PDA

View Full Version : Честит имаен ден на всички с името Симона/Симон! :)



gia_sena_mono
05-10-2009, 12:42
10 Май - Св. ап. Симон Зилот

Именниците да се вписват! :---) :mrgreen:

И ако знаят нещо повече за името да пишат.

И още нещо:
До колкото знам имат имен ден и на:
3 февруари - Св. Симеон Богоприимец и Анна Пророчица
1 септември - Преп. Симеон Стълпник
http://imenden.cvetia.net/na/simona

simonchety
05-11-2009, 10:23
Мерси :-) :shock: ама аз чак сега разбирам,че имам имен ден и на тази дата :razz: а за името Симона знам,че означава покорна,което не ми харесва много,ноо все пак няма по-хубаво име от моето :D айде честито на всички адаши

gia_sena_mono
05-11-2009, 12:38
То и аз съм Симона :grin: ,ама чаках някой да се обади :oops: :lol:

Числото на името СИМОНА е : 7
приема се за число на окултистите и магьосниците. Хората, родени под неговото вляние, често имат склонност към мистика,
философия и религия, и обикновено не се интересуват от матреиалното. Надарени са с извънредно силна интуиция и са добри
медиуми. Могат да упражняват мистично влияние над другите, но в повечето случаи предпочитат да се затварят в себе си. Полето
на изява за седмиците е мисълта, духовното, поради което често са покровителствани от съдбата и късмета не ги напуска.
Планетата покровителка за тях е Нептун, поради което понякога непреодолимо ги привлича морето и пътуванията. Успешният им
ден е понеделник.


Симон/а - евангелско име от еврейски произход,различно от Симеон/а,но го смесват с него; в превод означава "великата пустиня"

Симо/Симона - името е библейско,заето от еврейски през гръцки и е със значение "измолен от бога"