PDA

View Full Version : Бабини рецепти за хубава коса..



tfoitakuchka
05-06-2009, 17:12
Момичета помогнете.. проблема е следния .. косата ми е нормална .. средно дълга .. до рамената .. не съм я боядисвала .. но почти всеки ден я изправям .. уж я поддържам с маски и други процедури хубава .. но я искам дълга .. опитах един милион маски за подхранване .. ама не става..та вече единственото ми спасение са бабините отвари и рецепти .. моля ви ако знаете някой споделете .. защото не искам да преминавам към присаждане .. ;х благодаря ви предварително




а и извинете ако има подобна тема

mar7inaaa
05-06-2009, 18:03
Момичета помогнете.. проблема е следния .. косата ми е нормална .. средно дълга .. до рамената .. не съм я боядисвала .. но почти всеки ден я изправям .. уж я поддържам с маски и други процедури хубава .. но я искам дълга .. опитах един милион маски за подхранване .. ама не става..та вече единственото ми спасение са бабините отвари и рецепти .. моля ви ако знаете някой споделете .. защото не искам да преминавам към присаждане .. ;х благодаря ви предварително



ii az sum g/d takaa.. :? :( :( :( i shte sledqq temichkata za suveti ot drugite :) :-)

Mi6inka
05-06-2009, 18:08
искаш я дълга... ами пробвай с хининова вода :) На мен наистина драстично ми се увеличи скоростта на растежа ;) А иначе... пфф.. бабини резептииии ...чувала съм разни неща да се маже с оцет след като е измита за блясък ,...ама сигурно мирише.. знам една маска със зехтин ,жълтък от яйце,витамин А , и малко алкохол някакъв....незнам до колко е ефективна тая рецепта ,майка ми уж щеше да я пробва...Ако намеря друга информация ще пиша :)

taNcheto93
05-06-2009, 20:36
Търси...има 25436772435 такива теми
Пробвала ли си Стимуланта на Икаров и бадемово масло?
При мен от хининовата вода нямаше никакъв ефект, но все пак при всеки е различно.
Домашните маски няма много да ти подсилят растежа на косата, но въпреки това е хубаво си правиш когато имаш време

heiress
05-06-2009, 22:50
Има няколко много ефикасни варианта, но сега е много късно да изброявам, спи ми се. Ако не забравя утре ще ти ги напиша. На мен косата ми расте по около 2-3 см на месец...

SoFarSoG00d
05-07-2009, 06:17
Срещу изправянето просто няма какво да помогне,в крайна сметка пресата изсушава косата,правя я чуплива и нездрава като структура.За да бъде здрава една коса-косъмът не бива да бъде дехидратиран.Започни с маски от рациново масло-втриваш по цялата дължина на косата всеки път преди баня,завиваш косата да се запари и така поне един час.
Друго,което мога да те посъветвам е да си вземеш продукти за термална защита от пресата:Londa са доста добри,аз също изправям косата си ,но не много често и досега няма щети,защото използвам гореспоменатата марка :Балсам за термална защита и балсам за след баня.

tfoitakuchka
05-10-2009, 20:25
Благодаря на всички за съветите...Ще са ми от полза! ;)

pillow
05-11-2009, 00:02
7 супени лъжици хума
3-4 супени лъжици хининова вода
2 чаени лъжици "Стимулант за коса" на Икаров

Смесваш, нанасяш върху косата и стоиш така 1 час, след което отмиваш.
Пробвай, нищо не губиш.

galka255
05-11-2009, 06:45
Ами и аз бях така - къдрене, изправяне,къдрене, изправяне и т.н и по едно време взе много да окапва, но някой ми каза да си я намажа с кисело мляко и имаше ефект. Ако при теб не действа ето някои предложения:
всъщност, ето ти направо сайта
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=60

YouCantStopMe
05-11-2009, 07:03
^Само кисело мляко ли?

hisy
05-11-2009, 14:37
Като я подстригваш всеки месец.. тогава ще ти ръсте по-бързо косата

krem4et0
05-12-2009, 12:25
Едно време еликсирът против въшки беше газ, мас и оцет. Става въпрос за наливна газ, свинска мас и оцет. Освен, че изтребва до крак гадините, подхранва косата, стимулира растежа и й придава блясък. Но не ставаш много за комуникация след тази процедура...

Иначе аз си правя нещо като кекс за подхранване: отвара от лайка(за да се поизсветли), мед, жълтък, кисело мляко, зехтин и за да стои по-гъсто-брашно. Стоиш така 30 минути и си бомба. Напоследък нямам време за грижи по гривата си и само прибавям сода към последния шампоан, който слагам. Стои много мека.