PDA

View Full Version : боли ме сърцето..



amarok
05-05-2009, 01:36
Абе хора я кажете от кво може ме боли сърцето и да ми тече от време на време кръв от носа :?

clever
05-05-2009, 08:26
здрасти
кръв от носа-заради слаби капиляри
болки в сърцето-зависи;може да е заради спазъм на някакъв мускул около сърцето;може и да е някакъв проблем на сърцето;може и от притеснение
Много ли те боли и от колко време? :-o

Neftochimic
05-05-2009, 09:01
и на колко си?
ако си около 20 едва ли ще те боли сърцето, по-скоро ще е някои мускул около сърцето... но все пак, ако си сигурен, че е сърцето отиди на лекар...
а относно кръвта от носа - може да е нещо от капилярите или от много седене пред компа или тв-то...

clever
05-05-2009, 09:32
понякога така става в пуберетета докато ти се развива сърцето
можеш да отидеш на лекар :)

amarok
05-05-2009, 09:39
Еми на 16 съм сигурно другата седмица ще отида на лекар да вида.

clever
05-05-2009, 09:46
Еми на 16 съм сигурно другата седмица ще отида на лекар да вида.
успех
дано нищо ти няма
пиши после кво е станало 8-)

clever
05-05-2009, 09:46
пушиш ли :D
ако да- по-добре откажи цигарите :)

amarok
05-05-2009, 10:00
пушиш ли :D
ако да- по-добре откажи цигарите :)

Ми не не пушa :-D

POLLINA
05-05-2009, 10:11
сърце не боли... Боли мускул около сърце...
а при тази възраст се случва на всеки.Едно пронизваща болка,това е от растежа :)

Neftochimic
05-05-2009, 11:56
нищо ти няма! но ако искаш все пак отиди на лекар...
най-много да те е заболял някой мускул около сърцето /както казах в горния ми пост../
и на мене ми стана така преди няколко месеца... и причината беше, че ми омря кучето и ми беше супер гадно...

natity91
05-05-2009, 19:42
абе хора за да не правя нова тема.. кажете и за мене.. понеже и аз съм чувала че сърце не боли.. но от около 2 сед ме реже почти всеки ден около или сърцето незнам. боли мн гадно и зверски понякога. Правили са ми кардиограма и нищо не излезе освен забавяне на ритъма при дишане но доктора каза че не е нищо. Но на кардиограмата говорех.. а после разбрах че не трябвало защото не отчита вярно. И сега незнам защо ме боли но не ми се ходи по доктори... :?

clever
05-05-2009, 20:40
е щом чичко доктор е казал че си окей значи сигурно е от възрастта :)

kalpazanka
05-06-2009, 14:41
сърце не боли...
Напротив, боли! Защо мислиш при инфаркт на миокарда болните са изпотени, уплашени и съобщават за болка?! Надали е заради белия дроб :lol:

clever
05-06-2009, 18:05
спокойно хора
ако това ви се е случвало само за 1 ден например ... :)
мен един ден така малко ме болеше в сърдечната област при вдишване без причина-без да съм бил притеснен... незнам защо...
и на другия ми мина
и не ходих на лекар
от пуберетета е :)

Red_Hair
05-07-2009, 11:47
брей ако имаше малко мозък щеше да знаеш че сърцето неможе да боли а боли моикарда или е стенокардия иии щом казваш че те боли при епистаксис значи си въобразяваш,ако имаш стенокардия (това което наричаш "болка в сърцето") значи е на въсколарна основа иди на лекар той ще ти каже кво да правиш ангиографии ПКК и глупости блабла но това е абсурдно тей че спокойно :)

brokeninside13
05-07-2009, 13:30
Аз имам подобен проблем, даже такъв... откакто се помня (сега съм на 15) ме 'боли сърцето', рязка болка 2-3 пъти все едно ме пронизват с нож. Обаче от одавна не ме е боляло... дано и да не почне. Но когато бях на 12 някъде адски често ме болеше. Незнам дали е същата болка, но да споделя.
Не съм ходиа на лекар

idioticallystupid_
05-09-2009, 17:55
Аз знам че сърце не боли...
Ако те боли по средата е слънчевия срит (за втората дума не съм сигурна :-D ), и тогава е сърдечен проблем.Може пък да те боли стомаха, по принцип като имаш проблеми със сърцето ти се схваща лявата ръка.

