PDA

View Full Version : Еволюцията...



PainMonopoly
05-06-2009, 17:47
Въпросът ми е прост: вярвате ли, че еволюцията е реален феномен и обяснява зараждането на живот и многообразието на биосферата, което се наблюдава на Земята?

Няма да заемам позиция по темата, оставям това на вас. :)

afterforever
05-06-2009, 17:48
Не, аз съм се родил човек... не съм бил никва маймуна или друго животно :lol: :lol: :lol: 8-) 8)

Rofl4e
05-06-2009, 17:48
мм не :-D

Muse_of_Madness
05-06-2009, 19:03
I believe I'm the retarded offspring of four monkeys having buttsex with a fish-squirrel, I do. (http://vbox7.com/play:70ea5476)

woshata
05-06-2009, 19:44
I believe I'm the retarded offspring of four monkeys having buttsex with a fish-squirrel, I do. (http://vbox7.com/play:70ea5476)ахаххаах аватара ти цепи :razz:

Драго, знам че ще ми простиш, че ти оспамих темата. :-)

_donna_
05-06-2009, 19:47
Наистина доста прост въпрос.

PainMonopoly
05-06-2009, 19:51
Наистина доста прост въпрос.Предполагам това е сарказъм относно това, че формулирах въпроса "вярвате ли В еволюцията" (който си е прост) с доста повече думи отколкото трябваше. Работата е там, че мразя израза "вярвам в нещо" и целта ми беше да го избегна. :D

_donna_
05-06-2009, 19:54
Простотията никога няма общо с формулировката.

machoka
05-06-2009, 20:04
Не бе, няма еволюция. Господ е създал първият човек от глина и така Адам и Ева малко по малко са се множили и сме достигнали няколко милиарда.

DimovB
05-06-2009, 20:09
Еволюцията е факт.

_donna_
05-06-2009, 20:10
Еволюцията е факт.
Брееей... :smt011

CheriHool
05-06-2009, 20:11
^ Стига, де.
Аз си мисля, че наистина е станало така. 8-)

DimovB
05-06-2009, 20:12
Няма нужда от "брей".

Някои хора са посветили живота си на това. :)

MakeMeLaugh
05-06-2009, 20:13
Еволюцията е факт.
Абсолютно.
Всичко около теб е в еволюция :)

_donna_
05-06-2009, 20:14
якои хора са посветили живота си на това.
За да може след това разни такива като тебе да се изказват компетентно и гордо все едно е тяхно откритие. 8-) По принцип не ми се занимава много,но ти явно изобщо не разбираш и реших да ти обясня.Няма нужда повече (ако ме разбираш). :lol:

DimovB
05-06-2009, 20:17
Какво искаш да кажеш в крайна сметка? Давай в прав текст.

_donna_
05-06-2009, 20:20
Затрудняваш ме. Как да ти го кажа...по-негрубо?! :(

Canis_Dirus
05-06-2009, 20:21
чакам да представите поредната гениална теория за живота, вселената и всичко останало.

DimovB
05-06-2009, 20:22
Както искаш го кажи. Просто кажи нещо най-накрая.

FockidyFockFock
05-06-2009, 20:27
Ни мириши, кажи.

п.п. Къде са ви "+1"-тата ?

_donna_
05-06-2009, 20:28
Както искаш го кажи. Просто кажи нещо най-накрая.
Не можеш да издържаш на напрежението,нали? :lol:


чакам да представите поредната гениална теория за живота, вселената и всичко останало.
Не си казал,не сме го направили.

PainMonopoly
05-06-2009, 20:29
Ни мириши, кажи.

п.п. Къде са ви "+1"-тата ?За да има +1, трябва някой да представи впечатляващ пост, разбиващ конкуренцията. :-D

DimovB
05-06-2009, 20:31
Ахам, трябваше да се сетя, че си просиш внимание.

_donna_
05-06-2009, 20:33
Аз си мислех,че нямам конкуренция ...


Ахам, трябваше да се сетя, че си просиш внимание.
Добре,бе,добре.Наистина исках да ти кажа,че си тъп.Но не исках да звучи толкова комерсиално. :lol:

DimovB
05-06-2009, 20:37
Тъп съм, защото... ?

