PDA

View Full Version : Има ли рибари ?



Jesus
05-03-2009, 13:05
Това е тема за рибари :) тук може да обменяме опит и дрън дрън :) аз лично 5-6 пъти в годината ходя за риба и съм доста вързан в ръцете и в повечето случай почти нищо не хващам :С

DimovB
05-03-2009, 13:06
рибар да, ама не и риболовец :D

Jesus
05-03-2009, 13:08
абе днес съм станал в 7 и 30 за да ида за риба и знаеш ли какво хванах ?

_donna_
05-03-2009, 13:08
И ловец съм и рибар съм ... Валдес,ху-ху,сила е.

(сори за насирането ама не се сдържах) :lol:

CheriHool
05-03-2009, 13:09
Как се викаше тая риба, нещо с "Ш" беше, където ей ся по тва време се лови.
Мяза на дебела цаца, ама все й забравям името.
Иначе е по-вкусна от цацата.

?

DimovB
05-03-2009, 13:19
абе днес съм станал в 7 и 30 за да ида за риба и знаеш ли какво хванах ?

аз съм станал в 5:00 за 4 рибки и се прибрахме преди малко :?

а ти кво хвана, слънчевки ли? 8-)

zero
05-03-2009, 13:21
Аз преди редовно киснех по язовирите ...
Ставал съм в 2-3 да ходя за риба :lol:
Преди цяло лято по цял ден съм сидял...
Готино е ... сидиш си чакаш да ти клъвне
спокойствие, тишина ... голям кеф :)
//Не хващаш щото отиваш с цел да хванеш много риба ;)
Иди да си правиш кефа и ше видиш, че повече ще хванеш :)

До колкото знам по това време рибата още линее ..
Студено и е не са спуска много да кълве :-o

Jesus
05-03-2009, 13:21
аз ако бях хванал и 1 слънчевка щеше да си умра от кеф, ама не :С на куката ми се закачи само 1 боклук от реката :С иначе аз ходя на места ти на какво ходиш ?

DimovB
05-03-2009, 13:24
ми ходим по язовирите в нашия регион

ако не е бащата да ме кара с него, шанса да мръдна някъде
ако не беше и той, да ми оправя такъмите.. :D

StayFly
05-03-2009, 13:25
Как се викаше тая риба, нещо с "Ш" беше, където ей ся по тва време се лови.
Мяза на дебела цаца, ама все й забравям името.
Иначе е по-вкусна от цацата.

?
Шаран.....

Jesus
05-03-2009, 13:26
аз съм приватизирал 1 въдица на дядо ми и той ми го показа преди години мястото и мие на 30 мин с колелото :) аз ако ми се скъса куката не знам как да си сложа нова :С аз иначе имам 1 навик от дете да се излягам на тревата и да гледам небето и да оприличавам облаците на разни предмети и главно за да съм самичък сред природата и да си гледам небето отивам :)

zero
05-03-2009, 13:36
Ми то аз знам 2 начина за връзване на кукички
Ся ше се помъча да ти обясня и 2-та

1-вия направо го виж:
http://vbox7.com/play:a647ea25
2рия немоа да ти го обясня ...
съжалявам, но просто с приказки не става ;(
А и нямам месина и кукичка да ти направя клип :/
Прави се с едно възелче от него навиваш и т.н, но
кат немоа да ти покажа .. :(
Аз лично уважавам този вариянт, но за 1-во време
ползвай 1-вия (за мен е по-нестабилен) но щи свърши работа

Jumbie483
05-03-2009, 13:39
И аз ходя от време на време 8-)
Когато съм с приятели или с баща ми, почти нищо не хващаме.. Или ако хванем няколко рибета, те и в чашка се побират.
Но пък обичам да ходя с братовчед си за риба.. С него пълним по една-две големи кофи ;)

Jesus
05-03-2009, 13:39
^^^ти не си ли момиче ?

