PDA

View Full Version : Теория...Исус е просто човек



Kocha
05-08-2009, 15:31
Здравейте да питам чували ли сте,че Исус не е Божия син а просто човек като нас?Ето какво чух аз...Той е нормален човек и някаде в библията пишеше,че му се губят няколко години от живота.Казват,че през тези няколко години той е в идния и изучава будизма който преподава...незнам какво преподава ама е нещо за хармонията за тялото и духа аза любов м\у всички същества...дрън дрън,!И когато се връща от Индия той почва да преподава това което е научил от будизма.Също така това би обеснило как той е "умрял" до колкото знам хората изучаващи будизма имат по голям контрол над функциите на тялото си и могат да намаляват ритъма на сърцето си и бля бля...също така се е научил на медицина от там.Което е обеснява как е карал слепи да проглеждат или сакати да ходят но това няма значение.Искам да чуя какво мислите вие отностно тая теория за Исус богът човек ; )

П.П християнин съм ама на скоро ми се случват само от големите лайна и нещо спрях да вярвам в добрия белобрад дядо...

MentallyBlind
05-08-2009, 16:37
П.П христянин

Отказа ме.

Kocha
05-08-2009, 20:08
:Д моя грешка извинявам се ама имам проблем с очите ;(

MP
05-08-2009, 20:25
Е какво да мислим?Че превръщал водата във вино ли? :lol: Само не се знае чий сперматозоид е оплодил яйцеклетката на майка му.

Kocha
05-08-2009, 21:20
някой ми каза,че всъщност е бил брата на баща му който е оплодил дева Мария

MP
05-09-2009, 09:09
Братът на чий баща?

53downfall
05-09-2009, 10:52
Аха някой ти каза,и той е 100% сигурен какво е стано преди 2000 години.
Много знае вече тоя народ бе...

Rikimaru
05-09-2009, 23:28
Нафарфорий е Иисис, ама се е под прикритие xD

ZipFail
05-10-2009, 10:42
Мноо ясно..да вярваме в движението на молекулите и това че сме произлезли от маймуни...яко ! 8-)

Rikimaru
05-10-2009, 12:02
Мноо ясно..да вярваме в движението на молекулите и това че сме произлезли от маймуни...яко ! 8-)

Единственото доказано ;) (за молекулите говоря)

Ilikeliljon
05-12-2009, 09:35
Мноо ясно..да вярваме в движението на молекулите и това че сме произлезли от маймуни...яко ! 8-)

Единственото доказано ;) (за молекулите говоря)

Че защо да не е доказано и за маймуните. Има толкова фосили на маймуноподобни, включително на прачовеци: рамапитек, австралопитек, хомо еректус, хомо хабилис, неандарталец, кроманьонски човек и така нататък.

ZipFail
05-13-2009, 07:16
tva sa maimunite e velika glupost.. 8-)

SWASTIKA
05-13-2009, 07:38
Будизма няма нищо с Бог.
Виж с Дхара Гаутама има, но с Бог...

Ilikeliljon
05-13-2009, 17:41
Будизма няма нищо с Бог.
Виж с Дхара Гаутама има, но с Бог...

Кой е Дхара Гаутама, за Буда Гаутама съм чувал, Буда Шакямуни също, но това наименование не ми е познато :)

Kocha
05-13-2009, 20:58
ами не съм искал да кажа,че будизма има нещо общо с бог но мисля,че беше нещо с распространяване на обич и т.н не съм им фен а отностно кой баща.Бащата на Иисус е имал брат,че май той опплождал

SWASTIKA
05-14-2009, 23:33
Будизма няма нищо с Бог.
Виж с Дхара Гаутама има, но с Бог...

Кой е Дхара Гаутама, за Буда Гаутама съм чувал, Буда Шакямуни също, но това наименование не ми е познато :)

Прощавай, изцяло съм се объркал, защото съм мислел и за жена му Яшодхара. :-D

Иначе е "Сидхарта..."


ПС: Явно съм бил яко в транса... :-D

SWASTIKA
05-14-2009, 23:34
ами не съм искал да кажа,че будизма има нещо общо с бог но мисля,че беше нещо с распространяване на обич и т.н не съм им фен а отностно кой баща.Бащата на Иисус е имал брат,че май той опплождал

Няма нищо вярно тук.

Ти го направи сапунен сериал.

Ilikeliljon
05-15-2009, 08:17
Будизма няма нищо с Бог.
Виж с Дхара Гаутама има, но с Бог...

