PDA

View Full Version : Слаба, изтощена, падаща коса.



Страници : [1] 2 3 4

heiress
05-03-2009, 11:01
Здравейте.
Аз понеже съм претърпяла адски много с моята коса. Много слаба и много рядка. И съм ползвала уникално много продукти и маски. И понеже знам колко е неприятно да имаш слаба и безжизнена или заплетена и суха коса съм насреща, ако някой има нужда от съвет или препоръка.
Ако, темата не ви допадне или нямате нужда само кажете и ще помоля да я изтрият, за да не се пречка.
Ако някой обаче има нужда от помощ... да пише.
Благодаря за отделеното време.
:)

Може да споделяте какви грижи полагате всеки ден за косата си.

sladkish_14
05-03-2009, 11:14
Ми кажи някаква маска де , рецепта ..?

heiress
05-03-2009, 11:16
Е, кажи за какво.. Аз не знам каква маска да ти предложа, след като не знам каква ти е косата.. дай малко инфо.
:)

sladkish_14
05-03-2009, 11:18
Най - вече суха ..

vellvet
05-03-2009, 11:22
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

heiress
05-03-2009, 11:26
Най - вече суха ..

След като ти е суха косата е добре да наблегнеш, както предполагам знаеш на омазняващите съставки в маската. Познатите масла: бадемово, тривитаминол-а, кайсиево и други. Може да опиташ маска с 2 с.л. бадемово масло, 2-3 капсули витамин Е, 1 с.л. зехтин и един жълтък... Понеже маслата и зехтина могат да омазнят много добавяш и жълтъка, тъй като както знаеш той има изсушаващи косата свойства.
Не забравяй през лятния период да използваш слънцезащитен спрей за косата, който е много важен за сухите коси, тъй като слънчевите и УВ лъчи спомагат за изсушаването на косъма. Избягвай третирането на косата без кристали или масла. Тъй като косата най- вече се изсушава от недостиг на витамини те съветвам да започнеш да приемаш Алфавит плюс липоева киселина (50-100 мг на ден) и витамин В5 (пантотенова киселина).
Успех.
:)

heiress
05-03-2009, 11:38
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Ами, най- добрия вариант е добре известния тривитаминол (ако косата ти го понася), хининовата вода/ шампоан, също са ефикастни, но аз ще ти препоръчам още: фрикции с корени от коприва, както и Стимулантът за коса на Икаров е много ефикасен, използвай го като мажеш косата с него и оставяш да престои една вечер, не е необходимо да слагаш кърпа. Има и нещо, за което никой не казва, а точно в него е същтността на бързия растеж на косата. МАСАЖЪТ! най- добре е около 20-30 мин преди измиване на косата, но ако нямаш нерви- поне 10 мин.. И за предпочитане с масло ( бадемово масло + масло от гроздови семки). Резултатът сама ще го видиш.
Успех.
:)

caseoftheex
05-03-2009, 12:06
изглеждаш достоверна 8-) ами за пърхут и тънка коса? 8-)

sladkish_14
05-03-2009, 12:08
Най - вече суха ..

След като ти е суха косата е добре да наблегнеш, както предполагам знаеш на омазняващите съставки в маската. Познатите масла: бадемово, тривитаминол-а, кайсиево и други. Може да опиташ маска с 2 с.л. бадемово масло, 2-3 капсули витамин Е, 1 с.л. зехтин и един жълтък... Понеже маслата и зехтина могат да омазнят много добавяш и жълтъка, тъй като както знаеш той има изсушаващи косата свойства.
Не забравяй през лятния период да използваш слънцезащитен спрей за косата, който е много важен за сухите коси, тъй като слънчевите и УВ лъчи спомагат за изсушаването на косъма. Избягвай третирането на косата без кристали или масла. Тъй като косата най- вече се изсушава от недостиг на витамини те съветвам да започнеш да приемаш Алфавит плюс липоева киселина (50-100 мг на ден) и витамин В5 (пантотенова киселина).
Успех.
:)

Брей ,, Златна си душко :-) 8-)

vellvet
05-03-2009, 12:08
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Ами, най- добрия вариант е добре известния тривитаминол (ако косата ти го понася), хининовата вода/ шампоан, също са ефикастни, но аз ще ти препоръчам още: фрикции с корени от коприва, както и Стимулантът за коса на Икаров е много ефикасен, използвай го като мажеш косата с него и оставяш да престои една вечер, не е необходимо да слагаш кърпа. Има и нещо, за което никой не казва, а точно в него е същтността на бързия растеж на косата. МАСАЖЪТ! най- добре е около 20-30 мин преди измиване на косата, но ако нямаш нерви- поне 10 мин.. И за предпочитане с масло ( бадемово масло + масло от гроздови семки). Резултатът сама ще го видиш.
Успех.
:)

мислех утре да си купувам тривитаминол... но какво трябва да значи "ако го понесе косата ми" има ли някаква опасност да стане нещо защото имам хубава коса единственното което искам е да порасне :)

co0L_gIrL
05-03-2009, 12:55
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Ами, най- добрия вариант е добре известния тривитаминол (ако косата ти го понася), хининовата вода/ шампоан, също са ефикастни, но аз ще ти препоръчам още: фрикции с корени от коприва, както и Стимулантът за коса на Икаров е много ефикасен, използвай го като мажеш косата с него и оставяш да престои една вечер, не е необходимо да слагаш кърпа. Има и нещо, за което никой не казва, а точно в него е същтността на бързия растеж на косата. МАСАЖЪТ! най- добре е около 20-30 мин преди измиване на косата, но ако нямаш нерви- поне 10 мин.. И за предпочитане с масло ( бадемово масло + масло от гроздови семки). Резултатът сама ще го видиш.
Успех.
:)

мислех утре да си купувам тривитаминол... но какво трябва да значи "ако го понесе косата ми" има ли някаква опасност да стане нещо защото имам хубава коса единственното което искам е да порасне :)

Ами няма опасност. Просто зависи в началото как ще го възприеме косата ти. Може да ти падне някой друг косъм, но после всичко е ОК. Един съвет- нанасяй го с маска, не в чистата си форма. Прави си маската 2 месеца , веднъж седмично или 2 пъти седмично за 1 месец.. после направи почивка, че от прекалено количество витамин А може да постигнеш обратен ефект- окапване на косата :). дано съм помогнала.

sladkotykate
05-03-2009, 13:41
От една страна и неправилното хранене влияе на косата

shell
05-03-2009, 18:40
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си
опитах две или три тубички от този хининов шампоан и да ти каза честно не забелязах кой знае колко забързване на растежа-но нали знаеш: различни коси,различно действие :)
може да опиташ стимуланта за коса на Икаров или да си правиш маски с хума-на мен тези двете много ми помагат,защото и й(аз искам бързо да ми порасне косата.Хининовата вода също ми помогна :)

heiress
05-04-2009, 06:56
изглеждаш достоверна 8-) ами за пърхут и тънка коса? 8-)

За пърхот:
Взимаш 500мл вода и 500мл оцет. Добавяш 100г коприва и оставяш да ври 30 минути. Като изстине прецедаш отварата и всяка вечер мокриш кожата на главата, като масажираш. Правиш процедурата в течение на една седмица.
Или другият вариант е:
Смесваш 10мл рициново масло 10г хинин на прах, 100мл спирт и 3 капки лавандулово (розово, чесново или розмариново масло).
Втриваш сместа в корените на косата всеки ден в продължение на 1 седмица. После правиш прекъсване от една седмица и повтаряш манипулацията до изчезването на пърхота.

За тънка коса: Значи.. имай в предвид, че 1/3 от обема на косъма се дължи на водата, така че гледай да пиеш достатъчно вода на ден.
Желязото също е от най- важните продукти, на ден ти трябват минимум 15 мл. Ето от кои храни можеш да си го набавиш: свински черен дроб, говежди бъбреци, сърце и черен дроб, нишесте, брашно, изсушени праскови, червено месо, жълтък, стриди, ядки, фасул, аспержи, меласа, овесено брашно. За да има хубав вид косата се нуждае и от още един метал- мед. Естествени източници: Зрял фасул, грах, пшеница, сушени сини сливи, органни меса (карантия), скариди и повечето ястия от морски продукти. Стридите и скаридите съдържат достатъчно количество мед, минералът може да се набави от от черен дроб, пресни зеленчуци, ядки и семена. Да не забравяме и цинк... Естествени източници: Месо, черен дроб, морски продукти, пшеничен зародиш, бирена мая, тиквено семе, яйца, обезмаслено сухо мляко. За да бъде косата в добър вид, много е важно състоянието на скалпа, а той има нужда от витамин А – той регулира обменните процеси на епитела. Без него кожата няма да се развива добре и да бъде в добро състояние. Витамин А има в млякото и млечните продукти, яйчен жълтък, черен дроб, хайвер, краве масло, рибено масло, растителните масла,тъмните листни зеленчуци, доматите, червените пиперки, морковите, ябълките, прасковите, кайсиите, пъпеш, цитрусовите плодове. Косъма се нуждае от протеини,витамините В и С. Без тях той няма да расте нормално, а ще цъфти и ще се къса. Протеини има във всички животински продукти – месо, мляко, яйца,зърнените храни и ядките. Витамини естествено всички знаят къде има - в салатите, плодовете, особено цитрусовите, магданоза.
Може и да ти звучи банално, но специално при тънка коса.. храната е най- важна.. ако останалите проблеми с косата, могат да се решат с маски, хапчета и шампоани, тук храната играе ролята на най- важен фактор.
Успех.
:)

heiress
05-04-2009, 06:57
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Ами, най- добрия вариант е добре известния тривитаминол (ако косата ти го понася), хининовата вода/ шампоан, също са ефикастни, но аз ще ти препоръчам още: фрикции с корени от коприва, както и Стимулантът за коса на Икаров е много ефикасен, използвай го като мажеш косата с него и оставяш да престои една вечер, не е необходимо да слагаш кърпа. Има и нещо, за което никой не казва, а точно в него е същтността на бързия растеж на косата. МАСАЖЪТ! най- добре е около 20-30 мин преди измиване на косата, но ако нямаш нерви- поне 10 мин.. И за предпочитане с масло ( бадемово масло + масло от гроздови семки). Резултатът сама ще го видиш.
Успех.
:)

мислех утре да си купувам тривитаминол... но какво трябва да значи "ако го понесе косата ми" има ли някаква опасност да стане нещо защото имам хубава коса единственното което искам е да порасне :)

Няма какво да стане, просто може да не ти действа и да омазнява косата млако повече.

heiress
05-04-2009, 06:59
От една страна и неправилното хранене влияе на косата

Не, от една страна. Влияе 70-80%. Това, което може да се постигне с хапчета и шампоани е около 20%, останалото е въпрос на хранене и на течности.

Dark_Angel_F
05-04-2009, 07:55
Гледам на другите помагаш ... И се надявам да помогнеш и на мен . Какво би ми препоръчала за коса мазна в корените и суха и много бързо цъфтяща в краищата.... Постригвам я всеки месец и цъфти със скоростта на светлината . Ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали за коса , също така си правя маски със Стимуланта за коса на Икаров , но ....

heiress
05-04-2009, 08:07
Гледам на другите помагаш ... И се надявам да помогнеш и на мен . Какво би ми препоръчала за коса мазна в корените и суха и много бързо цъфтяща в краищата.... Постригвам я всеки месец и цъфти със скоростта на светлината . Ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали за коса , също така си правя маски със Стимуланта за коса на Икаров , но ....

Razbira se, shte pomogna, no neshto mi se precaka kirilicata. Izvinqvai, che shte ti otgovorq na latinica:
Znachi... moje da si vzemesh Shampoan na Fructis za suhi kraishta i mazni koreni.. mislq, che e dobur. Ako vse pak kraishtata ti sa mnogo suhi vtrivai zehtin v tqh predi izmivane, ako ne pomogne slagai malko i sled izmivane.., no malko, za da ne se omazni mnogo kosata. Pii poveche voda.. kolkoto mojesh poveche, priemai poveche zeleni zelenchuci (zele, krastavici, chushki...)

A za cufteja.. kaji mi kak q tretirash... presa, seshoar, masha, lakove.. kakvo izpolzvash za oformqne na pricheskata?

I pak se izvinqvam za latinicata..

heiress
05-04-2009, 08:08
Sushto zabravih da te pitam i kakva e duljinata na kosata ti?

lipstik
05-04-2009, 08:39
Кажи ми какъв слънцезащитен спрей да ползвам(марка и цена) и ако можеш ми препоръчай някакви наистина хубави кристали.Аз ползвам на биофарма ама нещо не ми харесват.

Dark_Angel_F
05-04-2009, 08:43
Гледам на другите помагаш ... И се надявам да помогнеш и на мен . Какво би ми препоръчала за коса мазна в корените и суха и много бързо цъфтяща в краищата.... Постригвам я всеки месец и цъфти със скоростта на светлината . Ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали за коса , също така си правя маски със Стимуланта за коса на Икаров , но ....

Razbira se, shte pomogna, no neshto mi se precaka kirilicata. Izvinqvai, che shte ti otgovorq na latinica:
Znachi... moje da si vzemesh Shampoan na Fructis za suhi kraishta i mazni koreni.. mislq, che e dobur. Ako vse pak kraishtata ti sa mnogo suhi vtrivai zehtin v tqh predi izmivane, ako ne pomogne slagai malko i sled izmivane.., no malko, za da ne se omazni mnogo kosata. Pii poveche voda.. kolkoto mojesh poveche, priemai poveche zeleni zelenchuci (zele, krastavici, chushki...)

A za cufteja.. kaji mi kak q tretirash... presa, seshoar, masha, lakove.. kakvo izpolzvash za oformqne na pricheskata?

I pak se izvinqvam za latinicata..
Когато нямам време я соша със сешоар и после изправям с преса , а когато имам я оставям да изсъхне сама и тогава я изправям ( пресата ми е керамична и с йонизатор ) . Ако е влажно слагам и лак за коса Taft с 4-та степен на фиксация . Попринцип ям МНОГО зеленчуци последните месеци съм станала като тревопасно ...

heiress
05-04-2009, 08:48
Кажи ми какъв слънцезащитен спрей да ползвам(марка и цена) и ако можеш ми препоръчай някакви наистина хубави кристали.Аз ползвам на биофарма ама нещо не ми харесват.

