PDA

View Full Version : Работа през лятото



smilefromvarna
05-04-2009, 12:47
Здравейте хора!

Аз съм ученик още, но имам 18 години вече и ми се иска да поработя лятото малко, но не знам въобще какво и къде. Разкажете кой какво работи, къде и за колко и дайте някой съвет. Ако има хора от Варна - идеално. Сладурски ден на всички ;)

stefity
05-04-2009, 14:45
Еми и аз съм от Варна... :) И нямам 18, но работя на Златните. Там ще ти излезе на далавера ако си пиколо, но то вече малко трудно ще си намериш работа, защото повечето места са заети. :) Друго може като сервитьорче да се пробваш, или пък ако си ловък в ръцете и за барманче... 8-) Можеш и да си викач за някое заведение пак на Златните. :) абе възможности много, стига мерак да имаш. :)

miminia
05-04-2009, 14:58
той се сетил нашио кога да почне да работи
я на 18 шъ имам вече ебаси стажа зад гърба си :lol: :lol:

stefity
05-04-2009, 15:06
той се сетил нашио кога да почне да работи
я на 18 шъ имам вече ебаси стажа зад гърба си :lol: :lol:

Не всеки има възможност да почне работа от по-малък... Аз като съм почнала работа от 14 годишна... да не ми е леко... Много повече ми се искаше да си почивам докато съм още дете вместо да работя. Така, че на 18 си е съвсем нормална възраст да почне работа. :)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-04-2009, 15:29
Аз 3та година ще работя сервитьорче :)

на 18 съм :)

afterforever
05-04-2009, 15:30
той се сетил нашио кога да почне да работи
я на 18 шъ имам вече ебаси стажа зад гърба си :lol: :lol:

Като научен сътрудник ли, ве? :razz: :razz:

smilefromvarna
05-04-2009, 16:53
Еми и аз съм от Варна... :) И нямам 18, но работя на Златните. Там ще ти излезе на далавера ако си пиколо, но то вече малко трудно ще си намериш работа, защото повечето места са заети. :) Друго може като сервитьорче да се пробваш, или пък ако си ловък в ръцете и за барманче... 8-) Можеш и да си викач за някое заведение пак на Златните. :) абе възможности много, стига мерак да имаш. :)


мхм... аз как си търсиш работа... чрез познати, обяви, инфо-центрове?

machoka
05-04-2009, 16:54
От врата на врата - измисли си горе-долу какво ти се работи (сервитьор, пиколо, друг хотелски персонал, с компютри, вестници да раздаваш, строежи и т.н. и т.н.) и тръгни да се самопредлагаш. Все някъде ще те вземат, но не се притеснявай да преговаряш за надника.

stefity
05-04-2009, 17:01
Еми и аз съм от Варна... :) И нямам 18, но работя на Златните. Там ще ти излезе на далавера ако си пиколо, но то вече малко трудно ще си намериш работа, защото повечето места са заети. :) Друго може като сервитьорче да се пробваш, или пък ако си ловък в ръцете и за барманче... 8-) Можеш и да си викач за някое заведение пак на Златните. :) абе възможности много, стига мерак да имаш. :)


мхм... аз как си търсиш работа... чрез познати, обяви, инфо-центрове?

Еми виж сега... Примерно на златните ти стига за едно лято да се уредиш и вече няма да ти е трудно да си търсиш работа. :) Като за начало иди там и от заведение на заведение и така. :) Мога да ти препоръчам няколко заведения за сервитьорче ако искаш или викач. :)

Jumbie483
05-04-2009, 17:37
По морето някъде потърси..
В някой ресторант, хотел, магазин и т.н.

smilefromvarna
05-04-2009, 21:38
Еми и аз съм от Варна... :) И нямам 18, но работя на Златните. Там ще ти излезе на далавера ако си пиколо, но то вече малко трудно ще си намериш работа, защото повечето места са заети. :) Друго може като сервитьорче да се пробваш, или пък ако си ловък в ръцете и за барманче... 8-) Можеш и да си викач за някое заведение пак на Златните. :) абе възможности много, стига мерак да имаш. :)


мхм... аз как си търсиш работа... чрез познати, обяви, инфо-центрове?

