PDA

View Full Version : Какво ви задържа тук?



Blab
05-09-2009, 17:38
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си?
Къде се поставяте на социалната стълбичка?
Семейството ви стабилно ли е?
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни?
Ще останете ли в България? Защо?
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот?
Ако заминете, бихте ли се върнали?
Какво ви дава България?
Грижи ли се България да запази младите си хора?
Тогава накъде?

PIF
05-09-2009, 17:41
аааа, не... не го прави! :)


пет пари не дава за нас държавицата ни, но не мърдам от тук въпреки това!


Земите, в които съм роден
Ще бъдат моята гробница.

RichKidsOnLSD
05-09-2009, 17:49
Просто знам, че никъде другаде няма да съм щастлив.

Disrespect
05-09-2009, 17:54
Просто знам, че никъде другаде няма да съм щастлив. мдам.

Bellatrix
05-09-2009, 17:59
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? --- Да. Напълно.
Къде се поставяте на социалната стълбичка?---- Да речем 8 от 10 :)
Семейството ви стабилно ли е? ----- Майка ми и баща ми отдавна са разведени, живея с мама. Но така съм си добре.
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни? ------ Не съм нито богата, нито много бедна.
Ще останете ли в България? Защо? ---- Най-вероятно. Тук са ми всички спомени, приятели, любимите ми места...
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот? ---- Че другаде може да е по-уредено, но няма да съм щастлива.
Ако заминете, бихте ли се върнали? ---- Да.
Какво ви дава България? ---- Нищо. Ама аз съм нахална и сама си взимам :) Така поне прави всеки чист българин. :D
Грижи ли се България да запази младите си хора? ---- Не.
Тогава накъде? ---- Ако се чудех къде да живея, ако не тук: Русия.

Blab
05-09-2009, 18:23
^8 от 10, уау!
Мама и тати с какво се занимават(от '90-та насам)?

За другите - какво обуславя "щастието" ви?

ПИФ, и на мен не ми се ще, надявам се да не бъда принудена(от обстоятелства, не от хора!).

Jumbie483
05-09-2009, 18:36
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? - Не се оплаквам
Къде се поставяте на социалната стълбичка? - почти в средата
Семейството ви стабилно ли е? - може да се каже
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни? - в никакъв случай
Ще останете ли в България? Защо? - не мисля, заради всичко тук
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот? - не мисля, че ме спира
Ако заминете, бихте ли се върнали? - само колкото да видя роднините си.. т.е: на гости - да, иначе - не
Какво ви дава България? - нищо от което се нуждая
Грижи ли се България да запази младите си хора? - определено не
Тогава накъде? - към непознатото

stefity
05-09-2009, 18:41
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си?---Има си и лошите моменти, но съм задоволена.

Къде се поставяте на социалната стълбичка?---Колкото да изкарам месеца и да заделя някой лев.

Семейството ви стабилно ли е?---Имало е случаи да сме нямали пари и за хляб, но винаги някак се оправяме след това.. и аз не знам как става. :) Но като цяло сме стабилно семейство.

Чувствате ли се (о)сигур(е)ни?---Никога не съм искала повече от това, което ми трябва, така че да, чувствам се осигурена.

Ще останете ли в България? Защо?--- Ще остана да. Защото ми е писнало всеки да бяга от тук само, защото другаде е по-лесно. Тук може да е трудно и тежко понякога, но нищо не може да се замени с родното място и хората, които си обикнал.

Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот?---За мен и тук е човешки. Стига ти самият да си човечен. Ако имаш воля и ум, и в гората живота може да е добър.

Ако заминете, бихте ли се върнали?--- Винаги.

Какво ви дава България?--- Малко, но не можеш да искаш много от държава на която народа не дава достатъчно.

Грижи ли се България да запази младите си хора?---Не, но не мисля, че само държавата трябва да се погрижи за това... Самите хора трябва да се променят.

Тогава накъде?--- Към по-добро бъдеще... надявам се.

