PDA

View Full Version : Не се чувствам нормален човек



Klavdiq
05-10-2009, 21:11
Здравейте съфорумници.Открих този сайт съвсем случайно,но въпреки всичко ми се иска да получа малко подкрепа и разбиране.Знаете ,че всички се раждат малки и невинни бебета,но измежду тях има съвсем различни хора с различна съдба.Пише ви момиче ,което не е съвсем обикновено.Всъщност дори не се чувствам,като нормален човек.Всичко в мен е много странно.Работата е там,че имам съдба на вундеркинд. :( Още ,когато бях на 3 годинки,аз вече можех да пиша и чета и познавах всички букви и числа много добре.Сега ,като съм вече по-зряла осъзнавам,че целият човешки живот е сложен за останалите,но не и за мен.Всички се учудват на моите способности и ум.Родителите ми се радват за мен,но не и аз.Те са доволни и радостни ,че дъщеря им е готова да даде умен отговор на всеки зададен въпрос.АЗ обаче се притеснявам от себе си.Всичко това ме плаши ужасно много.На 15 съм,в училище никой не може да ме надмине по ум.Когато ми се зададе въпрос незабавно отговарям.Иска ми се да спра,но не мога.Иска ми се да се объркам,да кажа нещо грешно,но не става и не става.Просто съм насочена винаги към вярната посока и не мога да се отърва от това и всичко много ме плаши :( Искам да съм ,като другите,искам нормален и спокоен живот.Не такъв,в какъвто всички ми казват ,че съм ненормална :( От една страна ми харесва много,но от друга повярвайте това за мен е огромно мъчение.Кажете ми как да се справя с това притеснение?Пуснах темата в раздел любов ,защото вярвам че тук има хора способни да обичат и да помогнат най-много.
Ако имате да задавате въпроси,не се притеснявайте ..питайте!
Ще отговоря на всичко.Благодаря много на хората,отделили от своето време ,за да ми помогнат.

fc
05-10-2009, 21:19
Ти знаеш ли каква дарба имаш? Само си хабиш "таланта". Човек бих убил за да имам такава дарба. Само хора с такива дарби държат света в краката си. Отвори си очите.

п.п. Няма нормален човек.

FreeSpirit
05-10-2009, 21:19
Не можем да определяме какви да бъдем(точно по това отношение)
Но можем да решим какъв ще е нашия път.Всеки кове сам съдбата си :-)
Опитай се да видиш хубавите неща, които ти е донесло това ти преимущество и ще си мн по-добре :)

bonboncho
05-10-2009, 21:22
ти не осъзнаваш че си много специална..
имам въпрос кога осъзна че си "вундеркинд" или имаш фотогравска памет

mili4ko
05-10-2009, 21:26
късметлийка.
аз ще те питам един въпрос дали ще ми отговориш,като вундеркиндка щом се славиш.
Кое е това явление при което ако 2 разтвора с еднакъв състав,но с различна концентраия се разделят с мембрана ,която е непропусклива за молекулите на разтвореното вещество,ноо е пропусклива за молекулите на разтворителя?

malone
05-10-2009, 21:34
Плашиш се от уменията си и интелект,а не бива.Притесняваш се от хорското мнение и е нормално,но то няма да промени нищо.Ако хората не могат да те приемат такава каквато си проблема ще е изцяло в тях.Затова не се тормози с това как да сбъркаш нещо нарочно,а просто търси среда в която да общуваш и в която ще се чувстваш спокойна.До училището отговаря правилно,нали това е целта да проверят придобила ли си знания.Ако съучениците ти гледат да се заяждат с теб,изсмей им се защото ти имаш нещо за което ти завиждат тоест си по-интересна от тях.