Еми виж сега... Примерно на златните ти стига за едно лято да се уредиш и вече няма да ти е трудно да си търсиш работа. :) Като за начало иди там и от заведение на заведение и така. :) Мога да ти препоръчам няколко заведения за сервитьорче ако искаш или викач. :)

ще съм ти адски благодарен :smt041

woshata
05-04-2009, 21:40
Взимаш един вестник и почваш по обяви като пропускаш тия дето пише търсим сервитьорки плюс допълнителна работа .. щот аз днес и тва срещнах :-o :lol:

азз вече в друга тема казах моите евентуални :D

smilefromvarna
05-04-2009, 21:50
Взимаш един вестник и почваш по обяви като пропускаш тия дето пише търсим сервитьорки плюс допълнителна работа .. щот аз днес и тва срещнах :-o :lol:

азз вече в друга тема казах моите евентуални :D


миии.. нахално ли ще е да те помоля да ги повториш и тук или да дадеш линк към въпросната тема :oops: и сори ако ще задм глупав въпрос, но що за чудо е това "викач" ? :smt102 :smt102

afterforever
05-04-2009, 21:50
Глашатай :razz: :razz:

smilefromvarna
05-04-2009, 21:53
Глашатай :razz: :razz:


ясна ми е семантиката на думата "викач" 8) интересува ме какво аджаба прави....

woshata
05-04-2009, 21:53
Взимаш един вестник и почваш по обяви като пропускаш тия дето пише търсим сервитьорки плюс допълнителна работа .. щот аз днес и тва срещнах :-o :lol:

азз вече в друга тема казах моите евентуални :D


миии.. нахално ли ще е да те помоля да ги повториш и тук или да дадеш линк към въпросната тема :oops: и сори ако ще задм глупав въпрос, но що за чудо е това "викач" ? :smt102 :smt102ще правя дюнери или пици :lol: 8-)
или евентуално в кръчма на роднина на приятелка .. :)
според мен тва са удачни варианти ..
бе и аз нз :D

Rofl4e
05-04-2009, 21:57
и аз искам ама наще не ми дават мрънкат ала бала.. ми ще си живея живота тогава спокойно :D

Mi6inka
05-05-2009, 07:05
и аз от Варна и лятото съм на Златните в хотел...по принцип наистина вече хотелите са си наели персонала за лятото ама пак може да пробваш..(мога да ти предложа в кои хотели да опиташ) ..а иначе по заведенията също набират персонал...ето например в Рапонги (предполагам го знаеш заведението на 2ра буна..с палмите) то е огромно и е много хубаво има и ресторант има и бар... там също набират персонал и са ми казвали ,че не е лоша работата...така че.. дейсвай ..само недей да седиш и да чакаш да падне от небето ами се хващай да потърсиш и ще намериш ;) Успех

stefity
05-05-2009, 07:31
хахах.... еми това "викач" еее ами седиш пред заведението за което ще работиш заедно с едно меню иии приканваш хората и ги спираш и им обясняваш какво предлага заведението и ги зарибяваш да влязат. 8-) Ама през повечето време е майтап работата... 8-) Но най-важното е, че трябва да знаеш езици. :) А заведения, които мога да ти предложа. Еми до хотел Шипка точно има едно заведение, дървеното му викат, а то се нарича Стек Хаус по-точно :) После по-надолу от него има много други заведения, които са хубави и съм забелязала че повечето пъти се нуждаят от персонал. Или пък иди на Beer House за сервитьор ако търсят. Пък ако ти се раздават флаери (ние лятото момичетата им викахме мъжки флаерки хъхъ 8-) ) иди на Бонкърс, Мъпет бар (ама там едва ли да те вземат) също можеш да се пробваш на Пъб Кроул-а ама трябва да знаеш перф. немския. :) Надявам се, че помогнах. :)