Кой е Дхара Гаутама, за Буда Гаутама съм чувал, Буда Шакямуни също, но това наименование не ми е познато :)

Прощавай, изцяло съм се объркал, защото съм мислел и за жена му Яшодхара. :-D

Иначе е "Сидхарта..."


ПС: Явно съм бил яко в транса... :-D

Аа ясно да :D :D :D

AnnATeo
05-23-2009, 16:51
Как може да сте толкова ораничени? Не можете да ориемете една гледна точка освен своята. Аз също мисля, че Исус е бил просто човек. Тази теория съм я гледала във филма "Човекът от земята" (много хубав филм, между другото). Само че ти не си го обяснил/а добре. Става дума, че този човек отива в Изтока и се образова. Не съм сигурна дали става дума за Китай или Индия (или и двете), но в крайна сметка този човек се завръща на родното си място и се опитва да предаде на другите хора, това което е научил. Останалото от историята е украса. Аз като цяло не съм от вярващите и поради тази причина тази теория ми звучи правдоподобно. Освен това има друга теория, според която Исус е имал голямо семейство, но тъй като не е било удобно за мъченическия му имидж просто са премахнали тази подробност. Вие решавайте сами дали ще вярвате в добрият старец и мъченикът дошъл да ни опрости греховете или ще разгледате и други теории и хипотези.

Ilikeliljon
05-23-2009, 23:14
Как може да сте толкова ораничени? Не можете да ориемете една гледна точка освен своята. Аз също мисля, че Исус е бил просто човек. Тази теория съм я гледала във филма "Човекът от земята" (много хубав филм, между другото). Само че ти не си го обяснил/а добре. Става дума, че този човек отива в Изтока и се образова. Не съм сигурна дали става дума за Китай или Индия (или и двете), но в крайна сметка този човек се завръща на родното си място и се опитва да предаде на другите хора, това което е научил. Останалото от историята е украса. Аз като цяло не съм от вярващите и поради тази причина тази теория ми звучи правдоподобно. Освен това има друга теория, според която Исус е имал голямо семейство, но тъй като не е било удобно за мъченическия му имидж просто са премахнали тази подробност. Вие решавайте сами дали ще вярвате в добрият старец и мъченикът дошъл да ни опрости греховете или ще разгледате и други теории и хипотези.

Аз вярвам само в едно, Исус е бил учител на човека и човечеството и това е важното според мен. :) :)

themusicinme
05-26-2009, 05:56
Ако сте чели "Шифърът на Леонардо" или сте гледали филма - аз клоня към тази теория. И че всъщност на Иисус му се родило дете - дъщеря. Лицата на Църквата се ядосали, понеже не може начело на Църквата да застане жена. И така... Инквизицията... Но това са теории. Няма една истина. Май няма как да се разбере, освен ако някой има машина на времето :) Между другото защо не се поработи върху това, а само се създават филми за машините на времето :) За съжаление явно не можем да я създадем. Би прояснило мн неща. Но примерно само да връща назад във времето. Мисля, че нямаме мн право да гледаме напред.

SolusChristus
05-26-2009, 16:20
Шифърът на Леонардо е фантастика.

themusicinme
05-26-2009, 17:56
Да, така се води - че е художествена литература, фантастика. Според мен това е начин, по който хората да погледнат реално на тия неща и да се замислят, т.е. под това издание има друга цел... На мен теорията ми звучи правдоподобна, логична. Но всичко в книгата се базира на факти от действителността. Може да се каже, че е измислица въз основа на съществуващи факти или теория за това какво наистина се е случило въз основа на фактите.

Samoten89
05-27-2009, 09:30
Естествено, че е просто човек! Дори на скоро имаше човек, който твърди, че може да направи чудо да накара инвалидите да проходят пред хиляди хора публика, а какво се оказа, че всичко е подготвено и има хора в тълпата, които ти казват да не отиваш при него. А се мисли за някакъв месия/пратеник от Бог, а е жалък лъжлив пияница дето зима парите на хората, защото му вярват. В вбокс го имаше.

padnaloblak
05-29-2009, 18:09
за Иисус теории бол... тази тема скоро не би се изчерпила .. но едно нещо има което не разбирам за вас християните .. уж вярвате в бог а се чудите все как да докажете че в тая работа с бога има нещо гнило. имам един въпрос и искам да ми отговорите ако можете. има ли в света друга такава религиозна група която да тарси толкова много отговори в същността на самата си религия? мисля че да вярваш означава да не се съмняваш в нищо. а в действителност най-много съмнения се пораждат
в главата на един християнин...


пп: аз съм атеист

totenlicht
06-03-2009, 18:31
Taka e религията е за да се оповавш на нея ...

themusicinme
06-04-2009, 07:07
Да. Когато ни е страх и сме обезнадеждени, нали се молим? Няма лошо в това, даже е хубаво, ако помага и кара човек да черпи сили?

