PDA

View Full Version : Обучение в Швейцария



Perkele
05-06-2009, 01:58
Здравейте,

Тази година завършвам 11 клас и вече съм се ориентирал към обучение в чужбина, а по-конкретно - в Швейцария. Имам необходимите документи за език - покрит DELF B1 и TOEFL iBT с над 100 точки. Остава ми само диплома за завършено средно образование.

Знам, че трябва да имам и Виза, трябва да мина през интервю и да напиша мотивационно писмо.

Понеже швейцарците са ултранационалисти и не обичат чужденци, се опасявам да няма още 100 други изисквания, които са си измислили, че "низшият българин" трябва да покрие, само и само да не иде там.
Пътувах до друг град за да добия повече информация. Там ми разясниха, че сега напливът е за Англия и Франция, а Швейцария е рядка дестинация, затова нямали добри данни.

Интересува ме това - понеже със сигурност ще бъда във френскоговорящата част (насочил съм се към Лозана и Женева), задъжлително ли във всички заведения преподават САМО на френски, или може да изучавам предметите на английски език? Прочетох, че имало 1 година подготовка по езика и после изпит, а след това следване по избраната специалност. Трябва ли да мина през такова обучение, след като имам DELF B1 и достатъчен ли е той?

Ако познавате студент в Швейцария, и той е съгласен да се свържем, ще съм много благодарен.