Bianca
05-06-2009, 20:46
Вярвам, но не знам защо. Така са ме учили по Биология!
Сега сериозно. Да, вярвам, стига сте клечили на тъпия принцип "Щом не го виждам, значи не съществува!"...

caseoftheex
05-06-2009, 20:47
Ами вярвах преди да прочета една книга. Утре ще ви напиша цитати от нея, ако не забравя.

DimovB
05-06-2009, 20:52
Виждам, че и по тази тема пералнята за тийнейджърски мозъчета си е казала думата.

FockidyFockFock
05-06-2009, 20:58
Ни мириши, кажи.

п.п. Къде са ви "+1"-тата ?За да има +1, трябва някой да представи впечатляващ пост, разбиващ конкуренцията. :-D


мм не :-D

Еволюцията е факт.
:smt117

babity
05-06-2009, 21:21
Значи не е имало динозаври?!

DimovB
05-06-2009, 21:23
Значи не е имало динозаври?!

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=240229 :)

CheriHool
05-06-2009, 21:32
Вярвам, но не знам защо. Така са ме учили по Биология!
Сега сериозно. Да, вярвам, стига сте клечили на тъпия принцип "Щом не го виждам, значи не съществува!"...
Не лъжи. 8-)
Ти си на този принцип за Бог. :D

BlackaTBW
05-06-2009, 22:00
За хубаво или за лошо - има еволюция. Или поне аз така си мисля. :-D


It's evolution,
Just evolution! 8-)

DimovB
05-07-2009, 00:21
нагаждане към обстановката/средата ли искаше да кажеш 8-)

afterforever
05-07-2009, 00:21
Няма нужда от "брей".

Някои хора са посветили живота си на това. :)

А някои да убиват... ебати доказателството

Иначе аз наистина не вярвам... :lol:

afterforever
05-07-2009, 00:23
Не, аз съм се родил човек... не съм бил никва маймуна или друго животно :lol: :lol: :lol: 8-) 8)Ти може да си се родил човек, но някой преди теб е бил маймуна.
Естествено, че еволюцията съществува и е само за добро, защото това е промяна към обстановката.
Нещо ако не се развива умира.

Ми пък не съм съгласен ама точно в толко часа ми е турдно да си обясня защо :-o

DimovB
05-07-2009, 00:23
да вярваш е едно, да знаеш е друго :)

afterforever
05-07-2009, 00:25
Да си вярваш, че знаеш ама само ти да го правиш пък трето

DimovB
05-07-2009, 00:29
да вярваш на хора, които знаят повече от afterforever - пък 4-то :)

afterforever
05-07-2009, 00:41
как се нарича човек, който е посветил живота си на еволюцията, апропо? Смисъл някъв биолог ли е (питам сериозно) 8)

DimovB
05-07-2009, 00:44
Дарвин как го наричат? :lol:

afterforever
05-07-2009, 00:52
естествоизпитател ?? :razz: :razz: :razz:

_donna_
05-07-2009, 10:00
Истината я знае само сина на Илия Луков.

Jesus
05-07-2009, 12:45
чакам да представите поредната гениална теория за живота, вселената и всичко останало.

Ето го отговора :) 42 :)

Ама като гледам по мен, по скоро кучетата са произлезели от хората :)

EarthShaker
05-07-2009, 14:30
Май наистина не знаете кое е факт и кое не...

ФАКТ Е, че дарвиновата теория за еволюцията НЕ ОБЯСНЯВА възникването на живота. Белтъците не може сами в някаквка 'амино-локва' да се образуват без ДНК( код от милиони знаци ) да контролира процеса.

ФАКТ Е, че естествения подбор съществува неминуемо и показва измененията на различните видове, но старта им е невъзможен без чужда намеса :) В 1 филм беше представеен за пример сложния механизъм на опашката на еди-някоя-си бактерия, чието устройство е толкова сложно, че няма как да е възникнало постепенно, ами е било проектирано... днк-то няма как да се развие постепенно от нищото... а точно това е дарвиновата концепция за еволюцията "малка стъпка, последвана от друга малка стъпка".

ФАКТ Е, че самия Чарлз Дарвин е казал, че ако в клетката се окаже, че се извършват сложни процеси и има сложно устроени органели, теорията му отпада. По онова време са смятали клетката за мембрана и някакъв вид желе, не са си представяли сложността й.