CheriHool
05-09-2009, 19:03
Нямам чак такива амбиции, идеали и мечти, които да не мога да осъществя и тук.
Не знам до каква степен трябва да съм разочарована от всичко около мен, за да забегна някъде другаде...
Дори не искам да ходя да уча, да работя или да живея в друг град.
Майна съм родена, майна ще умра.
Семейството няма смисъл да се коментира, в никое не е песен...

afterforever
05-09-2009, 19:04
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? - Винаги има какво да се желае, но съм доволен от живота си.
Къде се поставяте на социалната стълбичка? - все още никъде, не се издържам сам, но имам всичко, от което имам нужда.
Семейството ви стабилно ли е? - финансово ли?
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни? - Сигурен в себе си - да, сигурен в това дали утре ще се върна, ако изляза за хляб - не особено, осигурен - не особено.
Ще останете ли в България? Защо? - Ще се върна в България, защото искам да помогна с каквото мога. Поне съм сигурен, че нещото, с което ще се занимавам ще го правя с цялата си душа и ще е както трябва.
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот? - Не разбирам въпроса...честно казано..
Ако заминете, бихте ли се върнали? - Дамм
Какво ви дава България? - Всеки пита какво България ни дава, никой не отговаря на въпроса какво аз мога да дам на България. (прекалено алтруистично... но истина)
Грижи ли се България да запази младите си хора? - Абсолютно ... не. България ни гони с еднопосочни билети, аз напук няма да стоя в чужбина. Поне сам ще си понеса последиците от това.
Тогава накъде? - нямам идея...

OtherDimension
05-09-2009, 19:06
:lol:

Blab
05-09-2009, 19:12
отговаряй!

stefity
05-09-2009, 19:14
отговаряй!

А ти няма ли да отговориш. :)

Blab
05-09-2009, 19:15
Не още.)
Първо трябва да отговоря пред себе си.

afterforever
05-09-2009, 19:46
Между другото... ужасно зависи от настроението и от това как ти е имнал денят навън :D

stefity
05-09-2009, 19:48
Между другото... ужасно зависи от настроението и от това как ти е имнал денят навън :D

При мене пък повече зависи от т'ва как съм си живяла живота до сега... 8-) От един кофти ден, не мога да си променя толкова бързо мнението.

Disrespect
05-09-2009, 20:21
Щастлив съм, че съм роден тук, а не в Сомалия..примерно. Благодарен съм за това и го ценя.
България е моят дом и нямам причина да бягам от него, колкото и да е мизерен. В чужбина нито ще съм по (о)сигурен, нито нищо. Навсякъде има корупция, навсякъде хората умират, навсякъде се краде, отвлича и т.н.

afterforever
05-09-2009, 20:24
А ако се беше родил в Сомалия, щеше да се мразиш, да мразиш ваште, да се самосъжаляваш, да негодуваш срещу боговете или съдбата ли? (наистина искам отговор :-o )

Disrespect
05-09-2009, 20:27
А ако се беше родил в Сомалия, щеше да се мразиш, да мразиш ваште, да се самосъжаляваш, да негодуваш срещу боговете или съдбата ли? (наистина искам отговор :-o )

като казах това имах предвид че се оплакваме прекалено много, че има много по-лоши места от тук...

не се цени това което имаме


а ако се бях родил в Сомалия самия шанс да оцелея първите 1-2 години е минимален, така че дори време нямаше да имам, че да мразя тоя и оня

afterforever
05-09-2009, 20:31
Бе аре бе.. говоря хипотетично, ако случайно беше преживял :shock:

Disrespect
05-09-2009, 20:33
оф, тъп/а ли си, та не разбра смисъла в който казах това? или да потретя?

afterforever
05-09-2009, 20:36
потрети, след това ще те накарам да почетвъртиш, да видим кой е по-тъп - тъпакът или оня, дет го следва

Blab
05-09-2009, 20:43
Защо трябва да се сравняваме с "по-лошото"?
Какъв е шансът за развитие без стабилен гръб зад теб тук?
Защо висшисти вземат <= от заплати на обслужващ персонал, а на неквалифицирани и необразовани хора се плаща... задоволително?

