PDA

View Full Version : 6 клас



cherreshkata
05-09-2009, 19:59
Здравейте !!
Както знаете в началото на юни е външното оценяване ( 6 клас ). Към 6-то класниците подготвяте ли се някак ? И към всички ако знаете някакви тестове пробни Моля сложете ги тук.
Очаквам отговорите Ви.
Благодаря! :-)

MadeOfWater
05-10-2009, 08:55
тестовете ни са на:
3.6.-БЕЛ
4.6.-Математика
5.6.-Чужд език
9.6.-История
10.6.-География
11.6.-Човекът и природата


Аз до 1-ви трябва да съм се подготвила напълно и вчера си купиш едни тестове по БЕЛ и за 4 дена някъде трябва да ги направя после ще си взема по математика и така.Нямам никакво време да мисля за други неща,осен за уроците,пък и сега се почнаха класните и изходните,а на 26-7 няма да съм в България (на концерт в Сърбия ) и главата ми напрао....

ПП-Тестовете са на Ваня Чернева

XceSS
05-10-2009, 09:32
Кво е тва външно оценяване, дето са ви сложили :-o

MadeOfWater
05-10-2009, 09:38
ем тря в края на всяка година да зубриш много яко защото от министерството ни дават тестове по тия предмети и после си виждаш колко си изкарал (колко точки имаш) и оценката зависи и за срока и за годината :( Много прецакано

bubblebabe
05-10-2009, 09:57
Кой ви е излъгал, че зависи и за годишната оценка?
Аз също съм 6-ти клас, не се подготвям това все пак е тест и ако си учил през годината ще успееш. А, самия учител избира дали ще зачита оценките или не. Поне така е при нас.
П.С: Това е тест и ако не знаеш нещо все ще се намери някой който да ти подскаже.Миналата година работихме групово и учителите не забелязаха май. 8-)

MadeOfWater
05-10-2009, 10:53
нашите тъпи учители пък ни казват че зависи от оценката :o

bubblebabe
05-10-2009, 13:00
нашите тъпи учители пък ни казват че зависи от оценката :o
Лъжат ви. Попринцип не е задължително да се зачита, но ако учителят прецени... нямате избор.

Mastta
05-10-2009, 14:49
аз съм седми клас - ние имаме външно всяка година само по история супер досадно е - миналата година имах само 6 и накрая на външното вързах ендо 4 та поне имах седмица за да си оправя нещата ..

тази година на ВСИЧКИ контролни до сега имам максимално точки, но все пак външното може да ми извърти номер.. На всичкото отгоре идват и приемните изпити да се чудиш к'во да правиш :booooomb: :booooomb:

LeDa
05-10-2009, 15:19
еее..най-сетне тема и за 6окласниците.. :grin: ..ами..на нас по български и математика ни ги нанасяха като текущи оценки... при мен не повляха на годишната оценка,но някои много яко ги прецакаха.. :? ..тая година се притеснявам само за математиката.. :( ..не ми е силната страна и все пак изкарвам шестици,но все пак това е матура и е по-трудно.. аз не знам какви тестове да си взимам..миналата година си взех на просвета,вероятно и тазе ще направя същото... :grin: ..искам да ви попитам..вие ходите ли на частни уроци още от тази година..аз да,но в школа..българският там е на много високо ниво,което за мен е добре,защото той е силната ми страна,но математиката малко куца..мисля да ходя на индивидуални уроци от другата година..ако ми препоръчате учителка,ще съм ви много благодарна.. :-)

bubblebabe
05-10-2009, 17:21
еее..най-сетне тема и за 6окласниците.. :grin: ..ами..на нас по български и математика ни ги нанасяха като текущи оценки... при мен не повляха на годишната оценка,но някои много яко ги прецакаха.. :? ..тая година се притеснявам само за математиката.. :( ..не ми е силната страна и все пак изкарвам шестици,но все пак това е матура и е по-трудно.. аз не знам какви тестове да си взимам..миналата година си взех на просвета,вероятно и тазе ще направя същото... :grin: ..искам да ви попитам..вие ходите ли на частни уроци още от тази година..аз да,но в школа..българският там е на много високо ниво,което за мен е добре,защото той е силната ми страна,но математиката малко куца..мисля да ходя на индивидуални уроци от другата година..ако ми препоръчате учителка,ще съм ви много благодарна.. :-)

Запомнете ТОВА НЕ Е МАТУРА!