Еволюцията съществува, но е невъзможно животът да се е самозародил. Един мнооого голям старт е даден предварително.

Това смятам аз.

DimovB
05-07-2009, 18:16
Относно образуването на първите рибонуклеинови киселини може да се погледне на този адрес:

http://exploringorigins.org/nucleicacids.html - Мисля, че е обяснено достатъчно синтезирано и разбираемо.

Лично аз съм използвал голяма част от информацията в презентациите си на тема Зараждане на живота и Еволюция от този сайт.

afterforever
05-07-2009, 18:44
Май наистина не знаете кое е факт и кое не...

ФАКТ Е, че дарвиновата теория за еволюцията НЕ ОБЯСНЯВА възникването на живота. Белтъците не може сами в някаквка 'амино-локва' да се образуват без ДНК( код от милиони знаци ) да контролира процеса.

ФАКТ Е, че естествения подбор съществува неминуемо и показва измененията на различните видове, но старта им е невъзможен без чужда намеса :) В 1 филм беше представеен за пример сложния механизъм на опашката на еди-някоя-си бактерия, чието устройство е толкова сложно, че няма как да е възникнало постепенно, ами е било проектирано... днк-то няма как да се развие постепенно от нищото... а точно това е дарвиновата концепция за еволюцията "малка стъпка, последвана от друга малка стъпка".

ФАКТ Е, че самия Чарлз Дарвин е казал, че ако в клетката се окаже, че се извършват сложни процеси и има сложно устроени органели, теорията му отпада. По онова време са смятали клетката за мембрана и някакъв вид желе, не са си представяли сложността й.

Еволюцията съществува, но е невъзможно животът да се е самозародил. Един мнооого голям старт е даден предварително.

Това смятам аз.

Обичам, когато някой вербализира хаотичните ми умотранскортивни мисли.

EarthShaker
05-07-2009, 19:38
Линкът за РНК-то е интересен, но въпроса със сложните клетъчни структури, които не подлежат на развитие си остава висящ. Според теорията на еволюцията мутациите, които усъвършенстват вида се запазват, но такива сложни структури не може да са се образували наведнъж, т.е. отделните части сами по себе си не представляват предимства за индивида и няма как да се запазят в гените на клетката.

ето примерната структура, която бях споменал в предния пост:

http://www.reviewevolution.com/graphics/openFlagellum.jpg


пп. линка с рнк-та е много интересен, сега ще му хвърля още един поглед :)

SolusChristus
05-07-2009, 20:24
Тя еволюцията хубаво обяснява...

Абиогенезата, обаче е все още хипотеза.

53downfall
05-07-2009, 20:39
Въпросът ти е всъщност много правилно поставен.
То си е вярване.
Ми не,не вярвам че всичко е еволирало и после изведнъж всички междувидови форми умират(включително и получовека).
Защо няма изправени маймуни които живеят в пещери и тепърва откриват огъня някъде по Aфрика.
Абе то си е доста тъпо вярване,но щом "дипломиран специалист" ти го каже целия народ възкликва и се съгласява с интелигента.
Кво да прай простолюдието?

DimovB
05-07-2009, 20:46
Въпросът ти е всъщност много правилно поставен.
Защо няма изправени маймуни които живеят в пещери и тепърва откриват огъня някъде по Aфрика.
Абе то си е доста тъпо вярване,но щом "дипломиран специалист" ти го каже целия народ възкликва и се съгласява с интелигента.
Кво да прай простолюдието?

Доста глупав коментар като цяло. :)
Виждам, че изобщо не си запознат със същността на еволюцията.
Еволюцията променя или унищожава видове! Междинните видове не се запазват- те изчезват, измират, отстъпват на по-развитите и по-приспособими.

ScionOfStorm
05-07-2009, 22:55
След като не съм особено религиозен, голяма част от нещата ги свързвам чисто и просто с еволюцията.

Митологиите обаче са доста по-пищни откъм обяснения и причини ^^

PainMonopoly
05-07-2009, 23:02
След като не съм особено религиозен, голяма част от нещата ги свързвам чисто и просто с еволюцията.

Митологиите обаче са доста по-пищни откъм обяснения и причини ^^Митовете обикновено са базирани на реални събития.

PainMonopoly
05-07-2009, 23:10
всички знаят,че извънземните са създали хората :) най-вероятно чрез смесване на гени от същества от Земята + някакви техни си извънземни гени...