Rikimaru
05-09-2009, 22:15
Сърце не боли... o(-_-)p
"слънчев СПЛИТ" - да знаеш просто ;)

Scaglietti
05-13-2009, 21:29
Върви и си направи тест за PLT (тромбоцити), ако нивото им е ниско може да имаш болки в сърдечната област и да ти кърви носът(поради това че е слаба точка на кървене).

mtveSlick
05-16-2009, 07:37
Еми на 16 съм сигурно другата седмица ще отида на лекар да вида.
И аз имам същия проблем...Казаха ми че от пубертета съм порастнал ужасно много и сърцето не е свикнало да изпраща толкоз кръв нагоре и има 2 варианта или да ти се завие свят и да причернееш или да ти се измъчи сърцет и да те заболи..Но все пак иди на лекър :-o Другото което се сещам е като настинеш през деня и вечерта ти го изкарва с резки болки както е описал по отгоре съфорумника "все едно те пронизват с нож" това е от настинка..Пази се повече :)

rusova
05-16-2009, 08:26
сърце не боли... Боли мускул около сърце...
а при тази възраст се случва на всеки.Едно пронизваща болка,това е от растежа :)
същото щях да кажа, много правилно от сърце не болиии, билогияяяя

strangerthanfiction
06-27-2009, 15:12
зн,че темата е стара,но за съжаление имам подобен проблем.от 2 дена вече ме боли от ляво в областта на сърцето,болката се засили,непекъсната е и е мн неприятна....а и ми изтръпва лявата ръка...нз кво да правя.според вас може ли да е защото напоследък пуша от време на време?
:(

ysmiFchiCa
06-27-2009, 15:34
:-o
И аз знам,че сърце не боли ... :-o

OneGirl
06-27-2009, 18:16
зн,че темата е стара,но за съжаление имам подобен проблем.от 2 дена вече ме боли от ляво в областта на сърцето,болката се засили,непекъсната е и е мн неприятна....а и ми изтръпва лявата ръка...нз кво да правя.според вас може ли да е защото напоследък пуша от време на време?
:(
Като за начало спри да пушиш. По-добре в понеделник иди на лекар, щом ти изтръпва и лявата ръка :-o .

kalpazanka
06-28-2009, 11:05
зн,че темата е стара,но за съжаление имам подобен проблем.от 2 дена вече ме боли от ляво в областта на сърцето,болката се засили,непекъсната е и е мн неприятна....а и ми изтръпва лявата ръка...нз кво да правя.според вас може ли да е защото напоследък пуша от време на време?
:(
Търсиш ОПЛ или звъниш на Бърза помощ.

sun4e
06-28-2009, 16:29
ако ти се случва често по-добре иди на кардиолог....може да е нещо сериозно

kalpazanka
06-29-2009, 08:25
До всички хоноровани лица, които в тази тема твърдят, че не боли сърце, а мускул около сърцето /тук е мястото да питам да не би да боли пекторалис майор или минор или някой междуребрен :lol: :D :lol: / имате уникалната възможност да посочите този мускул:
http://prikachi.com/images.php?files/963106T.jpg
А ето как изглежда самото сърце
http://prikachi.com/images.php?files/963111V.jpg

Можете да си изтеглите учебник по анатомия и атласи по анатомия, че биологията ви е размътила знанията.

lovef00l
06-29-2009, 15:09
Сърцето не боли, най-малкото защото не го чувстваме. Да те заболи е равносилно на това да те заболи и мозъкът. Самият проблем със сърцето се отразява върху други органи и части на тялото! ;)

elito6754
06-29-2009, 15:28
Да отидеш на лекар - това е единственото решение на проблема.

