PDA

View Full Version : Въпрос за червения паспорт.



Serseri91
05-05-2009, 08:43
Добро утро :grin:
Искам да попитам, дали ще мога да си изкарам червен паспорт сам - на 17 години съм, на 02.10 ставам на 18.Но до началото на юли месец ми трябва, червен паспорт, живея с баба.Та дали всъщност ще мога да си издам тоя паспорт сам или поне с подписа на баба :-o Родителите са ми разделени.Живея с майка, поне се предполага, че трябва да съм при нея, а тя е в чужбина, а за баща ми не питайте.

afterforever
05-05-2009, 08:52
Червен паспорт какво значи?! Международен ли?

Serseri91
05-05-2009, 08:56
Червен паспорт какво значи?! Международен ли?

Според тебе :-o

afterforever
05-05-2009, 08:59
Иди да попиташ в някое районно за червения паспорт ище те попитат същото като мен. Името на документа не е "Червен паспорт", а международен. Ами ако съм далтонист?! Оф... глупости...

Та.. трябват ти двамата родители/настойници, които да се подпишат на същата бланка, която сипопълвал за ЛК, просто тикчето се слага на международен (не червен) паспорт. Но е по-добре да попиташ на място дали трябва и майка ти да се подписва, при положение, че не може да го напарви, очевидно. Попитай там, хората са любезни, ако се държиш любезни. Откъде си?

Canis_Dirus
05-05-2009, 09:12
Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.

Serseri91
05-05-2009, 09:14
Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.

За това ми трябва :-o В България съм, ще пътувам за Германия - през Румъния.Но си мисля, че само с лична карта няма да стани, аз все пак ще отида да питам в районното де, просто исках да придобия някаква представа от тука.. :?

Canis_Dirus
05-05-2009, 09:32
Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.

За това ми трябва :-o В България съм, ще пътувам за Германия - през Румъния.Но си мисля, че само с лична карта няма да стани, аз все пак ще отида да питам в районното де, просто исках да придобия някаква представа от тука.. :?

Що да не стане? Ако ще минаваш през Сърбия няма да стане.

BulgariaZaBulgarite
05-05-2009, 09:46
Ако минаваш през Румъния лична карта те устройва, иначе ако през Сърбия ти трябва паспорт, сърбите се заяждат :)

Serseri91
05-05-2009, 10:26
През Румъния НЯМА да ти трябва задграничен паспорт!

Проблема е, че ако си под 18 май ти трябва документ подписан от двамата родители, който ти позволява да пътуваш зад граница...
Имам безсрочно пълномощно да напускам страната където си искам, само трябва да го намеря къде е 8-)

Water_lili
05-05-2009, 10:29
1. за да си извадиш международен паспорт трябва подписите на родителите ти във формуляра,че са съгласни да ти бъде издаден - това е докато не станеш 18
2. трябва ти декларации от двамата родители ,че са съгласни да напуснеш страната
3. колко от тези които твърдят ,че не му трябва паспорт са пътували с автобус, та било то и през румъния? Минимум на 50% от автобусите на територията на Германия се прави така наречената "Шенгенска" проверка, където искат паспорт, а като си под 18 и декларациите от родителите....
4. евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште

Izzy_
05-05-2009, 11:03
Попринцип паспорт няма да ти трябва за Румъния,ако през там ще минаваш,но през Сърбия примерно искат.Иначе за паспорта задължително трябва да присъстват и двамата родители.За пълномощното ти казаха...иии май това е.

woshata
05-05-2009, 11:07
Офф...
трябва ти паспорт .. поне на мен ми искаха.
Взимаш си от районното едно листче.. те ше ти го дадат де.. попълваш всичко необходимо и само казваш след колко време го искаш готов. Смятай обаче че за различни срокове и цената е различна. Трябва ти и пълномощно подписано от двамата родители с позволение да излезеш извън България както и лична карта трябва да си носиш.
Ако си пълнолетен паспорта няма да ти трябва .. и дам бтв .. не му се вика червен. :-o

afterforever
05-05-2009, 11:19
4. евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште

На нашето летище буквално се заяждат за тия декларации, а и гледат датата на раждане на личната карта толкова внимателно, че мен (правя 18 след 9 дена) тръгнаха да ме убеждават, че нямам 14 (не се майтапя)... някои хора просто не знаят в коя година се намираме. :lol: :lol:

Blab
05-05-2009, 11:35
Щом е "не питайте", забрави! Така аз до 18 бях затворена в България, нито по състезания можех да ходя, нито екскурзии и прочие.

afterforever
05-05-2009, 11:39
човекът каза, че има разрешитенло доживотно :D

Blab
05-05-2009, 11:40
човекът каза, че има разрешитенло доживотно :D
нЕма как да отбие номера при ваденето;

afterforever
05-05-2009, 11:41
според мен вече го има извадено 8)

Blab
05-05-2009, 11:43
ох, не четеш. нм.

_donna_
05-05-2009, 11:47
А защо не отидеш до общината и не попиташ как точно стоят нещата?!
Можеш да се обадиш и по телефона.

_donna_
05-05-2009, 12:12
О,браво,много си умен!
Ами тогава да се обади в МВР или където трябва да се обади!Това исках да кажа и ти много добре го разбра.Ама нейсе ...ти винаги ще си нахакано копеле.Отказах се да ти обръщам внимание.

(аз моя паспорт си го извадих в общината)

Serseri91
05-05-2009, 13:40
Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам :-o

XceSS
05-05-2009, 13:54
Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам :-o

Е тогава, би трябвало, само да подадеш заявление, за подновяване и да чакаш :)

afterforever
05-05-2009, 14:39
с подновяването е горе-долу същото като издаването наново, само дето се чака по-малко... мъй :o

afterforever
05-05-2009, 14:40
и коя е тази община, която издава паспорти, че ще ми е интересно от професионална гледна точка? :)

Ако Паспортната и Общината са в 1 сграда, какво му пречи на човек, който не знае къде се вадят по принцип паспорти, да си мисли, че се вади от общината?!

Pliok0019
05-05-2009, 15:21
евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште
За летището искат международен паспорт. Преди 3 месеца летях до Виена и трябваше...



Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам :-o

Е тогава, би трябвало, само да подадеш заявление, за подновяване и да чакаш :)
+1

afterforever
05-05-2009, 15:29
АЗ пък преди 2 седмици летях за Германия и не искаха паспорт :lol: :lol: Аз като ви казвам, че са малоумни... :lol: :lol:

Serseri91
05-05-2009, 15:32
евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште
За летището искат международен паспорт. Преди 3 месеца летях до Виена и трябваше...



Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам :-o

Е тогава, би трябвало, само да подадеш заявление, за подновяване и да чакаш :)
+1

И аз така мисля.. утре ще отида да проверя, че сега късно стана 8)

Мерси на всички за отговорите :-) :-)