PDA

View Full Version : Мед и диета? :S



Bianca
05-03-2009, 08:39
Дебелее ли се от меда? :-o Става ли за диета? Дори искам това да е основната ми храна.

elsy
05-03-2009, 10:05
Не мисля, че се дебелее, щото меда съдържа предимно глюкоза и фруктоза, а те са прости захари => се разграждат най-бързо в организма. Ама знам ли... да не те излъжа нещо 8-)

П.П. Защо ти е да отслабваш? :-o Виждала съм твои снимки и имаш много хубаво тяло.

sexa_na_kompleksa
05-03-2009, 10:07
Медът е много полезен и не се дебелее от него. Но разбира се, както с всяко нещо, не е хубаво да се прекалява с него.

silver_moon
05-03-2009, 10:08
Дебелее ли се от меда? :-o Става ли за диета? Дори искам това да е основната ми храна.
мм ако слагаш по една, една и малко супени лъжици в мляко, кафе и тн, немисля, че ще надебелееш, но това да ти е основна храна-със сигурност бая ще качиш. Медът по калоричност е горе-долу като захарта, по-полезен е от нея, но си е бая калоричен и не ти препоръчвам да си позволяваш по много от него

heiress
05-03-2009, 10:09
Е, ако не се тъпчеш много няма да надебелееш, но все пак не е 0 калории.

Pepincetyy
05-03-2009, 10:09
Няма да надебелееш, но в нормални количества...а ако ти е основна храна 100% ще надебелееш

Bianca
05-03-2009, 11:49
Не мисля, че се дебелее, щото меда съдържа предимно глюкоза и фруктоза, а те са прости захари => се разграждат най-бързо в организма. Ама знам ли... да не те излъжа нещо 8-)

П.П. Защо ти е да отслабваш? :-o Виждала съм твои снимки и имаш много хубаво тяло.
Надебеляла съм. Обаче това, че се разгражда бързо, май не беше хубаво. Огладняваш по-бързо така. А въпросът е да се изгори, не да се разложи. Не знам. :)
Ще гледам да не прекалявам.
Всъщност основната идея на темата ми беше да попитам дали от меда се отслабва и дали става за медна диета. :lol: :lol: :lol:

CfEtii
05-03-2009, 11:58
Мой близък ядеше огромни количества мед с кисело мляко и това му беше част от диетата,пък незнам..

fire_magic
05-03-2009, 12:19
Дебелее ли се от меда? :-o Става ли за диета? Дори искам това да е основната ми храна.

Еми искай,кво ти пречи...
Има таблици с калорий.... :-o

Rofl4e
05-03-2009, 12:45
от меда не се дебелее.. ;)

Joro951
05-03-2009, 12:53
Зависи, ако меда си е истински, чист мед не се дебелее. :)

Jesus
05-03-2009, 12:56
аз съм на вода и мед и ако има ефект ще ти кажа :)

CheriHool
05-03-2009, 12:58
^ от всяко нещо се дебелее.

Меда го използват по-скоро за други неща, не е баш с цел за отслабване. :)

Медът има средна енергийност от 300 килокалории на 100 g продукт. Значи смятай как не се дебелеело от него... :?

Попринцип меда има благоприятно влияние в организма ни върху двигателната активност на стомашно-чревния тракт и върху секрецията на стомаха и червата.
Той е и лекарство срещу гастрит, или ако имате някакви проблеми с киселините в стомаха. Също и с гърлото при хрема, грип, и всичките ангини и други болести, свързани с раздразнено, зачервено и т.н. гърло. :) Меда има антибактериално действия и точно за това се и изолзва при заболявания на лигавиците...
На места се среща и употребата му като диетично средство за отслабване, но само ако страдате от некви заболявания от рода на цироза... диабет.


И бианце, прекаляването с меда не знам дали знаеш,но води до захарен диабет... така, че доста внимавай с него.
Колкото е полезен, толкова може и да е опасен и вреден. :)


П.П. родата откъм тате са пчелари :D

Bianca
05-03-2009, 13:06
Няма да ям повече! :shock:
Хора, аз се отчаях. И аз вече не знам какво да ям. Досега се тъпках МЕСЕЦИ НАРЕД с овесени ядки като луда, и то с надеждата, да отслабна. А се оказа, че това е една от най-калоричните храни след тъпите баници, пици и хамбургери. Нямам думи просто. Преди се оплаквах, оплаквах, че тялото ми било еди-какво-си, почнах тъпи интерпретирани диети и си развалих тялото.
Така ме е яд, преди бях 50 килограма!!!

clever
05-03-2009, 15:01
бе ти нямаш нужда от диети :P
яж каквото ти стиска 8)

CheriHool
05-03-2009, 17:34
Няма да ям повече! :shock:
Хора, аз се отчаях. И аз вече не знам какво да ям. Досега се тъпках МЕСЕЦИ НАРЕД с овесени ядки като луда, и то с надеждата, да отслабна. А се оказа, че това е една от най-калоричните храни след тъпите баници, пици и хамбургери. Нямам думи просто. Преди се оплаквах, оплаквах, че тялото ми било еди-какво-си, почнах тъпи интерпретирани диети и си развалих тялото.
Така ме е яд, преди бях 50 килограма!!!
тряя да ядеш 60%мазнини, 30 въглеидрати и 10% пртеини дневно, ако искаш да отслабнеш трайно. Само, че става малко бавно с тия съотношения, но иначе си е екстра;)

me4eto
05-03-2009, 17:59
ми може в нормални количества
медът разгражда някои вещества
преди хапвах по лъжичка след вечеря, но спрях и започнах да замествам захарта с мед в кафето си сутрин

UnBelievable
05-03-2009, 18:01
Няма да ям повече! :shock:
Хора, аз се отчаях. И аз вече не знам какво да ям. Досега се тъпках МЕСЕЦИ НАРЕД с овесени ядки като луда, и то с надеждата, да отслабна. А се оказа, че това е една от най-калоричните храни след тъпите баници, пици и хамбургери. Нямам думи просто. Преди се оплаквах, оплаквах, че тялото ми било еди-какво-си, почнах тъпи интерпретирани диети и си развалих тялото.
Така ме е яд, преди бях 50 килограма!!!
Не си права за овесените ядки. Те са даже за предпочитане пред баниците и хамбургерите. Едното им предмиство е, че съдържат фибри / http://www.bb-team.org/articles/1546/ /
Вместо да се измъчваш от диети и тем подобни неща, защо просто не изключиш сладките неща, тестените храни и т.н. Това като за начало ще ти помогне :)
Иначе ето ти идея за една диета http://www.bb-team.org/articles/908/

П.С. Не си мисли, че ще стане бързо. По добре е да остлабваш бавно. И забрави за кантара, използвай само метъра - не кг са важни, а мерките :)

Sintya
05-03-2009, 18:23
Мед може, но по малко, ако ти се дояде нещо сладичко.
Е, естествено е по добре да се ядат зеленчуци и плодове. :)

PanaH
05-04-2009, 06:31
Мисля, че можеш да ядеш мед.Примерно аз в чая си не слагам захар, а мед..само да кажа, че и аз съм на диета :oops: