PDA

View Full Version : Упражнения за оформяне на тялото



darking
05-06-2009, 12:53
След един месец ставам на 15 години. До скоро се чувствах що-годе нормален, но напоследък почнах да се срамувам от себе си. 188 см. съм висок и вече това, че съм слаб си личи много. Направо ме е срам да се съблека по тениска. Никога не ми е пукало за чуждото мнение. В случая по-скоро се притеснявам за себе си. Като ходя по магазините гледам, че нищо не ми върви просто защото съм слаб. Кзаха ми даже, че имам леко гръбначно изкривяване. Работя над това да ходя изправен и да разширя така да се каже раменете, но ми е трудно. Преди година в къщи хванах гирите и след два месеца тренировки(сравнително непостоянни) се докарвах до 20 лицеви опори(и все пак далеч от правилните). Ето, пак се залежах и сега ме е срам да се запиша на някакъв спорт. Та аз правя три лицеви и издъхвам. Та въпроса ми е следния - баща ми дълго време негодуваше да ме запише на бойно изкуство - твърдеше, че там ще ме изпочупят, целият ще съм син -, но след една караница най-накрая ми разреши. И ето - сега съм изправен пред дилемата на какво по-точно да се запиша и въобще дали си струва. Страх ме е, че няма да мога да издържа тренировката, не мога даже по турски да седна, толкова съм схванат. Така, че според вас въобще има ли смисъл да се записвам на нещо или първо ще трябва да поработя малко над себе си. При вторият вариант ако може да ми препоръчате някакви упражнения като за мен. Доста хора са ми препоръчвали фитнес, но според наще съм бил още "хрущялен" и най-много да се доповредя. Какво е вашето мнение за цялата тази работа? Мерси предварително на отзовалите се :)

moneycomeme
05-06-2009, 13:05
XM...трябва първо сам да си повярваш,че можеш...още днес легни и се ако трябва се насери,но направи 2 серии от по десет лицеви....започни така като постепенно увеличаваш....после вклучи и коремни преси...така прави всеки ден около 1-2 седмици,колкото като отидеш на някакъв спорт да не ти .....мамата....След това помисли какво искаш да спортуваш,защото ако го правиш с желание,ще го правиш добре,а ако го правиш добре-ще бъдеш по-близо да цлета си...и още нещо......яж като животно! :)

darking
05-06-2009, 13:16
Мерси за отговора. :) А относно яденето - ям, и то доста. До скоро даже ядох по два големи шоколада и една кутия бисквити на ден, но всичката тая храна просто не знам къде се изпарява. Ям, ям, но промяна няма. Естествено не ям само шоколад, но наблегнах на този факт, т.к знам, че попринцип от шоколада се дебелее. :?

moneycomeme
05-06-2009, 13:24
xm....sega вече малко ме досрамя,защото това и аз го ям на ден + още сумати храна...но ци на 15 и не трябва да се тревожиш толкова все още,но тъй като от тези години се изгражда тялото и се слагат основите,а и виждам че очевидно тялото ти те притеснява,реших да опитам да ти помогна,но пак ти казвам не се стягай много,за момента яж повечко,вярвай си и тренирай нещо,което ще ти е приятно...

GetXXXd
05-16-2009, 10:27
Ще си позволя да ти дам няколко съвета като човек минал по този път и имащ що годе опит,а ти каквото искаш прави :) Ако искаш цял живот да си хилав клъощав и да те е срам да се съблечеш продължавай да слушаш вашите.На твоя ръст и явно стуктура и генетика е не препоръчително ами задължително да ходиш на зала.Сигурен сам че и ти искаш да имаш самачувствие и да ходиш по потници и гол лятото както и да си силен и здрав,но това за твоя ръст и структура става малко по трудно и колкото по рано почнеш толкова по добре.Надъхай се почни зала сериозно и след време ще се сещаш какъв си бил преди и какъв си сега.Ако имаш мерак и мотивация всичко става всичко е горе в главата важното е да си повярваш.И ако тръгнеш на зала почни с лесните неща,положи основите и чак тогава се хвърляй на големи тежести много упражнения и сложни управнения.И не си мисли за стероиди моля те защото сигурно и това ти е минало през главата заложи на храната тя и възстановяването са 70 % от нещата другото е хубавата тренировка има си и съответните добаки.Дано с целия този дълъг пост съм помогнал с нещо.:)

term0t0
05-16-2009, 13:03
Та ти 20 лицеви (правилни) неможеш да направиш.. аз мое съм на 13 ама ги прая 2х20 с изтласкване и пляскане

redbul2
05-16-2009, 15:16
Прав е баща ти.Ще те изпочупят и насинят на тия бойни изкуства.После години ще лекуваш травмите.Ами лягай на дивана и гледай телевизия.Като се движиш по-малко пестиш енергия и напълняваш

dshiznit
05-16-2009, 17:17
Прав е баща ти.Ще те изпочупят и насинят на тия бойни изкуства.После години ще лекуваш травмите.Ами лягай на дивана и гледай телевизия.Като се движиш по-малко пестиш енергия и напълняваш

Много е вярно това. Прави го 5,6 годинки и ше станеш ббрутално животно(хипопотам).

