PDA

View Full Version : HPV ваксина за момчета



MrUndaztood
05-05-2009, 10:49
Искам да попитам,имали HPV ваксина за момчета?Знам,че има за момичета,срещу рак на шийката на матката,но може ли тази (ако има) мъжка ваксина,да предпази от недай си боже заразяване с HPV вируса,на който се дължат онези грозни и гадни брадавици на гениталиите?

clever
05-05-2009, 10:55
http://www.doctorbg.com/page.php?id=15566 :)

MrUndaztood
05-05-2009, 11:11
Благодаря :)

А има ли някакви рискове,да не го понеса и едва ли не направо да с разболея по този начин,тъй като нали ваксината е вкарване на силно отслабени вируси,но пък ако не се справя... знам ли

clever
05-05-2009, 11:12
зависи от организъма ти
мисля че е индивидуално :)

MrUndaztood
05-05-2009, 11:15
Мхм.Ще се консултирам с личният някой път за това.Но пък и не е евтина май (женската е около 800-900лв,не ми се вярва тази да е по-евтина).
Багодаря па :)

clever
05-05-2009, 11:21
:)

kalpazanka
05-06-2009, 14:47
Благодаря :)

А има ли някакви рискове,да не го понеса и едва ли не направо да с разболея по този начин,тъй като нали ваксината е вкарване на силно отслабени вируси,но пък ако не се справя... знам ли
Не съдържа омаломощен вирус, а капсулния му полизахарид. Не знам дали имаш родители лекари и дали са абонирани за медицинска литература, но в брой 11 /или 12/ от 2008 на MEDINFO имаше публикувана реклама точно за Силгард и с много дребен шрифт бе написано, че както и при всички останали ваксини, така и при тази прилагането й може да не доведе до развитие на имунитет. И още нещо- водиш ли полов живот? Изследвал ли си се за носителнство на HPV, след като се замисляш за ваксина?

batkodoki
05-08-2009, 23:01
Благодаря :)

А има ли някакви рискове,да не го понеса и едва ли не направо да с разболея по този начин,тъй като нали ваксината е вкарване на силно отслабени вируси,но пък ако не се справя... знам ли
Не съдържа омаломощен вирус, а капсулния му полизахарид. Не знам дали имаш родители лекари и дали са абонирани за медицинска литература, но в брой 11 /или 12/ от 2008 на MEDINFO имаше публикувана реклама точно за Силгард и с много дребен шрифт бе написано, че както и при всички останали ваксини, така и при тази прилагането й може да не доведе до развитие на имунитет. И още нещо- водиш ли полов живот? Изследвал ли си се за носителнство на HPV, след като се замисляш за ваксина?

не се дразни на Момчето:)

едва ли следи спец издания, а и не би трябвало това да му е приоритет ;)

важното е, че кум момента е нецелесъобразно прилагането на казаната Ваксина при МомЧета достигнали пубертетна възраст!

за по-малките пък е недопустимо понеже няма достатъчно статистически значим доказателствен материал еднозначно дефиниращ съотношението риск/полза на базата на многоцентрови рандомизирани и прецизно контролирани проучвания.

в заключение: извън прастарото средство именувано ПРЕЗЕРВАТИВ вероятността към контаминация с очевидни неприятности е повече от вероятна!

kalpazanka
05-09-2009, 14:24
batkodoki, не му се сърдя. Просто ми се ще да са събрали колкото е възможно повече информация, за да преценят дали си струва парите.