PDA

View Full Version : Пращате ли СМСи?



mitternacht
05-05-2009, 12:17
Много ми е интересно, дали наистина има хора, толкова... абе... наивни, да пращат СМСи за различните шоута (доста противни "шоута" между другото).
Мисля си, с 1.20 (2.40, 3.60 и т.н.) които бих дал за абсолютно безсмислени съобщения, бих си взел един хубав шоколад, или чипс, или бира или.... много работи.
Но все пак трябва да има и наивни люде.Примерно тийнки влюбени в македонци, или добродушни, заблудени душички... знам ли... но точно риалитата просперират и правят продуцентите си богати.Няма лошо.Всеки печели както намери за добре.

POLLINA
05-05-2009, 12:19
за vip brother - да !

allergic
05-05-2009, 12:22
Трябва да нямаш грам мозък,че да пращаш смси за такива предавания.
Кво ми е зор кой ще вземе някакви пари,щом не ги взимам аз?

mitternacht
05-05-2009, 12:26
за vip brother - да !

Дори да знаеш, че само за къщата, в която ония свине ядат, пият и простеят, са дадени много повече пари, отколкото реално ще се съберат за разните им там каузи?

s3xy
05-05-2009, 12:45
за vip brother - да ! не гледам нищо от него, но каузите си заслужават според мен .. без да те обиждам, егоист си .. бира, чипс, бла-бла .. мн по хубаво е да се почустваш съпричастен и помагащ според мен :)

XceSS
05-05-2009, 12:49
за vip brother - да !

Дори да знаеш, че само за къщата, в която ония свине ядат, пият и простеят, са дадени много повече пари, отколкото реално ще се съберат за разните им там каузи?

Сложи и интерьора на студиотои къщата, заплатите на екипа и хонорара на "ВИП"-овете вътре..

BulgariaZaBulgarite
05-05-2009, 12:59
Пращайте, пращайте, все пак Горсов трябва да задоволи комарджийския си нагон 8-)

Shelcha
05-05-2009, 13:01
не.
и на приятели и познати не пращам.

allergic
05-05-2009, 13:02
На тях са им платили да са там!
И от къде знаеш?
Продуцентите ли ти казаха?

Mi6inka
05-05-2009, 13:03
А тези Випове се изкарват големите 'благороници'
а не са!
На тях са им платили да са там!
Усигоряват им храна,вода,всичко..
Като е толкова благотворително
от тяхна страна
защо са с хонорар?!
Това за мене не е благотворителност, а
реклама..вземат си парите и се изкарват светци.. :?

и аз така реагирах ...ама някой от виповете са си дали и хонорара за каузите... не знам кои точно са хората от къщата ,които са си дали хонорара ама евала!

allergic
05-05-2009, 13:07
Аз доколкото съм гледала,се ебават с това.
Както и да е, явно винаги трябва да се гледа с лошо око на нещо хубаво.

allergic
05-05-2009, 13:15
Те тия не са светци,яко прости са повечето,особено внука на Тодор Живков.

allergic
05-05-2009, 13:22
Аз го гледам само докато ям и не знам много.
Тя тая е супер противна,то като се съберат няколко курви на едно място,скандалите са сигурни.

mitternacht
05-05-2009, 13:43
Това е глупост.
Не се събират така пари!!!
Не се събират пари с разточителни мозъко-изглаждащи тъпи предавания.Не.
Не се събират пари, при условие, че от "събраните" левове голям процент отива за мобилни оператори и прочие.
Не се събират пари, при условие, че самото "шоу" печели много МНОГО МНОГО МНОГО повече от реклами.При условие, че пари се дават на "звездите" участващи, да не говорим за храна, пиене и прочие услуги.Тези храни, които свинете ще изядат, можеше да се дадат на бедни деца по домове.
Абе, сякаш сте напушени или падате от Марс.Толкова ли сте наивни?
Истинска благотворителност!:
Щях да разбера, ако продуцентите на Биг-Вип-Брадър кажат:
Дами и господа, вместо да строим къща нафрашкана с лукс, вместо да каним разнообразни идиоти, сме изчислили, че от това ще спестим (примерно) 2 милиона лева.Тези два милиона ги даряваме на еди-кои-си сметки за еди-какви-си каузи.Готово.Истинска благотворителност.Няма да плача, ако пропуснат един сезон на Брадър.
Или:
"С тези 2 милиона ще построим селище за деца с еди-какви-си проблеми и ще наемем персонал да се грижи за тях.Същевременно Х телевизия (БъТъВъ, Нова...) се отказва от печалбите от реклами за два дена."
Ама не ми се смята колко ОГРОМНА сума би се спестила.