Myrth
05-17-2009, 07:02
Ходи 3 пъти седмично на фитнес и прави всяка тренировка клекове. Пий много мляко, пълномаслено. Под много разбирам минимум 2 л на ден. Няма нищо по-важно в тренировката за покачване от клековете с щанга. И колкото по-рано го разбереш, толкова по-добре. За останала част от тялото даже само кофички и набирания да правиш, пак ще растеш, ако клекът присъства в програмата.

clever
05-17-2009, 10:07
здравей
можеш да почнеш всекидневни упражнения
да започнеш от 10 лицеви на ден и 30 коремни и 10 клякания
след седмица да ги увеличиш на 2 серии по 10 лицеви например и 50 коремни и 30 клякания...
и така всяка седмица или през 2 да си увеличаваш броя на упражненията :)
можеш да се запишеш на плуване :) много помага за гръбначно изкривяване-казвам ти го защото аз самия имам този проблем :)
сега лятото можеш да караш колело или да играеш футбол/баскетбол с приятели :) тези спортове много засилват краката
също можеш да тичаш в парка
и да се запишеш на фитнес :)
за храненето-яж много ядки
в никакъв случай не консумирай хранителни добавки
успех!

Myrth
05-17-2009, 10:50
Слушай когото искаш, но ако желаеш да качиш, забрави за футбол, баскетбол и тн. Очевидно не си облагодетелстван и роден за атлет, затова трябва да се концентрираш върху много зверско и правилно хранене. И аз имах гръбначно изкривяване, 8ми клас бях 45 кг на 170 см ръст. Радвам се, че не послушах тези, които ми казваха, че фитнесът не е за мен. Благодарение на сериозното хранене и тежките тренировки, сега съм на този ръст, но 25 кг отгоре. От хранителните добавки недей бяга, но ги остави за по-нататък, когато може да имаш реална полза от тях.

Гледай на всяко хранене на имаш по 100 г ориз и чаша мляко. Отделно косумирай месо, яйца, млечни продукти, но не забравяй и за плодовете и салатките. Храни се разнообразно преди всичко, но не забравяй 3те неща, които са в основата на качването ти - клек със щанга, ориз+мляко, достатъчно сън. И следи редовно в каква насока се развива изкривяването ти. Не се претоварвай и не бързай. При лош ген хубавото тяло идва бавно, но постигнатото е много сладко.

YakUZa777
05-19-2009, 16:43
И аз ти предлагам да започнеш с фитнес, преди да започна бях 1.72 59 кг, сега съм 1,75 68 кг, но по принцип съм бърз мтеаболизъм и качвам много трудно, а и не ползвам никакви добавки, тренирам от 2 години и няколко месеца редовно, преди това съм тренирал около 6 месеца между другото, мога да ти кажа, че ще се промениш за такова време, толкова колкото да не те е срам да носиш тениски, а след 5-6 години заедно с няколко хранителни добавки, ще ти завиждат тея дето са спали през това време, ако кажеш, че това е много време, ще ти кажа, че тяло се прави цял живот

MP
05-20-2009, 14:03
Мнението на Myrth e най-точно.Няма да те съветвам да правиш клекове всяка тренировка,по-скоро ще посъветвам базови упражнения,но първия месец си на кръгови така или иначе.Казваш,че ядеш много,но трябва да знаеш,че шоколадът и бисквитите (и всички други боклуци) трудно могат да бъдат причислени към яденето.Трябва да ядеш поне по 6 пъти на ден,много месо (пилешко,телешко,свинско,ри ба),картофи,ориз,овесени ядки,извара,млечни продукти (яйца,мляко,прясно и кисело,сирене),плодове и зеленчуци.Ако наистина си толкова схванат ,колкото казваш,по-добре не се мъчи с много кила в началото.Като започнеш да се чувстваш по-добре,увеличи малко килата и така. Важни са базовите упражнения (лежанка,клек,тяга...),но все пак на първо място трябва да е храната.

Dwight_Howard
05-22-2009, 12:31
Да знаеш,че с шоколад няма да има голям ефект освен качването на мас.Трябва да наблягаш на месо,ориз,яйца,такива работи.Също така приемай поне 3л течности.
Относно тренировките почни да правиш базови упражнения във вас:лицеви,коремни,ако можеш някъде прави и набирания,даже ако намериш време ходи и да бягаш някъде наблизо около вас.
Чак след месец и нещо-2 можеш да си помислиш за каквото и да е било друго!
Ако направиш това което ти казвам ще забележиш ефкт през тези първи месеци.
Ако започнеш да ходиш на фитнес започни да правиш и там базови упражнения(по 2 упражнения 2-3 серии по 6-8 повторения на мускул,за да може тялото да свикне първоначално с натоварването).
Прави цялото тяло разделено на 2 дена по 2-ти(4 пъти седмично ще трябва да ходиш на зала).
После като мине о6те 1 месец започни постепенно увеличаването на упражненията като не стигаш повече от 2-4 за малките мускули и 3-5 по 8-10 повторения за големите мускули.Търси и по разни сайтове има примерни тренировъчни програми за начинаещи,среднонапреднал и т.н.
И ако искаш да постигнеш още по добри резутати почни да вземаш и добавки след четвъртия-петия месец.
Това е от мен,дано съм помогнал малко!

