PDA

View Full Version : Грешка при преинсталация



ProstoAz
05-08-2009, 14:53
Излиза "Press any key to boot from CD...", натискам, зарежда си, но се появява тази грешка:

http://prikachi.com/files/815750r.jpg

Рестартирах, но тя пак излезе. Пробвах с друг диск, но пак се появи. Проверих за вируси - няма. Написах го това "CHKDSK /F" - нищо не стана.

Знаете ли как да оправя тази грешка, защото не може да се преинсталира windows-a? :(

ivanstef
05-08-2009, 15:12
Да предполагам използваш тази операционна система за първи път на този компютър. Досега не си я използвал. Случи ми се и на мен. Просто изкарва това съобщение и нещо. После като пробваш с друга инсталация става.

П.С Не говоря за различни операционни системи, а за различните им вирсии.

CucAgMuH
05-08-2009, 15:19
STOP: 0x0000007B (parameter1, parameter2, parameter3, parameter4)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Нещо не е наред с дисковете/контролерите за дискове/драйверите за тях, според този error message.

Пробвай да сложиш HDD в режим IDE/Native IDE(a не AHCI или RAID 0/1/5/10), a в последствие да включиш режима който ти трябва(след инстлацията - там също има тънкости, не се цъква просто от BIOS-a - ако се опиташ пак ще те залее екрана с морско синьо...).

ПП. Проблема се появява при рестарт по време на инсталацията, или още по време на първото зареждане на диска с XP?

Едит: Абе ще ме убиете с тия скрийншотове 8-) Почти като едно лице, което си беше качило в сайт за запознанства снимка, ама не каква да е - скрийншот на снимката си от някакъв друг сайт :razz: (не знаел как да я сейвне, а го било срам да ни попита)

ProstoAz
05-08-2009, 15:28
ПП. Проблема се появява при рестарт по време на инсталацията, или още по време на първото зареждане на диска с XP?
При първото зареждане на диска с XP се появява. А иначе в момента е с Vista. :-o
Няма IDE или Native. Има ATA, ACHI и Disabled.

XceSS
05-08-2009, 15:41
Да предполагам използваш тази операционна система за първи път на този компютър. Досега не си я използвал. Случи ми се и на мен. Просто изкарва това съобщение и нещо. После като пробваш с друга инсталация става.

П.С Не говоря за различни операционни системи, а за различните им вирсии.

Братле, много те моля, махни си тоя аватар.Нямаш си и на идея, колко ме дразни тва малкото копеле

CucAgMuH
05-08-2009, 15:43
Ахам... Аз като казвах че Vista си няма проблеми с AHCI/RAID някой каза че не било така 8-)

Щом държиш да си осакатиш компютъра с XP - заповядай :) Пускаш дисковете от BIOS в IDE режим и ще се получи.

Има и друг вариант - да си направиш собствен диск за инсталация, при който драйверите се зареждат автоматично. Как става това - има писано много(не тук) - не виждам смисъл да обеснявам :)

Aко излючиш AHCI/RAID, а искаш да го пуснеш отново(ако заредиш Vista в IDE режим на дисковете няколко пъти, Vista сама ще мине в IDE режим и няма да зарежда драйверите за AHCI/RAID) - може да прочетеш тук как се прави за Vista (http://www.badmin.org/StaticsHowTo/AHCI/)(за XP ме домързя да пиша)

ПП. "Дай му тесла, той ще си направи мотиче от нея..." 8-) Трябва да ги префразираме "Дай му дискове с AHCI в RAID, той ще си ги пусне на IDE..." :-P

XceSS
05-08-2009, 15:52
Ахам... Аз като казвах че Vista си няма проблеми с AHCI/RAID някой каза че не било така 8-)

Щом държиш да си осакатиш компютъра с XP


Човек не всеки има 46547457 ГБ рам + петнайсет ядрен процесор.

CucAgMuH
05-08-2009, 16:46
Човек не всеки има 46547457 ГБ рам + петнайсет ядрен процесор.

Като нямаш - компенсираш с качествени настройки :) Vista се скопява до 200-300 MB в паметта, като запазва фунционалността си.

Проблема е че хората сами си слагат/настройват OS без да имат съответните знания или опит... Все едно да ти дадат Lamborghini (http://www.youtube.com/watch?v=20E5YkwTY54) на части и Жигули на части - да седнеш да си сглобяваш. Жигулито няма "Engine Break System(EBS)", "Anti-lock Break System(ABS)", нито пък въздухозаборници свързани към термодатчици(отварят се при прегряване), нито хидравлика вързана пак към бордови компютър за преминаване през "speed traps". Откъдето и да го погледнем - Жигулито ще го сглобиш - с малко зор, ама ще успееш. Почти няма какво да му объркаш. Ламбото ще го сглобиш донякъде - ще се движи като Жигули с седем-осем пъти повече мощност и дотам :)

Логично, ако компютъра ти е Жигули - няма да му слагаш Vista. Но при положение че има капацитета на Ламбо - що да го осакатяваш? Понеже не можеш да го настроиш? :)



ПП. Проблема се появява при рестарт по време на инсталацията, или още по време на първото зареждане на диска с XP?
При първото зареждане на диска с XP се появява. А иначе в момента е с Vista. :-o
Няма IDE или Native. Има ATA, ACHI и Disabled.

Давай на ATA...(ако не се получи го върни пак на AHCI или както е било)

rosenhristev
05-09-2009, 07:09
просто в инсталацията на диска си вгради всички драйвери + SATA Driver и би трябвало да стане

Jesus
05-09-2009, 11:44
Пусни го на АТА и няма да имаш проблем :)

ProstoAz
05-09-2009, 18:39
Докато се начудя вчера, сестра ми и приятелят й се отказаха от преинсталацията... :D
Благодаря на отзовалите се все пак! :)