PDA

View Full Version : Помож за съчинение



connected
05-03-2009, 14:37
Трябва ми съчинение на тема " Бай Ганьо у мен " или " Бай Ганьовците около нас "

МОЛЯ ВИ СЕ ПОМОГНЕТЕ :-o

detelina101
05-03-2009, 17:02
Има ли Бай Ганьовци сред нас ?


Бай Ганьо е недодялан българин с пословичната си безцеремонност и накривения си калпак.При ходенето му в Европа не крие своите национални и морални качества.”Булгар!Булга-а-р!”-се провиква той въпреки своята подозрителност.Откровен до бруталност той казва „Кесийката,кесийката-ето къде е всичката премъдрост...туй борба обществена,идеали и не знам какви глупости-всичко е бошлаф”.В днешния съвременен свят повечето представители на първоначалното натрупване на капитал са именно такива представители на Бай Ганьовия свят.
В борбата за първенство,Бай Ганьо не подбира средства.Той може да бъде и стръвник и суров деспот,и циник,и гнусен мазник.
„Ти ще целунеш ръка,аз-двете ръце;ти ще целунеш скута,аз-краката,ти ще целунеш на друго място,аз-на още по-друго”.
„Да ще султанът да ни даде Македония,че да ти се изтърся аз тебе в Солун,ама догде е нашата партия на власт,че да ти се курдисам аз тебе на митницата”.
След Освобождението,България тръгва по пътя на капитализма.Сега от 15 години България пак е по пътя на капитализма.Същите „достойнства” на Бай Ганьо ги виждаме в нова светлина,по-излъскани,но пак така подли и безцеремонни,духовно празни.Нови герои,чакат да дойде тяхната партия на власт,за да заграбят от държавната баница.Стават богати и след това си купуват образование,стават политици и след това бизнесмени от типа на Бай Ганьо.Седят на държавна служба и искат процент от сделка.Седят на държавна служба и делят пари за полусвършена работа с бизнесмени ала Бай Ганьо. Няма пари за образование,за култура,за лекари,за пенсии,а има пари за палати,джипове и за хора продали душата си на дявола.И това,ако не са превъплащения на Бай Ганьо,здраве му кажете.

plmn
05-03-2009, 21:14
тва е толкова лесно. не можеш ли да съчиниш нещо