ИЛИ!
"Дами и господа, благотворително и безплатно в продължение на един месец, ще излъчваме брилянтна актьорска игра от ***** **** *** (изброяват истински звезди).Ще бъдат посочени банкови сметки, на които дарители по желание могат да превеждат дарения.Гореспоменатите актьори, освен, че са се отказали от хонорар ще дарят всеки по ХХ ХХХ лева."

Не знам колко до сега са спестили уж продуцентите от СМСи, но примерно за някой мафиот с добро сърце (не, не се майтапя) 50 хилки анонимно дарение нищо не са, за да поуспокои гузната си съвест.
ЕТО ТОВА е благотворителност.

Jumbie483
05-05-2009, 13:50
Аз не пращам..
sms-и пращам само на една приятелка..

CheriHool
05-05-2009, 15:15
Преди като не знаех, че в нета може да провериш "съвместимостта" с партньора си, пратих такъв смс. :D
по ралититата е забавно, ако ги лъжат, че ше има неква материална награда 8-)

вярвам само на тия домакинки битови неща и храни... ам.. за еткетета, кодове и т.н., щото от там наистина са печели 8-) 8-) 8-)

dedencety.. то казаха, че Стилян Петров дарил 10 000лв. за построяването на игрища/е :))))

JUSTDNB
05-05-2009, 15:30
Трябва да нямаш грам мозък,че да пращаш смси за такива предавания.
Кво ми е зор кой ще вземе някакви пари,щом не ги взимам аз?

Леле абсолютно.Тва се опитвам да обясня на всички..

Am,като малка пратих веднъж за Star Academy. xaxxa

allergic
05-05-2009, 15:30
^ mitternacht точно това имах и аз предвид..
там тия фолк певачките дето дарили по 2-3 хилядарки..
ми то това са нищо бе..
е толкова изкарват само за час..
бива ли.. :?
за мене благотворително беше
вчера ли там кога като ЕДИ СИ КОЙ,някой не известен,
дарил апартамен на едно талантливо дете и семейстовто му..

Абе,сметка на парите на друг не прави.
Важното е ,че изобщо са дали.
Ти кво даде?Две хилядарки даде ли?

POLLINA
05-05-2009, 15:37
абе какво е 1 лв бе? Толкова ли сте свидливи... Погледнете тези деца и пак помислете кое е по-добре да си купите някъф чипс било то бира или каквото и да е... или да изпратите ЕДИН СМС.......
нямам думи често....сега ще ме нападнете и ще кажете ... а къде отиват тези пари? ами с това вечно съмнение на българина до никъде няма да стигнем!!!

CheriHool
05-05-2009, 15:38
ахахаха, dedencety, ся забелязах.

:D

то по таа логика и аз мога да дам 1лв., при положение, че на ден получавам по 3лв. :)
На другия ден ще са си ми чисти 3лв..


Важен е ЖЕСТА, все пак.
Другото е парадиране и небивалици. :)

mulgore
05-05-2009, 16:08
баба миналата година спечели от Бързи Пари,пък! :D

мама пращаше наскоро,ама се прецака със 6 смс-а и все ставаше 2-ра или 6-та. 8-)

mitternacht
05-05-2009, 16:11
абе какво е 1 лв бе? Толкова ли сте свидливи... Погледнете тези деца и пак помислете кое е по-добре да си купите някъф чипс било то бира или каквото и да е... или да изпратите ЕДИН СМС.......
нямам думи често....сега ще ме нападнете и ще кажете ... а къде отиват тези пари? ами с това вечно съмнение на българина до никъде няма да стигнем!!!

Ако искаш да дадеш 1 лев, що не дадеш 1 лев?Или предпочиташ да дадеш 50 стотинки (и то е доста съмнително дали накрая някой няма да ги опапа скришом) и с 50 стотинки да охраниш още повече някакви кретени, пробутващи на българската публика чиста помия?