westggirl
05-22-2009, 13:48
Фитнес не си заслужава според мен! По-добре се запиши някой спорт както сам каза . Първоначално ще ти е мнго трудно , но с времето ще се изградиш и няма да имаш проблеми . И недей се притеснява няма от какво. Виж аз бих ти препоръчала джудо и самбо , защото знам какво и как хора може би като теб са се преубразували и са направили нещо с тялото си . Всичко опира и до желание. Спомням си преди някой месец там в залата имаше едно хлапе много слабо дето и 3 коремни неможеше да направи... сега прави малко със зор 3 серии по 30. Но ако почнеш да се занимаваш с нещо трябва и да си редовен. Ти си решаваш . :)

voLtage
05-22-2009, 13:58
Както каза Westggirl фитнеса е глупава работа...Ставаш супер вдървен и почваш да се вманиачаваш прекалено много над една група мускули - примерно бицепс ... Има голям шанс да претренираш дадена мускулна група и тогава става лошо. Най - добре ще е да се запишеш на някой спорт, както казаното по горе - джудо, самбо, а ако си падаш по по-силови спортове ще те упътя към борба 8-) Westggirl не ми се карай ! :D Така, че моето мнение е Спорт > Фитнес :)

westggirl
05-22-2009, 14:00
Ще ти се карам :Д Борбата е груб спорт бе :Д прекалено даже

voLtage
05-22-2009, 14:02
Ще ти се карам :Д Борбата е груб спорт бе :Д прекалено даже

:( не е вярно

westggirl
05-22-2009, 14:03
Ще ти се карам :Д Борбата е груб спорт бе :Д прекалено даже

:( не е вярно млъквай груб е ... заминавай да тренираш

MP
05-22-2009, 16:31
Няма нужда от некомпетентни мнения от хора,които не съ стъпвали в зала и които само да залъгват момчето.Фитнесът е най-добрият начин за качване на мускулна маса и със сигурност не ставаш вдървен,нито пък се вманиачаваш,както казва капацитетът voLtage .Поставяш си цел и я следваш,но със сигурност фитнесът може само да ти помогне.

westggirl
05-22-2009, 17:03
Добре какво толкова намирате във фитнеса... ако тренираш нещо и отвреме на време ходиш да ,ама немога да ви разбера. Какъв ви е проблема да се хванете да спортувате нещо и да оформяте тяло изцяло. Да речем плуването може да направи чудеса ,ако се захванеш сериозно . Седем години това тренирах и действа на цялото тяло . Защо всички само фитнес ,фитнес .... всеки може да отиде там ама няма да постигне същото като на една тренировка . Там си правиш някфи сери, помпаш се после някой почва да ти предлага разни екстри и ти земеш ,че станеш машина . Друго е , когато се захванеш с нещо и усърдно следваш желанията си да постигнеш нещо . Просто немога да ви разбера . А и всеки път трябва да даваш примерно по 5 лева за час или по-скъпо наместа ... не си струва! По-добре е според мен да плащаш 20-30 лева макс за месец всекидневна тренировка и наистина да направиш нещо. Също така можеш и по сяко време да отидеш в парка да потичаш, което също много помога да се оформи някфа мускулатура.

А и МР как така прецени ,че не сме стъпвали в зала или за този ,който си имал/а в предвид?

MP
05-22-2009, 17:42
Значи така,откъде да започна.Отдалеч виждам,че не си много насясно с нещата,страдаш от типичните глупави предразсъдъци.Ще карам подред.


Добре какво толкова намирате във фитнеса... ако тренираш нещо и отвреме на време ходиш да ,ама немога да ви разбера. Какъв ви е проблема да се хванете да спортувате нещо и да оформяте тяло изцяло.

Ти да не си мислиш,че фитнесът е за 1 месец и ставаш робот?Няма такова нещо като от време на време,изисква се постоянство като минимум.Какво искаш да разбереш?Усещането да моделираш тялото си е невероятно.Мускулите са като живи същества,които си отглеждаш.Храниш ги,даваш им почивка,те растат,можеш да ги оформяш и променяш постоянно.Фитнесът не е само за гърди и бицепс,както си мислят повечето капацитети,а за цялостно оформяне на тялото.



Да речем плуването може да направи чудеса ,ако се захванеш сериозно . Седем години това тренирах и действа на цялото тяло . Защо всички само фитнес ,фитнес .... всеки може да отиде там ама няма да постигне същото като на една тренировка


С плуване ще направиш чудеса за 7 години.С фитнес ще направиш чудеса много по-бързо (но не прекалено бързо),стига да имаш постоянство,да тренираш правилно и да се храниш правилно.Със сигурност с фитнес се прави много по-хубаво тяло.Ако представата ти е,че за няколко месеца се става огромен 100 килограмов билдър,няма какво да ти кажа повече.Пък и фитнесът не пречи на плуването.Това,че всеки могъл да отиде,но нямало да постигне същото не го разбрах.Какво искаш да кажеш,че за 40 минути плуване ще натовариш гърдите по-добре от 4 упражнения с дъмбли и щанга,изолиращи напълно гърдите ли?Не мисля.