Ilikeliljon
06-29-2009, 15:30
Хм, сложен въпрос е този със сърцето. Мозъка не боли, защото в него няма нервни окончания за болка, те са в мозъчната кора и от там идва болката, а не от самия мозък. Предполагам, че в сърцето като мускул вероятно няма, но може би нарушеното му биене оказва влияние на артериите и вените, които определено имат нервни окончания за болка и от там идва болката, но не съм лекар и не съм сигурен. :) :)

Red_Hair
10-20-2009, 18:08
да гении виждам,че всички знаете,че сърцето не боли-браво.сега стига сте панирвали човечеца,който е кретен очевадно,съвсем нормално е това,познавам много лекари лично и един кардиолог ми е казвал,че дори и младите хора получават екстрасистоли и стенокардии и пр.,няма повод за притеснение,защото 1во няма логика да получаваш стенокардия и в последствие да имаш епистаксис и 2ро както споменах това е нормално.за мен е глупост а вие размишлявайте и му диагностицирайте всякакви видове болести.ако толкова държиш направи си ПКК и ако имаш нещо не наред доктора ще ти каже какво ти е,но предчувствам че ще ти каже че си идиот

Belair
10-21-2009, 07:22
Е аз съм на 19 години,ама вече имам проблеми със сърцето,но това е от цигарите,алкохола и стреса.Ако човека не пуши и пие,като мен едва ли е нещо сериозно

kalpazanka
10-23-2009, 16:51
Сърцето не боли, най-малкото защото не го чувстваме. Да те заболи е равносилно на това да те заболи и мозъкът. Самият проблем със сърцето се отразява върху други органи и части на тялото! ;)
Ще се гордеем с теб, ако го докажеш и спечелиш Нобелова награда. :grin:
Нали знаеш, че за да те боли нещо, първо трябва да го имаш ; )

PaLMaL
10-07-2011, 19:48
Такам , да споделя и аз за моя проблем.От 2-3 часа при по-дълбоки вдишвания и издишвания ме понаболява около сърцето.Една такава лека болка. От вчера ме боли и корема и като го пипна е твърд понякога.Това на моменти.Пих Но-Шпа и още някакво за такива проблеми , но не помагат особенно.Вече болката взе да намаля.Също така понякога ми къркори стомаха.Да кажа пак , че е на моменти това. Да питам , според вас това може ли да е на нервна основа , защото напоследък съм напрегнат ? Понякога и дишам по-трудно.Ходих на изследвания на бял дроб , но всичко се оказа в норма. На 17 съм.

ThisIsMe
10-07-2011, 20:35
На колко години си?Колко често настъпва кръвотечение от носа?Високо ли ти е кръвното налягане?Консултирай се с лекаря!

PaLMaL
10-07-2011, 20:39
На колко години си?Колко често настъпва кръвотечение от носа?Високо ли ти е кръвното налягане?Консултирай се с лекаря!

Ако въпроса е към мен , кръвното ми е 130 на 80 някъде , кръв от носа ми тече заради изкривена носна преграда , която ми предстои да коригирам , на 17 съм ю.

ПП:За сега спря да ме боли при вдишване.

Horrificus
10-07-2011, 21:30
сърце не боли...
Напротив, боли! Защо мислиш при инфаркт на миокарда болните са изпотени, уплашени и съобщават за болка?! Надали е заради белия дроб :lol:

Малко се запознай първо преди да говориш... вегетативна нервна система управлява сърцето, тя не може да се контролирано волево, както и не се усеща дразнение.. при инфаркт умираш - за тва си изпотен и уплашен.

Horrificus
10-07-2011, 21:32
На колко години си?Колко често настъпва кръвотечение от носа?Високо ли ти е кръвното налягане?Консултирай се с лекаря!

Ако въпроса е към мен , кръвното ми е 130 на 80 някъде , кръв от носа ми тече заради изкривена носна преграда , която ми предстои да коригирам , на 17 съм ю.

ПП:За сега спря да ме боли при вдишване.

Високото кръвно на малка възраст се дължи или на лоша генетика или на прекалено голяма маса - тоест си много повече кг отколкото трябва да бъдеш... аз съм 186см 109кг, кръвно имам средно 107-115 на 78-80 така че смятай.

PaLMaL
10-07-2011, 21:43
На колко години си?Колко често настъпва кръвотечение от носа?Високо ли ти е кръвното налягане?Консултирай се с лекаря!