Ценностите у нас са се променили. Чалга певици и бизнес, встрани от закона(ти или вашите - все едно) => сигурен успех. Това е смешното.
Хората живеят ден за ден, броят стотинките си за храна и сметки. И в най-смелите си мечти не са щастливи. Това виждам аз. Масово е - живот наум, "ами ако", "не мога да променя нищо"...
Образованието на младите не е приоритет.
С какво трябва да се занимава един човек в България, за да живее добре, не твърде, но добре?

Disrespect
05-09-2009, 20:43
хукнал съм да те следвам, вярвай..

Disrespect
05-09-2009, 20:48
Защо трябва да се сравняваме с "по-лошото"?
Какъв е шансът за развитие без стабилен гръб зад теб тук?
Защо висшисти вземат <= от заплати на обслужващ персонал, а на неквалифицирани и необразовани хора се плаща... задоволително?

Ценностите у нас са се променили. Чалга певици и бизнес, встрани от закона(ти или вашите - все едно) => сигурен успех. Това е смешното.
Хората живеят ден за ден, броят стотинките си за храна и сметки. И в най-смелите си мечти не са щастливи. Това виждам аз. Масово е - живот наум, "ами ако", "не мога да променя нищо"...
Образованието на младите не е приоритет.
С какво трябва да се занимава един човек в България, за да живее добре, не твърде, но добре?

Сравнението го направих с цел, да изясня, че имаме доста по-голям шанс за реализация от много други..

А в чужбина кой ще ти е стабилния гръб? Няма вашите да дойдат с теб да ти перат и да ти дават джобни, пак трябва сам да се оправяш със всичко...
И тук и в чужбина си зависи от теб кво ще правиш с живота, който толкова много оплюваш... поне се сети, че е един.

Jesus
05-09-2009, 20:50
http://prikachi.com/users/erosennin/23F.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/24O.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/25F.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/26X.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/27V.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/28O.jpg
http://prikachi.com/users/erosennin/29d.jpg

ето тези неща ме задържат, семейството ни може и да не е перфектното, може всеки месец да се чудим как да свържем 2та края ама тук сме щастливи :) много обичам родината, гордея се че съм българин, ние сме най-великата държава в европа, въпреки че ни потъпкват и не ни го признават :?

Blab
05-09-2009, 20:52
О, не, бъркаш, аз не плюя. Търся се.
Точно това е, че там имаш възможността да се развиваш, без да са ти нужни чужди основи. Тук така ли е? Доста по-трудно се получава май? И за сметка на някои неща, които доста по-трудно бих преглътнала, отколкото болката в сърцето по родината.

едит:
Хесусе, тук идва и въпросът - "какво искаш от живота (си)".

Disrespect
05-09-2009, 20:56
О, не, бъркаш, аз не плюя. Търся се.
Точно това е, че там имаш възможността да се развиваш, без да са ти нужни чужди основи. Тук така ли е? Доста по-трудно се получава май? И за сметка на някои неща, които доста по-трудно бих преглътнала, отколкото болката в сърцето по родината.

ами вземи и се намери вече и спри да недоволстваш

ако тук си боклук, в чужбина няма да станеш нещо повече

Blab
05-09-2009, 20:58

много интересен отговор

Jesus
05-09-2009, 21:00
В момента точно нямам отговор, но със сигурност гледам че това което родителите ми са постигнали са го направили с честен труд и постоянство :) На този етап си мисля, че всичко което искам е да имам покрив под главата си и любими хора които да ме радват :) Иначе понякога страшно много искам да си направя бебе ама сам не мога :?

Decu
05-09-2009, 21:10
Хората.

bEbsI
05-09-2009, 21:16
Мисля че,това което ще копирам е по темата и напълно описва чувствата ми към България в момента.Биха заминала и бих се върнала сега..после кой знае.Търся много неща в живота си,не зная дали ще бъдат открити тук..