Там си правиш някфи сери, помпаш се после някой почва да ти предлага разни екстри и ти земеш ,че станеш машина .

Сериите,които правиш са като обиколките в басеина,ако мога така да се изразя.Не са "някфи серии",а са точно определен брой,с точно определени кила и интензивност,в зависимост от целта ти.Не е само като да влезнеш в залата,да хванеш първият дъмбел,който видиш и да започнеш да помпаш.Пък и не виждам връзка между първата и втората част на изречението ти.



после някой почва да ти предлага разни екстри и ти земеш ,че станеш машина

Пълни глупости.Със сигурност не си на ти с фитнеса като цяло,не само с "екстрите".Първо,никакви добавки не са гаранция за успех.Яденето е 70 - 80 % от успеха.Второ,ти сигурно като чуеш протеин или аминокиселини си мислиш за стероиди.Надявам се,че не е така,защото нямам намерение да обяснявам какво е протеин и какво са аминокиселини.Няма да станеш машина след една доза от 30 грама протеин,или след 5 аминокиселини.Това са добавки,които помагат,защото улесняват постигането на целите.


Друго е , когато се захванеш с нещо и усърдно следваш желанията си да постигнеш нещо .

Явно си мислиш,че фитнесът е ей така,за ебавка.Да влезнеш в залата,да напомпаш бицепсите и си адската машина.Няма такова нещо.Той,както и всички други спортове изискват желание и воля за постигане на целите,а това,че някакви смешници,които не разбират абсолютно нищо и си мислят,че с нередовни тренировки и банички с боза ще станат като мъжете от списанията,не прави фитнеса несериозен спорт.Във всеки спорт ги има такива смешковци.


и всеки път трябва да даваш примерно по 5 лева за час или по-скъпо наместа ... не си струва! По-добре е според мен да плащаш 20-30 лева макс за месец всекидневна тренировка и наистина да направиш нещо.

Първо-не се плаща за час.Второ-не навсякъде е 5 лева.Има по 2,по 3,по 10 и т.н.Трето- ако ходиш 4 пъти седмично и си купиш карта за 16 посещения,струваща 35 лева,със сигурност ще ти излезне по-евтино,отколкото да плащаш по 50-60 лева за 3 пъти седмично плуване в басеин.


Също така можеш и по сяко време да отидеш в парка да потичаш, което също много помога да се оформи някфа мускулатура.

Тичането е кардио,което цели изгаряне на мазнини.Помага и за сърцето де.То натоварва краката,какво значи "помага да се оформи някФа мускулатура" ? Мускулите ги тренираш с упражнения,те растат с ядене,а се оформят с кардио.Ако няма какво да оформяш,колкото и да тичаш,няма да ти се покажат плочките и само ще се чудиш к'во става.Пък и наистина не разбрах,дали сериозно сравняваш тичането и фитнеса като 2 различни спорта,мислейки си,че са несъвместими?По-скоро те са неразделни.Плуването също е кардио,макар и не толкова ефективно,колкото тичането.


А и МР как така прецени ,че не сме стъпвали в зала или за този ,който си имал/а в предвид?

Е или не си стъпвала в зала,или си яко некомпетентна по въпроса.Надявам се да е първото,така поне могат да бъдат оправдани глупостите,които изписа.Предразсъдъците и градските митове и легенди,както и невежеството на мама и татко по въпроса не трябва да бъдат нещото,на което да се опираш,говорейки за фитнеса като спорт.Това не е конкретно към теб,а към всички,които си мислят,че с влизането във фитнес,излизаш огромен 115 килограмов,тромав,плешив и пъпчасал робот,без да си тренирал сериозно,взимайки "екстри".

MP
05-22-2009, 17:57
Както каза Westggirl фитнеса е глупава работа...Ставаш супер вдървен и почваш да се вманиачаваш прекалено много над една група мускули - примерно бицепс ... Има голям шанс да претренираш дадена мускулна група и тогава става лошо. Най - добре ще е да се запишеш на някой спорт, както казаното по горе - джудо, самбо, а ако си падаш по по-силови спортове ще те упътя към борба 8-) Westggirl не ми се карай ! :D Така, че моето мнение е Спорт > Фитнес :)

Какво значи "вманиачаваш се"?Това,че примерно виждаш дадена мускулна група като изоставаща и правиш усилия,за да тя да напредне ли те прави вманиачен?Всеки се стреми към съвършенството,пък и това да е мания,нека е мания.Тя дава тласък за успехи.Имало голям шанс да претренираш.Това може да се случи в случай,че си незапознат с начина на тренировка и хранене,като не почиваш достатъчно.Не си правете изводите от някакви историйки,достигнали до ушите ви,а прочетете малко по въпроса.Момчето ясно си каза какво иска да постигне,това се постига най-добре с фитнес,та не дейте да му казвате,че било най-добре да се запише на спорт.Не,че е лошо или нещо такова,просто не това е най-добрият начин.

