PDA

View Full Version : помогнете ми не ги разбирам



beti_niki
05-10-2009, 13:56
офф тия задачи немога да ги разбера решете ми някоя задача че утре трябва да си предам тетрадката :

1зад. Намерете дължината на бедрото на разнобедрен триъгълник със страни :
3 и 7 см
2 и 5см
4 и 9 см

2зад.
Намерете периметъра на равнобедрен триъгълник ако две от страните му са :

3и 6 см
5 и 11см
7 и 3 см :( плс помогнете ми

FeelMe
05-10-2009, 14:19
по първата:
трябва да имаш правило ,което гласи : сбора на две от страните,разделен на 2,дава третата страна .оттам си ги изчисляваш:
(3+7)/2=10/2=5
(2+5)/2=7/2=3,5
(4+9)/2=13/2=6,5

мисля ,че така се изчисляваше... :)

по втората:
дадено ли тие коя страна е бедро и коя хипотенуза ?

beti_niki
05-10-2009, 14:25
по първата:
трябва да имаш правило ,което гласи : сбора на две от страните,разделен на 2,дава третата страна .оттам си ги изчисляваш:
(3+7)/2=10/2=5
(2+5)/2=7/2=3,5
(4+9)/2=13/2=6,5

мисля ,че така се изчисляваше... :)

по втората:
дадено ли тие коя страна е бедро и коя хипотенуза ?

дадено е само това което съм написала,а по първата нещо не разбирам как да ги изчисля я обясни ако може

TrickyAngel
05-10-2009, 14:26
офф тия задачи немога да ги разбера решете ми някоя задача че утре трябва да си предам тетрадката :

1зад. Намерете дължината на бедрото на разнобедрен триъгълник със страни :
3 и 7 см
2 и 5см
4 и 9 см

2зад.
Намерете периметъра на равнобедрен триъгълник ако две от страните му са :

3и 6 см
5 и 11см
7 и 3 см :( плс помогнете ми
амии beti_niki кой клас си о.0 за първата задача си нямам и на представа.. никога не съм чувала термина 'разнобедрен триъгълник' о.0 и все пак втората е много лесна:
а/ a=3cm b=c=6cm P=a+b+c P=15cm
b/ a=5cm b=c=11cm => P=27cm
c/ a=3cm b=c=7 => P=17cm :)

beti_niki
05-10-2009, 14:28
равнобедрен триъгълник е триъгълник в който бедрата му са равни 7клас съм

TrickyAngel
05-10-2009, 14:30
равнобедрен триъгълник е триъгълник в който бедрата му са равни 7клас съм
не питам за равнобедрен.. ^^'

FeelMe
05-10-2009, 14:40
такаа... разнобедрен триъгълник е същото като разностранен , т.е. и трите му страни са с различни дължини..

по първата задача:

аз съм ти написала правилото и формулата по-която се изчислява.100% я има и в учебника... (a+b) / 2 = c

по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.

TrickyAngel
05-10-2009, 15:03
по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.[/i]

ам..задай си въпроса ако бедрото е 3.. а основата е 6.. ще стане ли равнобедрен триъгълник?

FeelMe
05-10-2009, 15:16
по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.[/i]

ам..задай си въпроса ако бедрото е 3.. а основата е 6.. ще стане ли равнобедрен триъгълник?
ами вярно ,че отдавна съм ги учила тези работи и съм позабравила и може и аз да бъркам нещо ... освен ,че равнобедрения триъгълник има 2 равни страни имаше ли някаква закономерност за хипотенузата? наистина не помня и се извинявам ако съм объркала,но не съм се замислила дали има друга формула....

lqlqlqkyky
05-10-2009, 15:24
ся последно разнобедрен или равнобедрен е триъгълника :(

TrickyAngel
05-10-2009, 15:26
по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.[/i]

ам..задай си въпроса ако бедрото е 3.. а основата е 6.. ще стане ли равнобедрен триъгълник?
ами вярно ,че отдавна съм ги учила тези работи и съм позабравила и може и аз да бъркам нещо ... освен ,че равнобедрения триъгълник има 2 равни страни имаше ли някаква закономерност за хипотенузата? наистина не помня и се извинявам ако съм объркала,но не съм се замислила дали има друга формула....
а за какво ни е хипотенузата тука? о.0 все пак не е възможно да има триъгълник с основа 6 и бедра-3 см.. :?

FeelMe
05-10-2009, 16:27
по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.[/i]

ам..задай си въпроса ако бедрото е 3.. а основата е 6.. ще стане ли равнобедрен триъгълник?
ами вярно ,че отдавна съм ги учила тези работи и съм позабравила и може и аз да бъркам нещо ... освен ,че равнобедрения триъгълник има 2 равни страни имаше ли някаква закономерност за хипотенузата? наистина не помня и се извинявам ако съм объркала,но не съм се замислила дали има друга формула....
а за какво ни е хипотенузата тука? о.0 все пак не е възможно да има триъгълник с основа 6 и бедра-3 см.. :?
да де ,но не помня правилото,по-което се определя ,че не може,смисъл формулата (a+b)/2=c важи ли и за равнобедрен триъгълник?

beti_niki
05-10-2009, 16:30
ам некой ще ми реши ли 1зад. както трябва

TrickyAngel
05-11-2009, 11:27
по втора:

не мисля ,че е така както го написа TrickyAngel ,тъй като не е казано ,че бедрото е 6см. ако е 3? -ще се получи друг отговор...за това питах дали е казано коя от двете страни е бедро...поразгледай решените задачи в учебника си...със сигурност някъде има решена същата или поне подобна.[/i]

ам..задай си въпроса ако бедрото е 3.. а основата е 6.. ще стане ли равнобедрен триъгълник?
ами вярно ,че отдавна съм ги учила тези работи и съм позабравила и може и аз да бъркам нещо ... освен ,че равнобедрения триъгълник има 2 равни страни имаше ли някаква закономерност за хипотенузата? наистина не помня и се извинявам ако съм объркала,но не съм се замислила дали има друга формула....
а за какво ни е хипотенузата тука? о.0 все пак не е възможно да има триъгълник с основа 6 и бедра-3 см.. :?
да де ,но не помня правилото,по-което се определя ,че не може,смисъл формулата (a+b)/2=c важи ли и за равнобедрен триъгълник?
не съм много сигурна, но май не важи.. учих го преди 2 или 3 години това.. и мисля, че няма формула.. а кое е бедрото е определя примерно ако имаш основа(с) 6см не може бедрата(а и b) да са ти по 3см защото не могат да сключат ъгъл..

FeelMe
05-11-2009, 13:43
да сетих се , даже и формулата си спомних - (a+b)>c -сбора на бедрата трябва да е по-голям от стойността на основата. моя беше грешката , извинявам се :) :-| :mrgreen:

pam1
05-13-2009, 17:29
кажи на госпожата ти да ти ги обясни така няма да ги разбереш това са основите на геометрията ако не ги построиш както трябва нищо няма да стане по нагоре