PDA

View Full Version : ПОМОЩ!МИНИ ЗАЙЧЕ ОТГЛЕЖДАНЕ !



jakata1
05-04-2009, 19:01
Така имам въпроси тъй като тези дни искам да си купя мини зайче или морско свинче.От София съм ама нещо не мога да си намеря :Д.Ако някои може да ми каже зоомагазини в ДРУЖБА И ЦЕНТЪРА щ съм много благодарна.Следващият ми въпрос е има ли разлика в храната,която се дава на морско свиннче и зайче тъй като съм имала морско свинче и му давах обсято взето сякакви плодове и зеленчуци,а сега като чета по форумите нещо не ми се пасват много :Д а и зайчето трябва ли да се ваксинира или нещо обезпаразитява щото за морското свинче нищо такова не съм правила.Ако може някой да даде инфо от личен опит моля Ви спешно ее! :-)

miminia
05-04-2009, 19:34
Сещам се за един зоо до Славейков ..
като гледам не си запозната с нищо ... попитай
няма да те нападнат хората в магазина ... та,ако искаш и ветеринар питай :D

BlackWings
05-04-2009, 20:05
В храненето най-много наблягай на сено и люцерна ,по-малко на гранулирана храна . А пресните плодове и зеленчуци може да му даваш по малко , но да не са основна част от хранителното му меню. Чрез тях му се задържат много течности в коремчето и може да получи разстройство, което при зайците много често е фатално. Има и храни които са едновременно за зайчета и морски свинчета и те си стават , но моят зайчок повече обича тази която е специално за зайци.
Заека се ваксинира за 1-ви път като навърши 6 месеца , и след това периодично му се правят ваксинации всяка година , но мисля че ако не излиза навън, и няма друго животно вкъщи, няма проблем. Но за това попитай ветеринар най-добре. Моят (заек) е на година и половина и няма ваксинации.
Ако имаш други въпроси или искаш по подробен отговор пиши на лична,ще се радвам да помогна :)