voLtage
05-22-2009, 18:35
Обади се човека от фитнеса :) Както аз така и Westggirl сме стъпвали в зала и мога да ти кажа, че виждам хора който наистина си дават зор за да постигнат нещо. Давам ти пример- Дойде един пич който беше ходил само на фитнес в залата ни и хоп той се чудеше как да се разтегне малко повече, иначе щяхме да му откъснем крайниците. Нека после да не се вдървяваш ... Както и да е ти разбираш и няма да споря с теб

voLtage
05-22-2009, 18:39
А по въпроса с парите за тренировките - за 15 лева на месец хващам бас, че ще имам повече сила от човек който посещава фитнеса.

MP
05-22-2009, 19:14
ХА-ХА,срещнал бил един пич,който не могъл да се разтегне и веднага генералните изводи.Добре бе.Ако се наемеш и да обясниш с някакви доводи "вдървяването",ще е още по-пълен отговорът ти.Най-малкото основание за обратното е,че преди всяка тренировка трябва да има загрявка,нещо като гимнастика.Пък и никой не се ражда гъвкав.Има си упражнения за това,но няма упражнения или спорт,които да "вдървяват".Това са пълни глупости.Аз преди да започна да тренирам не можах да направя и 3 набирания,сега си правя по 12,пък и съм по-тежък,а и със сигурност не съм по-тромав и спокойно си пипам пръстите на краката с ръце.По-добре не се хващай на глупави басове.Не вески,който се занимава с фитнес цели физическа сила,да не кажа,че са много малко тези,който го правят.Мен какво ме интересува,че някой е по-силен от мен,като изглеждам по-добре от него,примерно?То един 100 килограмов дебелак със сигурност е по-силен от мен,но мен какво ме грее?Пък и какво значи за 15 лева на месец?Аз за толкова пари не мога да си купя храна за 1 седмица,ти да не мислиш,че се става силен с вода?Да не си някакъв мутант или нещо?Все пак и генът има значение.

voLtage
05-22-2009, 20:22
ехаааа

westggirl
05-22-2009, 20:36
Чакай малко немога да те разбера защо се опитваш да опонираш всяко мое мнение ... незнам с кфо се занимаваш и от колко време ,но не се изхвърляй толкова напред.Повечето от нещата не са така ,но няма да ги нарека глупости както ти направи ,защото всеки е със някакво мнение и немога да ти налагам моето, НО при положение ,че от как се помна се занимавам със спорт и съм израстнала със спортист - треньор немосля ,че трябва да настояваш толкова на мнението си , не се опитвам аз да го направа ако така си мислиш. Незнам ти кфо толкова правиш във фитнеса ,но според мен това не е спорт ,защото можеш да спортуваш нещо друго и да научиш хем нещо ,което да ти могоне , хем да направи нещо с тялото -това ,което искаш ,а и да ти донесе много победи ,които ще ти помогнат занапред и един ден може да си шампион. А с фитнеса .... културист ли ще станеш ? То не ,че това има нещо общо ,но го давам за пример. А и както момчето каза малко трудно му се лепи храна , така че недей постоянно повтаря ,че всичко е до храна ,защото при него явно недейства много .Всичко трябва да се съчетае. А и какво от това като са 7 години аз не съм се занимавала само с това ,а и сега тренирам други неща , но и 2 пъти в седмицата да се ходи на басейн е много полезно.

voLtage
05-22-2009, 20:52
Примера ми идва от мен. Като влезнах в залата можех да правя точно 1 набиране и точно след един - два месеца си правих 10-12 като на шега. Така, че спорта те прави хем издръжлил, хем силен и релефен... така, че можеш да си нахакаш фитнесо в задника

MP
05-22-2009, 20:54
Спорт без правилно хранене е нищо.Няма какво да си нахаквам в задника умнико,фитнесът също е спорт.Бил издръжлив,силен и релефен.А с фитнес сигурно ставаш дебел,тромав и слаб?За 1 месец стигнал до 12 набирания? По-полека шампионе...

voLtage
05-22-2009, 20:55
Нямам режим на храненето. Ям всичко и какво ?

MP
05-22-2009, 20:56
Въпросът е да ядеш достатъчно,а не по-малко.

voLtage
05-22-2009, 20:56
Еми както каза момчето, храната не му се лепи, а релеф без маса е малко смешно

MP
05-22-2009, 21:02
Чакай малко немога да те разбера защо се опитваш да опонираш всяко мое мнение ... незнам с кфо се занимаваш и от колко време ,но не се изхвърляй толкова напред.Повечето от нещата не са така ,но няма да ги нарека глупости както ти направи ,защото всеки е със някакво мнение и немога да ти налагам моето, НО при положение ,че от как се помна се занимавам със спорт и съм израстнала със спортист - треньор немосля ,че трябва да настояваш толкова на мнението си , не се опитвам аз да го направа ако така си мислиш. Незнам ти кфо толкова правиш във фитнеса ,но според мен това не е спорт ,защото можеш да спортуваш нещо друго и да научиш хем нещо ,което да ти могоне , хем да направи нещо с тялото -това ,което искаш ,а и да ти донесе много победи ,които ще ти помогнат занапред и един ден може да си шампион. А с фитнеса .... културист ли ще станеш ? То не ,че това има нещо общо ,но го давам за пример. А и както момчето каза малко трудно му се лепи храна , така че недей постоянно повтаря ,че всичко е до храна ,защото при него явно недейства много .Всичко трябва да се съчетае. А и какво от това като са 7 години аз не съм се занимавала само с това ,а и сега тренирам други неща , но и 2 пъти в седмицата да се ходи на басейн е много полезно.

