PDA

View Full Version : Постоянно бяло течение



puhi14
05-10-2009, 09:14
Имам бяло течение...постоянно... :( е ...не в ОГРОМНИ количества,но нз...още от първи клас съм така.. :shock: в количество малко,ама се тревожа... :neutral: срам ме е да кажа на майка си...да изключим и генеколога...все пак съм само на 12... :oops:

AlokiNn
05-10-2009, 09:17
Тема - еба*ка отговор еба*вка - Спокойно при всички е така до 50 години :)

Naughty_
05-10-2009, 09:18
Срам не срам кажи и' :-o
Може да се окаже нещо сериозно!
А гинеколога няма кво да го изключваме, при положение, че само той може да ти помогне!

puhi14
05-10-2009, 09:20
Тема - е***ка отговор е***вка - Спокойно при всички е така до 50 години :)
е***ка си ти :-x

AlokiNn
05-10-2009, 09:21
Ми ок .. другата идея е да го събираш в бутилки :razz: :lol:

Naughty_
05-10-2009, 09:22
Тема - е***ка отговор е***вка - Спокойно при всички е така до 50 години :)
е***ка си ти :-x
УаУ :shock: как я нахрани :grin: Супер си ей! :smt023 :razz:

puhi14
05-10-2009, 09:23
честно говоря хора..тревожа се вече...

Naughty_
05-10-2009, 09:23
Срам не срам кажи и' :-o
Може да се окаже нещо сериозно!
А гинеколога няма кво да го изключваме, при положение, че само той може да ти помогне!

Какъв по-честен отговор от този очакваш, прощавай ?!? :-o

radinaaa
05-10-2009, 09:29
Поговори с майка си,нямаш друга вузможност .. след това ако се окаже нещо сериозно трябва да се обърнеш към гинеколог :)

Sa6eks
05-10-2009, 09:51
Извинявам се за спама, ама какво е това бяло течение ?

Carlos
05-10-2009, 10:12
Ми ок .. другата идея е да го събираш в бутилки :razz: :lol:
Искаш да си пийнеш ли?
По темата: може да са гъбички, въобще казваш първо на майка си и отивате заедно на гинеколог (ако толкова те притеснява нека да е гинеколожка) и всчико ще е наред. Успех!

rockgirlbmw
05-10-2009, 10:20
трябва на лекар хубаво е дори да не е сериозно поне за предлед да си сигурна и спокойна,а и аз имам :cry: даже май зе да усилва и в най-скоро време ще отида на преглед

LooLeZ1
05-10-2009, 11:59
Извинявам се за спама, ама какво е това бяло течение ?
+1

galu6a
05-10-2009, 14:12
ако си е просто бяло течение почти безцветно без особена миризма ,може да е от ген (както при мен) мисля ,че не трябва да се тревожиш ,но ако е жълтениково и зеленикаво въобще др цвят :-D и да мирише ,това вече е проблем.Кажи на майка си тя ще те посъветва правилно :)

LovelyGirl
05-10-2009, 14:36
ако си е просто бяло течение почти безцветно без особена миризма ,може да е от ген (както при мен)

:shock: :shock: :shock:

Кой те излъга, че може да е от ген?

teenems
05-10-2009, 14:46
ако си е просто бяло течение почти безцветно без особена миризма ,може да е от ген (както при мен)

:shock: :shock: :shock:

Кой те излъга, че може да е от ген?

+1 и аз го имам и всички жени 8-)

Shia
05-10-2009, 14:49
Бяло течение (колпит) - причини

Причините за бялото течение за изключително многобройни и разнообразни. Ще споменем някои от тях.

Предразпологащи причини

* Недостатъчна хормонална активност на яйчниците в предпубертетната възраст, климактериума и менопаузата, патологична яйчникова недостатъчност, бременност, раждане, аборти и др.
* Нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището след неоправдани или неподходящи промивки, влагалищни средства за предпазване от забременяване и др. Влагалището нормално има кисела реакция, която създава неблагоприятни условия за развитие на болестотворните микроорганизми и с това го предпазва от възпалителни заболявания.
* По-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс/.

Непосредствени причини

* Бактерийни инфекции от най-различен тип, включително и гонококите /причинители на трипера/. Инфекциите са най-честата причина за бялото течение.
* Гъбични инфекции – най-честите причинители от много позната на жените група са т. нар. трихомонас вагиналис и кандида албиканс. Влагалищното течение, предизвикано от тези причинители, е често срещано и много упорито. Някои от инфекциите са семейни, защото засягат всички членове на семейството.
* Механични причинители - чужди тела, попаднали случайно или преднамерено във влагалището: влагалищни песари, тампони и предмети, използвани при онанизъм или пъхнати случайно от малки деца /бобени зърна, малки монети, копчета и др./.
* Термични дразнения – горещи влагалищни промивки, недобре дозирани кални или парафинови тампони при физиотерапия и др.
* Химични дразнители – дразнещи разтвори за промивки, противозачатъчни средства, професионални вредности и др.
* Нарушена трофика на влагалищните стени при напреднала възраст, след лъчелечение, при общи заболявания и др.
* Психогенни причини – най-често у девойки, които не водят полов живот, и у силно сексуални жени.

Инфекция на влагалището и поява на бяло течение може да се получи и по полов път. Така че отговорност за бялото течение на жената трябва да се търси и у партньора й в половия живот, който може да инфектира своята партньорка било поради лоша полова хигиена, било поради това, че сам боледува /трипер, възпаление на члена, на пикочния канал и пикочния мехур, на простатната жлеза и др./, било че е носител на инфекциозен причинител, без да има сам оплаквания.

Инфектирането по извънполов начин е също много често явление. То може да стане при липса на достатъчно полова хигиена, зеещо влагалище у многораждали жени или след разкъсвания при раждането, ползване на чужди тоалетни принадлежности и бельо, легло, вани, басейни, обществени клозети и пр.