Богат е не този който има най-много, а който има най-малко” (неизвестен автор)

Не живеем изолирано. Породата ни е стадна. Йерархията ни е смешна. Стадото се управлява не от най-силния, а от най- наглия. Правилата се определят не от най-умния, а от най-лицемерния. „Моралът” е понятие, въведено от грешниците. Стадото ни е маскен бал. Програмира ни сме от първия ден на живота си в ценности, които не разбираме, или по-точно разбираме несъстоятелността им, когато ни подведат и предадат. Не се харесваме, следователно подражаваме, заимстваме и адаптираме поведение, мисли, начин на живот, надявайки се да „се харесаме” и така влизаме в калъпа „Така правят всички”. Загубваме себе си, гонейки цели, поставени ни от някой друг- родители, „доброжелателни роднини”, „приятели”, които „ще ни помогнат” да излезем от граничните състояния, като границата е сложил някой , за да тегли чертата между „нормалното и „ненормалното”. Питала съм десетки хора „Какво ти се случи през последните 10 години?” и никой не ми каза нищо различно, никой не каза- „заебах всичко и се махнах”, „влюбих се”, „пътувах”, „мечтах”, „жертвах”, „бях честен и живея на чисто със себе си”. Всички са си „купили”, „работят”, „родихме”, „сменихме колата”, „бяхме във Франция”, „направихме ремонт на апартамента”. Ами да, така правят всички . Когато другите са циници- нека сме и ние, когото другите нападат и убиват- нека сме в редиците, когато другите купуват коли, апартаменти, бижута, носят модерни дрехи, подстригват се модерно, градят кариери, отглеждат „възпитани деца”, ядат едни и същи храни, пазаруват в молове, правят стерилен секс, „програмират семейството”, планират приоритетите си, лижат задници, планирайки приоритетите, спестяват за старини, хранят се здравословно, спортуват насила – здравословно, ходят на почивка на едни и същи места, посещават „модерните заведения”- там сме всички. Елементарно- „който се цепи ми го нацепват”. Няма по-голям страх от страха да си себе си (нищо че имаш недостатъци, косми, бръчки, малки (големи) гърди, проблемно детство, проблемна младост, проблемна средна възраст, проблемни старини). Бидейки себе си, показвайки душевността си ставаш слаб и уязвим, мнозинството усеща слабостта ти и те убива заради нея. За това не носим душите си на лицата си, а на задниците, по-точно в тях. И там естествено душата се …задушава. В тези случаи обаче, когато душата заговори, не мирише добре. И така полека стигаме до прозрението (но твърде късно), че сме живели все едно няма да умрем и умираме все едно не сме живели. Тогава вече в неможещите си тела преживяваме това, което „можеше да направя, щях ако не беше…”. Нещата са във второ условно наклонение. С горчивина се обръщаме към непоправимите си грешки и ясно виждаме наказанието, което не ни е подминало. Разбираме, че сме били злобни, завистливи и коварни с хората, които са имали повече (виж горе), безмилостни към хората с емоции и чувства, презрителни към постигнатото чуждо щастие. И най-лошото е че разбираме защо сме били такива, а именно защото никога не сме се опитали да разберем, че щастието не е там където сме го търсили или сме се заблудили, че това което градим е щастие, че да проявиш добрина не било смешно, че да се разплачеш не било грях, че сме градили комфорт, вместо да градим себе си, трупали сме вещи, които след като умрем близките ни разпродават или подаряват на близки приятели, преживяваме жалко и стандартно погребение, спретнато организирано от погребална агенция „Последна сълза” с грозна снимка на некролога, стандартен текст с отвратителни думи римувана „тъга” и с нас умира цялата вселена от неизживени радости и „това което можеше да бъда”. Виновни са другите , поколения наред изместиха лекичко и неусетно думата „ценно” със „скъпо”, издигнаха в култ злобата и завистта, силни са тези, които се присмиват на човешката слабост, стават лидери, стават „определящ фактор”, налагат своето мнение и всички ставаме като тях от страх да не ни изхвърлят от така добре заетото място в „общността”. Кога откровеността стана патетична, как стана така, че сблъсъкът на мнения води непременно до саморазправа, кога думи като „обич”, „грижа”, „състрадание”, „споделяне” станаха нецензурни, и се изместиха от цензурирани от „правоимащите и правораздавателните” авторитети думи? Реалността е такава- имаш избор: или ставаш като всички други или поемаш риска да бъдеш с лепнат етикет (не отпред, а отзад, за да не го виждаш докато те сочат и ти се смеят останалите). Аз поемам риска. И един съвет – не се опитвай да възпитаваш чувствата и докато крачиш с едри и сигурни стъпки към следващото стъпало на програмираното си ежедневие, ако съдбата ти смигне от някое ъгълче, спри се преди да я подминеш. Малките и затънтени улички извън магистралата на живота ти може да крият невероятно очарование, там може дори да е слънчево или да има пълнолуние. Винаги може да се върнеш към правата, но да походиш повече.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-09-2009, 21:18
Скоро се махам. Фък ю БГ!

