добре го използвай с фризьор ,,

SunSmile
05-02-2009, 20:53
Къдрина е препарат, с който се намазва косата преди да се навие на избрания размер ролки. Ефекта му е да се накъдриш трайно. Държи около месец г/д като постепенно започват да падат къдриците и косата да придобива естествената си форма. Къдренето с къдрин не се отмива при първото къпане, а косата продължава да си стои къдрава.

Лоши са последствията от къдрина - изгоряла коса, слаба, тънка коса, която се къса много лесно, слаб косъм... Косата след това е като метла, ако не се постриже и не се подхранва с хубави препарати.
Абе къдрина не е най - добрия вариант. Баба ми се къдри с него. Сега има много други на4ини да се накъдриш и то за по-краткотраен ефект. Има много по-качествена стилизираща козметика! Къдрина е доста крайно решение и първо трябва да се прецени каква е структурата на косата и дали ще има много лоши последици от къдрина :)

PanaH
05-03-2009, 09:03
И моята баба се къдреше с къдрин, но аз разбрах, че вече никъде не правят студено къдрене с къдрин ;)И по добре

heiress
05-03-2009, 10:41
Аз не съм запозната кой знае колко, но наистина много изтощава, от това което знам. По- добре недей.

Magic_Girl
05-03-2009, 12:29
Ne znam mnogo za kudrina 4esno kazano. Predi malko oba4e gledah edno mn qko klip4e, kak da si napravi6 qki kudrici. http://abiturientite.com/index.php?option=com_seyret&task=videodirectlink&id=271&Itemid=3
Vij go mnogo e efektno. I stavat strahotni masuri. :-)

Rofl4e
05-03-2009, 12:41
къдрина се използва за къдрене на коса.. ходиш на фризиор слега ти ролки и те маже с кадрин.. и косата ти стои къдрава.. и никаква прическа не можеш да си направиш.. а и после трябва да си я подстрижеш като порасне за да се премагне изгорялото от къдрина

co0alla
11-01-2010, 09:45
Разбрах, че с къдрина може да се изправя и косата, попитах баба ми (както винаги, защото тя по-си е патила както се казва) и тя ми каза, че къдрина много изгаря косата. Вчера една приятелка ми каза, че не изгаряла, но като се сетя когато тя се накъдри (тя беше с много права коса като сламка) и и държи 1 година този къдрин. Исках да си го взема за да си изправя косата ( тя е къдрава в краищата), но се отказах, поради причината, че косата ми много бързо цъфти и като са изправя с този къдрен ще е много изтощена и по-бързо ще цъфти.

koni
11-01-2010, 20:35
Къдрина се използва от много фризъори, но нали знаете колко често и те изгарят косите. По добре не пробвайте сами.