PDA

View Full Version : Хранителните Добавки и Акнето



Hunter_91
05-10-2009, 11:01
Хранителните добавки като протеин,креатин,аминокисел ини на SCITEC (казват че е добра фирма) имат ли нещо общо с акнето и ако да какво?Може ли от тях да се появява акне?

nikkiiii
05-10-2009, 11:27
мисля,че не :?

ubuntureload
05-10-2009, 12:49
мисля,че не :?
Напротив имат ... всички тези глупости оказват влияние по един или друг начин ... Братовчед ми се тъпчеше с такива лайна и едвам си изчисти лицето след тва ... Аз също съм пробвал след една доза скъп протеин се обринах целия ... Тренирайте за здраве а не за да бъдете надути путьовци които не могад да носят на ръце едно момиче 45кила.....
И все пак ако решиш че трябва да се тъпчеш с буклука ... първо 6-10 месеца здрави тренировки на чисто за да има мускул който след тва да се надуе ... и си имай едно на ум престанеш ли да тренираш и да приемаш добавките изпикаваш си мускула ... ;)

clever
05-10-2009, 12:51
тия хранителни добавки са супер вредни
и имат странични ефекти
нищо чудно това да е един от тях :?
може сериозно да си навредите на здравето с тия боклуци...
спортувайте и това е.. няма нужда да изглеждате напомпени като ...
:?

markkandd
05-13-2009, 02:43
Добра информация за храните и акнето, както и препоръки за лечение може да намерите тук: www.usterapy.com

Terorist
05-13-2009, 07:41
Не знам да е доказано влияние на хранистелните добавки към появата на пъпки. Може да се появи нещо като алергия, която да е свързана с обриви, но това зависи от организма на човек, както и от качеството на продуктите, които използва.
Ако си на възраст между 13 и 20 години е съвсем нормално да имаш пъпки независимо какво ядеш, какви добавки ползваш и т.н.

П.П.: Аз съм твърдо против използването на добавки, ако не става въпрос за професионален спорт, но не смятам, че изкарването на фалшиви/недоказани аргументи е начин да убедя някого да не ползва гореспоменатите.

EarthShaker
05-13-2009, 07:45
да, възможно е

Nitroglycerin
05-13-2009, 10:37
Спри добавките!!! Кожните белези са признак за нещо нередно ,ако не ги спреш ще нанесът необратими последици.

Myrth
05-27-2009, 06:20
Специално от креатин, протеин и аминки не би трябвало да ти стане нищо. Доказано безвредни добавки са. Ако предозираш протеина, както и ако преядеш с високобелтъчна храна, е нормално да ти излязат пъпки. Креатинът задържа вода, но да причинява акне - глупости. Аминките са най-безобидни в това отношение и трудно можеш да ги предозираш.

Така че по-скоро си прегледай храненето. Също така е възможно да имаш някаква алергия към дадения вид протеин, мисля че ако е яйчен протеин или казеин, това е често срещано явление. От сурватка се съмнявам да е.