а не бе човек, няма нужда идеята беше че съм пишман рибар и не знам елементарни неща, но аз го правя за удоволствие, пък и ако хвана рибка е слагам в нещо и след това си е пускам, аз за тая година съм бил 2 пъти и до края на годината едва ли ще ида повече от 1-2 пъти :С просто ми беше близко и приятно да ида с колелото до места :)

Jumbie483
05-03-2009, 13:43
да, момиче съм 8-)

Jesus
05-03-2009, 13:45
вместо да ходиш с гаджето и да правите разни неща докато клъвне ти ходиш с ваще :С аз досега не съм виждал жена да иди за риба :?

stefity
05-03-2009, 13:48
Ооо супер тема! Евалата! 8-) Аз от малка съм по язовирите и по морето с лодката и с тати и мама... 8-) Общо взето цялото семейство сме супер зарибените. Аз лично повече на язовири обичам, щото гледката е по-приятна и ако искаш и на разходка някъде можеш да идеш. :) ако не забравя след малко ще снимам да ми видите провизиите от въдици. 8-) А я кажете тука има ли някой зарибен и по морския риболов, че да ми помогне за едни чепарета как се правят...? 8-)

Jumbie483
05-03-2009, 13:48
Ами хубаво.. за всичко си има първи път.
Гаджето от 12 месеца - 4 е в България.. Малко трудно винаги да съм с него, а ?! :?
А относно нашите.. майка ми не харесва рибата, за това понякога ходя с баща ми.. Или както споменах само с приятели.
Пък и не виждам какво чудно има момиче да ходи за риба..
както и за лов, по стрелбища, мачове и барове.. ;)

Jesus
05-03-2009, 13:50
не просто си направих майтап няма нищо лошо, че ходиш с приятели :)

zero
05-03-2009, 13:57
Ооо супер тема! Евалата! 8-) Аз от малка съм по язовирите и по морето с лодката и с тати и мама... 8-) Общо взето цялото семейство сме супер зарибените. Аз лично повече на язовири обичам, щото гледката е по-приятна и ако искаш и на разходка някъде можеш да идеш. :) ако не забравя след малко ще снимам да ми видите провизиите от въдици. 8-) А я кажете тука има ли някой зарибен и по морския риболов, че да ми помогне за едни чепарета как се правят...? 8-)
Ми те се копуват 1.50 или 2.00 леа бяха последно :)
Но ако искаш да си правиш ...
Взимаш си месина, кукички, перушинка, червен лак ...
Връзваш кукичката заедно с перушинката и там горе
дет е главата на кукичката лакираш с червен лак ;)
Сафрид ли ще ми ловиш ;]
/*
Редакция:
Хехе на един авер майка му е рибарка
Супер ме радва като идва с нас ^^
Авера не идва толкова често с нас колкото тя :)
И лафове хвърля а е се едно е от тайфата :Р
*/

stefity
05-03-2009, 14:00
Ооо супер тема! Евалата! 8-) Аз от малка съм по язовирите и по морето с лодката и с тати и мама... 8-) Общо взето цялото семейство сме супер зарибените. Аз лично повече на язовири обичам, щото гледката е по-приятна и ако искаш и на разходка някъде можеш да идеш. :) ако не забравя след малко ще снимам да ми видите провизиите от въдици. 8-) А я кажете тука има ли някой зарибен и по морския риболов, че да ми помогне за едни чепарета как се правят...? 8-)
Ми те се копуват 1.50 или 2.00 леа бяха последно :)
Но ако искаш да си правиш ...
Взимаш си месина, кукички, перушинка, червен лак ...
Връзваш кукичката заедно с перушинката и там горе
дет е главата на кукичката лакираш с червен лак ;)
Сафрид ли ще ми ловиш ;]

Значи имам си всичко нужно и разбрах как става... мерси много! 8-) Хихи... сафридче, сафридче. ;) Ама да видим тия дни дали ще стане... че времето пак супер тъпо.. :(

stefity
05-03-2009, 14:11
Ми и аз не виждам какво толкова странно има в това момиче да ходи за риба. 8-) Хоби като хоби... ддз 8-) Не е важно дали си мъж или жена, важното е кой ще хване по-голяма риба! Хахах 8-)

