PDA

View Full Version : Компютърът не тръгва веднага



ivanstef
05-07-2009, 13:43
Напоследък има следния проблем. Като съм изключил компютъра от електрическата мрежа и след време го включа, са му нижни около 2 минути за запали.

И не е само това. От скоро дори и без да съм го изключвал чака 30-40 сек преди да тръгне.

ИДЕИ какво да направя, за да разкарам проблема? 8-[ 8-[

shadow4e
Пиши описателни заглавия

beretta92sd
05-07-2009, 18:21
ново захранване

Kris4an0
05-07-2009, 21:11
В к'ъв смисъл са му нужни "2 минути да запали" ... 2 минути докато тръгне да зарежда windowsa или 2 минути зарежда самият windows?

ivanstef
05-08-2009, 04:59
2 минути докато тръгне самата машине. Уина после си го зарежда. Чудя се дали може да е софтуерно?

Ruthless
05-08-2009, 07:16
Вариантите са два - софтуерен или хардуерен. Ако не е хардуерен, то ще е софтуерен, логично е. ;)

rosenhristev
05-08-2009, 07:20
малко ме съмнява да е софтуерен той не е трагнал да се зарежда уиндоуса а и доколкото разбирам и биос няма да е зареден...

Samoten89
05-08-2009, 09:15
Вариантите са два - софтуерен или хардуерен. Ако не е хардуерен, то ще е софтуерен, логично е. ;)Невъзможно е да е софтуерен логично ;) дори БИОС не му зарежда за тези 2 минути. Ами друго захранване! Да не говорим, че нищо ново не казваш :) =). Важно е в дадената ситуация, кое от двете прави проблема!

Genetix
05-08-2009, 11:34
Ако хард диска ти е SATA промени HDD на IDE но мисля, че трябва реинстал след промяната. Това трябва да помогни. :P


ПП. Не барай ако не си сигурен.

fire_magic
05-08-2009, 12:44
Вариантите са два - софтуерен или хардуерен. Ако не е хардуерен, то ще е софтуерен, логично е. ;)Най-умния пост който съм чел в близките години. :razz: :razz: :razz:

ivanstef
05-08-2009, 13:53
Ами аз ако знаех нямаше да пиитам. Дайте идея как да разбера какво е. Освен с друго захранване

CucAgMuH
05-08-2009, 15:46
Ами аз ако знаех нямаше да пиитам. Дайте идея как да разбера какво е. Освен с друго захранване

Ти нищо не споделяш значи... :)

Пищи ли? Прекъснато, непрекъснато, тихичко? Върти ли вентилаторите? Индикаторите на самият компютър светват ли? Процесора вдига ли температура, или стои idle? POST-a минава ли безпроблемно или дава предупреждения? Quick POST ли е или Enhanced? Degradation in performace тестове?

За момента както го описваш има 90% вероятност проблема ти да е в захранването, 9% вероятност да е някъде по дъното и 1% в някой от другите компоненти... тоест - ако мятаме боб може и да познаем...

Ако не ти се занимава - хващаш едно захранване на заем, пробваш. Ако е там подскачаш щастливо - сменяш захранване(ако си отворен електротехник със свободно време може и да си поправиш старото). Ако не е оттам - нали се сещаш - "Доктор Комп" :lol: Не, сериозно - не го носи на тия смешници. Избери си някой друг - на "Абаята" има един магазин - там поне единият е добър(тоя със светлата коса, дето прилича на репичка :) ).

Не съм много сигурен дали ще те вземат за сервиз като не си им клиент, ама не пречи да се пробваш. Вземаш компа, малко парички и заминаваш при тях с компа. Тръсваш им го(само да не е на ония с черната коса...), обесняваш че захранването ти прави дертове - да го сменят на място, да видиш дали ще се оправи. Ако се оправи - направо им го плащаш и си заминаваш(можеш да им оставиш и нещо отгоре да се почерпят - по една биричка например - че ако се появиш пак да не те гледат накриво). Ако не се оправи от захранваето направо им го оставяй да го оправят...(с уговорката преди да подменят части да ти се обадят да ти кажат за какви пари става дума). Повече от 24 часа едва ли ще те бавят...

ivanstef
05-08-2009, 16:09
Доктор Комп отдавна съм ги отписал. Така де, обяснявам подробно.