Blab
05-09-2009, 21:28
Да, bEbsI!

Nail
05-09-2009, 21:55
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? Не, може и по-добре, но в момента нямам сили да го постигна. По-късно, когато си почина.
Къде се поставяте на социалната стълбичка? Семейството ми не е богато, но можем да си позволим някои глезотийки.
Семейството ви стабилно ли е? Финансово - не, но в личен план сме доста сплотени.
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни?Осигурена- да, но бих искала да ми позволят да работя. Сигурна - да.
Ще останете ли в България? Защо? Не бих могла да предвидя, но ще се постарая да си остана в България. Бих заминала само заради образованието си засега.
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот? Че другаде ще съм "чужда".
Ако заминете, бихте ли се върнали? Зависи от възможностите ми "тук" и "там".
Какво ви дава България? Нищо засега.
Грижи ли се България да запази младите си хора? Не съм видяла такива признаци.
Тогава накъде?" Накъде?" не е правилния въпрос, нито решение на проблема.

Disrespect
05-09-2009, 21:57
ми аре бегайте от тука, и без това хора с такова мислене не са полезни

Canis_Dirus
05-09-2009, 22:00
Струва ми се доста идиотско, чувствата ми да са подчинени на някаква география

hardball
05-09-2009, 22:03
Аз пък ще се върна :D
Струва ми се адски идиотското чувствата ти да са подчинени на цената на луканката, Ачо :-o

Canis_Dirus
05-09-2009, 22:05
Аз пък ще се върна :D
Струва ми се адски идиотското чувствата ти да са подчинени на цената на луканката, Ачо :-o
Тук луканка няма, Генчо. Нито другите места, които смятам да посетя не предлагат този специалитет.

hardball
05-09-2009, 22:10
При всички случаи разбираш какво ти говоря.
Продаваш си гъза, а се чудиш, че другите обичат мястото, на което са спомените, приятелите и всичко, което ги прави щастливи :shock:
Аз искам да обиколя света и т.н. но ще се върна в БГ, защото България си е вкъщи. Датс да уей ит из.
По- германци от германците няма да станем, вече не ми е и смешно да се хихикам на техен гръб докато просто са ми тъпи и скучни и неприятни и се чудя как да си убия времето в престоя си.
Не разбирам защо да харесвам други държави, само защото стандартът на живот е друг. Чувствата ми не са подчинени на това.

Jesus
05-09-2009, 22:10
какъв е този живот без луканка щом няма луканка
1) http://img2.timeinc.net/toh/i/a/kitchens/kitchen-makeovers-00.jpg
2) http://www.aceros-de-hispania.com/image/knives-1/muela/muela-knife035.jpg
3) http://2.bp.blogspot.com/_iUBTzmbKVHY/SLrtV_f-giI/AAAAAAAABko/_Tl-yJrn9tw/s320/Love_is_suicide_by_17seconds.jpg

Canis_Dirus
05-09-2009, 22:14
При всички случаи разбираш какво ти говоря.
Продаваш си гъза, а се чудиш, че другите обичат мястото, на което са спомените, приятелите и всичко, което ги прави щастливи :shock:
Аз искам да обиколя света и т.н. но ще се върна в БГ, защото България си е вкъщи. Датс да уей ит из.
По- германци от германците няма да станем, вече не ми е и смешно да се хихикам на техен гръб докато просто са ми тъпи и скучни и неприятни и се чудя как да си убия времето в престоя си.
Не разбирам защо да харесвам други държави, само защото стандартът на живот е друг. Чувствата ми не са подчинени на това.
Аз не съм на принципа на Султана Глаушева. Ти спомените си в чекмедже ли ги оставяш? Щото след 15 години местата от детството ти ще са презастроени за трети път. Приятелите какво? Цял живот едни и същи? Без никoй нов? Ако хората мислеха така, нямаше да сме излезли от пещерите.