Като говориш глупости,няма как да ги нарека по друг начин.Това,че ти не смяташ фитнеса за спорт,не означава,че той не е такъв.Всичко,което казваш за спорта по принцип,важи и за фитнеса и няма абсолютно никакъв шанс да ми докажеш обратното.А и никой не говори за професионален спорт.Какво си мислиш,че хората визат във фитнеса с цел един ден да станат културисти ли?Такова сбъркано мислене не съм срещал никога.Ако нещо,което съм казал не е така,имаш пълното право да го оспориш с доводи и аргументи,не с празни приказки.Не възприемай спорта като професия,не сме тръгнали да ставаме професионални състезатели.А за храната,орпавданието за трудното лепене не важи.Айде да яде по 7 пъти на ден,поне килограм месо,картофи или ориз и тренира правилно да видим дали няма да качи?Той си мисли,че яде много,аз пък му казвам,да яде двойно повече от това,което яде на порция и разбира се хубава храна.Но не да очаква ефект след 1-2 месеца.Трябва си време.

westggirl
05-22-2009, 21:02
Незнам какъв опит имаш ,но не мисля ,че е голям .

MP
05-22-2009, 21:06
Незнам какъв опит имаш ,но не мисля ,че е голям .

Някак си смешно е с моя смешен опит,да знам повече неща от такъв "опитен" спортист и състезател като теб,не мислиш ли ?

Ако имаш нещо да кажеш,кажи го,не увъртай с някакви предположения.Обоснови се като хората,все пак дори и да знаеш някои работи се изисква мозък и мислене,за да ги представиш като хората.

westggirl
05-22-2009, 21:08
Чакай малко немога да те разбера защо се опитваш да опонираш всяко мое мнение ... незнам с кфо се занимаваш и от колко време ,но не се изхвърляй толкова напред.Повечето от нещата не са така ,но няма да ги нарека глупости както ти направи ,защото всеки е със някакво мнение и немога да ти налагам моето, НО при положение ,че от как се помна се занимавам със спорт и съм израстнала със спортист - треньор немосля ,че трябва да настояваш толкова на мнението си , не се опитвам аз да го направа ако така си мислиш. Незнам ти кфо толкова правиш във фитнеса ,но според мен това не е спорт ,защото можеш да спортуваш нещо друго и да научиш хем нещо ,което да ти могоне , хем да направи нещо с тялото -това ,което искаш ,а и да ти донесе много победи ,които ще ти помогнат занапред и един ден може да си шампион. А с фитнеса .... културист ли ще станеш ? То не ,че това има нещо общо ,но го давам за пример. А и както момчето каза малко трудно му се лепи храна , така че недей постоянно повтаря ,че всичко е до храна ,защото при него явно недейства много .Всичко трябва да се съчетае. А и какво от това като са 7 години аз не съм се занимавала само с това ,а и сега тренирам други неща , но и 2 пъти в седмицата да се ходи на басейн е много полезно.

Като говориш глупости,няма как да ги нарека по друг начин.Това,че ти не смяташ фитнеса за спорт,не означава,че той не е такъв.Всичко,което казваш за спорта по принцип,важи и за фитнеса и няма абсолютно никакъв шанс да ми докажеш обратното.А и никой не говори за професионален спорт.Какво си мислиш,че хората визат във фитнеса с цел един ден да станат култористи ли?Такова сбъркано мислене не съм срещал никога.Ако нещо,което съм казал не е така,имаш пълното право да го оспориш с доводи и аргументи,не с празни приказки.Не възприемай спорта като професия,не сме тръгнали да ставаме професионални състезатели.А за храната,орпавданието за трудното лепене не важи.Айде да яде по 7 пъти на ден,поне килограм месо,картофи или ориз и тренира правилно дали няма да качи?
А твоите приказки какви са ... Ама с фитнеса неможе да стане нещо повече от теб , а от спорта го дадох за пример,че мжоеш да станеш някой.И не се знае един ден какви ще станем . И баща ми не е мислел ,че като е бил на 6-7 години ще стане треньор ама ето го . И незнам човек ,който да кажем примерно е 50 кила ще яде по 7 пъти на ден, а и да не забравяме ежедневието да не би в училище да си донесе едно пиле и там други глупости.... Ако аз говора глупости то тфойте за небивалици

westggirl
05-22-2009, 21:10
Незнам какъв опит имаш ,но не мисля ,че е голям .

