PDA

View Full Version : В кой бог трябва да се закълнем?



wasabifresh
05-04-2009, 16:05
Всичко започна преди 2 месеца. Дотогава вярвахме в единствения, истинския Бог – този на шкембе чорбата…
Смятахме, че сме праведни и изпълняваме заповедите на бога на шкембето стриктно, но изпуснахме най-важната от тях, а именно – „почитай българската култура и храна, но най-вече вкусната шкембе чорба”.
Водени сляпо от любопитство към японската култура и мириса на суши с омлет, решихме да отидем на японски ресторант.Това беше първата фатална грешка, но за съжаление не беше и началото на грехопадението…

Разглеждайки менюто бяхме изкушени от многообразието на вкусни съставки в рамките на 1 (да, точно така, една!) супа – мисо супата..

Още щом я видяхме разбрахме, че трябва да започнем да ходим по-често на японски ресторанти.

В този момент бога на Мисо видя нашето колебание дали да опитаме супата и разбра, че все още сме подвластни на Бога на шкембето, но не му се наложи лично да се заеме с този проблем, защото..

Миризмата на мисо беше неустоима, а гъбите, носещи се по повърхността и само чакаха да бъдат изядени..

Още след първата лъжица вече не можехме да спрем – превърнахме се в поданици на Мисото. При гледката бога на мисо се отврати от начина, по който се отнасяхме със Супата, и най-вече бързината, с която я изядохме, и започна да ни изпраща нещастие след нещастие..

Стигна се дотам, че, само и само да не мислим за Мисо решаваме задачи от сборника на Коларов..

И така след дълги обяснения стигаме до въпроса – трябва ли да загърбим завинаги вярата в шкембето (и съпътстващите го: зеле с боб, пържолки, боза, кюфтета и кебапчета) и да се примирим със злощастната си съдба, разчитайки само и единствено на силата на шкембето или да се закълнем, сега и завинаги, на вечна вяра в Мисото?

Kman
05-04-2009, 18:01
Незнам за вас,но аз вярвам в бога на пушените свински ребърца!

Mooo6no
05-04-2009, 18:14
В Бога - Летящото спагетено чудовище с двете кюфтенца. Наистина има такъв. ;]

http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monsterism

got2Bthe1
05-04-2009, 20:39
Бога на водката и текилата....това е истината...

MP
05-04-2009, 20:44
Футболният бог - Тиери Анри!

bloodyF
05-04-2009, 21:31
Бога на водката и текилата....това е истината...


;-)

Shelcha
05-05-2009, 14:25
защо и двата бога са манджи с месо?

mitternacht
05-06-2009, 11:51
Ммм...

Великия Бог Ом е пич :)

DimovB
05-06-2009, 20:26
Ако има бог на справедливостта аз бих се заклел в него.!.

Samoten89
05-07-2009, 12:43
Аз бих се заклел в Бога на Старкрафт SlayerS_"BoxeR" The Emperor :grin: .
Също така в Бога на НИЩОТО! Чува ли ли сте за него?
Най ми харесва Бога на измислицата и небивалиците ;).
Иначе бих се заклел в Бога на ориза по китайски, но не по този, който е на обикновенният ориз :) =).