PDA

View Full Version : За нещата от живота



lsd43
05-02-2009, 22:29
Странно е ,как понякога нещо съвсем малко може да обърне нечий живот ,замислих се над това ,как малките детайли от ежедневието ,всъщност правят огромни промени в нас ,без дори да го съзнаваме .Как едно на теория нещожно решение може да промени цялото ни бъдеще без даже да го осъзнаваме . Например ,ако реша да мина от дясната страна на пътя ,а не от лявата ,може да срещна някого или нещо ,което да стане част от бъдещето ми ,а може от това решение да изпусна огромен шанс ,който е бил от другата страна.Но обикновено докато взимам такива решения изобщо не се замислям ,че това може да променя живота ми ,ако поема по даден път ,може да срещна любовта на живота си ,но може и да я изпусна ,нима всичко е толкова сложно устроено?Нима няма маловажни решения и всяко едно което взимаме ,може да бъде "камъчето,което да преобърне каруцата"? Още по-невероятно е как нещата ,които правим всеки ден и които сме приели за даденост ,променят характера ни в продължение на години ,как една малка промяна в ежедневието ни ,може да се окаже пагубна за вътрешния ред на нещата ,сякаш ако не си изпия кафето в седем ,после цял ден нещо няма да е наред ,сякаш плана се е провалил и нещо не е както трябва ,нима едно кафе е способно на това или по-скоро е до толкова свикналото с рутината съзнание ,което приема различията като нередно нещо?Ами ако именно тази рутина е границата ,която ни кара да обмисляме много време "важните" решения в живота си ,нима всяко решение не е важно ? Все пак човек живее веднъж ,а някои шансове не се дават втори път ,кое е по-добре: разумния път на сигурния ,еднотипен човек ,знаещ какво трябва да прави утре или авантюриста ,готов всеки ден да преживява нови неща ,да открива щастието в малките детайли на деня ,да не знае какво ще последва утре ? Знам ,че живеем във времена на реализъм ,който даже клони към писимизъм и може би така е редно,но нима не трябва да живеем живота си като за последно ,да опитаме нещо по-различно от закоравялото ежедневие покрито с проблеми и изградено на твърдата сива настилка на обществените стереотипи?

SolusChristus
05-03-2009, 05:27
cool story bro

firegirlll
05-03-2009, 14:06
И аз доста пъти съм се замисляла.. Може би по-скоро разумният път е по-удачен, но рядко успявам да го постигна..

Kman
05-03-2009, 15:11
Дяволът се крие в подробностите/малките детайли.
Да живееш авантюристично понякога означава да се изправяш пред много по огромни дилеми,заради чиито разрешаване намираш огромната радост и удовлетворение от авантюристичния живот.Малко хора наистина умеят да живеят такъв живот,защото освен че е вълнуващ е и като игра на зарчета със съдбата си...залагаш всичко на определено число и ако се падне живееш невероятен живот,но ако не се падне стискаш зъби и понасяш нечовешки изтезания.Повечето хора не разполагат с тази коравост и предпочитат сигурността в това да знаеш какво ще ти се случи утре.И аз също съм запленен от авантюристичността,но съм озънал че немога да бъда по-различен от това което съм-нещо средно между стереотипите и авантюрата.
Готина темичка! И аз много пъти съм се замислял какво е щяло да стане ако не бях или ако бях направил или отишъл някъде другаде,но човек трябва да прави и грешки.

Shelcha
05-03-2009, 17:19
Бог е в детайлите.

Kman
05-03-2009, 17:25
Ае стига сте го намесвали тоя бог навсякъде,нека не разваляме хубавата тема...тва с дявола е просто израз.

Shelcha
05-03-2009, 17:30
Ае стига сте го намесвали тоя бог навсякъде,нека не разваляме хубавата тема...тва с дявола е просто израз.
и това с Бог също.
еднакво недоказуеми и безсмислени.
даже не откриват ти какъв си.
темата е банална. или вярваш в съдвата или не.
или се нуждаеш от справедливост после или от карма сега.

Jumbie483
05-09-2009, 17:23
^^ Темата не е банална, нещо друго вече стана банално.

По темата: Случайно е казано "Изживей всяка минута" и "Днес живей, сякаш е последният ти ден"
Но по логиката днес можеш да направиш нещо, което ще съсипе утрешния ти ден. А може да направиш друго, което ще го направи по-добър от вчерашния.
Нещо като голям бъзик с логиката на хората. Всеки избира един път несъзнателно и върви по него. Защото съмнява ме всеки един човек да мисли дали днес ще излезе с дълги панталони или 7/8 :)

WickerMan
06-11-2009, 13:19
Темата е много яка. Аз също много пъти съм се замисля за тези малки детайли(особено след като гледах " Странният случай на Бенджамин Бътан " Там имаше точно една такава сцена, ако тва не беше станало ако онова не беше станало). Най-гадното е, че от която и страна на "тротоара" да решиш да минеш не знаеш правилния път ли си избрал, авантюристичния или сигурния. На това може вече да му се каже съдба, макар че не вярвам в нея.

Liar
06-12-2009, 18:18
Животът се гради всеки ден,всяко дори на пръв поглед незначително решение може да се окаже важно,така че трябва да се мисли.Но пък за ситуции като тази с тротоара,тогава на човек му се иска да вярва,че от която и страна да мине,хубавото ще се случи.
Иначе аз не съм се мъчила с такива въпроси.

Nam3less3
06-15-2009, 08:47
Какъв е въпросът накратко?