Някак си смешно е с моя смешен опит,да знам повече неща от такъв "опитен" спортист и състезател като теб,не мислиш ли ?

Ако имаш нещо да кажеш,кажи го,не увъртай с някакви предположения.Обоснови се като хората,все пак дори и да знаеш някои работи се изисква мозък и мислене,за да ги представиш като хората. Кой увърта бе човек?! И не съм казала ,че имам някъв опит повече ама от това ,което виждам. И мисля ,че прекалено бързо се опитваш да преценяваш хората какви са!

MP
05-22-2009, 21:14
Той няма за цел да става спортист.Момчето иска да си повдигне самочувствието,чрез подобряване на физическото си състояние,което се изразява в качването на мускулна маса,тоест иска да качи кила.Пък и да не изброявам колко неща можеш да постигнеш с хубаво тяло,не че е задължително.Спортът аз го възприемам като удоволствие,не като начин на изкарване на пари.Ако съм искал да стана спортист,щях да го направя.Той също.Пък и все едно записвайки се на спорт,си гарантираш място в националния отбор и медалите от състезания.Айде моля ти се.
Пак за храната.Няма какво да забравям ежедневието.Като иска да постигне нещо,ще трябва да прави всичко необходимо за това.Не виждам нищо лошо да си носи пиле в училище.По-добре да яде от местните боклуци от лавките ли?За да постигнеш целите си,трябва да си готов на жертви...

MP
05-22-2009, 21:16
Незнам какъв опит имаш ,но не мисля ,че е голям .

Някак си смешно е с моя смешен опит,да знам повече неща от такъв "опитен" спортист и състезател като теб,не мислиш ли ?

Ако имаш нещо да кажеш,кажи го,не увъртай с някакви предположения.Обоснови се като хората,все пак дори и да знаеш някои работи се изисква мозък и мислене,за да ги представиш като хората. Кой увърта бе човек?! И не съм казала ,че имам някъв опит повече ама от това ,което виждам. И мисля ,че прекалено бързо се опитваш да преценяваш хората какви са!

Не съм казал нищо конкретно за теб.Но ми е много познат този начин на мислене и предубеденост не само към фитнеса,но и към спорта като цяло и хората,които мислят по този начин,много бъркат,страшно много.

westggirl
05-22-2009, 21:19
Нали за това ти го дадох за пример ,че и баща ми не е мислил,че ще стане треньор и ще има купи и медали и кръстника ми Благой Иванов не е мислел като е бил хлапе,че ще стане шампион . Доколкото си спомянм той беше пълен хърба ,както момчето се е описало. Поне със спорта правиш нещо повече.
И това ,което каза за храната беше глупаво.Няма да обяснявам.

westggirl
05-22-2009, 21:28
Айде аз ставам ,че след 2-3 часа заминавам за Видин на състезание :grin: като се върна ше продължим :Д Лека нощ

MP
05-22-2009, 21:30
Няма какво да обясняваш.Какво му е лошото да ядеш хубава храна?Като имаш бърз метаболизъм.трябва да се стремиш да ядеш много,през 2 часа.Не може да искаш резултати,без да полсгаш усилия.Примерът за баща ти и кръстника ти нямат нищо общо нито с темата на спора,нито с темата на момчето.Това,че със спорта правиш повече пак е глупост.Какво значи правиш повече?Аз мога да стана адвокат и да кажа,че съм постигнал повече от баща ти. И какво от това?Напълно безсмилена констатация.Сигурно искаш да кажеш,че със спорт има повече шанс да станеш спортист ли?А ти случайно знаеш ли,че повечето спортисти редовно посещават фитнес?Тези неща са неразделни.Фитнесът е спорт,които може да се съчетава с много други спортове и не е задължително да ставаш спортист.
П.П Лека,мека.Успех на състезанието.

westggirl
05-22-2009, 21:33
Познавам толко спортисти , че си нямаш напредстава ... предпочитат да ходат в парка или нещо друго ако изпуснат тренировка ,но те нали затова са спортисти ,защото тренират .


Лека!!!

MP
05-22-2009, 21:56
Е нормално,аз не мога да дишам,ако изпусна тренировка 8-) .Търся всякакъв начин да компенсирам.

Fritz
05-22-2009, 21:58
Пиене на ракия със салата.

voLtage
05-22-2009, 22:52
Е нормално,аз не мога да дишам,ако изпусна тренировка 8-) .Търся всякакъв начин да компенсирам.

