PDA

View Full Version : Избелваща Паста



Uplo1d3r
05-04-2009, 05:59
На 14 години съм!
Искам да ве питам дали мога да се мия вече с Избелваща Паста?
И,ако моте с коя паста е най-добре да се мия?

Dollystar
05-04-2009, 06:33
Аз също много се интересувам от тия уж избелващи пасти, но да ти кажа май никоя не избелва. А иначе не мисля че би било вредно! :razz:

john95
05-04-2009, 06:36
Blendamed 3D white - много помага - не се води избелваща, но аз като я ползвам и има ефект - защото понякога като почне някъф период дето се прибирам у нас в 1:00 и смърдя да не казвам на какво - това нещо миене на зъби ми е непознато..

heiress
05-04-2009, 08:24
Spored men nai- dobre izbelva pudrata..

afterforever
05-04-2009, 08:26
на 14, вече иска избелваща паста-.-

rauwkost
05-04-2009, 09:42
Аз също много се интересувам от тия уж избелващи пасти, но да ти кажа май никоя не избелва. А иначе не мисля че би било вредно! :razz:
Колкото и да се интересуваш от тях няма да имаш бели зъби докато пушиш. :wink: John95, пастата на Blend-a-Med 3D WHITE е предназначена точно за избелване на зъбите, недей да говориш глупости, иначе наистина действа и я препоръчвам. :)

OneGirl
05-04-2009, 09:58
Аз в момента ползвам hollywood smile pearl drops и наистина има ефект. Пробвай я.

john95
05-04-2009, 13:00
Аз също много се интересувам от тия уж избелващи пасти, но да ти кажа май никоя не избелва. А иначе не мисля че би било вредно! :razz:
Колкото и да се интересуваш от тях няма да имаш бели зъби докато пушиш. :wink: John95, пастата на Blend-a-Med 3D WHITE е предназначена точно за избелване на зъбите, недей да говориш глупости, иначе наистина действа и я препоръчвам. :)

Ами добре де.. :D - Аз съм на 13 и нищо не ми вреди - така че ползвай...

bubblebabe
05-04-2009, 13:01
Зъболекарката ми ми каза да не използвам избелващи пасти. Каза, че на тази възраст 12-16 години е добре да се използват пасти за зъби с калции. Избелващите пасти били вредни. :)

Orgasm
05-04-2009, 14:20
Избелващите пасти изобщо не са вредни по простата причина че ТЕ НЕ СА ИЗБЕЛВАЩИ .... Нема такъв филм. Те са почистващи
Първо ще кажа че здравината на зъбният емайл може да се сравни с тази на диамант. Сиреч,само нещо със същия състав(както емайла) може да го увреди. Значи единственият начин за ИЗБЕЛВАНЕ е лазер терапия,която е специална и доста скъпа поне в БГ. Мийте си зъбите с прахчета а на който не му се дават пари за специалните прахчета може да ползва обикновенна сода за хляб. Причината за избелващия ефект както вие го наричате е че содата,както и прахчетата са под формата на малки зрънца,гранули или както искайте си ги наричайте и при триене те отстраняват плаката която се е натрупала и невинаги се маха с обикновена паста за зъби. Още нещо което трябва да имаме предвид е че зъбите на всеки човек са предразположени към различни заболявания,потъмнявания 8-) и т.н. Ако примерно на един му потъмняват бързо от цигари или кафе на друг не му потъмняват и така ....
Дано съм помогнал малко
и нека се умихваме повече :D :D :D

rauwkost
05-04-2009, 14:40
Orgasm, няма такъв човек на земята на който зъбите му да не потъмняват/пожълтяват от кафето и цигарите! Содата разрушава (разяжда) емайла, както и натъркването с лимон. И избелващият им ефект е точно заради въпросното разяждане, с което пада и емайла, и натрупаната плака, а след време и усмивката, емайла е ЛЕСНО разрушим и няма АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО със здравината на диамант. По твоята логика, ако хванеш една пила и започнеш да си търкаш по зъбите, на емайла няма да му има нищо така ли?! Току виж пък даже са ти са се изчистили.. :lol:
П.П. Хлебната сода не е на гранули, на прах е. ;)

IlOfFME
05-04-2009, 15:33
Ami az puk 4etox 4e ima grim za zubi :-D Smisul slaga6 si go primerno vednuj na den predi da izleze6 nqkude i ve4er kato si izmie6 zubite to se maxa. Struva mi se dobro re6enie mislex da si vzema ma nz kude go prodavat :-o Ako nqkoi znae kude ima da kaje

clever
05-04-2009, 16:58
На 14 години съм!
Искам да ве питам дали мога да се мия вече с Избелваща Паста?
И,ако моте с коя паста е най-добре да се мия?
не те съветвам да използваш избелваща паста за зъби
тя вреди на емайла
по-добре попитай зъболекар
пожълтяването на зъбите може да е предизвикано от цигари;продължителен прием на лекарства и т.н. ...