Nai- hubavite kristali, koito znam az mojesh da potursish magazin na Christian of Roma te predlagat na Rolland produktite. Kristalite se kazvat UNA i sa mnogo dobri. Inache mislq, che i ot Magama mojesh da gi vzemesh.

Preporuchvam ti sprei Carroten, okolo 17- 18 lv e. Sudurja vitaminen kompleks A, E i B5, sushto i Aloe Vera i Fitantriol, taka imash estestvena zashtita i ne ti se splitat kraishtata. Podhodqsht e i za boqdisana kosa. Naistina e mnogo dobur.

Uspeh.
:)

heiress
05-04-2009, 08:50
Гледам на другите помагаш ... И се надявам да помогнеш и на мен . Какво би ми препоръчала за коса мазна в корените и суха и много бързо цъфтяща в краищата.... Постригвам я всеки месец и цъфти със скоростта на светлината . Ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали за коса , също така си правя маски със Стимуланта за коса на Икаров , но ....

Razbira se, shte pomogna, no neshto mi se precaka kirilicata. Izvinqvai, che shte ti otgovorq na latinica:
Znachi... moje da si vzemesh Shampoan na Fructis za suhi kraishta i mazni koreni.. mislq, che e dobur. Ako vse pak kraishtata ti sa mnogo suhi vtrivai zehtin v tqh predi izmivane, ako ne pomogne slagai malko i sled izmivane.., no malko, za da ne se omazni mnogo kosata. Pii poveche voda.. kolkoto mojesh poveche, priemai poveche zeleni zelenchuci (zele, krastavici, chushki...)

A za cufteja.. kaji mi kak q tretirash... presa, seshoar, masha, lakove.. kakvo izpolzvash za oformqne na pricheskata?

I pak se izvinqvam za latinicata..
Когато нямам време я соша със сешоар и после изправям с преса , а когато имам я оставям да изсъхне сама и тогава я изправям ( пресата ми е керамична и с йонизатор ) . Ако е влажно слагам и лак за коса Taft с 4-та степен на фиксация . Попринцип ям МНОГО зеленчуци последните месеци съм станала като тревопасно ...

Kolko ti e dulga kosata? Zashtoto ima fazi na duljina, pri koito kosata cufti mnogo poveche.. ako e do vrata ili malko pod ramenete.
Inache polzvash li kristali za kosa ili nqkakvo maslo?

Dark_Angel_F
05-04-2009, 08:56
Гледам на другите помагаш ... И се надявам да помогнеш и на мен . Какво би ми препоръчала за коса мазна в корените и суха и много бързо цъфтяща в краищата.... Постригвам я всеки месец и цъфти със скоростта на светлината . Ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали за коса , също така си правя маски със Стимуланта за коса на Икаров , но ....

Razbira se, shte pomogna, no neshto mi se precaka kirilicata. Izvinqvai, che shte ti otgovorq na latinica:
Znachi... moje da si vzemesh Shampoan na Fructis za suhi kraishta i mazni koreni.. mislq, che e dobur. Ako vse pak kraishtata ti sa mnogo suhi vtrivai zehtin v tqh predi izmivane, ako ne pomogne slagai malko i sled izmivane.., no malko, za da ne se omazni mnogo kosata. Pii poveche voda.. kolkoto mojesh poveche, priemai poveche zeleni zelenchuci (zele, krastavici, chushki...)

A za cufteja.. kaji mi kak q tretirash... presa, seshoar, masha, lakove.. kakvo izpolzvash za oformqne na pricheskata?

I pak se izvinqvam za latinicata..
Когато нямам време я соша със сешоар и после изправям с преса , а когато имам я оставям да изсъхне сама и тогава я изправям ( пресата ми е керамична и с йонизатор ) . Ако е влажно слагам и лак за коса Taft с 4-та степен на фиксация . Попринцип ям МНОГО зеленчуци последните месеци съм станала като тревопасно ...

Kolko ti e dulga kosata? Zashtoto ima fazi na duljina, pri koito kosata cufti mnogo poveche.. ako e do vrata ili malko pod ramenete.
Inache polzvash li kristali za kosa ili nqkakvo maslo?
Ами точно малко под раменете е .... Иначе за защита от пресата ползвам L'Oreal Hot Streight и кристали на Biopharma.

heiress
05-04-2009, 09:04
Знаеш ли.. защо вместо кристалите не си купиш ленено масло. Има много хубаво на Селениум... естествено е, не съдържа химията на кристалите и подхранва. Може да си вземеш и същата маска.
Използва се за изправяне и начупване на косата.
:)

Liar
05-04-2009, 10:30
heiress,не мислиш ли,че 100мл спирт ще и изгорят кожата на главата?

heiress
05-04-2009, 10:33
heiress,не мислиш ли,че 100мл спирт ще и изгорят кожата на главата?
Това е лосион.. ще се ползва доста време.

djudjulinkaa
05-04-2009, 10:43
мазни корени?

POLLINA
05-04-2009, 10:51
мазни корени?
на колко време си миеш косата?
има едни мн ефикасни шампоани , но в мометна не се сещам
за името... питай в аптека

Liar
05-04-2009, 10:53
"Моля,дайте ми от онези ефикасните шампоани"
хахахах

girl4eety
05-04-2009, 10:55
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

POLLINA
05-04-2009, 10:59
е ти да не си исипваш цялото шише на главата :D
поръчай си от фр.салон качествена маска за коса стимулираща растежа :)

POLLINA
05-04-2009, 11:01
"Моля,дайте ми от онези ефикасните шампоани"
хахахах
пффф отиваш и казваш шампоан за мазни корени ... толкова ли сложно? Шампоаните ,които се продават в аптеките са създадени с лечебна цел и са най-добрия вариант!!!

djudjulinkaa
05-04-2009, 11:03
мазни корени?
на колко време си миеш косата?
има едни мн ефикасни шампоани , но в мометна не се сещам
за името... питай в аптека

през 2 дена, но вече ако примерно днес сутринта я измия утре до вечерта ще се е омазнила :?

heiress
05-04-2009, 11:07
Trqbva da q ostavish da svikne.. opitai se da q miesh po- rqdko.

POLLINA
05-04-2009, 11:10
мазни корени?
на колко време си миеш косата?
има едни мн ефикасни шампоани , но в мометна не се сещам
за името... питай в аптека

през 2 дена, но вече ако примерно днес сутринта я измия утре до вечерта ще се е омазнила :?
от една страна омазняването на корените се получава от честото миене..(макар ,че аз също я мия често :D )
консултирай се с фризьор. мисля ,че ще е най -добре :)

djudjulinkaa
05-04-2009, 11:11
До колкото съм чувала шампоаните против омазняване имали обратен ефект.. т.е. не помагат.. Също ако може някоя маска (може и домашна) за омазняването.. :-o

heiress
05-04-2009, 11:18
Да, не помагат.. еми, опитай някоя маска с хума, ако искаш, но аз мисля, че е по- важно да разредиш миенето.

djudjulinkaa
05-04-2009, 11:37
Да, не помагат.. еми, опитай някоя маска с хума, ако искаш, но аз мисля, че е по- важно да разредиш миенето.

колко още да го разредя..на всеки 3 дена не е ли достатъчно.. :-o а и все пак ми трябва шампоан или маска, с която да намалявам и омазняването и така да правя и миенето на косата по-рядко :)

heiress
05-04-2009, 12:13
По- важното е косата ти сама да свикне. Първоначално ще ходиш с мазна коса по един ден, но след време ще спре да се омазнява толкова често.. Моята се омазнява след 5-6 дни.. ;)

heiress
05-05-2009, 08:44
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

Meжду другото, на мен започна много да ми расте косата като я чупя с бира.. ако искаш пробвай.. може да има ефект и при теб.

vellvet
05-05-2009, 11:02
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

Meжду другото, на мен започна много да ми расте косата като я чупя с бира.. ако искаш пробвай.. може да има ефект и при теб.

и аз си мачкам косата с бира :) някъде четох че е добре да е затоплена но още не съм опитвала ... имаш ли опит със затоплена бира как влияе има ли по добър ефект :)

joannalof
05-05-2009, 12:09
На мен косата много ми растеше от една маска на Deva 8-)

Pliok0019
05-05-2009, 12:22
Малко ми е сложно да го опиша.

Когато си боядисам косата, например - тя става идеална, няма нужда от пяна, сешоар и т.н. тоест - по-твърда е и има обем. След като я измия обаче...става същата. Прекалено мека, хвърчаща. Кошмар е. Трябва да я правя всеки ден с пяна със силна фиксация, иначе е ужасна. Омръзна ми...

Има ли друг начин да стане по-твърда, по-обемна?

heiress
05-05-2009, 13:04
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

Meжду другото, на мен започна много да ми расте косата като я чупя с бира.. ако искаш пробвай.. може да има ефект и при теб.

и аз си мачкам косата с бира :) някъде четох че е добре да е затоплена но още не съм опитвала ... имаш ли опит със затоплена бира как влияе има ли по добър ефект :)

Ами, аз никога не го правя със затоплена. Държа си я на стайна температура. Не мисля, юе със затоплена ефектът ще е кой знае колко по- добър.
:)

heiress
05-05-2009, 13:08
Малко ми е сложно да го опиша.

Когато си боядисам косата, например - тя става идеална, няма нужда от пяна, сешоар и т.н. тоест - по-твърда е и има обем. След като я измия обаче...става същата. Прекалено мека, хвърчаща. Кошмар е. Трябва да я правя всеки ден с пяна със силна фиксация, иначе е ужасна. Омръзна ми...

Има ли друг начин да стане по-твърда, по-обемна?

Има един много хубав серум против суха хвърчаща коса със заплетени краища. Казва се L'OREAL ELVIVE-anti-frizz serum. Продава се в оранжева бутилка с помпичка. Като субстанция се доближава до олио.
Другия продукт е L'OREAL STUDIO-HOT STRAIGHT. Продава се в розова бутилка, представлява крем, който също се слага на влажна коса. Помага при оформяне на косата с преса и сешоар, също така предпазва от изсушаване и изгаряне. Много добър продукт.
От това, което разбрах, мисля че ще ти свършат много добра работа.

By_YoUr_SiDe
05-05-2009, 17:11
Искам да попитам за растежа на косата.. много съм чела и знам, но ако започна да я подхранвам с всички възможни неща за растеж на косата, има ли опастност да се получи нежелан ефект или ще порасне даже по-бързо?

lolipop1
05-05-2009, 18:05
а аз имам въпрос относно гъстотата на косата .. какво да направя за да ми стане гъста .. защото моята е хипер рядка ... ии се чудя как да я правя обемна ..

djudjulinkaa
05-05-2009, 18:22
а аз имам въпрос относно гъстотата на косата .. какво да направя за да ми стане гъста .. защото моята е хипер рядка ... ии се чудя как да я правя обемна ..

Пробвала ли си с пластове..? :)

Аз искам да ми предложите някаква марка на маска също така кристали или серум или нещо такова за косата..корените се омазняват бързо..краищата са сухи :)

heiress
05-06-2009, 06:28
Искам да попитам за растежа на косата.. много съм чела и знам, но ако започна да я подхранвам с всички възможни неща за растеж на косата, има ли опастност да се получи нежелан ефект или ще порасне даже по-бързо?


Да, не е хубаво да се прекалява... действай умерено.

heiress
05-06-2009, 06:29
а аз имам въпрос относно гъстотата на косата .. какво да направя за да ми стане гъста .. защото моята е хипер рядка ... ии се чудя как да я правя обемна ..

Косата по- принцип не може да се сгъсти... Просто се грижи за нея, за да е в добра форма.

heiress
05-06-2009, 06:29
а аз имам въпрос относно гъстотата на косата .. какво да направя за да ми стане гъста .. защото моята е хипер рядка ... ии се чудя как да я правя обемна ..

Пробвала ли си с пластове..? :)

Аз искам да ми предложите някаква марка на маска също така кристали или серум или нещо такова за косата..корените се омазняват бързо..краищата са сухи :)

Малко по- напред предложих едни продукти, ако искаш виж.

caseoftheex
05-11-2009, 07:08
изглеждаш достоверна 8-) ами за пърхут и тънка коса? 8-)

За пърхот:
Взимаш 500мл вода и 500мл оцет. Добавяш 100г коприва и оставяш да ври 30 минути. Като изстине прецедаш отварата и всяка вечер мокриш кожата на главата, като масажираш. Правиш процедурата в течение на една седмица.
Или другият вариант е:
Смесваш 10мл рициново масло 10г хинин на прах, 100мл спирт и 3 капки лавандулово (розово, чесново или розмариново масло).
Втриваш сместа в корените на косата всеки ден в продължение на 1 седмица. После правиш прекъсване от една седмица и повтаряш манипулацията до изчезването на пърхота.

