PDA

View Full Version : Премахване на големи бенки по тялото



Shia
05-03-2009, 09:28
Как се процедира при премахването на големи бенки по тялото,тези,които наподобяват пъпчица,като ги докоснеш
Искам да премахна няколко от тялото си,много лесно ги закачам с нокът(или ги закачат),а не е много добре това да става.

Не ми се ползват бабини рецепти
не търся по-евтиния начин,а по-ефикасния.

По оперативен път може,но има процедури за премахване на страничните ефекти
-появяване на бенката отново
-появяване на много бенки след операцията
-разраняване и инфектиране на кожата


:shock:

mysterious93
05-03-2009, 09:36
оф и аз имам такива...една на врата,на пъпа и малко под мишницата. то тва нз точно бенки ли са или ракови образувания не съм мн навътре :D но знам че не трябва да се пипат! недей да правиш нещо на своя глава. една фр също имаше и отиде на дерматолог и й предписали някъв мехлем за около 20 лева ли нз колко обаче й минали. то даже се беше мацнала без да иска някъде по кожата и стоеше като смучка...раничка...бе изглежда изгаря :D и аз трябва да отида обаче все ддз...все не остава време или забравям...та тва не са някви пъпки че да ги мажеш с квото ти дойде или да стискаш или маха сама...и си мисля че е по - добре да отидеш на дерматолог(колкото и банално да звучи) :-o

heiress
05-03-2009, 11:14
Аз съм чувала, че ги връзват с конец и те изсъхват... ама само съм чувала.

Pepincetyy
05-03-2009, 12:29
Най-добре ходи на дерматолог!!!

girl4eety
05-03-2009, 12:37
за да не права нова тема ще питам тук имам бенки по лицето /малки/ знам че може се махат с лазер как става,боли ли и колко пари е и остава ли после нещо като белег

Rofl4e
05-03-2009, 12:38
хдои на дерматолог и да ти ги изледват ... и ако са доброкачествени ще ти ги премахнат(но да нзаеш че остава след това като белег)

п.с. ако са не доброкачествени просто ще трябва да се примириш с тях ;)

Joro951
05-03-2009, 12:39
Оффф и аз имам 2 на лицето, които когато се бръсна мога мноого лесно да ги закача с бръснача и ме е страх и се чудя също дали могат да се махнат.. :/

allergic
05-03-2009, 12:40
Аз съм чувала, че ги връзват с конец и те изсъхват... ама само съм чувала.

:shock: как може да давате такива съвети?


А иначе махат се, да, но може да ти се появят други след това...Поне една ще ти се появи, според мен.

Joro951
05-03-2009, 12:41
НИКОГА не си махайте така бенки сами, много е опасно!

Rofl4e
05-03-2009, 12:42
Аз съм чувала, че ги връзват с конец и те изсъхват... ама само съм чувала.

:shock: как може да давате такива съвети?


А иначе махат се, да, но може да ти се появят други след това...Поне една ще ти се появи, според мен.

ако и ги премахва специалист остава като белег.. и НЕ се появяват още бенки

Pepincetyy
05-03-2009, 12:43
Оффф и аз имам 2 на лицето, които когато се бръсна мога мноого лесно да ги закача с бръснача и ме е страх и се чудя също дали могат да се махнат.. :/
Да,може да се махнат на мен са ми махали 2 но по тялото /и остава белег и е много грозно/ :? а ти на лицето .... ще ти седи ужасно, защото колкото по-голяма е бенката толкова по-голям е и белега... :?

girl91
05-03-2009, 13:02
Приятелят ми имаше една на тялото, която искаше да махне. Отиде на дерматолог, а след това тои го насочи към хирург. Самата бенка се изрязва и се зашива кожата, която е била покрай нея. След време се махат конците и сигурно остава белег... На моя приятел все още му зараства.

Jesus
05-03-2009, 13:02
аз имам не точно бенки и смятам есента като събера кинти да ги махна :)

allergic
05-03-2009, 13:09
Аз съм чувала, че ги връзват с конец и те изсъхват... ама само съм чувала.

:shock: как може да давате такива съвети?


А иначе махат се, да, но може да ти се появят други след това...Поне една ще ти се появи, според мен.

ако и ги премахва специалист остава като белег.. и НЕ се появяват още бенки
моя позната си махна и й се появи близо да мястото на старата ;)

DimovB
05-03-2009, 13:09
отиваш в дерматологичен център и там ще ти кажат как ще се махнат
предполагам или с електричество, или с изрязване