NaNa_SladuRana
05-04-2009, 17:13
мен ме болят венците от тях :(

batkodoki
05-04-2009, 18:52
На 14 години съм!
Искам да ве питам дали мога да се мия вече с Избелваща Паста?
И,ако моте с коя паста е най-добре да се мия?

ВСИЧКИ зъбни пасти анонсирани като "избелващи" всъщност съдържат различни по големина и количество абразивни частици.

т.е. "избелващият ефект" е резултат на чисто механично разрушаване на повърхностният слой емайл и вложенията в него.

иначе казано - за избелващите пасти можете да разсъждавате като за вид шкурка с която разрушавате най-твърдата тъкан в човешкото тяло механично.
дали е целесъобразно да започните да правите това на 14 - сами преценете!

истинското избелване на зъбите е резултат на химична реакция м/у агента оксидант и пигментите имплантирани в структурата на емайла, без да има механично разрушаване на същият!
предлага се във от всеки добър стоматолог като не много скъпа услуга, дава гарантиран ефект за определен период от време.

подобни комплекти могат да се купят и през интернет от реномирани производители, но със сигурност при тийнове всичко това е абсолютно излишно и носеще доживотен абонамен за дентист!

просто си ползвайте добри почистващи и влияещи благотворно на венците зъбни пасти в млада възраст, забравете за всякакви "избелващи" такива

Orgasm
05-04-2009, 20:19
Orgasm, няма такъв човек на земята на който зъбите му да не потъмняват/пожълтяват от кафето и цигарите! Содата разрушава (разяжда) емайла, както и натъркването с лимон. И избелващият им ефект е точно заради въпросното разяждане, с което пада и емайла, и натрупаната плака, а след време и усмивката, емайла е ЛЕСНО разрушим и няма АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО със здравината на диамант. По твоята логика, ако хванеш една пила и започнеш да си търкаш по зъбите, на емайла няма да му има нищо така ли?! Току виж пък даже са ти са се изчистили.. :lol:
П.П. Хлебната сода не е на гранули, на прах е. ;)




Чудя се дали ограниченоста ти или това че не си прочел достатъчно ясно какво съм казъл ти е попречило да зацепиш за какво става въпрос. Имаш нужда от малко обща култура и да прочетеш преди да се изхвърляш като гъз на успоредка.
1-во: Несъм казвал никога,че има хора чийто зъби не потъмняват - ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО
2-ро: Хлебната сода е на прах,но като погледнеш същата тази прах през уред разбираш че не е прах ;) - ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО
3-то: Ако вземеш една пила и си стържеш зъбите ако повредиш нещо то това ще бъде зъбът като цяло но не и емайлът му
Емайлът е най-твърдото и най-високо минерализираното вещество в човешкото тяло и една от главните тъкани в състава на зъба, заедно с дентина, зъбния цимент и зъбната пулпа.
Емайлът главно се наранява от самите ти зъби,
Примерно при контакт на долната с горната челюст зъб в зъб тогава покритието се наранява,но видима разлика се усеща с години напред.
Дано сега има поне малко проблясък в иначе тъмната ти глава...

rauwkost
05-05-2009, 08:21
..Причината за избелващия ефект както вие го наричате е че содата,както и прахчетата са под формата на малки зрънца,гранули или както искайте си ги наричайте и при триене те отстраняват плаката която се е натрупала и невинаги се маха с обикновена паста за зъби. Ако примерно на един му потъмняват бързо от цигари или кафе на друг не му потъмняват и така ....
Противоречиш си.

Несъм казвал никога,че има хора чийто зъби не потъмняват


Емайлът е най-твърдото и най-високо минерализираното вещество в човешкото тяло и една от главните тъкани в състава на зъба, заедно с дентина, зъбния цимент и зъбната пулпа.
Това твоята обща култура ли ти го подсказа или Уикипедията?
Ето ти цитат от един друг сайт:
"Емайлът на бозайниците е чуплив като стъкло, но въпреки това издържа на сила, необходима за балансирането на 220-килограмова щанга."