За тънка коса: Значи.. имай в предвид, че 1/3 от обема на косъма се дължи на водата, така че гледай да пиеш достатъчно вода на ден.
Желязото също е от най- важните продукти, на ден ти трябват минимум 15 мл. Ето от кои храни можеш да си го набавиш: свински черен дроб, говежди бъбреци, сърце и черен дроб, нишесте, брашно, изсушени праскови, червено месо, жълтък, стриди, ядки, фасул, аспержи, меласа, овесено брашно. За да има хубав вид косата се нуждае и от още един метал- мед. Естествени източници: Зрял фасул, грах, пшеница, сушени сини сливи, органни меса (карантия), скариди и повечето ястия от морски продукти. Стридите и скаридите съдържат достатъчно количество мед, минералът може да се набави от от черен дроб, пресни зеленчуци, ядки и семена. Да не забравяме и цинк... Естествени източници: Месо, черен дроб, морски продукти, пшеничен зародиш, бирена мая, тиквено семе, яйца, обезмаслено сухо мляко. За да бъде косата в добър вид, много е важно състоянието на скалпа, а той има нужда от витамин А – той регулира обменните процеси на епитела. Без него кожата няма да се развива добре и да бъде в добро състояние. Витамин А има в млякото и млечните продукти, яйчен жълтък, черен дроб, хайвер, краве масло, рибено масло, растителните масла,тъмните листни зеленчуци, доматите, червените пиперки, морковите, ябълките, прасковите, кайсиите, пъпеш, цитрусовите плодове. Косъма се нуждае от протеини,витамините В и С. Без тях той няма да расте нормално, а ще цъфти и ще се къса. Протеини има във всички животински продукти – месо, мляко, яйца,зърнените храни и ядките. Витамини естествено всички знаят къде има - в салатите, плодовете, особено цитрусовите, магданоза.
Може и да ти звучи банално, но специално при тънка коса.. храната е най- важна.. ако останалите проблеми с косата, могат да се решат с маски, хапчета и шампоани, тук храната играе ролята на най- важен фактор.
Успех.
:)

wow ... Мерси много ; )

caseoftheex
05-11-2009, 07:13
аа таковата .. да питам 8-) Винаги съм се чудела като си чупите косата с бира, не мирише ли ? 8-)

heiress
06-09-2009, 09:33
аа таковата .. да питам 8-) Винаги съм се чудела като си чупите косата с бира, не мирише ли ? 8-)

Ами, мирише точно 10 минути. Миризмата се изпарява супер бързо...

joannalof
06-09-2009, 12:19
Хей, ще може ли да ми препоръчаш някаква маска за подхраннване в корените :? страшно изщощена е и пада почти на кичури :( Ако може някаква домашна маска или някой избробван продукт :-D

qsmin
06-09-2009, 17:43
да поитам.лятото като изляза от морето и косата ми като изсъхне става сплескана отгоре и стъръаща навън а някъде става и чуплива.какво да правя за да си изсъхне и да е с обен в корените и да не стърчат краищата навън.без сешоари и т.н. защото на плажа няма как да си го включа.
пробвах с висока опашка докато изсъхне,но ефекта беше сплескана пречупена от ластицата коса която срърчи настрани.сега я сресвам назад докато изсъхне но така няма обем.
ето и снимка http://prikachi.com/files/903090x.jpg тук пак е добре що годе.иначе стърчи ужасно но не искам да ви плаша с по страшни снимки от морето

heiress
06-10-2009, 10:27
Хей, ще може ли да ми препоръчаш някаква маска за подхраннване в корените :? страшно изщощена е и пада почти на кичури :( Ако може някаква домашна маска или някой избробван продукт :-D

Хм.. имаш ли петна (места, на които да са паднали цели кичури) или просто засилен косопад?

heiress
06-10-2009, 10:28
да поитам.лятото като изляза от морето и косата ми като изсъхне става сплескана отгоре и стъръаща навън а някъде става и чуплива.какво да правя за да си изсъхне и да е с обен в корените и да не стърчат краищата навън.без сешоари и т.н. защото на плажа няма как да си го включа.
пробвах с висока опашка докато изсъхне,но ефекта беше сплескана пречупена от ластицата коса която срърчи настрани.сега я сресвам назад докато изсъхне но така няма обем.
ето и снимка http://prikachi.com/files/903090x.jpg тук пак е добре що годе.иначе стърчи ужасно но не искам да ви плаша с по страшни снимки от морето

Принципно темата не е за прически, нооо не я ли миеш след плаж?

qsmin
06-10-2009, 18:17
да поитам.лятото като изляза от морето и косата ми като изсъхне става сплескана отгоре и стъръаща навън а някъде става и чуплива.какво да правя за да си изсъхне и да е с обен в корените и да не стърчат краищата навън.без сешоари и т.н. защото на плажа няма как да си го включа.
пробвах с висока опашка докато изсъхне,но ефекта беше сплескана пречупена от ластицата коса която срърчи настрани.сега я сресвам назад докато изсъхне но така няма обем.
ето и снимка http://prikachi.com/files/903090x.jpg тук пак е добре що годе.иначе стърчи ужасно но не искам да ви плаша с по страшни снимки от морето

Принципно темата не е за прически, нооо не я ли миеш след плаж?
ами има 2 варианта.единия е в морето и после разходка и чак вечерта се прибирам.втория-на бунгало с малко багаж и няма преси и сешоари.и в двата случая (особенно първия) косата ми е кошмар.а от влагата става и една неприяна на допир и настръхнала.ако за прическата няма лек поне за влагата има ли? не искам да съм като морско чудовище.

Liar
06-10-2009, 18:51
Стърчи защото солената вода изсушава.Може да пробваш като изсъхне да използваш хидратиращ спрей или кристали.Вариант за обем обаче не виждам.

qsmin
06-10-2009, 20:55
Стърчи защото солената вода изсушава.Може да пробваш като изсъхне да използваш хидратиращ спрей или кристали.Вариант за обем обаче не виждам. мерси.ако някой има още идеи да казва че наближава да ходя на море

anitram
06-11-2009, 04:20
косата ми е мазна и имам пърхот

natalchinka
06-11-2009, 08:10
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Няма нужда 0т хинин0в шамп0ан 0твратителен е прави ти к0сата 0ще п0 суха и гадна.. и за растежа не сьм убедена :)

heiress
08-02-2009, 00:37
косата ми е мазна и имам пърхот

Правиш ли някакви маски?

heiress
08-02-2009, 00:39
аз имам ;( вчера ходих на фризьор и мн ми накъсиха косата ;( искам да порасне по - бързо сега расте по 2 см на месец а искам да е дългааааа ;( къпя я със елсев пчелно млечице шампоан и балсам имам и някаква маска за изтощена коса слагам и хининова вода ... в понеделник ще си купя хининов шампоан казаха ми че растяла по бързо косата, но нз
МОЛЯ дайте съвете с какви продукти (фирма и цена и начин на употреба ) да стимулирам растежа на косата си

Няма нужда 0т хинин0в шамп0ан 0твратителен е прави ти к0сата 0ще п0 суха и гадна.. и за растежа не сьм убедена :)

Хм.. не мисля, че е лош хининовия шампоан.. аз съм ползвала и наистина расте косата и изглеждаше доста добре. Иначе бадемовота масло и тривитаминола са най- ефикасни.. иии разбира се масажите на главата.. те са много важни.

ElinoOor
08-02-2009, 05:55
така..мойта коса е няква странна..:

преди беше гъста,мекичка,блестяща.. ех 8-)
още от 1-2 клас бях фанала един пърхот тая зима успях да го махна с един мъжки шампоан /нивеата против пърхот../
но заради пърхота и лакове,сешоари.. и т.н. тя почна и да пада,спрях падането навреме и не е толкова рядка,но още ми е мъчно за хубавата коса :(
та до май месец беше сравнително добре, не падаше много,нямаше пърхот,но разбира се беше страшно мазна :lol:
юни отидох на море..5 часа и нещо не излязох от водата -> косата се изтощи от всякъде почна се пърхота,накъсване,падане, и стана страшно суха
направо се видях в чудо,не съм си и помисляла как се справят другите с такава коса ;/
почнах разни терапии и сега стигнах до следното положение:
нормална коса,не пада,не се накъсва,има си 'блясък' и мекота


ся ше кажеш че нямам проблем щом съм я пооправила ама не :lol:
писна ми все от нещо да се променя и аз да правя кво ли не за да я върна към първоначалното състояние, въпроса: възтановяваща маска + нещо с което да поддържам косата си в една от двете крайности и да си знам каква е :D щото в момента имам 7 шампоана + още толкова балсами и маски.. :-o
извинявай че толкова писах ама.. 8-) айде шефе казвай 8-) 8-)

heiress
08-03-2009, 21:26
Това, което мога да ти кажа е, че не броя продукти, ами ефикастността им е важна.
Не знам какъв шампоан ползваш, но аз бих ти препоръчала да се спреш на ещо растително, може и българско, защото имай в предвид, че 20 лева за шампоан не гарантират качеството му. Имамеси много добри български шампоани. Опитай някой с подсилващи съставки, като хинин, катран, яйчен.. който ти понаса.
За маска ще ти кажа да се довериш на домашните.. най- ефикасни са. Наистина- играчка си е, но пък определено има ефект. Като за начало опитай с повече омазняващи продукти- зехтин, масло, тривитаминол също може да си вземеш, бадемово масло. Опитай също и стимулант за коса- най- разпространения е на "Икаров". В маската ще е хубаво да си добавиш 1 жълтък и малко мед. Можеш да използваш и хума. Като цяло залагай на естествените продукти.
Вземи си успокояващи ампули и втривай след всяко къпане. Не те съветвам да използваш хининова вода на този етап. Преди къпане, ако искаш масажирай главата с розово масло около 15 минути- ефекта е много добър.
Ако искаш опитай това, което ти казах и пиши да кажеш дали има подобрение, ако не ще измислим нещо друго. Спокойно- ще оправим косата.
:)
Успех!

heiress
08-04-2009, 19:28
Ужас.. направих си преди месец и нещо плитки и сега едната падна.. много ме е яд.. но все пак реших, че няма смисъл от тема. :D

ElinoOor
08-04-2009, 20:21
утре отивам до аптеката и парфюмерията и почвам :-D
след известно време ще ъпна темата и ще докладвам 8-)

Irenchety
08-04-2009, 20:48
Докато бях на море косата ми беше една лъскавка, чупливка, ефирна, а сега е тоолкова суха особено в краищата? Ползвам хининова вода и корените ми са страхотни но в краищата е като метла :( Какво да направя?Дали да ида на флизьор, обаче не искам пак да ми скъсят косата а тя почти не цъвти :( Какво ще ми препоръчате срещу сухи краища :-o

heiress
08-05-2009, 00:57
утре отивам до аптеката и парфюмерията и почвам :-D
след известно време ще ъпна темата и ще докладвам 8-)

Дам, ще се радвам да кажеш дали съм успяла да ти помогна. :)

heiress
08-05-2009, 01:00
Докато бях на море косата ми беше една лъскавка, чупливка, ефирна, а сега е тоолкова суха особено в краищата? Ползвам хининова вода и корените ми са страхотни но в краищата е като метла :( Какво да направя?Дали да ида на флизьор, обаче не искам пак да ми скъсят косата а тя почти не цъвти :( Какво ще ми препоръчате срещу сухи краища :-o

Нормално е след море да ти е така.. не се шашкай. Имаш няколко варианта, като подстригването без наличие на цъфтеж е най- безсмисленото.
Значи.. може да си вземеш някакъв омекотяващ шампоан; можеш да си вземеш растително масло (например кайсиево или бадемово) и 1 час преди миене на косата да намажеш обилно краищата (за по- добър ефект може да увиеш краищата на косата с кухненско фолио) и след миене на косата на още влажна коса да нанесеш отново, но трябва да е много малко количество- внимавай, защото, ако сложиш повече косата ти ще се омазни; също друг вариант е да правиш 2 пъти в седмицата маска с жълтък, зехтин и кафе...
Мисля, че това е достатъчно.
:)

Irenchety
08-05-2009, 07:28
Докато бях на море косата ми беше една лъскавка, чупливка, ефирна, а сега е тоолкова суха особено в краищата? Ползвам хининова вода и корените ми са страхотни но в краищата е като метла :( Какво да направя?Дали да ида на флизьор, обаче не искам пак да ми скъсят косата а тя почти не цъвти :( Какво ще ми препоръчате срещу сухи краища :-o

Нормално е след море да ти е така.. не се шашкай. Имаш няколко варианта, като подстригването без наличие на цъфтеж е най- безсмисленото.
Значи.. може да си вземеш някакъв омекотяващ шампоан; можеш да си вземеш растително масло (например кайсиево или бадемово) и 1 час преди миене на косата да намажеш обилно краищата (за по- добър ефект може да увиеш краищата на косата с кухненско фолио) и след миене на косата на още влажна коса да нанесеш отново, но трябва да е много малко количество- внимавай, защото, ако сложиш повече косата ти ще се омазни; също друг вариант е да правиш 2 пъти в седмицата маска с жълтък, зехтин и кафе...
Мисля, че това е достатъчно.
:)
мерси много ще пробвам :)

Bebaals
08-05-2009, 16:47
Моята коса е много изтощена, една суха седи. Ама я изправям всеки ден с преса .. знам, че това ще да е проблема ама не мога без пресата. :( По принцип не е къдрава, но стърчи доста в краищата. Искам да я подхраня с някакви маски ли не знам и аз.. най много да не я изправям 2 дена. :( Някакъв съвет ? :)

Zaharinka
08-05-2009, 17:36
Мойта нещо капе ама ще я острижа тея дни.Не я третирам с нищо,мамицата и стара иска да остана гола глава 8-) .

heiress
08-07-2009, 22:30
Моята коса е много изтощена, една суха седи. Ама я изправям всеки ден с преса .. знам, че това ще да е проблема ама не мога без пресата. :( По принцип не е къдрава, но стърчи доста в краищата. Искам да я подхраня с някакви маски ли не знам и аз.. най много да не я изправям 2 дена. :( Някакъв съвет ? :)

Ами- да.. прави домашни маски с повече подхранващи продукти- масла. Също и не забравяй кристалите при изправянето. Няма да се опитвам да те отказвам от пресата, нито ще ти обяснявам колко е вредно, но наистина- подхранвай я. И я мий по- рядко, защото пресата много изсушава, нека успее косата ти сама естествено да се омазни.

heiress
08-07-2009, 22:30
Мойта нещо капе ама ще я острижа тея дни.Не я третирам с нищо,мамицата и стара иска да остана гола глава 8-) .


А полагаш ли някакви грижи за нея?

