PDA

View Full Version : Тичане нощем. Вредно?



Genetix
05-05-2009, 18:15
От много места съм чувал, че тичането нощем е вредно.
Е вредно ли е наистина ?
Ако да защо?
Ако не защо?
Ако не знам не пиши.

BlueDream16
05-05-2009, 21:02
Аз лично тичам късно вечер (22-23ч.) и не смятам,че е вредно.. екстра си ми е :)

DJ_Mrav4o
05-05-2009, 21:22
Аз пък за първи път чувам каквото и да е тичане да е вредно :-o :-o

psychopath
05-05-2009, 21:39
Аз пък за първи път чувам каквото и да е тичане да е вредно :-o :-oабсолютно

но пък е хубаво да се тича сутрин (не мога да ти обясня защо... :D)

bub1to
05-06-2009, 00:49
Не съм голяма специялистка по тези неща но тичането не е вредно изобщо. Може да се каже че вечер не е толкова ефикасно или пък просто защото пулса ти ще се покачи и може би ще заспиш трудно след това но нищо по-специялно. А иначе е истина че тичането сутрин е по-зравословно и е така защото сутрин не си ял толкова калорий и по скоро изгаряш мазнините по тялото си от колкото калорий както е през деня ако разбрахте какво имам впредвид.

moneycomeme
05-06-2009, 12:48
...така от години тичам по всяко време...пълни глупости..вероятно е по-полезно да седиш у дома да лежиш,да ядеш чипс и да гледаш ТV...

MP
05-06-2009, 14:19
Еми по принцип през нощта се спи...Ти ако спиш през деня,няма мищо лошо да тичаш през нощта.

tItEufFf
05-07-2009, 13:35
Аз, чак нощем не тичам де, но към 6-7 вечерта. Не знам, тогава ми идва енергия. Сутрин не мога да стана. Но понякога ставам, особено пролета, хубаво ми е да ми мирише на цветя... :)

html4eto
05-09-2009, 18:18
няма значение кога тичаш винаги е полезно

ZipFail
05-10-2009, 09:43
Минута мълчание за простотията на горните постове ^^

PainMonopoly
05-11-2009, 07:56
При тренировки се отделя адреналин и няма да можеш да спиш известно време след като си тичал. Но това не го прави вредно.

dshiznit
05-11-2009, 08:48
Ами всъщност е вредно. Не се произвежда само адраналин при физически натоварвания, а и други неща които имат обратното дийствие на веществото което произвежда мозъка ни, когато е тъмно за да ни преспи. И ако редовно си прайте нощни кросове това може да доведе и да постоянно безсъние и ще трябва да гълтате хапчета за сън.
Просто организма ни е направен вечер да заспива, а не да търчим.

Nafarforii
05-12-2009, 19:22
Вредното е че трудно ще заспиш после.Иначе няма никакви други проблеми.Чувал съм че като тичаш вечер ще издържиш по-малко,така че по-добре си тичай сутрин,ако можеш. :)

miminky
05-13-2009, 18:45
Да, вредно е, може да се спънеш някъде :lol:

MrCasual
05-14-2009, 17:25
Аз пък за първи път чувам каквото и да е тичане да е вредно :-o :-oабсолютно

но пък е хубаво да се тича сутрин (не мога да ти обясня защо... :D)
Обмяната на веществата е ускорена сутрин сеш` са , пък и в началото на деня няма умора и мускулите след тренировка се възстановяват по -бързо ;)

kris4ann
05-20-2009, 14:26
Аз пък за първи път чувам каквото и да е тичане да е вредно :-o :-oабсолютно

но пък е хубаво да се тича сутрин (не мога да ти обясня защо... :D)
Обмяната на веществата е ускорена сутрин сеш` са , пък и в началото на деня няма умора и мускулите след тренировка се възстановяват по -бързо ;)

absd
05-20-2009, 17:47
не е вредно , защото аз винаги тичам през нощта и нищо не ми е ставало

terawatt
05-28-2009, 11:34
не е вредно , защото аз винаги тичам през нощта и нищо не ми е ставало
Те много хора си мислят, че са здрави, ама не са...

Както и да е... по темата:

Тичането сутрин и вечер се различават доста. Като начало - не трябва да се спортува с храна в стомаха... В първия случай (сутрин) - тялото ползва за гориво мазнините (+), тъй като в организма не е постъпвала храна няколко часа, във втория - тялото гори калориите от храните приети през деня... И пак с тичането сутрин е малко спортно - зависи кога става човек, кога яде и кога тича... Ако става рано, (+) може да закуси и да тича след като смели храната в стомаха - тук се горят не само мазнини вече, а може и да тича после да закусва. При вечерното тичане, вече роля играе цялостното хранене през деня.

Задължително е след тичане вечер да се пият течности!!!

Според мен и въздуха сутрин е по-свеж и чист, което си е доста ключов фактор.