CheriHool
05-05-2009, 16:28
абе какво е 1 лв бе? Толкова ли сте свидливи... Погледнете тези деца и пак помислете кое е по-добре да си купите някъф чипс било то бира или каквото и да е... или да изпратите ЕДИН СМС.......
нямам думи често....сега ще ме нападнете и ще кажете ... а къде отиват тези пари? ами с това вечно съмнение на българина до никъде няма да стигнем!!!
М, девойко, не си ли чувала, че когато и да поискаш, винаги можеш да идеш на посещение в някой дом.
С тва левче вземи едно пакетче 'боровец' и едни ядки и иди почерпи некое от тия детенца. ;)
Предполагам, едва либи пратила "Смс'...

hardball
05-05-2009, 16:30
Едно време за Маринчо от СтарАкадеми се обаждахме с мама от домашния на финала :D

woshata
05-05-2009, 16:32
Не ми се обиждайте ама ми бърка в здравето като някой пише
ето
така
щото му
изглеждало по пригледно
ЙЕС бе ..
бахти :-o


По темата. Не, не пращам. За биг вип мип и още не знам какъв си брадър, мюзик айдъл, ъъ и там всичко останало, и лев няма да дам. Ако искам по някакъв начин и ако можех, щях да го направя. А тука дали или без моето левче няма да умрат, при положение че разхищението вътре е в пъъъти по-голямо. Всъщност по темата съм писала предостатъчно още в началото на предаването и не смятам да се повтарям, че все се намират малоумници дето да ми спорят. Не, мерси.
Иначе темата я разбирам, може би, и за тия безсмисмените неща за зодии или колко процента си отиваш с няяякой си. Ей тва па няма такава тъпотия. А интересното е, че винаги има хора, които се връзват. АХАХАХА... онова дето, ако си поръчаш мелодия и ти растяли гърдите. Е няма такъв смях, но моите приятелки пращаха ли, пращаха :lol:
Тцъ, тцъ.. мъкаа.

mitternacht
05-05-2009, 16:38
Поне пораснаха ли им гърдите?
Трябва да постнеш техни снимки с "преди" и "сега". :))

woshata
05-05-2009, 16:52
АХхахаха.. да бе.. станаха като млекоцентрали. Завиждам чак. :lol:

JUSTDNB
05-05-2009, 17:08
Не ми се обиждайте ама ми бърка в здравето като някой пише
ето
така
щото му
изглеждало по пригледно
ЙЕС бе ..
бахти :-o


По темата. Не, не пращам. За биг вип мип и още не знам какъв си брадър, мюзик айдъл, ъъ и там всичко останало, и лев няма да дам. Ако искам по някакъв начин и ако можех, щях да го направя. А тука дали или без моето левче няма да умрат, при положение че разхищението вътре е в пъъъти по-голямо. Всъщност по темата съм писала предостатъчно още в началото на предаването и не смятам да се повтарям, че все се намират малоумници дето да ми спорят. Не, мерси.
Иначе темата я разбирам, може би, и за тия безсмисмените неща за зодии или колко процента си отиваш с няяякой си. Ей тва па няма такава тъпотия. А интересното е, че винаги има хора, които се връзват. АХАХАХА... онова дето, ако си поръчаш мелодия и ти растяли гърдите. Е няма такъв смях, но моите приятелки пращаха ли, пращаха :lol:
Тцъ, тцъ.. мъкаа.


Бах,верно ли има такова бе??? Аз днеска само видях някво - Изпрати КАК и името на половинката си на 1244,за да разбереш как се целува! Пример: КАК ИВАН..

цена:2.40 лв.



2.40?????????????

guinessgirl
05-05-2009, 17:14
не пращам.

woshata
05-05-2009, 17:22
Има..или поне имаше :lol:
Не знам и аз.. то тва да си даваш парите за такива неща трябва да си мега тъп. 2.40 за тия неща си е направо безграничната глупост е така :-o

Jesus
05-05-2009, 17:26
пращал съм само когато битиви бяха направили кампания за след наводненията и след като си поднових договора 3 месеца имах по 100 смс-а и ги пращах на приятели :)

POLLINA
05-05-2009, 20:45
абе какво е 1 лв бе? Толкова ли сте свидливи... Погледнете тези деца и пак помислете кое е по-добре да си купите някъф чипс било то бира или каквото и да е... или да изпратите ЕДИН СМС.......
нямам думи често....сега ще ме нападнете и ще кажете ... а къде отиват тези пари? ами с това вечно съмнение на българина до никъде няма да стигнем!!!
М, девойко, не си ли чувала, че когато и да поискаш, винаги можеш да идеш на посещение в някой дом.
С тва левче вземи едно пакетче 'боровец' и едни ядки и иди почерпи некое от тия детенца. ;)
Предполагам, едва либи пратила "Смс'...
Да пращам смс-и НЕ става въпрос за това да почерпя децата с вафличка... става върпос за това ,че ако малко почече хора мислеха като мен и не им се свидеше и не бяха изпълнени с съмнения щяха да се съберат мн повече пари ! Замислете се дори и да е измама.. какво губите вие? 1 лв... а ако наистина тезе пари отиват при децата... какво печелят те...? по -добри условия за живот а някои дори и ЖИВОТА СИ...