ElinoOor
08-10-2009, 09:52
минаха 6 дни обаче ефекта е поразителен :grin: :grin:
heiress обичам те 8-)

ifilin4ica
08-10-2009, 10:00
И аз имам малък проблем...
Косата ми пада супер много. След баня е най-зле... :(
Попринцип е тънка, слаба и предразположена към омазняване. Мия я 3 пъти седмично и от седмица ползвам всякакви продукти за цъфнали краища + кристали преди да я изправя(изправям само бретона и 2-3 от предните кичури). Днес ползвах някаква подхранваща маска и се надявам да спре да капе, но няма да откажа някакъв съвет :)

ElinoOor
08-10-2009, 10:00
^ пада заради пресата
трябва да спреш.. :-o

ifilin4ica
08-10-2009, 10:06
^ пада заради пресата
трябва да спреш.. :-o

Аз не я изправям цялата, а само бретона(и то не всеки ден, максимум 3 пъти седмично след баня и косата ми е напълно суха при изправяне и не я горя), а слагам и кристали. Няма как да е от пресата :smt102

ifilin4ica
08-10-2009, 10:10
А да...сега се сетих...
Лятото напълно забравям за сешоара, а ако случайно ми се наложи пак ползвам кристали.
Според мен проблемът дойде зимата...миех я често, после със сешоара, не ползвах никакви подхранващи продукти :(
И сега не знам как да я оправя :-k

ElinoOor
08-10-2009, 10:11
като се замисля и моята коса е тънка и слаба
и падаше доста преди..
мисля че спря като почнах да се къпя само с бебешки шампоан и да правя маска с яйце :-o

Sladurchoo
08-10-2009, 10:14
аз искам да попитам нещо .. то не е проблем ми по-скоро нещо дето ме интересува .. та значи какви кристали използваш и на каква цена са и отде си ги купуваш :-D

ifilin4ica
08-10-2009, 10:20
аз искам да попитам нещо .. то не е проблем ми по-скоро нещо дето ме интересува .. та значи какви кристали използваш и на каква цена са и отде си ги купуваш :-D

Моите са на BioPharma, 100ml - 11 лева. Има и на други марки, но тези са добри. Иначе можеш да ги намериш в козметичните магазини :)

ifilin4ica
08-10-2009, 10:23
като се замисля и моята коса е тънка и слаба
и падаше доста преди..
мисля че спря като почнах да се къпя само с бебешки шампоан и да правя маска с яйце :-o

От бебешкия шампоан не се измива добре(или по-скоро аз така си въобразявам :D ) може би, защото не се образува толкова пяна при къпане и аз си мисля, че не става :? Но пък колкото по-малко пяна - толкова по-малко химия и е по-щадящ косата
Само си противореча :D
И един въпрос...Домашните маски не омазняват ли много косата?

ElinoOor
08-10-2009, 10:26
еми тя моята си е мазна и не фащам разликата :lol:
мия я всеки ден..
ако не щеш бебешки тогава зелената шаума, наистина я бива ;)

ifilin4ica
08-10-2009, 10:34
еми тя моята си е мазна и не фащам разликата :lol:
мия я всеки ден..
ако не щеш бебешки тогава зелената шаума, наистина я бива ;)

Да...зелената шаума наистина е хубав(от личен опит знам) :) иначе не мога да я мия всеки ден щото ще се изтощи супер много. Мия я през ден ама само сутрин и то един вид се събират 2 дни, в които не съм я мила :lol: (страшно го обясних - няма значение)
Иначе друг много хубав шампоан(става за ежедневна употреба) е на палмолив Active Strong http://beautycosmetic.biz/palmolive-palmolive-shampoan-active-strong-p-2585.html?currency=EUR
... и мерси за съветите :)

Sladurchoo
08-10-2009, 10:37
аз искам да попитам нещо .. то не е проблем ми по-скоро нещо дето ме интересува .. та значи какви кристали използваш и на каква цена са и отде си ги купуваш :-D

Моите са на BioPharma, 100ml - 11 лева. Има и на други марки, но тези са добри. Иначе можеш да ги намериш в козметичните магазини :)


Мерси :-)

heiress
08-11-2009, 20:06
минаха 6 дни обаче ефекта е поразителен :grin: :grin:
heiress обичам те 8-)

Радвам се, ако съм помогнала. :) Пак заповядай за каквото и да е.

heiress
08-11-2009, 20:12
И аз имам малък проблем...
Косата ми пада супер много. След баня е най-зле... :(
Попринцип е тънка, слаба и предразположена към омазняване. Мия я 3 пъти седмично и от седмица ползвам всякакви продукти за цъфнали краища + кристали преди да я изправя(изправям само бретона и 2-3 от предните кичури). Днес ползвах някаква подхранваща маска и се надявам да спре да капе, но няма да откажа някакъв съвет :)

Ами, незнам дали знаеш, но най- важното е да не я сресваш докато е мокра. Ако искаш си вземи някакви ампулки простив косопад и ги втривай правейки същевременно и масаж на главата. Също може да си правиш домашни маски с мед, жълтък, хума и зехтин. Ефективни са много при косопад.
И опитай с ленено масло вместо кристали и нанасяй МАЛКО бадеможо масло в крайщата след миене на косата. Може и да мажеш обилно пак с адемово масло и преди измиването на косата.
Успех.
:)

heiress
08-11-2009, 20:14
^ пада заради пресата
трябва да спреш.. :-o

Аз не я изправям цялата, а само бретона(и то не всеки ден, максимум 3 пъти седмично след баня и косата ми е напълно суха при изправяне и не я горя), а слагам и кристали. Няма как да е от пресата :smt102

Дори и да не я изправяш цялата ефекта е същия.. като при кичурите- и 2 да си направиш- увреждат цялата коса...
:)

heiress
08-11-2009, 20:16
А да...сега се сетих...
Лятото напълно забравям за сешоара, а ако случайно ми се наложи пак ползвам кристали.
Според мен проблемът дойде зимата...миех я често, после със сешоара, не ползвах никакви подхранващи продукти :(
И сега не знам как да я оправя :-k

Започни да ползваш подхранващи продукти, но не прекалявай с тях. И тези кристали си ги избий от глажата, ако не използваш нищо натурално. По- добре използвай естествени прдукти- масла например. Вземи си и витамини. Като най- евтини ти препоръчвам Герикапс. Най- вероятно ще има ефект, защото са добри. Пий ги 10 дни, после 10 дни почивка. Ако има ефект повтаряй, ако не кажи, ще ти препоръчам по- силни.
:)

heiress
08-11-2009, 20:18
като се замисля и моята коса е тънка и слаба
и падаше доста преди..
мисля че спря като почнах да се къпя само с бебешки шампоан и да правя маска с яйце :-o

!НИКОГА! не си мий косата с бебешки шампоан. На опаковката ИЗРИЧНО пише, че е за бебета. Това не е случйно!

heiress
08-11-2009, 20:19
аз искам да попитам нещо .. то не е проблем ми по-скоро нещо дето ме интересува .. та значи какви кристали използваш и на каква цена са и отде си ги купуваш :-D

Моите са на BioPharma, 100ml - 11 лева. Има и на други марки, но тези са добри. Иначе можеш да ги намериш в козметичните магазини :)

По- принцип да- тези са най- добрите кристали. С най- ниско ниво на концетрирани химикали, но прекомерното използване има неблагоприятен ефект- не забравяй. Те не подхранват, дорине предпазват толкова. Предпазват косъма само 27%.

heiress
08-11-2009, 20:21
Но пък колкото по-малко пяна - толкова по-малко химия и е по-щадящ косата

Не!


Само си противореча :D
И един въпрос...Домашните маски не омазняват ли много косата?


Не!

heiress
08-11-2009, 20:23
еми тя моята си е мазна и не фащам разликата :lol:
мия я всеки ден..
ако не щеш бебешки тогава зелената шаума, наистина я бива ;)
Миеш я всеки ден?! Еми, миличка.. тя затова е мазна.. разреди малко по малко миенето.. ограничи се до 2 пъти в седмицата. В рамките на 1-2 седмици ще ходиш с малко по- мазна коса, но след това ще усетиш каква е разликата и ще ти е много по- добре.
Не трябва да я миеш толкова често. Просто недей.

ifilin4ica
08-12-2009, 08:10
heiress, златна си :D

heiress
08-13-2009, 00:03
heiress, златна си :D
Хах, е.. мерси. Само се опитвам да помогна.. защото много добре знам какво е да се тормозиш заради косата си.. не е никак приятно. :)

ElinoOor
08-13-2009, 04:15
е,тя не беше мазна докато не ме хвана пубертета 8-)
после започнах все по-често и по-често..
от както стана суха я миех през ден,после през два..сега е през 4 и е добре
обаче ми е станало като навик и някак ми е трудно да седя далеч от банята :lol: :-D

но е факт,че съветите ти действат (:
..днес ще ходя на плаж /престраших се :D / и смятам преди това да си напръскам косата с балсам и ще стискам палци да е добре :-o ..

sunyty
08-13-2009, 08:33
Значи моята коса преди беше обемна ии много гъста след като почнах да се изправям с преса всеки ден тя започна да капе от близо месец не съм ползвала преса само маша 2 3 пъти но продължава да остава много коса по гребена като я сресвам ако има начин да го предотвратя иначе ползвам маската на Garnier Fructis Repair and Shine тя прави косата ми много мека и хубава . .

А и също ако мога да попитам за нещо което може да ми задържи прическата във форма примерно ако е изправена да седи изправена ако е къдрена къдриците да седят :-) :-) :-) Благоаря предварително :) :) :) :) :)

heiress
08-14-2009, 00:31
е,тя не беше мазна докато не ме хвана пубертета 8-)
после започнах все по-често и по-често..
от както стана суха я миех през ден,после през два..сега е през 4 и е добре
обаче ми е станало като навик и някак ми е трудно да седя далеч от банята :lol: :-D

но е факт,че съветите ти действат (:
..днес ще ходя на плаж /престраших се :D / и смятам преди това да си напръскам косата с балсам и ще стискам палци да е добре :-o ..

E, няма какво толкова да и стане, така че смело.. радвай се на плажа и не го мисли.. Аз лично преди плаж си пръскам косата с балсам без отмиване разреден с розова вода.. и като че ли помага.. не съм сигурна.. може и да си въобразявам.. но поне няма кофти ефект. :)

heiress
08-14-2009, 00:34
Значи моята коса преди беше обемна ии много гъста след като почнах да се изправям с преса всеки ден тя започна да капе от близо месец не съм ползвала преса само маша 2 3 пъти но продължава да остава много коса по гребена като я сресвам ако има начин да го предотвратя иначе ползвам маската на Garnier Fructis Repair and Shine тя прави косата ми много мека и хубава . .

А и също ако мога да попитам за нещо което може да ми задържи прическата във форма примерно ако е изправена да седи изправена ако е къдрена къдриците да седят :-) :-) :-) Благоаря предварително :) :) :) :) :)


Значи домашните маски с мед са много ефикасни против косопад и придават блясък на косата. Знам, че започнах да се повтарям, но все пак наистина има голям ефект.

Иначе.. за изправянето.. ще те разочаровам, но всяко третиране на косата я уврежда, а за жалост няма начин да се изправяме и къдрим без да увреждаме косъма. Има шампоани, кремове и какво ли не за изправяне на косата, но за жалост не са особено ефикасни. Незнам какво да ти кажа.. няма ли как да си направиш някаква подстрижка, която да не се нуждае от много третиране? Поне докато косопада намалее....

bathory
08-14-2009, 01:35
Е щом помагаш..
Значи моята коса е някаква супер изтощена..
Суха е и сега започна да капе..
Help me!! :(

sunyty
08-14-2009, 13:37
неее аз имам предвид примерно ако изправя косата ии тя започва да се начупва ако има начен да я задържа максимално изправена . . същото ии за къдриците много бързо се развалят а искам да ги задържа максимум един ден да са къдрави без да се развалят . . . благодаря много за съветите от утре ще провам маска с мед :-) :-) :-)

Moonchild
08-14-2009, 14:42
Ако ми помогнеш ще съм ти много благодарна,та значи косата ми беше много дълга до кръста и падаше в продължение на 2 години след като само веднъж се каносах и отидох на дерматолог и тя ми препоръча някакъв спрей на билка,в който да стрия низорал на таблетки и ми каза да се подстрижa,защото не съм я подстригвала от септември и отидох подстригах се много късо и много ме е жал,но уж трябваше.Отначалото спря да капе,но гледам,че пак започна дали не е от това,че я връзвам постоянно.Веча не знам какво да правя,но косата ми прилича на гъз-пада,омазнява се бързо(може би защото я миех всеки ден) и имям пърхут.Искам повече от всичко да се оправи и да е гъста като преди,НО КАК ????? :smt089

lDoLLl
08-14-2009, 19:36
^ За пърхута на мама й помогна Низорал. Head & Shoulders също го спрягат за хубав, но от нямам личен опит с пърхута и не мога да ти препоръчам кой знае какво.

Да се похваля: Тривитаминолът ДЕЙСТВАААА :grin: :grin: :grin: По-вероятно е да си самовнушавам, ама вече го ползвах 3-4 пъти и има промяна. :D

heiress
08-15-2009, 00:02
Е щом помагаш..
Значи моята коса е някаква супер изтощена..
Суха е и сега започна да капе..
Help me!! :(

Опитай с бадемово масло. Всеми си от аптеката и се мажи вечер с него, оставяй до през цялата нощ и а сутринта измивай косата. Това разбира се не всеки ден, а само когато миеш косата.
Преполагам, че ще помогне.
Успех.
:)

heiress
08-15-2009, 00:05
Ако ми помогнеш ще съм ти много благодарна,та значи косата ми беше много дълга до кръста и падаше в продължение на 2 години след като само веднъж се каносах и отидох на дерматолог и тя ми препоръча някакъв спрей на билка,в който да стрия низорал на таблетки и ми каза да се подстрижa,защото не съм я подстригвала от септември и отидох подстригах се много късо и много ме е жал,но уж трябваше.Отначалото спря да капе,но гледам,че пак започна дали не е от това,че я връзвам постоянно.Веча не знам какво да правя,но косата ми прилича на "задни части"-пада,омазнява се бързо(може би защото я миех всеки ден) и имям пърхут.Искам повече от всичко да се оправи и да е гъста като преди,НО КАК ????? :smt089

Да, моят проблем е подобен. И аз така имах гъста и хубава коса, загубих я за много кратко време и след това с години се мъчех да я възтановя. Много неприятно, но какво да се прави.. случва се.
Значи.. какво мога да те посъветвам.. нека караме поетапно.. Значи- да.. връзването пречупва косъма и го прави по- уязвим и по този начин косата започва да пада..
Кажи ми иначе.. на колко време я миеш и третираш ли я по някакъв начин? След това ще измислим нещо.
:)

heiress
08-15-2009, 00:07
^ За пърхута на мама й помогна Низорал. Head & Shoulders също го спрягат за хубав, но от нямам личен опит с пърхута и не мога да ти препоръчам кой знае какво.