MadeOfWater
05-11-2009, 04:36
еее..най-сетне тема и за 6окласниците.. :grin: ..ами..на нас по български и математика ни ги нанасяха като текущи оценки... при мен не повляха на годишната оценка,но някои много яко ги прецакаха.. :? ..тая година се притеснявам само за математиката.. :( ..не ми е силната страна и все пак изкарвам шестици,но все пак това е матура и е по-трудно.. аз не знам какви тестове да си взимам..миналата година си взех на просвета,вероятно и тазе ще направя същото... :grin: ..искам да ви попитам..вие ходите ли на частни уроци още от тази година..аз да,но в школа..българският там е на много високо ниво,което за мен е добре,защото той е силната ми страна,но математиката малко куца..мисля да ходя на индивидуални уроци от другата година..ако ми препоръчате учителка,ще съм ви много благодарна.. :-)


тая година по математика съм нямала нито 1 шестица :oops: само петици и четворки :? и сега много се притеснявам най-вече за нея и историята,щот г-жата ни е много забила! иначе по БЕЛ не се притеснявам чак толкова,защото аз ходих и на олимпиадата и имах 6 и после ходих и на общински кръг ама там имах 5 :? а по човекът и природата и география са ми много лесни нещата (което ми напомня че имам урок) :oops:

LeDa
05-11-2009, 09:15
тая година по математика съм нямала нито 1 шестица :oops: само петици и четворки :? и сега много се притеснявам най-вече за нея и историята,щот г-жата ни е много забила! иначе по БЕЛ не се притеснявам чак толкова,защото аз ходих и на олимпиадата и имах 6 и после ходих и на общински кръг ама там имах 5 :? а по човекът и природата и география са ми много лесни нещата (което ми напомня че имам урок) :oops:[/quote]
ами аз по български и литература и на двата кръга имах 6 и не се притеснявам...математиката изкарвам някак си 6,но с доста учене... :-o

eli7yyy
05-11-2009, 10:46
И аз тази година съм 6 клас и особено не ме притеснява както други години. По БЕЛ може би съм по-притеснена, защото не мога да правя добри преразкази и граматиката малко ми куца. :( Миналата седмица си купих едни тестове по БЕЛ, и обикновено от 25 точки имам между 16-20. По математика съм почти спокойна, защото ги разбирам нещата и си имам 6. :grin: По другите предмети съм горе-долу добре. Иначе както предишните години почти целия клас ще си подсказваме и седнем на най-задните чинове. :D По БЕЛ не се чувствам особено подготвена и нещата са ми малко трудни. :(

cherreshkata
05-11-2009, 13:18
Благодаря на тези който са отговорили !
П.С. някой може ли да качи примерен тест или нещо такова, благодаря. :grin:

nerealnasmart
05-18-2009, 16:10
Сигурни ли сте че са тогава тестовете ни са на:
3.6.-БЕЛ
4.6.-Математика
5.6.-Чужд език
9.6.-История
10.6.-География
11.6.-Човекът и природата

Миналата година ни ги каза класната и се подготвих ама тази дори не съм и почнала :neutral:

bubblebabe
05-18-2009, 17:10
Май само аз не се подготвям. Карам си го на късмет. Въобще си пропилях цялата година...
Абее.. квото ще да става. Спокойна съм си. Имам добра памет и помня всичко от часа.

nefchi_bs
05-18-2009, 19:54
Хъ хъ..Яко са ви набутали,ние нямахме такива неща...

viksit0y
05-19-2009, 12:18
Аз се притеснявам само за математиката, защото там имам 4 и 5, но мисля че ще се справя по някакъв начин :)

bubblebabe
05-19-2009, 12:19
Аз се притеснявам само за математиката, защото там имам 4 и 5, но мисля че ще се справя по някакъв начин :)
Ама момиче 4 и 5, това е прекрасно.