това че произлизаме от маймуните е толкова клиширана заблуда,колкото и съветското безумие,че българите са славяни...Кой е създал извънземните?

ScionOfStorm
05-07-2009, 23:17
След като не съм особено религиозен, голяма част от нещата ги свързвам чисто и просто с еволюцията.

Митологиите обаче са доста по-пищни откъм обяснения и причини ^^Митовете обикновено са базирани на реални събития.

абее...противоречат си и си приличат едновременно.

не знам доколко реално отразено събитие е от плътта на бог да се направи земя, а от кръвта на йотун (примерно) - морета и океани. има някои преки паралели с поверия, които сега, като развито човечество, са ни напълно ясни и ни се струват смешни, ако за това говориш.

примерно това със сукубите и полюцията, аххах 8-)

PainMonopoly
05-07-2009, 23:18
при всички случаи не е "бог" :D

Това го знаем.

И все пак еволюцията е единствената теория, която цялостно обяснява произхода на живота и видообразуването и която използваме като аргумент срещу глупостите на религията. Ако се окаже грешна и нямаме нищо на нейно място, дали няма да ни стане тъпичко?

InitialD
05-07-2009, 23:19
Чък Норис знае !

Питайте него!

PainMonopoly
05-07-2009, 23:21
След като не съм особено религиозен, голяма част от нещата ги свързвам чисто и просто с еволюцията.

Митологиите обаче са доста по-пищни откъм обяснения и причини ^^Митовете обикновено са базирани на реални събития.

абее...противоречат си и си приличат едновременно.

не знам доколко реално отразено събитие е от плътта на бог да се направи земя, а от кръвта на йотун (примерно) - морета и океани. има някои преки паралели с поверия, които сега, като развито човечество, са ни напълно ясни и ни се струват смешни, ако за това говориш.

примерно това със сукубите и полюцията, аххах 8-)Прекалено буквално ги разглеждаш.

Да, абсурдни са, да, преувеличени са, но в основата си те са действителни случки. Примерно ако племената в даден регион имат митове за гигантски потоп, който е дал началото на всичко, е логично поне да допуснеш, че е имало такъв и да го провериш.

ScionOfStorm
05-07-2009, 23:30
не знам, според мен няма ярко изразени локални определености при различните племена/народи - по региони.

всички горе-долу следват една схема, ако се замислиш и поразгледаш. щом месопотамските митове се застъпват с нордическите като главни сюжети, само детайлите се различават... ;)

доста обширна тема са възможните истински значения на всяко божество, неговите проявления и отношенията им. преди време се бях занимавал с някои неща, напоследък обаче ме мързи.

PainMonopoly
05-07-2009, 23:30
Чък Норис знае !

Питайте него!Чък Норис е създал Вселената и всички животни. Темата е изчерпана. :lol:

ScionOfStorm
05-07-2009, 23:31
Чък Норис е Ной О.о

PainMonopoly
05-07-2009, 23:31
не знам, според мен няма ярко изразени локални определености при различните племена/народи - по региони.

всички горе-долу следват една схема, ако се замислиш и поразгледаш. щом месопотамските митове се застъпват с нордическите като главни сюжети, само детайлите се различават... ;)

Ето виждаш ли :P

PainMonopoly
05-07-2009, 23:32
при всички случаи не е "бог" :D

Това го знаем.

И все пак еволюцията е единствената теория, която цялостно обяснява произхода на живота и видообразуването и която използваме като аргумент срещу глупостите на религията. Ако се окаже грешна и нямаме нищо на нейно място, дали няма да ни стане тъпичко?

всъщност след дълго размишление,стигнах до извода,че никак не ме интересува :)

предлагам ви по-често да излизате да пиете бира,вместо да се напрягате за глупости 8-)


БИРА > еволюцияАз смятам, че това засяга МЕН пряко. Затова ще пожертвам малко бирено време за да разчопля въпроса.

machoka
05-08-2009, 08:38
И ти бъркаш. Чък Норис не е самата Вселена, Чък Норис е майка и!!

EarthShaker
05-08-2009, 12:52
Добре, усрана тема!

Jesus
05-08-2009, 13:46
когато чък норис прави любов, стават земетресения, когато пръдне стават цунамита, а когато си разклати главата пърхота му става сняг :)