Да се похваля: Тривитаминолът ДЕЙСТВАААА :grin: :grin: :grin: По-вероятно е да си самовнушавам, ама вече го ползвах 3-4 пъти и има промяна. :D

Head & Shoulders според мен е най- големия боклук сред шампоаните, докато Низорал- а действително е много добър и ефикасен.
Иначе, не си внушаваш.. мазилото наистина е много добро.

cookie_master
08-15-2009, 16:27
значи преди няколко дни си купих нова,но-хубава преса.Знам вредата от нея и затова искам да те питам как мога да я ползвам и едновременно с това да правя някаква маска,която да ми подхранва косата :)

Moonchild
08-15-2009, 16:33
Ми преди я миех всеки ден вече не просто като се омазни я връзвам и не ми е приятно със спусната коса свикнах да е вързана.Ами лакове пяни маши преси не използвам само сешоар и то рядко.Миех я с най-различни шампоани.А по въпроса с връзването,връзвам я защото цялата къща е в коса страх ме е,че ще остана съвсем без коса :o

heiress
08-15-2009, 20:13
Нали знаеш, че като я връзваш не решаваш проблема. Опитай с домашни маски и масла.. може и маска с мед. :)

Moonchild
08-15-2009, 20:24
Дай повече инфо,ако може.А казаха ми за някаква маска с коприва дали ще помогне???

cookie_master
08-16-2009, 21:26
значи преди няколко дни си купих нова,но-хубава преса.Знам вредата от нея и затова искам да те питам как мога да я ползвам и едновременно с това да правя някаква маска,която да ми подхранва косата :)

heiress
08-17-2009, 02:01
Дай повече инфо,ако може.А казаха ми за някаква маска с коприва дали ще помогне???

Маска с коприва не знам аз. Съжалявам.

heiress
08-17-2009, 02:04
значи преди няколко дни си купих нова,но-хубава преса.Знам вредата от нея и затова искам да те питам как мога да я ползвам и едновременно с това да правя някаква маска,която да ми подхранва косата :)

Съжалявам, пропуснала съм ти поста. :)
Значиии.. след като мислиш да ползваш преса, това означава, че трябва да си правиш маски, за коса, който да я омазнявах достатъчно, че да не се изсушава от пресата.
Ако искаш опитай маска с 1 жълтък, 3 с.л. зехтин, 1 с.л. мед, 1 с.л. алкохол и 1 с.л. лимонов сок. Предполахам, че ще ти върши добра работа.
Прави си я един път в седмицата и стой поне 1 час с нея.
След това може да слагаш малко кайсиево масло по връхчетата на косата преди да я изправиш. Но гледай да не прекаляваш, за да не се омазни косата.

cookie_master
08-17-2009, 17:31
значи преди няколко дни си купих нова,но-хубава преса.Знам вредата от нея и затова искам да те питам как мога да я ползвам и едновременно с това да правя някаква маска,която да ми подхранва косата :)

Съжалявам, пропуснала съм ти поста. :)
Значиии.. след като мислиш да ползваш преса, това означава, че трябва да си правиш маски, за коса, който да я омазнявах достатъчно, че да не се изсушава от пресата.
Ако искаш опитай маска с 1 жълтък, 3 с.л. зехтин, 1 с.л. мед, 1 с.л. алкохол и 1 с.л. лимонов сок. Предполахам, че ще ти върши добра работа.
Прави си я един път в седмицата и стой поне 1 час с нея.
След това може да слагаш малко кайсиево масло по връхчетата на косата преди да я изправиш. Но гледай да не прекаляваш, за да не се омазни косата.а какъв да е алкохола? :)

heiress
08-19-2009, 00:07
Еми, водка може, ракия, уиски.. нещо такова.. да не е ликьор или бира, нещо, което ще загре емаската.

NaNa_SladuRana
08-19-2009, 15:28
аз си правя маска от яйце,бадемово масло,кристали и малко балсам за по-лесно отмиване

heiress
08-20-2009, 21:23
Слагаш кристали в маската? :-o

caseoftheex
08-20-2009, 21:29
Искам по-гъста коса. Как? :lol:

heiress
08-21-2009, 20:31
За жалост няма средства, които да ти сгъстят косата, освен, ако тя не е оредяла с времето. В смисъл... всеки човек си има генетично определен брой косми по главата, ако косата ти не пада и не е изтощена, няма как да стане по- гъста...

heiress
08-25-2009, 22:43
Ох, аз най- после махнах плитките и сега си направих маска за коса.. ии за по- добър ефект мисля да пренощувам с нея.. не ми се чака и ще си направя едно бързо възтановяване.. надявам се до седмица да е перфектна...
:oops:

heiress
08-26-2009, 11:51
Направо не мога да повярвам как се отразява кафето накосата ми.. много съм доволна.. :)

lDoLLl
08-26-2009, 11:58
Яяя разкажи нещо повече:) само утайката ли ползваш? В корените, крайщата, колко време стоиш?

От началото на лятото всяка седмица си правя маски, а от месец ползвам и тривитаминола, супер добре ми се отразява на косата това, но ще спра за няколко седмици, че косата ми почна да свиква вече... :(

heiress
08-26-2009, 12:11
Ами, аз си правя веднъж в седмицата или най- много на две седмици веднъж маска, с която нощувам, за да има по- добър ефект. Снощи си направих с кафе (не утайка, ами направо от пакетчето), бадемово масло, малко водка, стимулант на Икаров, 1 жълтък, малко зехтин и малко оцет... да.. май само това сложих.. аааа, не... и малко мед.. Много добре ми се отрази.

heiress
08-27-2009, 15:39
Я да попитам аз.. колко от вас пият бирена мая?

heiress
08-30-2009, 10:58
Хайде, поне някой няма ли да ми отговори.. :-o

a1a2b3v
08-30-2009, 11:03
Айде щом всички пишат давай и аз да задам своя въпрос.
Значи четох, че бадемовото масло и хитиновата вода много помагали за косата, въстановяват я и подхранват корените.
Реших и аз да си купя мисля да си взема бадемово масло на Икаров ( как мислиш дали ще ми свърши работа?) и незнам на каква марка хитинова вода да търся препоръчай ми някаква. :)

heiress
08-30-2009, 11:07
Амиии.. виж сега, да.. ако си постоянна с бадемовото масло, определено ще има ефект. Освен да се мажеш с него, опитай да го направиш част и от домашна маска за коса, така ще има по- голям ефект. Иначе.. за хининовата вода, положенията са 2 или ти расте косата от нея и става хубава, или не ти понася и не ти действа. Ако все пак си решила да опиташ с нея.. моето мненние е, че най- хубавата хининова вода е на Милва.
Успех.
:)

a1a2b3v
08-30-2009, 11:11
Амиии.. виж сега, да.. ако си постоянна с бадемовото масло, определено ще има ефект. Освен да се мажеш с него, опитай да го направиш част и от домашна маска за коса, така ще има по- голям ефект. Иначе.. за хининовата вода, положенията са 2 или ти расте косата от нея и става хубава, или не ти понася и не ти действа. Ако все пак си решила да опиташ с нея.. моето мненние е, че най- хубавата хининова вода е на Милва.
Успех.
:)

Мерси :-)
Ако ми кажеш е някакви маски за коса, които могат да се смесват с бадемово масло много ще те обичам :-)
П.С. Със нормална коса съм - почти суха :)

g1rl4eto_
08-30-2009, 11:49
купуваш от аптеката витамин А, Е, Д и Б комплекс- всичките ще ги искаш течни. Витамините Б са на сиропче тъй че останалото от часките ти може да си го пийваш. Трябва ти едно шишенче бадемово масло ако ти е дълга косата иначе по-малко - изсипваш го заедно с витамините в метална купичка и лекинко - ма много леко загряваш на котлона и мажеш. После си слагаш нещо на главата за половин час - найлон, шапчица - важното е да загрее. След тва си сложи един два жълтъка - без белтъка и постой още поне час. После миеш с шампоани и си слагаш там маските или балсамите които ползваш.
За тази маска ефекта се увеличава право-пропорционално на времето в което стоиш с нея на главата - аз съм стояла цяла нощ - после блести и е ужасно красива..

lenito_sf
08-30-2009, 12:32
Доктор heiress можете ли да ми кажете някакъв шампоан за изтощена и нацъвтяла коса :lol: :)

g1rl4eto_
08-30-2009, 13:19
За да не пускам нова тема някой ползвал ли е тази маска -> http://www.bgphoto.net/photos/3930/633159599290151250.jpg

heiress
08-30-2009, 22:44
Амиии.. виж сега, да.. ако си постоянна с бадемовото масло, определено ще има ефект. Освен да се мажеш с него, опитай да го направиш част и от домашна маска за коса, така ще има по- голям ефект. Иначе.. за хининовата вода, положенията са 2 или ти расте косата от нея и става хубава, или не ти понася и не ти действа. Ако все пак си решила да опиташ с нея.. моето мненние е, че най- хубавата хининова вода е на Милва.
Успех.
:)

Мерси :-)
Ако ми кажеш е някакви маски за коса, които могат да се смесват с бадемово масло много ще те обичам :-)
П.С. Със нормална коса съм - почти суха :)

Еми, може да опиташ това:

1 жълтък
1 с.л. алкохол
2 с.л. бадемово масло
1 с.л. оцет
1 с.л. зехтин
1 с.л. мед

Предполагам, че ще ти се отрази добре.
:)

heiress
08-30-2009, 22:47
Доктор heiress можете ли да ми кажете някакъв шампоан за изтощена и нацъвтяла коса :lol: :)

Не съм доктор.
За шампоан.. мога да ти препоръчам Pregaine.
:)

s1NNer
08-31-2009, 08:31
^ При цъфтяща коса може да си вземеш масло от пшеничен зародиш на Икаров .. и да го втриваш в крайщата на косата. ;)

heiress
08-31-2009, 09:22
Да.. аз пък ползвам ленено масло и изобщо не ми цъфти, но незнам дали и при друг ще е същия ефекта, понеже досга незнам някой друг, който ползва такова масло да е споделил опит.

Bebaals
08-31-2009, 11:20
Косата ми пада.. супер супер много, ще се побъркам вече. Не я третирам с нищо вече около 2 месеца. Какво може да ме посъветваш, някакви маски или не знам и аз. Попитах фризьорката ми и тя ми каза някаква маска която струваше около 25-30лв. а мисля че не е нужно да давам толкова пари :( Извинявам се ако има нещо за падащата коса, но не видях.

s1NNer
08-31-2009, 13:00
^ Пак го споменавам, но шампоана Фитовал найстина помага! :)

heiress
08-31-2009, 21:45
Косата ми пада.. супер супер много, ще се побъркам вече. Не я третирам с нищо вече около 2 месеца. Какво може да ме посъветваш, някакви маски или не знам и аз. Попитах фризьорката ми и тя ми каза някаква маска която струваше около 25-30лв. а мисля че не е нужно да давам толкова пари :( Извинявам се ако има нещо за падащата коса, но не видях.

Ами, аз лично съм привърженичка на домашните маски, както вече става ясно. Мисля, че са най- ефикасни и това, което мога да те посъветвам е да си правиш маска с мед, стимулант за коса и алкохол.. предполагам, че след 2-3 седмици ще видиш ефекта.
И не се отчайвай.. 2 месеца са малко време, за да се оправи косата ти. Все пак обърни внимание и на менюто си, то също е много важно.

Bebaals
09-01-2009, 07:29
Благодаря ти, още днес ще си направя дано да помогне и след време да има резултат. :)

v3r43to
09-01-2009, 08:23
Горещо препоръчвам маската с ТРИВИТАМИНОЛ... помага... поразрови се в интернет и ще намериш супер инфо... ;)

lipstik
09-01-2009, 08:25
Маската с тривитаминол наистина е много хубава и аз чакам да се застуди малко,че лятото ми се разтича и е гадно.

lDoLLl
09-01-2009, 09:00
Отностно първия пост на тази страница - мама я има тази маска, ама чат пат и аз си я мацам на косата. :)
Изключително подходяща е за сухи, изтощени, третирани, боядисани и измъчени по всевъзможни начини коси. 8-) Хубава е, заслужава си. :)

Аз сега правя почивка от всички маски, бадемови масла, дори хининова вода не слагам. До 15 септ. така - а след това - отново пълна програма маски :D Сега в жегите наистина е гадно.. :(

Едно питане: Как успявате да спите с маска с тривитаминол/бадемово масло (разбрахте ме- нещо мазно). Аз си слагам найлонов плик и отгоре хавлиена кърпа на главата, ама имам чувството, че през нощта цялата възглавница ще е в маска.. :x

bubinkaa
09-01-2009, 09:11
аз не съм спала с маска на косата...
^ ^ правя си я ...стоя два часа и я мия

lipstik
09-01-2009, 09:14
аз не съм спала с маска на косата...
^ ^ правя си я ...стоя два часа и я мия

И аз правя така.Аз ако спя с маска,сутринта няма да имам нито кисия на главата,нито кърпа и цялата ми глава и вързглавница ще бъдат ужасни.Не бих спала с маска.

tonie__
09-01-2009, 09:27
Себорал :grin:

lDoLLl
09-01-2009, 09:34
^ това доколкото знам е против пърхут, ама помага ли за нещо друго? :)

Казвали са ми, че колкото повече стоиш с маска - толкова по-добър ефект, даже няколко момичета от форума казват, че така спят... ама аз не съм се престрашавала. Ще оцапам ВСИЧКО около мене, пък ония мазнотии едвам се измиват от косата, камо ли от чаршаф.. :lol:

heiress
09-02-2009, 00:52
Еми, аз лично спя с маската и нямам никакви проблеми.. не ми се омазва леглото.. не ми се разтича.. незнам.. може би успявам да се вържа добре, за това.

heiress
09-02-2009, 18:14
Ааа и отделно се мажа и спя с бадемово масло или стимулант за коса.. също нямам проблеми с чаршафите.