babity
05-05-2009, 20:54
абе какво е 1 лв бе? Толкова ли сте свидливи... Погледнете тези деца и пак помислете кое е по-добре да си купите някъф чипс било то бира или каквото и да е... или да изпратите ЕДИН СМС.......
нямам думи често....сега ще ме нападнете и ще кажете ... а къде отиват тези пари? ами с това вечно съмнение на българина до никъде няма да стигнем!!!
М, девойко, не си ли чувала, че когато и да поискаш, винаги можеш да идеш на посещение в някой дом.
С тва левче вземи едно пакетче 'боровец' и едни ядки и иди почерпи некое от тия детенца. ;)
Предполагам, едва либи пратила "Смс'...
Да пращам смс-и НЕ става въпрос за това да почерпя децата с вафличка... става върпос за това ,че ако малко почече хора мислеха като мен и не им се свидеше и не бяха изпълнени с съмнения щяха да се съберат мн повече пари ! Замислете се дори и да е измама.. какво губите вие? 1 лв... а ако наистина тезе пари отиват при децата... какво печелят те...? по -добри условия за живот а някои дори и ЖИВОТА СИ...

Защо тогава няма прозрачност? Защо да се минавам? Как памперс можаха да направят кампания за ваксини за сумалийчетата и да заведат две мами от тези, които са помогнали за да се убедяд с очите си къде отиват паричките, а междувременно може и филм да се направи? Значи можело... Когато виждам къде отиват парите до последния лев ще дам, докато няма прозрачност няма да ги хвърлям на халост. И без това не са ми много...

POLLINA
05-05-2009, 20:59
нямам какво др да кажа... България решава какво ще се случи с децата и...

babity
05-05-2009, 21:01
нямам какво др да кажа... България решава какво ще се случи с децата и...

Да, но не и като пълни джобовете на определени хора за сметка на децата в неравностойно положение.

EarthShaker
05-05-2009, 21:02
за vip brother - да ! не гледам нищо от него, но каузите си заслужават според мен .. без да те обиждам, егоист си .. бира, чипс, бла-бла .. мн по хубаво е да се почустваш съпричастен и помагащ според мен :)

а твоето се нарича висш егоизъм

POLLINA
05-05-2009, 21:04
нямам какво др да кажа... България решава какво ще се случи с децата и...

Да, но не и като пълни джобовете на определени хора за сметка на децата в неравностойно положение.
а от къде знаеш къде отиват парите ?защо да не отиват при децата...знаеш ли защо , щото както казах 1000 пъти вече - българския мозък е така усторен!

BulgariaZaBulgarite
05-05-2009, 21:22
Полина, много си наивна :) Вярваш на всичко, което кажат по тв или за някаква кампания, която е под патронажа на Първанов.
И малките деца знаят, че парите не отиват по предназначение.
Жалко, докато има балаци като теб тлъстите мутри ще карат джипки.
Черинка ти каза какъв е начина.

mitternacht
05-05-2009, 22:00
Ако нямате работа, прочетете какво е написал един колега, блогър, по тая тема, включил е и сатира, разбира се.
http://ianchefff.blog.bg/drugi/2009/04/22/krivorazbranata-blagotvoritelnost-i-manchestyr-iunaited.325734

kuklichka_bg
05-05-2009, 22:54
неееееее :-x

мн са дразня на такива неща
За Вип Брадър няма да говоря-позьорщина пълна :x :booooomb:

Какви са тия наивните хора нз.
А най-голямата простотия е на Сделка или не.Участвай за апартамент със смс на номер и отговори на 50 въпроса.Като сложиш всеки смс по 1.20 айде 60 лв.

Pliok0019
05-05-2009, 22:58
На тях са им платили да са там!
И от къде знаеш?
Продуцентите ли ти казаха?
Самите "съквартиранти" си го казаха - и Ивайла, и Део, и съпругът на Аня Пенчева.

Благотворителността за мен е когато хората помагат, без да целят показност, без да искат да се докажат като "добродетелни", а всъщност всичко това е пиар акция.

Каузите си заслужават, наистина, но защо Нова телевизия не отпуска част от парите, събрани от реклама за благотворителност? Защо телефонните компании налагат ДДС и печелят 20% от парите, които ние "изпращаме"?

Аз не пращам пари за подобни "благотворителности", нито пък ме интересува кой ще спечели някое-си-предаване.