1.Натискам синьото кръгло комче намиращо се на предния панел на кутията на компютъра.

2.30-40 секунди тишина (нищо не работи, не се опитва да работи, звъни и т.н) просто тишина

3.Следва нормален старт без никакви проблеми. Работата на компютъра в последствие не е променена.

СисАдмин, дали те познавам?

CucAgMuH
05-08-2009, 18:04
Нещо не ми е в настроение да гадая :) Преполагам някой кондензатор някъде се прави на интересен... има си техники да го хванеш къде се намира, но е доста писане да ти обеснявам и най-вероятно само ще те объркам...

А пък дали се познаваме - сложна история :) Най-вероятно не. Последните 4-5 години не се разтиквам много из града - най-много да си ме мяркал покрай "Плейбой"(преди да си теглим майните с тия сладурковци :) ), или на някое кафе следобед да се събуждам...

Rikimaru
05-09-2009, 22:30
ново захранване
x2

или пробвай да го почистиш, ако си забравил за тази дейност xD

adrenal1n
05-10-2009, 08:57
Моят като го включа в ел. мрежата и натисна старт бутона чака около 2-3 секунди, явно превантивна мярка да не стане нещо и да изгори някой компонент. Дъно: Asrock ;)

rosenhristev
05-10-2009, 09:27
а защо го изклучваш от ел. мрежата се пита във въпроса

Rikimaru
05-10-2009, 09:39
Има много хора, които изключват ел. уредите от мрежата, когато гърми например. Има ли значение всъщност защо го прави, щом не е противопоказно за конфигурацията :?

ivanstef
05-12-2009, 09:06
Проблема стана сериозен. Вече въобще не се включва. Поръчал съм днес да ми донеса едно захранване, за да видя дали е от него (надявам се). Премерих почти всички кондензатори, но някой въобще не зареждат. Само дано не е от дъното. Gygabytsko e. Ако някой има идеи как да го оправя, да пише. :::

Genetix
05-12-2009, 22:21
Проблема стана сериозен. Вече въобще не се включва. Поръчал съм днес да ми донеса едно захранване, за да видя дали е от него (надявам се). Премерих почти всички кондензатори, но някой въобще не зареждат. Само дано не е от дъното. Gygabytsko e. Ако някой има идеи как да го оправя, да пише. :::

Откарай го на сервиз нещо е изгоряло по дъното. По-миналата година и аз купих така едно дъно. Ако имаш приятел да ти направи диагностика на по ниска цена не се замисляй.

ivanstef
05-14-2009, 19:47
Проблемът е решен. Оказа се, че е от захранването, а не от дъното (Слава Богу!) Така де взех си ново захранване и всичко е наред вече.

Все пак благодаря, че се отзовахте.

Genetix
05-15-2009, 09:55
Проблемът е решен. Оказа се, че е от захранването, а не от дъното (Слава Богу!) Така де взех си ново захранване и всичко е наред вече.

Все пак благодаря, че се отзовахте..


Късметлия :P

HipHopBlond
05-16-2009, 13:35
Вариантите са два - софтуерен или хардуерен. Ако не е хардуерен, то ще е софтуерен, логично е. ;)Най-умния пост който съм чел в близките години. :razz: :razz: :razz:
Все пак е момиче, влезте й малко в положение :razz:

ivanstef
09-01-2009, 15:46
Баси откъде я изкопа тая тема :shock:

hamilcar
09-01-2009, 17:57
Проблема на потребителя отдавна е разрешен. Съдя по датата, а и по последния коментар.