lDoLLl
09-04-2009, 14:56
Забелязах нещо интересно: :)
Маслото от авокадо (на Икаров специално) съдържа витамини А, Д и Е (абсолютно същите, каквито ги има в Тривитаминола). Чудя се, дали ще има същото действие? :smt001

heiress
09-04-2009, 21:52
Едва ли, защото са доста по- малко като количество.
Иначе аз днес пробвах един шампоан, да се похваля.. направи ми косата уникално мека, лъскава иии просто не мога да и се нарадвам.. на Милва е.. с Жен-шен и хинин.

bubinkaa
09-05-2009, 00:40
от къде го взе?

heiress
09-05-2009, 02:23
От аптеката... :-o

heiress
09-05-2009, 23:28
Мисля скоро да пробвам маслото от пшеничен зародиш за цъфтежа.. преди помня, че го ползвах, но не помня дали имаше ефект.. някой ползва ли го? Иии ако може да каже дали му помага...? Просто не мога да си спомня..

lipstik
09-06-2009, 09:02
Аз съм го ползвала и имаше ефект.Косата ми цъфтеше малко по-малко от преди.

rosencetooo
09-06-2009, 19:20
Направих си тази маска: 1 жълтък, 3 с.л. зехтин, 1 с.л. мед, 1 с.л. алкохол и 1 с.л. лимонов сок. И ефекта не е лош :) Надявам се след следващото и правене да е още по-добър :P

heiress
09-06-2009, 19:42
Ами.. аз ще си го взема тия дни и ще видим как ще ми се отрази.. :)
А иначе, за маската.. да.. определено с течение на времето косата ти ще става все по- хубава.. няма спор. :)

sladur4etyYy
09-06-2009, 20:06
оле току що забелязах, че като се реша като че ли ми пада повече коса, отколкото преди :shock: може ли да кажеш нещо за укрепване на косата и предотвратяване на падането.. преди имах супер здрава коса, но от пресите и простотиите, дето я правя, явно негативния ефект почва малко по малко да се показва.. :(

heiress
09-06-2009, 20:43
Опитай домашни маски с мед и масажи с бадемово масло. А, ползваш ли кристали?

sladur4etyYy
09-06-2009, 21:09
ползвам. а кви са тия маски с мед?

ShtrudeL
09-06-2009, 21:43
хъм питах те на ЛС ии мерси за отговора ^^ Ще пробвам и някоя от домашните маски,които си дала в предните страници и дано има ефект ^_^ Инече ето каква ми е косата...

http://i27.tinypic.com/27xo5xj.jpg
http://i29.tinypic.com/rk928n.jpg
http://i26.tinypic.com/20rlgnc.jpg тази е малко стара
http://i31.tinypic.com/259adld.jpg хм,а тук май най-добре си личи как се прелива естествения ми цвят с черната боя ^^ Краищата са гаднии ии абе... ^

Едит: Искам коса като на тая от аватара ми ^_^

joannalof
09-06-2009, 21:50
Слаба,изтощена и падаща коса - да,това е най-точното описание на моята коса :( Много ми капе,направо си имам косопад ... пробвах със шампоаните на Пантен и Клиър за накъсвания и косопад,но няма голяма ползва ... пробвала съм и на ШаумаQ10 имаше добър ефект,но само първия път като се измих с него ... приемам всякакви предложения за лечение :(

heiress
09-06-2009, 23:51
ползвам. а кви са тия маски с мед?

Сигурна бях.. хах.. опитай да смениш кристалите за коса с натурално ленено масло.
Иначе за маските.. амиии.. смесваш например.. 2 с.л. мед, 2 с.л. хума, 1 с.л. алкохол, 2 с.л. бадемово масло и 1 жълтък.. мажеш, слагаш кухненско фолио и отгоре кърпа и стоиш така около 2 часа, след това измиваш хубаво с шампоан.
Предполагам, че до 2 седмици ще има ефект.

heiress
09-06-2009, 23:54
хъм питах те на ЛС ии мерси за отговора ^^ Ще пробвам и някоя от домашните маски,които си дала в предните страници и дано има ефект ^_^ Инече ето каква ми е косата...

http://i27.tinypic.com/27xo5xj.jpg
http://i29.tinypic.com/rk928n.jpg
http://i26.tinypic.com/20rlgnc.jpg тази е малко стара
http://i31.tinypic.com/259adld.jpg хм,а тук май най-добре си личи как се прелива естествения ми цвят с черната боя ^^ Краищата са гаднии ии абе... ^

Едит: Искам коса като на тая от аватара ми ^_^

Косата ти е много хубава.. пу, пу.. 8-) :P ...
Иначе.. надявам се да ти помогнат, ако не ще измислим друго, спокойно. А за краища опитай това масло от Карите на Икаров.. слагай в краищата по малко след къпане.
:)

heiress
09-06-2009, 23:55
Слаба,изтощена и падаща коса - да,това е най-точното описание на моята коса :( Много ми капе,направо си имам косопад ... пробвах със шампоаните на Пантен и Клиър за накъсвания и косопад,но няма голяма ползва ... пробвала съм и на ШаумаQ10 имаше добър ефект,но само първия път като се измих с него ... приемам всякакви предложения за лечение :(

Ами.. опитай за начало шампоан Pregaine:
http://www.verkkoapteekki.fi/images/Pregaine_Gel_Shampoo_200ml.jpg
И след измиване прави фрикции с корени от коприва. Кажи как се отразява и ще добавим още нещо по- нататък.
:)

sladur4etyYy
09-07-2009, 00:47
ползвам. а кви са тия маски с мед?

Сигурна бях.. хах.. опитай да смениш кристалите за коса с натурално ленено масло.
Иначе за маските.. амиии.. смесваш например.. 2 с.л. мед, 2 с.л. хума, 1 с.л. алкохол, 2 с.л. бадемово масло и 1 жълтък.. мажеш, слагаш кухненско фолио и отгоре кърпа и стоиш така около 2 часа, след това измиваш хубаво с шампоан.
Предполагам, че до 2 седмици ще има ефект.

нима от кристалите може да се получи косопад?! :shock:
това ленено масло по същия начин като кристалите ли се ползва? и маската, която ми каза, по колко пъти седмично да я правя?
и ако може да кажеш още продукти, които да избягвам, понеже очевидно знаеш доста неща.. :P

heiress
09-08-2009, 11:56
Нека се уточним. Не знам доста неща, не съм и медицинско лице, но от години се занимавам с това. От кристалите не може да се получи косопад, не си ме разбрала.. е, може, да допринесат, ако е много изтощена косата, но аз имах в предвид, че няма смисъл да ползваш кристали, защотото лененото масло докрава същия ефект и подхранва много косата.
Продуктите, които е добре да избягваш са пяни, лакове, вакси най- вече и вцякакви стилизиращи продукти.. не са кой знае колко вредни, но пак си увреждат косата.
Маската... ползвай я по 1 път в седмицата.. достатъчно е, но бъди постоянна.

lDoLLl
09-08-2009, 15:00
Решила съм да си взема витамини, но се колебая м/у Геритамин и Мерц :(

Скоро ще ми трябват и изцяло нови продукти за коса ( шампоан, балсам, маска), та се колебая м/у няколко серии.

1. Gliss K.u.r Nutri Protect (http://img235.imageshack.us/i/glissgv5.jpg/#q=gliss%20kur%20nutri%20protect) От тази серия имам спрея и е много хубав

2. L'oreal Elseve Re-Nutrition (http://4.bp.blogspot.com/_1yxuOhrvu28/SeX8f_3NWVI/AAAAAAAAB8Y/TD3R-dSkX4g/s320/elseve_renutrition.jpg) Ползвала съм нощния флуид и шампоана и бяха много хубави. Миризмата само ме дразни, ама се преживява

3. Пак L'Oreal Elseve (http://sun2surf.com/images/sun2surf/articles/28077/L%27Oreal%20Paris%20Elseve%20Damage%20Care%20range .jpg)

Кои са най-добри? Лични фаворити са ми продуктите на Елсев, ама последните ми бяха такива, да не вземе да ми свикне косата? (въпреки, че се различни серии)
Не очаквам чудеса от шампоан и балсам, но все пак кои са най-добрите според вас? :)

lipstik
09-08-2009, 17:54
Лененото масло не е ли скъпо?

heiress
09-09-2009, 00:36
Решила съм да си взема витамини, но се колебая м/у Геритамин и Мерц :(

Скоро ще ми трябват и изцяло нови продукти за коса ( шампоан, балсам, маска), та се колебая м/у няколко серии.

1. Gliss K.u.r Nutri Protect (http://img235.imageshack.us/i/glissgv5.jpg/#q=gliss%20kur%20nutri%20protect) От тази серия имам спрея и е много хубав

2. L'oreal Elseve Re-Nutrition (http://4.bp.blogspot.com/_1yxuOhrvu28/SeX8f_3NWVI/AAAAAAAAB8Y/TD3R-dSkX4g/s320/elseve_renutrition.jpg) Ползвала съм нощния флуид и шампоана и бяха много хубави. Миризмата само ме дразни, ама се преживява

3. Пак L'Oreal Elseve (http://sun2surf.com/images/sun2surf/articles/28077/L%27Oreal%20Paris%20Elseve%20Damage%20Care%20range .jpg)

Кои са най-добри? Лични фаворити са ми продуктите на Елсев, ама последните ми бяха такива, да не вземе да ми свикне косата? (въпреки, че се различни серии)
Не очаквам чудеса от шампоан и балсам, но все пак кои са най-добрите според вас? :)

Ами.. аз сега си взех Геритамин нео.. по- доволна съм от него, отколкото от Герикапса.. Иначе... Мерц... не мисля, че си заслужава..
Иначе.. за шампоаните.. незнам... може би 2-рия. Иначе имай в предвид, че косата не свиква с шампоана.. ако ти се отраява добре няма причина да го сменяш.

heiress
09-09-2009, 00:39
Лененото масло не е ли скъпо?

Емиии между 15- 20 лева можеш да го намериш, но е 250 милилитра, така че се връзва горе- долу колкото кристалите, а е много по- добро.

ellikok
09-09-2009, 01:34
Моята фризиорка ми каза да си взема тривитаминол от вет.аптека и да си го сложа в маската за коса,ама пък забравих да я питам какво количество да взема и да сложа,някой ако знае да казва :).А иначе друго,което ме посъветва-да се подстригвам на 2-3 месеца,маски,ампули,да не я изправям с преса или колкото се може по рядко,след къпане кристали

heiress
09-09-2009, 10:16
Еми, това е общо взето.. само с няколко неща не съм съгласна...
1- подстригването не е задължително, освен ако косата ти няма нужда.. ако е нацъфтяла например.
2- кристалите по- добре ги замени с малко бадемово масло или ленено масло.. защото те нямат подхранваща функция и няма смисъл да ги използваш.

heiress
09-09-2009, 10:17
Иначе забравих.. за тривитаминола.. вземи си една опаковка първоначално.. около 5 лева е и слагай по 1-2 с.л. в маската.. :)

ellikok
09-09-2009, 14:19
heiress Благодаря :-)
А само да те попитам в къщи имам масло на Икаров,веднъж го ползвах,но сигурно не съм го сложила както трябва и след като го измих,косата ми беше мазна.Ти знаеш ли как се нанася това масло?

lDoLLl
09-09-2009, 14:30
Не съм heiress, ама все пак ще пиша: :)

Маслото се втрива в корените, правиш си масаж на скалпа, а каквото остане го разнасяш по дължината на косата.

А за измиването - поне 2 пъти с шампоан, само от веднъж нищо не се измива.

ellikok
09-09-2009, 14:35
Не съм heiress, ама все пак ще пиша: :)

Маслото се втрива в корените, правиш си масаж на скалпа, а каквото остане го разнасяш по дължината на косата.

А за измиването - поне 2 пъти с шампоан, само от веднъж нищо не се измива.мм благодаря :).А това на суха или мокра коса,защото на мен някой ми беше казал на суха преди и аз на суха го сложих и колко време се седи с него :)

lDoLLl
09-09-2009, 14:41
Моля :)
Да, на суха преди да я измиеш. Стоиш хах.. колкото можеш :) 2-3 или повече часа.

---
Сега си взех кокосово масло и от пшеничен зародиш, да ги пробвам. За шампоан и балсам най-верояно ще се спра на Klorane.. щом косата не свиква :)

ellikok
09-09-2009, 18:16
Моля :)
Да, на суха преди да я измиеш. Стоиш хах.. колкото можеш :) 2-3 или повече часа.

---
Сега си взех кокосово масло и от пшеничен зародиш, да ги пробвам. За шампоан и балсам най-верояно ще се спра на Klorane.. щом косата не свиква :)благодаря :)

heiress
09-10-2009, 18:51
Не съм heiress, ама все пак ще пиша: :)

Маслото се втрива в корените, правиш си масаж на скалпа, а каквото остане го разнасяш по дължината на косата.

А за измиването - поне 2 пъти с шампоан, само от веднъж нищо не се измива.

Е, стига.. не съм патентовала още темата... :D
Пишете колкото си искате..
:)

heiress
09-10-2009, 18:52
Моля :)
Да, на суха преди да я измиеш. Стоиш хах.. колкото можеш :) 2-3 или повече часа.