А ето и снимки на въдиците ми... Сорка че не се виждат особено амаа... утре обещавам да ги изкарам всичките и да им направя хубава снимка. 8-)

http://prikachi.com/files/803576z.jpg

http://prikachi.com/files/803577F.jpg

Jesus
05-03-2009, 14:48
ами знам ли все пак това си е предимно мъжко хоби, аз честно казано не съм виждал досега жена рибарка :С иначе ако някой хване пъстърва, лефер, паламуд, лаврак или сьомга да свирка и да почерпи а да не се крие :)

b0Nb0n
05-03-2009, 14:53
ае квото и да ми говорите за попчета е най голямата мания :Д

stefity
05-03-2009, 14:59
ае квото и да ми говорите за попчета е най голямата мания :Д

Ооо тия попчета.. мани мани... 8-) Един път със 7 килограма се прибрах в нас 8-)

b0Nb0n
05-03-2009, 15:13
точно човек супер лесно се ловът много са вкусни лесно са приготвят някой път и без страф се хващат :Д обаче да идва лятото че да се ходи за миди и рапани че ми се ядат яко

stefity
05-03-2009, 16:15
точно човек супер лесно се ловът много са вкусни лесно са приготвят някой път и без страф се хващат :Д обаче да идва лятото че да се ходи за миди и рапани че ми се ядат яко

Хаха... верно е. 8-) Ама има и някои ебати хитрите човек 8-) Примерно за стръв слагам скарида и при всяко потапяне точно за 10 секунди и скаридата я няма! 8-) Много съм се нервела така... 8-) Мале пък колко рапани изядох миналото лято не е истина :Д Той бащата ходи, мене не ме пуска още сама 8-) и после панирани мноо яки стават! 8-)

b0Nb0n
05-03-2009, 16:42
яки стават да ама много време се чистат много са гнусни докато ги чустиш :Д

stefity
05-03-2009, 16:49
яки стават да ама много време се чистат много са гнусни докато ги чустиш :Д

8-) 8-) еее ся... 8-) Аз в нас колко много черупки имам от такива рапани... 8-) мама за пепелник ги ползва понякога 8-)

Ааа я кажете някой хващал ли е заргана... 8-) Голям мерак имам ама тати не ме е научил още :д само той ги лови 8-) Аз на морския риболов я карам на попчета, илария, сафрид и май тва е.. 8-)

Shelcha
05-03-2009, 17:09
^^^ти не си ли момиче ?

а не бе човек, няма нужда идеята беше че съм пишман рибар и не знам елементарни неща, но аз го правя за удоволствие, пък и ако хвана рибка е слагам в нещо и след това си е пускам, аз за тая година съм бил 2 пъти и до края на годината едва ли ще ида повече от 1-2 пъти :С просто ми беше близко и приятно да ида с колелото до места :)

колелета супер
природа
тишина
вода
но защо не се любувате без да дуп4ите рибките?

stefity
05-03-2009, 17:14
^^^ти не си ли момиче ?

а не бе човек, няма нужда идеята беше че съм пишман рибар и не знам елементарни неща, но аз го правя за удоволствие, пък и ако хвана рибка е слагам в нещо и след това си е пускам, аз за тая година съм бил 2 пъти и до края на годината едва ли ще ида повече от 1-2 пъти :С просто ми беше близко и приятно да ида с колелото до места :)

колелета супер
природа
тишина
вода
но защо не се любувате без да дуп4ите рибките?

Хаха... еми защото заради тва отиваме... поне аз де... 8-) То ако искам да ида някъде в природата, всеки ден мога да го направя... Но тръпката от това да си висял 2 часа в очакване нещо да клъвне и когато най-сетне се появява нещо и ти се бориш с него докато най-накрая не победиш и не изкараш един 3 килограмов и 600 грама шаран от водата.... е т'ва е безценно 8-) 8-)

CheriHool
05-03-2009, 17:28
Как се викаше тая риба, нещо с "Ш" беше, където ей ся по тва време се лови.
Мяза на дебела цаца, ама все й забравям името.
Иначе е по-вкусна от цацата.

?
Шаран.....
Шаран по това време?
Излагаш се...

Нима шарана може да се оприличи на цаца?
Пак се излагаш..

Едит: сетих се за рибата. 8-) Чаушан е, не започва както казах с "Ш", объркала съм се. :)