PDA

View Full Version : Мазен скалп



vickey
05-02-2009, 15:37
Имам мазен скалп а в същото време сухи краища и незнам какъв шампоан да си взимам.Знам че косата не трябва да се мие често но моята се омазнява много бързо и немога да изляза от нас ако не я измия. Казаха ми да си взема бадемово масло и да си мажа корените и така малко по малко 6тяло да се забави омязняването а още когато косата ми изсъхна и лъщеше отгоре заради мазното масло... незнам какво да правя ](*,)

FeelMe
05-02-2009, 15:41
вземи си сух шампоан(нещо подобно на дезодорант,такава му е опаковката) на Клоран с екстрат от овес.Има го в повечето магазини за козметика и във аптеките.На различните места е различна цената - от 12 до 20 лева. :)

sladkish_14
05-02-2009, 16:35
На тебе май кожата навсякъде ти е мазна .. Нямаш ли пърхут от тази кожа на главата ти ,, :shock: За сухите крайща - вземи си кристали и съответен шампоан за сухи крайща ! Аз използвам на Elseve шампоан , имам си серум за крайщата и кристали и съм доволна! Но си иска и подстригване , преди да почнеш да слагаш всичко това на главата ти първо иди на фризьор, защото често момичета се оплакват от изцъфтяли връхчета пък не ходили с месеци на фризьор :? детска му работа! :? За мазната ти кожа , не знам какво да ти препоръчам - дерматолог пак .. Това от мене от останалите повече :-D

shell
05-02-2009, 18:57
гарнер имаха шампоан за мазни корени и сухи краища,а също и балсам :)

vickey
05-02-2009, 19:57
Редовно си се подстригвам колкото до кристалите чувала сам и за тях и смятам да си купя да ги пробвам, но мисалта ми беше че искам съвет за шампоан и за сухи краища и за мазен скалп а не шампоан само за едното и само за другото :) иначе ти благодаря.Колкото до това че навсякаде кожата ми е мазна , еми допустимо и напълно нормално и на главата и на лицето кожата да е мазна

bebeeeeee
05-02-2009, 20:14
зашо не пробваш с бадемово масло? нанася се в корените преди миене на косата и след 20 мин се отмива :)

vickey
05-02-2009, 20:42
и него пробвах...като си измих косата и още когато изсъхна лъщеше в корените

dead_princess
05-03-2009, 07:22
вземи си сух шампоан(нещо подобно на дезодорант,такава му е опаковката) на Клоран с екстрат от овес.Има го в повечето магазини за козметика и във аптеките.На различните места е различна цената - от 12 до 20 лева. :)
Мда,и аз имам такъв,но не е от БГ..много е добър ;дд :)

dqko
06-19-2012, 17:51
Имам мазен скалп а в същото време сухи краища и незнам какъв шампоан да си взимам.Знам че косата не трябва да се мие често но моята се омазнява много бързо и немога да изляза от нас ако не я измия. Казаха ми да си взема бадемово масло и да си мажа корените и така малко по малко 6тяло да се забави омязняването а още когато косата ми изсъхна и лъщеше отгоре заради мазното масло... незнам какво да правя ](*,)

Здравей, аз мога да препоръчам един шампоан които ще удължи срока на сухота на самия скалп. Примерно око се омазнява на втория ден ще започне да се омазнява на третия в рамките на месец време. Самия продукт е български натурален с хума без парабени, казва се AVIA и се предлага в различни аромати. Може да се намери по магазините или да се поръча on-line: http://store.aviacosmetics.com/category/3/shampoan.html

shutUp
06-19-2012, 18:09
Има тема за коса. Защо не попита там?
Иначе съм чувала, че измиването с отвара от коприва помага срещу бързото омазняване.
И не я мий много често. Ще изглежда гадно отначало, но според мен това е една от причините да имаш мазна коса.