последно изтървах 1-2 тренировки и като отидох точно 3 минути на тепиха и неможех да се събера :lol:

MP
05-23-2009, 07:05
Имам предвид ,че ми е зле не толкова физически,колкото психически 8-)

Myrth
05-23-2009, 08:04
Хах човекът пита как да ИЗГЛЕЖДА по-добре. Фитнесът е пътят за това. Само че се искат доста познания, за да се постигне това, което се желае. Иначе си играеш със здравето или в най-добрия случай си губиш времето.
Фитнесът, поне за мене, не е спорт, а изкуство. Изкуството да боравиш с материята на тялото си и да я моделираш. Изкуството да манипулираш нервната си система по такъв начин, че тялото ти да развие докрай силовият си потенциал. Фитнесът учи на системност, опознаване на собственото си тяло и човешкта физиология като цяло. И дава изключително разнообразие. Дали ще си мазен глиган, който вдига 200 от лег и грухти, дали ще си коравият тип от фитнеса, който не изглежда много голям, но прави набирания с 60 кг допълнителна тежест...или просто the nice guy който си бяга на пътечката и си вдига за тонус.... е това си е личен избор. Но важното е, че избора го имаш и е в твоите ръце. Момчето е избрало да качи някое кило, за да изглежда по-добре. Той не иска да става спортист... просто иска фанелката да не му виси като чувал. И за да стане това, не е необходимо да се пържи под гигантски тежести, просто се иска системност. Правилното хранене е важно, за да се възстановява организмът от натоварванията, за да се поддържа баланса в тялото. И не е необходимо да се тъпче като свиня, за да качи. Трябва да яде правилните храни в правилното време, често и в разумно количество. Оризът и млякото (пълномаслено) са храните, които трябва да присъстват всеки ден на масата му.

А иначе по спора ви - фитнесът сам по себе си е нещо, което може да даде много, а в допълнение към спорта, доста може да повиши перформънса. Ненапразно спринтьорите клякат с космически тежести от порядъка на 300 кг.

Dwight_Howard
05-23-2009, 08:47
Не мога да разбера защо спорите за простотии и спамите на човека темата.
Относно спора за фитнеса и бойните изкуства-има разлика.По принцип в бойните изкуства се набляга на сила,бързина и издържливост,това ще рече,че се правят упражнения за тези работи по-горе,които изброих.Затова може да се каже,че там формата на тялото не е такъв приоритет,докато при фитнеса е точно работа върху тялото.Там се стремиж да направиш колкото се може по-хубаво тяло независимо какви тежести ползваш и колко си силен,затова може да се каже,че са и по-вдървени,защото не им се налга кой знае колко какъв стречинг,въпреки че е важен за начало преди тренировка!
Дано вече реших спора,а човека да погледне и да прецени какво иска да е бърз,издържлив и силен или да има хубаво тяло.Ае,това е,чао от мен!!!

westggirl
05-24-2009, 09:15
Издръжливостта,силата и бързината в спорта идват заедно с хубавото тяло !

Naik1
06-03-2009, 19:06
Ще си позволя да ти дам няколко съвета като човек минал по този път и имащ що годе опит,а ти каквото искаш прави :) Ако искаш цял живот да си хилав клъощав и да те е срам да се съблечеш продължавай да слушаш вашите.На твоя ръст и явно стуктура и генетика е не препоръчително ами задължително да ходиш на зала.Сигурен сам че и ти искаш да имаш самачувствие и да ходиш по потници и гол лятото както и да си силен и здрав,но това за твоя ръст и структура става малко по трудно и колкото по рано почнеш толкова по добре.Надъхай се почни зала сериозно и след време ще се сещаш какъв си бил преди и какъв си сега.Ако имаш мерак и мотивация всичко става всичко е горе в главата важното е да си повярваш.И ако тръгнеш на зала почни с лесните неща,положи основите и чак тогава се хвърляй на големи тежести много упражнения и сложни управнения.И не си мисли за стероиди моля те защото сигурно и това ти е минало през главата заложи на храната тя и възстановяването са 70 % от нещата другото е хубавата тренировка има си и съответните добаки.Дано с целия този дълъг пост съм помогнал с нещо.:)

съгласен съм.. не че башите ти говорят лоши работи, но нали знаеш - те и 35 и 235кг пак ще те харесват.също така ще те посъветвам да не качваш много мазнини, а по-скоро мускули.остави г ибойните изкуства.за мене са губене на време - виждал съм каратисти да се бият с доста коравички момчета от фитнеса и като хванат по силно каратиста познай дали може да се измъкне.. та мисълта ми е почни фитнес.момчето правилно ти каза че това е най-добрият избор за теб.освен че сам ще се харесаш, когато заякнеш ще имаш и самочуствие и хората ще те харесат.ако нямаш стимул може да ти кажа моят какъв е - харесай си някое мега красиво и готино момиче, покрай което има много момчета.е ако заякнеш тя ще ти обръща повечко внимание и имаш шанс с нея - така печелиш двойно - хем яка мацка хем красиво тяло и тогава самочуствието ще достигне крайния си предел.вашите нека си говорят.. кажи им само, че това искаш да тренираш и че няма да се откажеш и рано или късно ще се пречупят..
а и още нещо - ходи на фитнес зали, за които си чувал че инструкторите са добри.избий си го от главата тфа (ако ти е хрумвало де) че някой приятел ще ти каже упражненията на лежанката у тях.няма да стане нищо така или най-много да се травмираш.най-добре викаш тренера покрай тебе и той ти обяснява всичко,все пак това му е работата и затова е учил.
е тфа е от мен :) пиши ми на скайп kanibala0201 ще ти давам съвети винаги, когато поискаш и ще видиш, че за 3-4 месеца ще станеш този, който винаги си искал да бъдеш ;)