alexandra00
05-19-2009, 17:15
И аз съм 6 клас. Ужас, ама к'во да се прави. На нас госпожите ни дават тестове за подготовка. И малко се отклонявам от темата ама как ви звучи ''контролно по физическо''? :D

metaxa
05-19-2009, 21:11
еее..най-сетне тема и за 6окласниците.. :grin: ..ами..на нас по български и математика ни ги нанасяха като текущи оценки... при мен не повляха на годишната оценка,но някои много яко ги прецакаха.. :? ..тая година се притеснявам само за математиката.. :( ..не ми е силната страна и все пак изкарвам шестици,но все пак това е матура и е по-трудно.. аз не знам какви тестове да си взимам..миналата година си взех на просвета,вероятно и тазе ще направя същото... :grin: ..искам да ви попитам..вие ходите ли на частни уроци още от тази година..аз да,но в школа..българският там е на много високо ниво,което за мен е добре,защото той е силната ми страна,но математиката малко куца..мисля да ходя на индивидуални уроци от другата година..ако ми препоръчате учителка,ще съм ви много благодарна.. :-)
Запомнете ТОВА НЕ Е МАТУРА!
Подкрепям.Освен това да ходиш на школа заради 20 въпроса някъде :lol: Ако цяла година си учил и наистина си заслужил оценките си, защо ти е това :? Родителите ви дават пари за нещо толкова ненужно.Миналата година бях 6-ти клас и материалът не е толкова труден, колкото в 7-клас

XceSS
05-19-2009, 22:30
Е кво, каквото изкарате това ви е годишния успех ?

bubblebabe
05-20-2009, 06:39
Е кво, каквото изкарате това ви е годишния успех ?
Не, глупости,
Не е задълчително оценките да с зачитат. Примерно класната ми каза, че това ще ни е като текуща оценка по нейния предмет (математика). Аз въобще не се притеснявам за тези изпити. Каквото стане ще стане.

Sunshineeee
05-20-2009, 19:59
Нашите учители твърдоо са решилии каквото изкараме такова да ни пишатт за годината .. ейй тфа хичч не ми харесва.. Пък както изглежда не само на мен ми е трудна математиката :D

bubblebabe
05-21-2009, 06:02
Е по математика ще си играя на късмет. И въпросите не мисля да чета, по нищо. Имам късмет в налучкването :razz: Няма да се хабя, каквото стане, стане. Те двойките няма да ги пишат, май. Ама не ми и дреме няма начин да имам 2ка 8-)

kosder
05-21-2009, 06:18
Ба квото сте се спекли...Даже и на уроци да ходите..Всичко се учи в клас.При вас проблема е,че не сядате да учите или пък да случашате учителите в клас...

bubblebabe
05-21-2009, 06:24
Ба квото сте се спекли...Даже и на уроци да ходите..Всичко се учи в клас.При вас проблема е,че не сядате да учите или пък да случашате учителите в клас... Точно. Не знам за какво на тези измислени тестове се измъчват толкова. От това не им зависи нищо, ако имат 2ки излагат учителя, не себе си. 8-)

Въпреки всичко, ако си слушал в час ще можеш да се справиш.
Аз примерно си имам много добра памет и като слушам в час, после всичко помня. 8-)

miss_asi
05-21-2009, 06:28
Горките деца! :x Ама може би такоа нещо?!? Кви са тия външни оценявания :? тъпа работа :x

MadeOfWater
06-03-2009, 05:38
мале неска по Бел :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sunshineeee
06-03-2009, 10:13
Е , как се справихте днеска ? :)

bubblebabe
06-03-2009, 16:41
Имаше преразказ Радини вълнения из "Под игото".
Лесен беше.
Въпросите, от 18 сигурно 16 не съм прочела, преписвах. Тегаво беше, поне за тези, които не преписваха де, видях, че се мъчеха, ама...
Поне преразказа (сбит) си го написах за 2 минути, защото тази глава вече я знам наизуст.

nerealnasmart
06-03-2009, 17:57
Теста и преразказа бяха хипер лесни :D