Е, "дано сега има поне малко проблясък в иначе тъмната ти глава..."
Преди да си запознат лично с нещата, недей да говориш, че съм ограничена. "КАПИШ"? ;)

john95
05-05-2009, 08:26
..Причината за избелващия ефект както вие го наричате е че содата,както и прахчетата са под формата на малки зрънца,гранули или както искайте си ги наричайте и при триене те отстраняват плаката която се е натрупала и невинаги се маха с обикновена паста за зъби. Ако примерно на един му потъмняват бързо от цигари или кафе на друг не му потъмняват и така ....
Противоречиш си.

Несъм казвал никога,че има хора чийто зъби не потъмняват


Емайлът е най-твърдото и най-високо минерализираното вещество в човешкото тяло и една от главните тъкани в състава на зъба, заедно с дентина, зъбния цимент и зъбната пулпа.
Това твоята обща култура ли ти го подсказа или Уикипедията?
Ето ти цитат от един друг сайт:
"Емайлът на бозайниците е чуплив като стъкло, но въпреки това издържа на сила, необходима за балансирането на 220-килограмова щанга."

Е, "дано сега има поне малко проблясък в иначе тъмната ти глава..."
Преди да си запознат лично с нещата, недей да говориш, че съм ограничена. "КАПИШ"? ;)

Спрете да се карате за такива простотии - умния ако знае че е прав - би си замълчал...

hisy
05-05-2009, 20:27
мен ме болят венците от тях :(

Orgasm
05-06-2009, 20:27
..Причината за избелващия ефект както вие го наричате е че содата,както и прахчетата са под формата на малки зрънца,гранули или както искайте си ги наричайте и при триене те отстраняват плаката която се е натрупала и невинаги се маха с обикновена паста за зъби. Ако примерно на един му потъмняват бързо от цигари или кафе на друг не му потъмняват и така ....
Противоречиш си.

Несъм казвал никога,че има хора чийто зъби не потъмняват


Емайлът е най-твърдото и най-високо минерализираното вещество в човешкото тяло и една от главните тъкани в състава на зъба, заедно с дентина, зъбния цимент и зъбната пулпа.
Това твоята обща култура ли ти го подсказа или Уикипедията?
Ето ти цитат от един друг сайт:
"Емайлът на бозайниците е чуплив като стъкло, но въпреки това издържа на сила, необходима за балансирането на 220-килограмова щанга."

Е, "дано сега има поне малко проблясък в иначе тъмната ти глава..."
Преди да си запознат лично с нещата, недей да говориш, че съм ограничена. "КАПИШ"? ;)

НАИСТНА СИ ОГРАНИЧЕНА
И наистина неможеш да вникнеш в смисъла на това което казвам и въпреки съветите ми ти пак продължаваш да мислиш първосигнално.... Евала за опита ама не ти се получи.... на други не потъъмняват от цигари и кафе но нмяма кой да следи смисъла на казаното .... който бърза бърка.... Уикипедиата може да ти подскаже нещо повече на теб аз си имам вкъщи зъболекари не е един а цели трима.... тичкай да се учиш и да четеш преди да пускаш тъпи коментари и постове... Компренде????

rauwkost
05-07-2009, 08:25
Това което съм казала, го знам от стоматолог. Ама той явно нищо не разбира, а? :lol: И ти явно не разбра какво исках да кажа ама все тая, не ми се спори с интелектуалци. По-умният отстъпва! "КОМПРЕНДЕ?"
П.П. FOOL!

Orgasm
05-11-2009, 01:13
По-умният отстъпва! "КОМПРЕНДЕ?"
П.П. FOOL!

НАЙ-ЛЕСНО СЕ ОТСТЪПВА КОГАТО НЯМА КАКВО ДА КАЖЕШ ;)
Аман от деца тарикатчета
P.S. BLOODY STUPID

clever
05-11-2009, 10:34
На 14 години съм!
Искам да ве питам дали мога да се мия вече с Избелваща Паста?
И,ако моте с коя паста е най-добре да се мия?
не те съветвам да използваш избелваща паста за зъби
тя вреди на емайла
по-добре попитай зъболекар
пожълтяването на зъбите може да е предизвикано от цигари;продължителен прием на лекарства и т.н. ...