---
Сега си взех кокосово масло и от пшеничен зародиш, да ги пробвам. За шампоан и балсам най-верояно ще се спра на Klorane.. щом косата не свиква :)

Да.. кажи моля те после за маслото от пшеничен зародиш, че от няколко дни ме мъчи това.. изобщо не помня дали ми беше харесало, а се чудя дали да си го взема пак..

lDoLLl
09-11-2009, 18:17
В неделя-понеделник ще ти кажа 8-)

Някой ползвал ли е шампоана и маската на Долива? Ето за това става дума - http://www.marvistore.com/images/doliva%20shampoan%20za%20kosa%20copy.jpg

heiress
09-12-2009, 09:41
Ами.. аз не съм.. предпочитам домашните маски, но пък може и да е хубава...

heiress
09-12-2009, 19:32
Ох.. аз се чудя дали да не си направя една маска.. ама пък си правих преди 4 дни.. а косата ми нещо се е омазнила доста... мисля.. мисля... май само ще си намажа косата с бадемово масло и утре сутринта ще я измия.. като че ли е по- добрия вариант.

heiress
09-13-2009, 11:14
Да, снощи си сложих от бадемовото масло.. че все пак да не прекалявам толкова с маските.

deni15
09-13-2009, 20:04
Ами моята коса е дълга малко под раменете,начупена но от година я изправям с преса без да ползвам кристали и др продукти.В момента косата ми е суха,ужасно нацъфтяла,оредяла и постоянно пада.Не искам да си я скъсявам,от мн време искам дълга коса и все не мога да си я оставя.А и съм спряла с изправянето,а от няколко седмици я нося все вързана и все пак си третирам някак си опашката :lol: НЯКАКЪВ СЪВЕТ КАК ДА СИ Я ВЪСТАНОВЯ БЕЗ ДА Я ПОСТРИГВАМ :-o

heiress
09-13-2009, 23:27
Еми, след като е нацъфтяла за жалост ще се наложи да подстрижеш поне цъфтежа.
За това, че е суха и оредяла мога да ти препоръчам един много ефикасен лосион против косопад, витамини и маски, но със сигурност ще трябва да махнеш цъфтежа.
Хубаво ще е да си вземеш маслото от пшеничен зародиш, за което говорихме по- горе в темата. Оказа се, че помагало много, аз днес поразпитах.
Иначе за косопада лосиона можеш да си го вземеш от Евромед Lotion fortifiante anti- chute. Изглежда ето така:
http://www.euromed.hit.bg/Images/Lotion_Anti-Chute.gif
Цената му е 45 лева, но гарантирам на 100%, че ще има ефект и то голям.
Ако положението все пак е много тежко можеш да си вземеш от същото място и Novophane капули:
http://www.euromed.hit.bg/img/golemi/novophane.jpg
За около месец косата ти ще е в отлично здраве и няма да пада.
За това, че е суха, можеш да я мажеш с Масло от Карите на Икаров преди да я миеш и да стоиш с него поне 3 часа.
:)

heiress
09-16-2009, 20:54
Никой не казва дали му помагат нещата, които препоръчвам.. кажете нещо. :)

heiress
09-26-2009, 21:49
Никой не казва дали му помагат нещата, които препоръчвам.. кажете нещо. :)

taNcheto93
09-27-2009, 14:10
Маслото от карите в корените ли се слага или по дължината?

heiress
09-28-2009, 00:32
Маслото от карите в корените ли се слага или по дължината?

Ами, по принцип е хубаво преди миене на косата да го нанесеш обилно по цялата дължина, както и в корените, най- добър ефект ще има.
:)

taNcheto93
09-29-2009, 19:20
Е аз сложих по много малко в корените и на връхчетата и едва го измих, а не искам и да си помислям как ще е ако слагам обилно

yonsaaa
09-29-2009, 20:11
значи юли месец ползвах хининова вода заминах на море и на 9-ти август каго се върнах пак започнах с хининовата вода,но косата ми започна да пада и спях водата но сега положението е многооооо зле косата ми пада адски много ама мвого моля ви помогнете ми много ме е страх не съм я изправяла от много време от август до сега два пъти маша иии 3-4 пяна

Rebirthing
09-29-2009, 22:23
Тайната на гъстата и дълга коса е овчата маска
рецептата е тук: http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=7465
също така...хининовата вода действа добре...но трябва постоянство, всеки ден трябва да се втрива, за месец косата расте 2/3 пъти по-бързо от обикновеното.Също така продуктите за коса на Лореал са много добри!

heiress
10-08-2009, 23:30
Е аз сложих по много малко в корените и на връхчетата и едва го измих, а не искам и да си помислям как ще е ако слагам обилно

Е, чак пък толкова.. как така не можеш да го измиеш? Какъв шампоан ползваш?

heiress
10-08-2009, 23:32
значи юли месец ползвах хининова вода заминах на море и на 9-ти август каго се върнах пак започнах с хининовата вода,но косата ми започна да пада и спях водата но сега положението е многооооо зле косата ми пада адски много ама мвого моля ви помогнете ми много ме е страх не съм я изправяла от много време от август до сега два пъти маша иии 3-4 пяна

Какво ползваш за косата... какви продукти?

heiress
10-08-2009, 23:32
Тайната на гъстата и дълга коса е овчата маска
рецептата е тук: http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=7465
също така...хининовата вода действа добре...но трябва постоянство, всеки ден трябва да се втрива, за месец косата расте 2/3 пъти по-бързо от обикновеното.Също така продуктите за коса на Лореал са много добри!

Голяма тайна... това всеки го знае.. и не винаги е толкова ефикасно колкото казват... при всеки е различно.

Pliok0019
10-08-2009, 23:40
Имам изрусена, тънка коса, която пада...какво да правя? :(

heiress
10-09-2009, 03:52
Какво ползваш в момента за тази коса?

Pliok0019
10-09-2009, 07:33
Какво ползваш в момента за тази коса?
Шампоан и балсам на Нивеа за боядисана коса, маска на Гарниер пак за боядисана коса (при всяко къпане) и хининова вода.

meche95
10-09-2009, 07:53
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

Meжду другото, на мен започна много да ми расте косата като я чупя с бира.. ако искаш пробвай.. може да има ефект и при теб.

и аз си мачкам косата с бира :) някъде четох че е добре да е затоплена но още не съм опитвала ... имаш ли опит със затоплена бира как влияе има ли по добър ефект :)
с бираа :-o :-o до са съм използвала бирата само за пиене но я кажете малко повечко отмиваш ли после за да не мирише или неш такоа :-o :-o

lDoLLl
10-09-2009, 12:17
Изрусената коса е доста измъчена като цяло, не знам дали нещо може да й ''вдъхне живот''.
Шампоаните и балсамите специално за руса коса придават доста блясък, преди миене може да я мажеш с някакво масло.

Да споделя, че съм много доволна от шампоана за кестенява коса на Balea (продава се в магазини DM). Купих си го поради липса средства за по-скъп, но се оказа страхотен - много добре измива и ми прави косата много бляскава (за разлика от шампоана за кестенява коса на Natur Vidal - оцвети по-светлата част на косата ми в червеникаво 8-) ) Сега си всех още неща на Белеа и като пробвам ще пиша :)

Някой да е мяркал в София на Lorys шампоанът със змийско мляко, както и серията с чесън? Навсякъде имат само змийската маска (която е уникална :) )

ra43ty
10-09-2009, 12:47
аз от месец и половина близо си правя маски с тривитаминлол и съм супер доволна :grin: косата ми беше много рядка и тънка и от както си правя маските доста се сгъсти, започна да расте, пада по - малко и има доста повече блясък от преди :) пробвайте няма да съжалявате а и за цената си има доста добър успех :)

lDoLLl
10-09-2009, 16:47
Вече за n-ти път чувам, че косата не трябва да се реши, докато е мокра.
питам: ЗАЩО!? Все не мога да намеря смислено обяснение..

Photophobia
10-09-2009, 16:49
Вече за n-ти път чувам, че косата не трябва да се реши, докато е мокра.
питам: ЗАЩО!? Все не мога да намеря смислено обяснение..

Това пък защо,наистина? Аз си е реша.. нали.. нямам никакви проблеми с косата (мерсаж на авторката,че ме измъкна от положение 8-) )
Смисъл аз ако не я среша после става чуплива,а като го направя стои права 8-) 8-)

lDoLLl
10-09-2009, 16:52
да, точно.. ако не я реша е мега гадно после и не мога да разбера защо е вредно ресането на мократа коса :/

heiress
10-10-2009, 22:42
Какво ползваш в момента за тази коса?
Шампоан и балсам на Нивеа за боядисана коса, маска на Гарниер пак за боядисана коса (при всяко къпане) и хининова вода.

Амиии.. значи- виж... хининовата вода на изрусена коса не е много добре.. иначе незнам.. Третираш ли я по някакъв начин с преси, лакове, маши, пяни..?
Защо не опиташ да си вземеш витамини някакви за коса, например Герикапс... спри хининовата вода и виж в какво състояние ще е косата ти след около 2 седмици. Ако я третираш с нещо- спри, защото най- вероятно това е причината. След изрусяването косъма много изтънява, така че това само по себе си е достатъчно зло...

heiress
10-10-2009, 22:45
дано да помогнеш и на мен....значи косата ми расте много бавно може ли да ми препоръчаш нещо за по-бърз растеж на косата
пробвала съм хининова вода но от нея почна да ми капе косата

Meжду другото, на мен започна много да ми расте косата като я чупя с бира.. ако искаш пробвай.. може да има ефект и при теб.

и аз си мачкам косата с бира :) някъде четох че е добре да е затоплена но още не съм опитвала ... имаш ли опит със затоплена бира как влияе има ли по добър ефект :)
с бираа :-o :-o до са съм използвала бирата само за пиене но я кажете малко повечко отмиваш ли после за да не мирише или неш такоа :-o :-o

Аз не затоплям никога бирата, не мисля че има кой знае колко голям смисъл.. Отразява ми се много добре и с бира на стайна температура.

Относно мачкането с бира.. ароматът изчезва до максимум 20 минути, определено не се усеща...

heiress
10-10-2009, 22:48
Вече за n-ти път чувам, че косата не трябва да се реши, докато е мокра.
питам: ЗАЩО!? Все не мога да намеря смислено обяснение..

В действителност мокрите коси са по-деликатни, отколкото сухите, и сресването рискува да доведе до тяхното късане. Може най- много с гребен с широки зъбци той разплита лесно мокрите коси. Започва се винаги от тила и от краищата, кичур по кичур, без да се дърпа! Наистина е много голяма грека да се сресва косата докато е мокра.. косъмът е адски уязвим.

heiress
10-10-2009, 22:49
(мерсаж на авторката,че ме измъкна от положение 8-) )


За нищо. Пак заповядай.

heiress
10-14-2009, 20:55
Време е май и аз да си направя една маска..

sexa_na_kompleksa
10-15-2009, 16:12
Хайде и аз да драсна. ;D
Косата ми е ужасна! xD Няма обем, тънка е, изтощена и като за капак се омазнява бързо. Мия я през ден... :? По принцип знам, че е много пагубно да я мия толкова често, но нямам друг избор просто. Става ужасна, ако не я измия, а не мога да излезна с приятеля ми и косата ми да е мазна. :x (Аз няма да се чувствам комфортно, не че приятелят ми ще ме зареже на мига ;D) В момента се мия с катранен шампоан и бебешкия на Бочко. Ползвала съм най-различни шампоани на най различни цени - като започнеш от катранения за лев и нещо, минеш през Гарние за 5-6 и свършиш на Фито за 22... Ползвам само сешоар - без него също не мога, става още по-ужасна, ако не го ползвам. Не употребявам преса, маша, лак и пяна. Пробвала съм маски за коса с хума, яйце и мляко...
В общи линии съм отчаяна. Идеи? ;D

ifilin4ica
10-15-2009, 16:59
Хайде и аз да драсна. ;D
Косата ми е ужасна! xD Няма обем, тънка е, изтощена и като за капак се омазнява бързо. Мия я през ден... :? По принцип знам, че е много пагубно да я мия толкова често, но нямам друг избор просто. Става ужасна, ако не я измия, а не мога да излезна с приятеля ми и косата ми да е мазна. :x (Аз няма да се чувствам комфортно, не че приятелят ми ще ме зареже на мига ;D) В момента се мия с катранен шампоан и бебешкия на Бочко. Ползвала съм най-различни шампоани на най различни цени - като започнеш от катранения за лев и нещо, минеш през Гарние за 5-6 и свършиш на Фито за 22... Ползвам само сешоар - без него също не мога, става още по-ужасна, ако не го ползвам. Не употребявам преса, маша, лак и пяна. Пробвала съм маски за коса с хума, яйце и мляко...
В общи линии съм отчаяна. Идеи? ;D

Идеи много :D
Ами...
1. Омазнява се, защото я миеш през ден. И аз бях така, но после разредих миенето и сега е много по-добре. Ще потърпиш един месец да ти се омазнява малко косата ама после резултата си заслужава :)
2. А относно бебешкия шампоан всеки казва различно. Някои казват, че щом е за бебета, не е много добре да се използва от хора със по-зрял скалп...ама не знам :-o
3. Купи си шампоан за мазна коса(НЕ ЗА СУХА)
4. Не ползвай балсам, а ако не можеш без него, в никакъв случай не го използвай в корените на косата!
5. Избягвай известно време всякакви продукти за коса освен шампоана, защото и от тях може да се получи омазняване.

