PDA

View Full Version : Не знам какво да правя за вбъдеще



darking
05-06-2009, 13:08
На 15 години съм, уча в английска езикова гимнязия. Както е тръгнало догодина ще трябва да почна да работя нещо, даже ако трябва още това лято. Избрах езиокова гимнязия, защото това е едно училище, където се набляга върху езика, не върху специалността. Просто не посмях да вляза в математическа или каквато и да било друга гимназия. Интересите ми, както на всички деца, са се изменяли с годините. Като съвсем малък исках да бъда астронавт, после да се занимавам с животни и вече като почнах училище разбрах, че ме влекът игрите и не знам защо се заинтересувах от информатиката. Но с времето и информатиката спря да ме интересува и сега просто си нямам и на идея с какво искам да се занимавам, камо ли с какво да си изкарвам хляба. Все пак искам да си харесвам поне малко работата. Не съм някакъв уличник, че чак избор да мямам. Има ли други така неориентирани за бъдещето си хора или само аз съм в такова положение?

got2Bthe1
05-06-2009, 13:13
нямам абсолютно никаква идея какво ще стане от мене...

ThePowerOfLove
05-06-2009, 14:11
Имаш време да решиш какъв искаш да бъдеш, с какво да се занимаваш. Все някой предмет трябва да ти е по-интересен от другите? С езиците сигурно си добре :)
Гледай след 3-4 години да си наясно какво искаш да постигнеш в живота..

Boyd
05-06-2009, 15:26
До 3 години най-късно трябва да си решил, защото иначе няма да имаш време да се подготвиш! Все пак в днешно време нищо не става без висше! И само за протокола - 99% от твойте връстници и 90% от всички до 18-19 години не знаят к'во искат.

yahhooo
05-06-2009, 16:00
не мисли за в бъдеще. Ако хората знаеха какво е бъдещето им нямаше да има смисъл да живеят.

afterforever
05-06-2009, 16:04
Аз например също исках да ставам астронавт и то бях изключително сериозен. После обаче разбрах, че има и по-интересни за мен неща. Аз не знам ккаво ще работя, не знам с какво ще се занимавам, но знам какво искам да уча. Така че и това е крачка ; ) успех

Rofl4e
05-06-2009, 16:30
мм аз не помня като малка какво съм искала да стана.. но преди 1-2 год исках да влезна в англ. гимназия(мислих си че нищо др няма да ми върви така както англ.ез) .. но майка ми ме накара даа влезна в икономическа паралелка.. (въобще незнааех че може да съм толкова добър икономист.. понякога госпожата ми се хваща за главата с мойте знания по икономика .. другите едвам връзват 4 а аз с минимални усилия изкарвам 6 АБСОЛЮТНО БЯХ ПРОТИВ ДА ВЛЕЗНА В ТАКАВА ПАРАЛЕЛКА И ДА СЕ ЗАНИМАВАМ С ИКОНОМИКА.. никога не съм го искала) но уви.. оказ се че ми върви ужасно много.. така,че понякога от където най малко очакваш от там може да излезне нещо!Така че си гледай животеца и не се затормозяваи с глупости.

Sintya
05-06-2009, 18:39
И аз. Уча китайски, обаче не мисля да се " реализирам " с помощта на него. Със сигурност ще уча нещо друго, но какво?
Не знам, наистина.
Но ти не се отчайвай а помисли... може пък да ти хрумне нещо добро... или пък щом те интересуват игрите, супер... имаш си едно на ум...

plmn
05-06-2009, 19:55
и аз съм нещо такова. уча в хуманитарна гимназия, но не съм забелязал да съм много заинтересован от историята и българския... английския ми върви за сметка на това. никаква идея нямам какво ще правя.

Saylar
05-07-2009, 00:26
Имаш още време, няма за какво да се тормозиш. Просто изкарай хубави оценки.

sexa_na_kompleksa
05-07-2009, 13:48
Само не разбрах - защо трябва да започваш работа сега?

MP
05-07-2009, 14:44
Вуйчо ми е завършил с психология (или нещо такова),а работи като сценарист.
Аз нямам абсолютно никаква представа какво искам,или поне нямах до скоро.Лека-полека обаче нещата си идват на мястото и ми се изясняват.

afterforever
05-07-2009, 14:52
И аз познавам редица хора, които не работят по специалността си, но това не трябва да е така!!

kuklichka_bg
05-07-2009, 16:09
Аз съм решила долу-горе какво искам.
Но незнам какво ще мисля, когато стана 12 клас.Има време, все пак :P

AFT
05-07-2009, 19:16
Аз съм в МГ, ама не съм по-ориентирана от теб. о_O