hardball
05-09-2009, 22:18
Не съм казала такова нещо, но просто това са причините да се чувстваш на първо място привързан към родината си, което ти не го разбираш.
Никой не е казал да не се запознаваш с някой нов. Не мисля, че това дори има мн общо с темата.
Аз ти казвам нещата, които ме свързват с България. Мястото, където освен другото, не си чужденец. Дори само това е достатъчно.
Иначе всеки си има право на избор, просто аз смятам да се установя в БГ, това не означава, че не бих обиколила света, просто не мисля, че съм склонна да живея за постоянно някъде другаде.

Canis_Dirus
05-09-2009, 22:36
Не съм казала такова нещо, но просто това са причините да се чувстваш на първо място привързан към родината си, което ти не го разбираш.
Никой не е казал да не се запознаваш с някой нов. Не мисля, че това дори има мн общо с темата.
Аз ти казвам нещата, които ме свързват с България. Мястото, където освен другото, не си чужденец. Дори само това е достатъчно.
Иначе всеки си има право на избор, просто аз смятам да се установя в БГ, това не означава, че не бих обиколила света, просто не мисля, че съм склонна да живея за постоянно някъде другаде.

До сега не се е случвало да отида някъде и да се почувствам чужденец.

hardball
05-09-2009, 22:41
Еми значи това, че не разбираш хората тук не е защото те имат странен поглед на нещата, а обратното .

afterforever
05-09-2009, 22:42
То и аз така като слушам Canis Dirus май-май съм съгласен

Canis_Dirus
05-09-2009, 22:47
Еми значи това, че не разбираш хората тук, не е защото те имат странен поглед на нещата, а обратното .Странен поглед няма. Има различен поглед. Светогледа е различен за всеки индивид и всяка култура. Това, че е различен, не означава, че е странен. Тук вече опираме, до колко човек е отворен към света, готов да погледне на нещата от друг ъгъл и тн.

Не знам, дали е странно, че кимаш, когато другите клатят глава. За мен е странно, че има хора, които отказват да възприемат, че не всички виждат света с техните очи.


Предпочитам да съм единственият, който клати глава, пред това да кимам в синхрон с останалите.

kuklichka_bg
05-10-2009, 10:04
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? -не
Къде се поставяте на социалната стълбичка? ми незнам
Семейството ви стабилно ли е? -Да
Чувствате ли се (о)сигур(е)ни? -Не, кой се чувства в Бг сигурен?
Ще останете ли в България? Защо?-Ми мисля не, но незнам какво ще стане.Ми просто няма за какво да оставам.
Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот?-Приятелите
Ако заминете, бихте ли се върнали?- Ми да.
Какво ви дава България? - Ами дава всичко, което в другите държави е забранено.Примерно да ходим по диско, макар да нямаме 18.Абе въобще няма никфи правила. Купон.
Грижи ли се България да запази младите си хора?-НЕ
Тогава накъде?-Англияя :smt007

Riot
05-10-2009, 10:21
Какво ви дава България? - Ами дава всичко, което в другите държави е забранено.Примерно да ходим по диско, макар да нямаме 18.Абе въобще няма никфи правила. Купон.

:lol: :lol: :lol: ФоксКидс

hottie
05-10-2009, 11:53
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си? Да, напълно

Къде се поставяте на социалната стълбичка? средата, може би

Семейството ви стабилно ли е? семейството ми е аз+ приятелями. Да

Чувствате ли се (о)сигур(е)ни? не, никога не се чувствам 100% осигурена

Ще останете ли в България? Защо? Тъкмо се върнах в Балгия. Не знам обаче дали да не замина пак. Почна да ми омрзва този типично български песимизъм

Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот? не не съм сигурна кое е по-дорбото за мен

Ако заминете, бихте ли се върнали? за кратък период от време, да. Завинаги... не знам. Зависи

Какво ви дава България? явно ми дава нещо щом съм тук и се върнах. Но какво - не знам.