Ако въпроса е към мен , кръвното ми е 130 на 80 някъде , кръв от носа ми тече заради изкривена носна преграда , която ми предстои да коригирам , на 17 съм ю.

ПП:За сега спря да ме боли при вдишване.

Високото кръвно на малка възраст се дължи или на лоша генетика или на прекалено голяма маса - тоест си много повече кг отколкото трябва да бъдеш... аз съм 186см 109кг, кръвно имам средно 107-115 на 78-80 така че смятай.

1.78 на 74-5 ?

kalpazanka
10-09-2011, 08:53
сърце не боли...
Напротив, боли! Защо мислиш при инфаркт на миокарда болните са изпотени, уплашени и съобщават за болка?! Надали е заради белия дроб :lol:

Малко се запознай първо преди да говориш... вегетативна нервна система управлява сърцето, тя не може да се контролирано волево, както и не се усеща дразнение.. при инфаркт умираш - за тва си изпотен и уплашен.
Скрий се.
Защо премълча болката? М?

awerw
10-09-2011, 10:10
един приятел така го болеше и отиде на лекар и му правиха операция да видят какво е и му казали, че има недостиг на витамини, а да ти кажа и мен ме боли някой път, не мисля, че е опасно млад си още

Horrificus
10-10-2011, 12:59
сърце не боли...
Напротив, боли! Защо мислиш при инфаркт на миокарда болните са изпотени, уплашени и съобщават за болка?! Надали е заради белия дроб :lol:

Малко се запознай първо преди да говориш... вегетативна нервна система управлява сърцето, тя не може да се контролирано волево, както и не се усеща дразнение.. при инфаркт умираш - за тва си изпотен и уплашен.
Скрий се.
Защо премълча болката? М?

Ако ме видиш на живо трудно да ми кажеп да се скрия. Каква болка съм премълчал? Следващото "М?" не го разбирам...

*Lotor_45*
08-17-2013, 17:36
И мен ме боли отидох на лекар и ми направиха кардиоглама и излезе, че е от стрес и ми написа хапчета за успокояване и вече не ме боли, но когато помисля пак затова ме боли

*Lotor_45*
08-17-2013, 17:38
и съм на 12 дали е затова, че влизам в пубертета и ми се развива

AntoniaMicova
11-06-2013, 07:41
Horaaa imam problem daite mneniq molq vi !! Sunuvah,che ticham za vreme v uchilishteto,no neshto stava mojebi,zashtoto se prenatovarih i zapochva da me boli surceto sus vsichka sila i spiram,padam na zemqta i nemoga da si poema vuzduh zadushavam se tova produljava dosta vreme.Na drugiq den utivam na doktor pravqt mi izsledvaniq obache vikat samo mama da govorqt s neq tq izlezna dosta pritesnena obache ne mi kaza nsh i sled vreme mi kazva,che sum bolna ot nqkakwa strashna bolest na surceto i skoro moje da si utida ot tozi svqt.Subudih se dosta razstroena i me boleshe surceto,no tozi put naistina naposleduk mi stawa neshto nemoga da qm absolutno nishto gadi mi se hapna edna hapka mine mi gadeneto i zapochne da mi se povrushta chustwam se preql i ot dosta vreme izkarwam vsichko,a sega i surceto pritesnena sum :((((((

meganet
11-06-2013, 08:39
Всичко е на психическа основа, и аз така бях, бях развил и страхова невроза, но го преодолях!Има една рецепта за укрепване на сърцето, която е много ефикасна и не е само за сърцето а и за имунитета!

Смилат се 20 ядки от сладък бадем, 4 лимона с кората, но без семките и 20 листа индрише с дръжките. Всичко се разбърква много добре с 500 г мед, като се добавят 1 супена лъжица канела и 1 шишенце от 25 г глогова тинктура

Лекарството е много ефикасно!Сладко е не е гадно,95% от лекарството е мед, така че...Но ако може да меда да е хубав, трябва да го вземе някой по възрастен от някое село или човек който изкарва истински мед, не купешките боклуци в магазина който са преработени!

cvetelin1
03-15-2015, 08:11
здравеите на 13 и ме боли малко сарцето след като ядах неопе4ена смес от кекс опасно ли е