PDA

View Full Version : Какво мислите за тази случка? Кои е по-виновния?



anonymous485803
05-07-2009, 20:53
Здравейте млади хора. Този материял не съм го писал за вашия форум, а за един друг, но тъй като имам регистрация и тук, какво толкова, искам да го споделя и с вас.
Почивните дни открих сезона на планинските трипове, та се сетих за една случка от миналото лято и искам да ви я разкажа. Края на юни с една весела компанийка се бяхме запътили към Стара планина, да качваме връх Ботев през един горещ уикенд. Хванахме бързия влак сутринта които пътуваше за Бургас. Както знаете вече новите вагони не са на купета, ами на две по две срещуположни седалки. Ние окупирахме няколко места. Направи ми впечатление една девойка на отсрещната седалка. Беше си свалила чехлите и беше легнала на седалката, така, че заемаше място за двама. Тука искам малко да разкажа за нея. Беше най много на 21 години, добре облечена, стройна, хубава с дълга руса коса, сини очи и известен грамаж злато по нея. Както се вика наточена мацка. Явно беше тръгнала към морето. Когато влака потегли от Централна гара София, тя ми хвана окото, просто като красива жена, както на всеки нормален мъж. От следващата гара Подуяне, се качиха доста хора. Заформиха се и правостоящи. На мацката обаче не й дремеше и продължаваше да се прави на заспала заемайки място за двама. Сред правостоящите имаше и един жилав застаряващ мъж. Тук искам да разкажа за него. Беше сбръчкан, с мръсни стари дрехи, начумерен. На челото му беше изписано “Бачках цял живот за единя хляб и едното мляко на ден”. Предполагам, че пенсията му едва ли надвишаваше 200 лв. Гледаше злобно. Първоначално той се наведе над нея и съвсем спокойно й каза: Момиче, направи ми място за да седна, гледай колко хора стоят, а ти как си се излегнала”. Тя му отвърна нещо от рода на /съжалявам не помня точните думи/ “Няма да стана така ще си лежа, какво да направя като стоят”. След репликата той замахна, удари я и й счупи очилата които си беше вдигнала над челото. Тя тогава се развика: “Тия очила струват 120 лв., бе дебил”. “Кои си ти, че ще ме удряш, баща ми не ме е удрял, та ти ли ще ме удряш бе мизерник?” Той се опита да замахне отново, но тогава понеже аз бях най-близко до него му хванах ръката. Веднага се притече един мой приятел от компанията и с помощта на кондуктора го хванахме и го изведохме два вагона назад. Там го “настанихме” и го предупрудихме да не става от мястото си. Зад агресията на този човек забелязах една отчаяност, зов за помощ. Беше много изстрадал, явно животът му не е бил лек. Беше досто озлобен към младото момиче. Докато го влачехме по вагоните повтаряше “Е на тая к..ва ………. . “ Та като се замисли човек и двамата имат вина. Мацката явно си мислеше, че света й е в краката и й липсваше въспитание. В никакъв случай не оправдавам постъпката на мъжа. Това, че се е излегнала на седалките не е повод за бой, каму ли върху жена.
Та според вас кои е по-виновния? Може ли да се оправдае някоя от страните? Попадали ли сте в подобни ситуации? Разкажете за тях!
Благодаря ви за вниманието!

CheriHool
05-07-2009, 21:11
аз.съм.за.момичето:)

machoka
05-07-2009, 21:57
И за филия хляб да е бачкал цял живот, няма право да посяга. Ако бях там, също бих го 'настанил' някъде бая бързо.

TheNewReligion
05-07-2009, 22:12
И момичето, и старецът са си мислели, че някой им е длъжен. При момичето се нарича манталитет, а при мъжа- чиста злоба. :)

Jesus
05-07-2009, 22:35
ми не знам представям си дядо ми да пътува, и някаква си фльорца да може да му направи място и той да е помоли и тя да го напсува и аз бих е ударил, аз като видя такива по изморени хора им правя място, но има пенсионери който прекаляват, като това да идат от люлин до бъкстоун за хляб :@

kypo
05-07-2009, 22:42
батка стига лъга, явно си плеснал някоя мацка и се га се питаш ти ли си виновен. щото руси мацки със сини очи и очила за по 120 лева не се возят във влакове 8-)
айде със здраве и друг път да не биеш момичета

StayFly
05-07-2009, 23:07
Да бе, понеже 'света й е в краката' и се е накичила целата със злато се вози У влакО за към морето. Аре моля ти се, стига си се филмирал.

anonymous485803
05-07-2009, 23:26
батка стига лъга, явно си плеснал някоя мацка и се га се питаш ти ли си виновен. щото руси мацки със сини очи и очила за по 120 лева не се возят във влакове 8-)
айде със здраве и друг път да не биеш момичета

Човек ако щеш ми вярвай, и аз това се чудех. Предположих, че приятеля й я чака там. Чак с кои знае колко злато не е била, ама имаше поне два пръстена и един тънък ланец.
Па де да знаеш, може и менте да са били. Имах фотоапарат на кръста си, ама се сетих, че може да снимам, чак когато нещата се беха умирили.

TERRORMACHINE
05-08-2009, 00:02
ти си виновен, требваше да ги оставиш да се изтрепат, така ще се освободят 2 места!

XceSS
05-08-2009, 00:38
ти си виновен, требваше да ги оставиш да се изтрепат, така ще се освободят 2 места!

:lol: :lol: :lol:

Pliok0019
05-08-2009, 07:17
С тея 2 пръстена, очила за 120лв и руса коса да не притежава БДЖто?! Шамара не е точният отговор, но едва ли би разбрала от друго.

Celence
05-08-2009, 07:26
Абе какво като е момиче?! Като е момиче нека се държи момичешки, не курвенски.
И съм изненадана, че повечето сте на страната на тая повлекана. (явна)
Аз ако бях там щях да и оскубя косата и да я хвърля през прозореца, па който иска да сяда на мясото и или да не сяда. Да не е дева Мария, че да се прави на интересна.

Jamalska
05-08-2009, 08:04
И аз бих я ударила тая.Че и повече.Едно че е нагла,2 че е курва,3 че изобщо е женска..мразим женски...4 че си купува очила за 120лв. :D

RAWRRR
05-08-2009, 10:09
На първо място момичето - НЕ се заемат 2 места,ако ще и да си Мадона.
Веднъж бях заспала във влак,нямах място..събудиха ме .. и с целия багаж ходих от място намясто,където има свободно,докато пак не ме вдигнат.

Ти си виновен,че си курва и вместо да защитиш справедливостта сте правили проблеми на стареца,заради няква кифла.