Грижи ли се България да запази младите си хора? не, определено

Тогава накъде? там където хората имат цели, там където хората виждат бъдещето. Там където хората са винаги позитивни и усмихнати и дори и в най-голямата мизерия не свеждат глава. И това разбира се изключва България.
И понеже сега се върнах от чужбина и съм леко афектирана нека си кажа - запознах се с много бедни хора, видях мизерия, но хораа са ВИНАГИ усмихнати. И имат нещо, което ги обединява и спасява винаги и това е музиката.
България е толкова назад ... и то не заради политиците, не заради циганите, не заради ЕС ами заради самата нация. Заради самите хора. Ако те не дадат пример и не се научат да виждат и хубавата страна на нещата ще си останем ето така. Не може да обвиняваме само другия !

Disrespect
05-10-2009, 11:57
по-правилния въпрос е Грижат ли се младите хора да запазят България...

Blab
05-10-2009, 12:17
Не, младите хора не се грижат за никой друг, освен себе си. Говорим за болшинство. Ценностите са изменени, вече изказах мнение по въпроса. Хората - това е държавата. Съсипващо е да няма общество, общност и т.н. в истинския им смисъл. Смешно е доброто да се счита за фалш с цел изгода и да се порицава и поругава. Болно е хората да не се грижат/ги е грижа един за друг.
Понеже не съм политически веща, не смея да давам оценки и мнения. Но се замислих, ако трябваше да приема идеите на лявото или дясно пространство, без добре завоалирани точки и виждания. Ако първите желаят и се стремят към идеала "Човечност - пътят към личното и всеобщо щастие", а другите - към "Промяна - пътят към общото и лично благо", най-условно казано, то аз избирам първото.

hottie
05-11-2009, 07:44
в България няма гражданско общество и това си е

CheriHool
05-11-2009, 16:19
Какво ви дава България? - Ами дава всичко, което в другите държави е забранено.Примерно да ходим по диско, макар да нямаме 18.Абе въобще няма никфи правила. Купон.
:shock: :shock: :shock:

_donna_
05-13-2009, 14:50
Абе,избийте си тия комплексарски тъпотии от главите,бе.
Ще останете ли в България? Дрън-дрън. Пръц-пръц-посер.
Ще остана естествено.Защо да не остана.Да не оставаш нещо нормално ли е? Или разбира се,че няма да остана.Ние сме граждани на света.Всеки има право да пътува.Даже не право ами просто може да го направи ако поиска.Ние сме хора,които живеем в една или в друга държава.И сме някъде много далеч от всички тия бомбастични приказки дето ги разправяте...къде сме в соц. - иалната - тата ра та та стълбица и какво правим,за да останат младите в България.Ами правим им свирки.Щот' друго не можем да им направим.

И намесвате някакви измислени човешки думи,които нищо не означават.Нищо не означава това,че ги казвате и повечето от вас никога не са знаели какво означават.А може би не е и нужно.Изберете си най-сетне - джунглата или зоопарка.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-13-2009, 15:17
Дона, твоите постове винаги звучат заплашително 8-)

_donna_
05-13-2009, 16:44
Чък Норис ми е далечен братовчед.

Lucho
05-13-2009, 17:16
(за)Довол(е)ни ли сте от живота си?
-Да, доволен съм. Почти завършвам училище, имам и добри оценки.

Къде се поставяте на социалната стълбичка?
Ами зависи - може и работещ, може и началник...времето ще покаже.

Семейството ви стабилно ли е?
Да.

Чувствате ли се (о)сигур(е)ни?
Да.

Ще останете ли в България? Защо?
Да ! България е моята родина, ако трябва ще мизерствам но тук ще остана за да се опитам да помогна на държавата, няма да бягам в чужбина.

Какво ви спира да изберете един по-добър, по-човешки(?) живот?
Ех...може би моралните ценности...

Ако заминете, бихте ли се върнали?
Да. Няма да заминавам никъде.

Какво ви дава България?
Всичко, което е нужно на един човек да живее /с малко по-добра политика може би.../

Грижи ли се България да запази младите си хора?
Не. Още живеем в средата на 30-те - бира и кебапчета, щом гласа ни е бира и кебапчета няма и държава...

Тогава накъде?
Към българия, само, само, само и само в България !