Май е това...дано да съм помогнала :)

heiress
10-16-2009, 21:24
Хайде и аз да драсна. ;D
Косата ми е ужасна! xD Няма обем, тънка е, изтощена и като за капак се омазнява бързо. Мия я през ден... :? По принцип знам, че е много пагубно да я мия толкова често, но нямам друг избор просто. Става ужасна, ако не я измия, а не мога да излезна с приятеля ми и косата ми да е мазна. :x (Аз няма да се чувствам комфортно, не че приятелят ми ще ме зареже на мига ;D) В момента се мия с катранен шампоан и бебешкия на Бочко. Ползвала съм най-различни шампоани на най различни цени - като започнеш от катранения за лев и нещо, минеш през Гарние за 5-6 и свършиш на Фито за 22... Ползвам само сешоар - без него също не мога, става още по-ужасна, ако не го ползвам. Не употребявам преса, маша, лак и пяна. Пробвала съм маски за коса с хума, яйце и мляко...
В общи линии съм отчаяна. Идеи? ;D

Kaто за начало не е хубаво да си миеш косата с бебешки шампоани. Иначе мисля, че проблема ти идва именно от честото миене на косата. Опитай се малко по малко да ги разредиш.. няма да е толкова пагубно.. все пак.. замисли се, че това ще е жертва, но от друга страна състоянието на косата ти ще се подобри.

heiress
10-16-2009, 21:28
3. Купи си шампоан за мазна коса(НЕ ЗА СУХА)


Това е огромна глупост. Шампоаните за мазна коса са маркетингово комерсиализиран неефективен продукт. Водят до затваряне цикъла на омазняване на косъма, като измиват до 90% от естествения себум, което от своя страна стимулира произвеждането на нов такъв и това се повтаря и повтаря.. изтощават адски много косата.

sexa_na_kompleksa
10-17-2009, 17:38
Ама не мога, бе, хора, точно сега да ходя с мазна коса. : ( Когато нямах половинка, съм си миела косата 2 пъти в седмицата и ми е било все едно, ако един ден ми е мръсна косата. Но сега просто не мога да си го позволя. Ще ми е много некомфортно...
Мерси все пак, че писахте. (:

BrandNewEyes
10-17-2009, 17:54
И аз да се пооплача.. косата ми е.. неопределима 8-)
Къдраво-чуплива е някак си, гъста е и дълга, и трудно се оформя.
Един кичур чуплив, другия наполовина накъдрен.. кофти работа :lol:
По принцип я мия през ден, но не ми е проблем, понеже не е мазна, даже е суха в краищата.Всеки път като я мия използвам сешоар + пяна, защото съхне 3-4 часа и няма оформяне.Може супер много да се учудите, но не я сресвам като е суха по принцип, защото не искам да заприличам на бръкнала в контакта.Така.. очаквам всякакви предложения как да я третирам, така че да се оформя по-лесно и да не е толкова суха. :)

heiress
10-17-2009, 20:14
Ама не мога, бе, хора, точно сега да ходя с мазна коса. : ( Когато нямах половинка, съм си миела косата 2 пъти в седмицата и ми е било все едно, ако един ден ми е мръсна косата. Но сега просто не мога да си го позволя. Ще ми е много некомфортно...
Мерси все пак, че писахте. (:

Koe e по- важно според теб: да имаш здрава и хубава коса или да ти е "комфортно" с половинката? Въпреки, че мисля, че ако наистина ти е "половинка" можеш да споделиш с него и той ще те разбере...

heiress
10-17-2009, 20:17
И аз да се пооплача.. косата ми е.. неопределима 8-)
Къдраво-чуплива е някак си, гъста е и дълга, и трудно се оформя.
Един кичур чуплив, другия наполовина накъдрен.. кофти работа :lol:
По принцип я мия през ден, но не ми е проблем, понеже не е мазна, даже е суха в краищата.Всеки път като я мия използвам сешоар + пяна, защото съхне 3-4 часа и няма оформяне.Може супер много да се учудите, но не я сресвам като е суха по принцип, защото не искам да заприличам на бръкнала в контакта.Така.. очаквам всякакви предложения как да я третирам, така че да се оформя по-лесно и да не е толкова суха. :)

За оформянето можеш да си вземеш някакво масло. Има си предназначени специално за оформяне. Иначе за това, че е суха... използваш ли балсами, маски и такива неща?

Myrrie
10-18-2009, 20:45
И моята коса се омазнява страшно бързо, мия я всеки ден, просто се налага, и не бих си позволила да ходя с мазна коса, надявайки се, че нещо ще се промени.. просто е абсурд.. ако един ден не си я измия се чувствам ужасно некомфортно :( А и мисля, че причината не е в честото миене, тъй като съм го започнала точно поради тази причина.. явно при всеки е различно, но ако мога да получа някакъв съвет, различен от това да я мия по-рядко? :S :S :S

heiress
10-18-2009, 21:40
И моята коса се омазнява страшно бързо, мия я всеки ден, просто се налага, и не бих си позволила да ходя с мазна коса, надявайки се, че нещо ще се промени.. просто е абсурд.. ако един ден не си я измия се чувствам ужасно некомфортно :( А и мисля, че причината не е в честото миене, тъй като съм го започнала точно поради тази причина.. явно при всеки е различно, но ако мога да получа някакъв съвет, различен от това да я мия по-рядко? :S :S :S

Не, не е различно при всеки. Колкото по- често си миеш косата, толкова по- бързо се омазнява.

taNcheto93
10-19-2009, 19:57
heiress какви са тези масла за оформяне?

plushinka1
10-19-2009, 20:08
Най-хубавата маска според мен :

2 с.л. тривитаминол
2 с.л. мед
2 с.л. оцет
2 с.л. ракия( водка, спирт..)
2. с.л. зехтин
1 яйце

heiress
10-20-2009, 21:06
Най-хубавата маска според мен :

2 с.л. тривитаминол
2 с.л. мед
2 с.л. оцет
2 с.л. ракия( водка, спирт..)
2. с.л. зехтин
1 яйце

Да, и аз си правя подобна.. само че когато имам възможност слагам и хума, стимулант за коса и бадемово масло.

heiress
10-20-2009, 21:06
heiress какви са тези масла за оформяне?
Еми, масла.. има най- различни. Аз лично ползвам масло от ленено семе, защото освен, че се оформя добре, ами и подхранва косата. Действа много благоприятно.

sexa_na_kompleksa
10-21-2009, 11:40
И моята коса се омазнява страшно бързо, мия я всеки ден, просто се налага, и не бих си позволила да ходя с мазна коса, надявайки се, че нещо ще се промени.. просто е абсурд.. ако един ден не си я измия се чувствам ужасно некомфортно :( А и мисля, че причината не е в честото миене, тъй като съм го започнала точно поради тази причина.. явно при всеки е различно, но ако мога да получа някакъв съвет, различен от това да я мия по-рядко? :S :S :S

И аз чакам за някакъв по-различен отговор, но май няма да ни огрее. xD
Но може би все пак си е индивидуално това с честото миене и омазняването - много хора си мисят косата всеки ден, но нямат проблеми с бързото омазняване.

taNcheto93
10-22-2009, 20:28
heiress какви са тези масла за оформяне?
Еми, масла.. има най- различни. Аз лично ползвам масло от ленено семе, защото освен, че се оформя добре, ами и подхранва косата. Действа много благоприятно.
Чела съм, че някои могат да се използват преди пресата, за да се изправя по-добре косата, това от ленено семе става ли

heiress
10-24-2009, 22:25
И моята коса се омазнява страшно бързо, мия я всеки ден, просто се налага, и не бих си позволила да ходя с мазна коса, надявайки се, че нещо ще се промени.. просто е абсурд.. ако един ден не си я измия се чувствам ужасно некомфортно :( А и мисля, че причината не е в честото миене, тъй като съм го започнала точно поради тази причина.. явно при всеки е различно, но ако мога да получа някакъв съвет, различен от това да я мия по-рядко? :S :S :S

И аз чакам за някакъв по-различен отговор, но май няма да ни огрее. xD
Но може би все пак си е индивидуално това с честото миене и омазняването - много хора си мисят косата всеки ден, но нямат проблеми с бързото омазняване.

Ако нямаха проблеми дали щяха да си мият косата всеки ден?

heiress
10-24-2009, 22:27
heiress какви са тези масла за оформяне?
Еми, масла.. има най- различни. Аз лично ползвам масло от ленено семе, защото освен, че се оформя добре, ами и подхранва косата. Действа много благоприятно.
Чела съм, че някои могат да се използват преди пресата, за да се изправя по-добре косата, това от ленено семе става ли

Да, така е. Има масла, които се използват преди оформяне с преса или сешоар. И лененото масло става, но аз лично го използвам без да използвам преса, сешоар, маша или какъвто и да е уред и съм доволна.

taNcheto93
10-25-2009, 11:46
А на мокра коса ли го слагаш и по цялата дължина или само по връхчетата[/b]

heiress
10-26-2009, 19:44
На мокра коса, по цялата дължина.

kem
10-29-2009, 19:20
За мазна коса можете да втривате в корените малко изцеден лимонов сок разреден с вода 1:1 или да се измивате с хума, но не използвайте по-често от веднъж-два пъти в седмицата хумата, много изсушава.

bebygirl
10-30-2009, 12:55
КОСАТА МИ МНОГО ПАДАА НЕ Е СЕЗОННО ВЕЧЕ СЕ ПЛАША КАТО СИ ПОГЛЕДНА СКАЛПА ВСЕ МИ СЕ ВИЖДА ЧЕ Е ПО ПРАЗЕН МОЖЕ И ДА СИ ФНУШСВАМ ,НО ВСЕ ПАК ПРЕПОРЪЧАЙТЕ НЕЩО.-НЕ Я ТРЕТИРАМ С НИЩО ОСВЕН ЛАК НА БРИТОНА :?

heiress
10-30-2009, 13:22
А с нещо подхранваш ли я тази коса?

bebygirl
10-30-2009, 21:12
А с нещо подхранваш ли я тази коса?
da balsam - ponqkoga , maski - ponqkoga , v momenta bademovo maslo ... huma

bebygirl
10-30-2009, 21:16
А с нещо подхранваш ли я тази коса?
da balsam - zaduljitelno,maski - ponqkoga , v momenta bademovo maslo ... huma

nicolepcd
10-31-2009, 18:11
Мойта коса е дългичка долу-горе, под рамената... Ммм, не я третирам, правих си много маски с хума, но после спрях и сега от време на време правя... Но откакто спрях, косата взе да плаче :D и стана рядка... По принцип не ползвам преси и такива работи, мия я през ден (не ми предлагай да не я мия през ден, НЯМА начин 8-) ) иии такам... Таа... си мисля аз... да се подстрижа на нещо като черта и да си правя маски с мед, зехитн, лимонов сок и т.н. таа... дали ще се оправи малко косата и въобще има ли смисъл да я подстригвам, с цел да я укрепя... И още кво щях да питамм... Аааааа, да... там за лимоновия сок, където се слага в корените, кога да го сложа, след като съм си измила косата, преди да си я измия или по средата 8-) Ммм, мисля, че е това... Ааа, да... Що не казвате нищо за шампоаните на Clear, много са хубави :D И ще й стане ли нещо на косата, ако си направя черни кичури с къна? Ми май е само тва 8-)

belinda1994
11-01-2009, 13:50
здравеи те имам нужда от помоща ви !!! Имам провлеми с косата ми аз съм къдрокоса и са ми нужни много усилия за да я подържам.
Плувкиня съм от това лято 2009 и както всички знаем плувните басеини "са пълни с хлор" това много сасипа косата ми. Също и Честото миене я изтощава.
В момента е Суха много пада при решене а и също като я оформям заплита се бързо и е доста изтощена. къдриците ми вече не са същите. Моля ви Моля ви помогнете ми дайте ми някоя рецепта.
Моля ви отговорете ми колкото може по скоро. Ако имате време може да ми пишете на скаип (berbo_sladura.sexi.pich). Благодаря предварително.

heiress
11-01-2009, 18:29
А с нещо подхранваш ли я тази коса?
da balsam - ponqkoga , maski - ponqkoga , v momenta bademovo maslo ... huma

Еми, добре звучи... а какви точно са ти оплакванията?

heiress
11-01-2009, 18:32
Мойта коса е дългичка долу-горе, под рамената... Ммм, не я третирам, правих си много маски с хума, но после спрях и сега от време на време правя... Но откакто спрях, косата взе да плаче :D и стана рядка... По принцип не ползвам преси и такива работи, мия я през ден (не ми предлагай да не я мия през ден, НЯМА начин 8-) ) иии такам... Таа... си мисля аз... да се подстрижа на нещо като черта и да си правя маски с мед, зехитн, лимонов сок и т.н. таа... дали ще се оправи малко косата и въобще има ли смисъл да я подстригвам, с цел да я укрепя... И още кво щях да питамм... Аааааа, да... там за лимоновия сок, където се слага в корените, кога да го сложа, след като съм си измила косата, преди да си я измия или по средата 8-) Ммм, мисля, че е това... Ааа, да... Що не казвате нищо за шампоаните на Clear, много са хубави :D И ще й стане ли нещо на косата, ако си направя черни кичури с къна? Ми май е само тва 8-)

Нормално е след като си спряла да се грижиш за нея да започне да се влошава състоянието й.
Няма смисъл да я подстригваш. Това по никакъв начин няма да подобри състоянието й.
Прави си маски, разбира се, че ще е по- добре.
Лимоновия сок.. можеш да го слагаш в маската- най- добре ще е.

heiress
11-01-2009, 18:33
здравеи те имам нужда от помоща ви !!! Имам провлеми с косата ми аз съм къдрокоса и са ми нужни много усилия за да я подържам.
Плувкиня съм от това лято 2009 и както всички знаем плувните басеини "са пълни с хлор" това много сасипа косата ми. Също и Честото миене я изтощава.
В момента е Суха много пада при решене а и също като я оформям заплита се бързо и е доста изтощена. къдриците ми вече не са същите. Моля ви Моля ви помогнете ми дайте ми някоя рецепта.
Моля ви отговорете ми колкото може по скоро. Ако имате време може да ми пишете на скаип (berbo_sladura.sexi.pich). Благодаря предварително.

Започни да я подхранваш с масла преди миене.
И защо не си купиш шапка за плуване?!

heiress
11-01-2009, 18:33
heiress, може ли да видиш една тема още в началото, за косопад... Пуснах я, без да погледна дали вече няма точно за косопад (защото знаех, че имаше пак някаква за коса), ако можеш да помогнеш някак... :)

Да, няма проблем, мила.. само.. дай ми линк, моля те.. че са доста темите..

heiress
11-01-2009, 20:03
Готова си.

heiress
11-06-2009, 22:26
Az drugata sedmica pak shte si pravq plitki ii shte dam malko pochivka ot maski.. :)

heiress
11-13-2009, 05:29
А с нещо подхранваш ли я тази коса?
da balsam - ponqkoga , maski - ponqkoga , v momenta bademovo maslo ... huma

Еми, добре звучи... а какви точно са ти оплакванията?

???

crazymm
11-13-2009, 07:22
Преди косата ми беше много дълга - почти до кръста. Беше хубава и много гъста. Но когато отидох на фризьор с идеята да я скъся, само да я скъся, до раменете - той ми я направи на два пласта и я филира. Първият месец беше просто ужасно тънка, бързо се омазняваше и седеше все едно е много рядка. Същото положение и 2-ия месец. 3-ият вече се пооправи, сега е в някакво неопределено състояние.
Искам да я задържа гъста и хубава, но просто не знам какви продукти да ползвам.. А дали, ако пак си я изравня, ще е по - добре?
Само да поясня - права е, не я третирам по абсолютно никакъв начин. Оставям си я права и свободна.