Единственото нещо, за което всяка година гласувам по 3 пъти е Евровизия и изпращам по 5 съобщения за Българската Коледа.

А адашката...Това с виповците, не е помощ. Просто повече уиски и мезета за Тошко, които без друго се е хранил достатъчно с народни пари. Пък и никакъв вип не е, но хонорарът му е най-висок.

YourPoison
05-06-2009, 07:30
не ; )

RichKidsOnLSD
05-06-2009, 10:06
Не! Кур за тези предавания и за смс-ите и за Гала и за Ники Кънчев!

Lucho
05-06-2009, 10:22
Колкото и да е благотнорителен третият сезон на "Вип Брадър", аз СМС не съм и няма да изпратя :) защо ? Защото не знам къде ми отиват парите. 100% и продуцентите дърпат някакви пари, не е всичко за децата. Това го оставете, това да беше. Ами бързи пари, банкноти по ноти, в предаването на Кафе, Жените...там също има едни каки, които постоянно казват "станете 10-ти, и имате уникалният шанс да спечелите..." има и наивни люде, които мислят че ще спечелят. Не се хваля, аз не съм пристрастен да пращам смс-и, но тото редовно играя, и отвреме-навреме хващам тройка-четворка - кога 50, когато 100 лв. има и по-големи печалби...абе хазарт ли е, не е работа, ама такъв е живота ! :)

babity
05-06-2009, 12:25
нямам какво др да кажа... България решава какво ще се случи с децата и...

Да, но не и като пълни джобовете на определени хора за сметка на децата в неравностойно положение.
а от къде знаеш къде отиват парите ?защо да не отиват при децата...знаеш ли защо , щото както казах 1000 пъти вече - българския мозък е така усторен!

А ти откъде знаеш къде отиват парите? Приятелка ми каза, че имало някаква кампания (съжалявам, че не мог да възпроизведа името) и хората направили в сайт, в който пишело къде е похарчено всяко левче, т.е. пак имат мегдан да си поиграят с цифрите, но поне показват желание за пълна прозрачност. Отново евала за съвместаната работа н Памперс и Уницеф. Ето това наричам аз добре организирана кампания.

CheriHool
05-06-2009, 12:33
^ Така е.
Памперс поне имат някакъв продукт, който се купува и е на пазара и печелят от него, докато вип брадър съществува благодарение на зрителски интерес и такива като полинчето, дето мама и тате й зареждат телефона и тя им профуква паричките по онез сладурковци от екрана. :):):)

vivteen
05-06-2009, 17:24
неееееее :-x

мн са дразня на такива неща
За Вип Брадър няма да говоря-позьорщина пълна :x :booooomb:

Какви са тия наивните хора нз.
А най-голямата простотия е на Сделка или не.Участвай за апартамент със смс на номер и отговори на 50 въпроса.Като сложиш всеки смс по 1.20 айде 60 лв.

60 лева :shock: :shock:

Не,не пращам и никога не съм.На принципа съм око да види,ръка да пипне.Вип брадър може да даряват сума,но няма да е кой знае колко се пак трябва да се плаща на хората,на оператори и много др...

Loshotia
05-06-2009, 17:30
Аз един път съм пращала- беше миналата година, в Денсинг старс. Бях на градус и видях, че има награда кола..и пратих.

Иначе не съм пращала- мизерно малък процент отива за благотворителност(ако е някаква кауза). Големият процент остава при оператора.

Riot
05-07-2009, 08:14
никога жив

HeartOfRaven
05-07-2009, 12:07
Аз не съм.
Но баба ми ме е карала да пращам от нейно име, за да участва в някакви предавания за награда, но го правя щото ми готви. 8-)

PiruBloodz
05-07-2009, 12:10
По-скоро ще си купя бира.. 8-)

silky92
05-07-2009, 12:58
И да искам не мога :D , а и нямам никво желание ,а относно Vip Brother абсолютна пародия-добре ,че не го гледам .

Infinity
05-07-2009, 13:56
Веднъж пратих един смс на Мария Асенова-ясновидка,която има рубрика по тв планета и не съжелявам. :)

lams
05-07-2009, 14:56
Никога. :) Нито гледам, нито пращам.
Иначеее баба ми и мен ме е карала да пращам за нея, че много го обича Никито 8-)

hisy
05-08-2009, 15:57
не.. :D

GossipGirl89
05-08-2009, 16:04
Еми за Вип-а се е случвало 2-3 пъти да пратя... Става ми жал :(

VerryBerry
05-08-2009, 17:49
не,не пращам смс за такива мероприятия..пращам на мои хора 8-)