PDA

View Full Version : Бойни изкуства



smilefromvarna
05-05-2009, 14:04
Сигурен съм че темата е обсъждана многократно, но понеже не попаднах на нужната ми информация....

Значи аз съм на 19 и досега не съм се занимавал с бойни изкуства (БИ) , но съм много навит да се пробвам. От варна съм. Хал-хабер си нямам от тея работи, затова се надявам да ударите едно рамо... Интересува ме първо, кое БИ да си избера, що не знам много много за тях, а информацията в интернет е одта обширна и объркваща, а на мен ми трябва с прости думи някой да ми каже "е тва е готино". После, абсолютен аут съм куде може да се тренира. Гледах сайтове в интернет на варненски клубове, но те са доста бедни откъм информация. В ДАОБГ търсих също. Плюс това нз дали това че съм начинаещ има значение за групата в която ще тренирам, трябва ли и останалите да са ака или няма значение. И накрач каквато и информация да намеря, най-добре е който има повечко опит да каже къде си заслужава и какво струва. Мерси предварително и сори за дългия роман :-D :-D

yahhooo
05-05-2009, 14:37
Разгледай по-подробно в дао. И ще си прецениш сам. Един приятел беше доста тежичък за възрастта си пък искаше да тренира карате. И един олигофрен като го чу му вика "Момче ти не си за карате, ти си за сумо" :razz:

ZipFail
05-13-2009, 07:30
Зависи кво искаш, от БИ до БИ разликата е огромна..
Най-добре се запиши на нещо класическо ( шотокан, кьокушин) и оттам ще се насочиш към това което ти харесва..

ПП: Ако искаш просто да се научиш да се биеш - най-добре тренирай някакъв боен спорт - бокс, самбо и т.н.

RubiGlum
05-14-2009, 09:55
ако наистина си сигурен че искаш тва трябва да имаш предвид, че ще ядеш бой и никой няма да те щади. Щом нямаш физическа подготовка се запиши на нещо не мн силово и не мн задължаващо като кик бокс в младежки дом. Отиваш там и веднага почваш. 3 пъти седмично успех

smeshnik
05-14-2009, 10:33
Кик бокс-а не е "силов" и "задъхващ"? :lol:

redbul2
05-14-2009, 16:01
хм,да беше писал ръст и тегло за по-добра представа и по-точни съвети.
Здрав и силен ли си поне?Щото ако си хилав ще те потрошат целия още на първите тренировки. :-D

Terorist
05-15-2009, 09:45
Така се изказвате, все едно във всяка зала, като отиде начинаещ и го пребиват, ей така, да видят дали държи на бой. Пък аз все си мислех, че поне няколко тренировки ти показват някакви основни неща, без да те тормозят много.

Та да кажа нещо по основния въпрос:
Най-добре е да обиколиш залите и да видиш какво представляват тренировките, за да можеш сам да прецениш.
Хубаво е предварително да прецениш дали искаш да се занимаваш с хватови БИ или със страйкинг БИ(избяга ми българската дума), защото има голяма разлика от едното до другото.

smeshnik
05-15-2009, 13:47
абе пич изобщо не ги слушай тия дето ти казват, че ше те бият много и т.н.
първите няколко месеца са ти гарантирани без спаринги и т.н., докато схванеш основните неща, а пък когато играеш спаринг не си мисли, че, ако някой е по-добър от теб ще те пребие и т.н. навсякъде се играе много внимателно с по-новите ;)