Sevgincho
06-06-2009, 06:01
В Днешни дни много хора излизат на ТВто и викат , че са сънували Господ и че той им показвал бъдещето , верния път .. Обаче никой не им вярва , а защо са вярвали на Исус ? Извинете ме , обаче не вярвам че някой може да съживи пак ..

themusicinme
06-06-2009, 07:32
Не съм чела Библията и съм съгласна, че не може да се съживи. Но не знам Библията буквално ли трябва да се приема или не? Т.е. съживяване не на тялото, а на духа и вярата? Може би второто. Щом хора казват, че са го сънували и им е казал нещо, защо да не е вярно? Тук се минава на тема сънища. Дали е плод на техния ум и въображение? Дали е истинско, което означава се самият сън е истинска друга реалност? Ако приемем, че е второто, значи наистина са го сънували и той им е говорел и най-важното, че той съществува?

got2Bthe1
06-06-2009, 19:18
Исус е бил човек??? А стига бе.... ест че е бил човек мн мъдър човек ама човек цялата тая слава дето му се преписва е с цел да се създаде страхотна политическа сила както и всъщност става....до ден днешен римокатолическата църква е силна.

Тва за белобрадия старец е супер заблуда...В 80% от религиите има един такъв старец които управлява с мъдрост и любов....всъщност се смята че първообразът е бил най-якия мъдър белобрад старец-Зевс а другите религии са го "взаимствали".Но нека не забравяме че той си има 10 заповеди които ако нарушиш дори веднъж ще отидеш в специалното му място където ше се мъчиш,гориш и умираш за цяла вечност.Ще си в адски мъки докрая на времето...но той те обича.... 8-)

Sevgincho
06-07-2009, 10:15
Ами незнам .. Някъв човек примерно да ти каже , че е сънувал Господ и е видял края на света или че е пророк и че има нова свещенна книга , религия ?? Няма ли да си помислиш че е луд :D ?

Sevgincho
06-07-2009, 10:18
говорим за днешни дни .. а в миналото хората са били наивни сигурно за да вярват толкова ... Искам да кажа , че Исус ако живееше в днешни дни и да излене да каже , че е Божии син , щяха да го приберат в лудницата :) :-o :-o

got2Bthe1
06-07-2009, 13:21
Така е в миналото са му повярвали и тва е било супер щото нещата които е проповядвал са били с цел да направи човечеството по-добро.Само дето при Никейския събор (мисля) е избран "пътя" на новата религия.Там се избират 4те Евангелиета и начина по койте ще се създаде една велика сила която даже няма армия от войници а от поклонници.Тази религия е докарала няколко страхотни неща на света като Кръстоносните походи и Инквизицията...

Така че идеята за всичко това че Исус е бил човек е вярна но по късно всичко това се изменя с цел да се получи власт...

Ilikeliljon
06-07-2009, 15:31
Така е в миналото са му повярвали и тва е било супер щото нещата които е проповядвал са били с цел да направи човечеството по-добро.Само дето при Никейския събор (мисля) е избран "пътя" на новата религия.Там се избират 4те Евангелиета и начина по койте ще се създаде една велика сила която даже няма армия от войници а от поклонници.Тази религия е докарала няколко страхотни неща на света като Кръстоносните походи и Инквизицията...

Така че идеята за всичко това че Исус е бил човек е вярна но по късно всичко това се изменя с цел да се получи власт...

Досега това се опитвах да обясня. Е доколко са страхотни Кръстоносните походи и Инквизицията е друг въпрос :( :( :(

Nam3less3
06-08-2009, 01:17
Хората използват религията за да манипулират и за всякакви политически цели, обединяват религия и държава в едно, което е грешно и антирелигиозно даже. Според самото християнство средновековната църква, инквизицията и т.н. са престъпни неща. Но такова е било съзнанието на хората. "Не хвърляйте бисерите на свинете и не давайте светинята на псетата, защото когато се нахранят ще се обърнат и ще разкъсат ръката, която им е дала."

А относно темата явно не става въпрос за религиозен, а за научен спор. По-точно биологичен. Но тук това не е важното. Такива неща като непорочно зачятие и т.н. изглеждат научноневъзможни, но християнството не изучава научните закони, а духовните. Важното е какво е казал Исус, а не това дали е бил човек или ходещ Бог. Той е човешко въплъщение на Светия Дух, и е разполагал вероятно с каквито си поиска възможности и чудесии. Но работата му не е била да прави магии, а да дава мъдрост на хората. Заради това той умира за човечеството като смъртен човек. Фарисейте му казали "слез от кръста и ще повярваме в теб", обаче човек трябва да повярва и без доказателства от типа на свръхестествени способности.

got2Bthe1
06-08-2009, 11:36
Хората използват религията за да манипулират и за всякакви политически цели, обединяват религия и държава в едно, което е грешно и антирелигиозно даже. Според самото християнство средновековната църква, инквизицията и т.н. са престъпни неща. Но такова е било съзнанието на хората. "Не хвърляйте бисерите на свинете и не давайте светинята на псетата, защото когато се нахранят ще се обърнат и ще разкъсат ръката, която им е дала."

А относно темата явно не става въпрос за религиозен, а за научен спор. По-точно биологичен. Но тук това не е важното. Такива неща като непорочно зачятие и т.н. изглеждат научноневъзможни, но християнството не изучава научните закони, а духовните. Важното е какво е казал Исус, а не това дали е бил човек или ходещ Бог. Той е човешко въплъщение на Светия Дух, и е разполагал вероятно с каквито си поиска възможности и чудесии. Но работата му не е била да прави магии, а да дава мъдрост на хората. Заради това той умира за човечеството като смъртен човек. Фарисейте му казали "слез от кръста и ще повярваме в теб", обаче човек трябва да повярва и без доказателства от типа на свръхестествени способности.

Казваш че е можел да прави чудеса....откаде знаеш? От евангелиетата написани над 40 години след смъртта на Исус ли? Не смятат ли хората че е мааааалко множко особено в онова време да има жив апостол който безпристрастно да свидетелствува???А и има по ранни евангелиета описващи Исус като човек...просто човек....мъдър човек умен човек но човек...но те са забранени....за да се полуви ефекта от предишния ми пост....

lovec
07-20-2009, 15:02
ами спорет мене не е бил нещо повече от човек но не се знае има много теории/...

Nam3less3
07-21-2009, 03:52
Хората използват религията за да манипулират и за всякакви политически цели, обединяват религия и държава в едно, което е грешно и антирелигиозно даже. Според самото християнство средновековната църква, инквизицията и т.н. са престъпни неща. Но такова е било съзнанието на хората. "Не хвърляйте бисерите на свинете и не давайте светинята на псетата, защото когато се нахранят ще се обърнат и ще разкъсат ръката, която им е дала."

А относно темата явно не става въпрос за религиозен, а за научен спор. По-точно биологичен. Но тук това не е важното. Такива неща като непорочно зачятие и т.н. изглеждат научноневъзможни, но християнството не изучава научните закони, а духовните. Важното е какво е казал Исус, а не това дали е бил човек или ходещ Бог. Той е човешко въплъщение на Светия Дух, и е разполагал вероятно с каквито си поиска възможности и чудесии. Но работата му не е била да прави магии, а да дава мъдрост на хората. Заради това той умира за човечеството като смъртен човек. Фарисейте му казали "слез от кръста и ще повярваме в теб", обаче човек трябва да повярва и без доказателства от типа на свръхестествени способности.

Казваш че е можел да прави чудеса....откаде знаеш? От евангелиетата написани над 40 години след смъртта на Исус ли? Не смятат ли хората че е мааааалко множко особено в онова време да има жив апостол който безпристрастно да свидетелствува???А и има по ранни евангелиета описващи Исус като човек...просто човек....мъдър човек умен човек но човек...но те са забранени....за да се полуви ефекта от предишния ми пост....И да е правил чудеса, и да е било просто символично, това няма никакво значение. Ако е Божи син, пък е можел да прави каквото си поиска, т.е. темата опира до това дали вярваш или не в него.

Shia
10-16-2009, 00:02
Иисус=Господ=Човек иначе,ако беше БОГ нямаше да умре на кръст с пирони.


И въщност образът му е копие на Леонардо.

Naman07
10-16-2009, 00:08
Иисус=Господ=Човек иначе,ако беше БОГ нямаше да умре на кръст с пирони.

Искрен съвет - вземи почети малко, информирай се, преди да си правиш собствени теории.

Belair
10-21-2009, 10:03
Религията е пропаганда,която съсипва човек и от,която живеят добре само свещенниците

Naman07
10-21-2009, 10:12
^ http://www.youtube.com/watch?v=boh92DrYEWs

Kaley
01-23-2010, 16:17
Иисус=Господ=Човек иначе,ако беше БОГ нямаше да умре на кръст с пирони.

Искрен съвет - вземи почети малко, информирай се, преди да си правиш собствени теории.

+5 ;)