Dian4ety
05-10-2009, 21:36
късметлийка.
аз ще те питам един въпрос дали ще ми отговориш,като вундеркиндка щом се славиш.
Кое е това явление при което ако 2 разтвора с еднакъв състав,но с различна концентраия се разделят с мембрана ,която е непропусклива за молекулите на разтвореното вещество,ноо е пропусклива за молекулите на разтворителя?
:razz: :razz:
Не си прибутвай домашната работа 8-)

Ilikeliljon
05-10-2009, 21:37
Значи нямаш толкова лесен живот, колкото описваш. Вундеркиндството не може да даде отговора. И аз съм попрочел доста неща, но това не ме прави по-щастлив. Истината е, че трябва да разбереш коя си, какво можеш, какво не, накъде вървиш и накъде трябва да вървиш. Влез в душата си и проведи един сериозен разговор с нея тя ще ти посочи пътя. Разбирам те напълно какво ти е. Намери себе си и ще станеш щастлива, а талантите, които имаш ще ги използваш за да бъде още по-щастлива. :) :) :) :)

Klavdiq
05-10-2009, 21:59
ти не осъзнаваш че си много специална..
имам въпрос кога осъзна че си "вундеркинд" или имаш фотогравска памет

веднъж,като малка просто нашите изчисляваха разни разходи и татко питаше майка колко е общо сумата:
и аз веднага им отговорих.След този ден ставах все по-умна

Eddie
05-10-2009, 21:59
И аз се чувствах като тебе преди няколко години. Просто не си в подходящата среда.

Аз дълго време живах сред хора с твърде елементарни цели в живота и нито аз ги разбирах нито те мене. Но попаднах в обстановка където се цени това че си способен (за съжаление такива места са много малко в нашата мила родина) и мога да ти кажа че съм наистина щастлив. Недей да се опитваш да се променяш и да бъдеш като всички останали. С времето ще намериш хора като тебе които ще те разбират и ще осъзнаеш че няма нищо по ценно от това да знаеш и да можеш. Аз лично изпитвам огромно удоволстви да общувам с някой по-интелигентен от мене защото винаги има какво да науча от такъв човек.

Сега ти си и на такава възраст в която човек си търси своето място. Не му мисли толкова. Радвай се на простите неща в живота и винаги горе главата, всичко ще се нареди.

Пък и щом си толкова умна винаги можеш да вземеш две години за една и да попаднеш в среда на по възрастни и същевременно по-съзрели хора. Аз лично познавам няколко душо които в 11 клас вече са приети в чужбина и са спечелили сумати стипендии.

Така че учи си, намери си някое хоби за свободното време и не му мисли толкова.

Klavdiq
05-10-2009, 22:00
късметлийка.
аз ще те питам един въпрос дали ще ми отговориш,като вундеркиндка щом се славиш.
Кое е това явление при което ако 2 разтвора с еднакъв състав,но с различна концентраия се разделят с мембрана ,която е непропусклива за молекулите на разтвореното вещество,ноо е пропусклива за молекулите на разтворителя?

това е явлението Осмоза

Titanic_baby
05-10-2009, 22:17
^съвършена си,ама дали чак толкова :shock:
ще ти задам и аз въпросчета от това ,което напоследък учим
(343 m/s=1234.8 km/h) е скоростта на ....?
и
другото име на ''преувеличение '' е ?

Klavdiq
05-10-2009, 22:23
^съвършена си,ама дали чак толкова :shock:
ще ти задам и аз въпросчета от това ,което напоследък учим
(343 m/s=1234.8 km/h) е скоростта на ....?
и
другото име на ''преувеличение '' е ?

1-то е скоростта на звука
а другото-хипербола.

house_man
05-11-2009, 01:08
радваи се на тва което имаш. и го използвай умело в днешния труден живот ще постигнеш много . аз съм пълната твоя противоположност едвам избутах с тройка и се чуда как да набарам некой лев 8) споко някои ден ще ти се възнагради дарбата

CheriHool
05-11-2009, 01:38
^съвършена си,ама дали чак толкова :shock:
ще ти задам и аз въпросчета от това ,което напоследък учим
(343 m/s=1234.8 km/h) е скоростта на ....?
и
другото име на ''преувеличение '' е ?

1-то е скоростта на звука
а другото-хипербола.

Че то тва и аз го знам. :-o

Кво я 'изпитвате' и вие, грам акъл нямате. Ако не й вярвате, въобще не си губете времето да пишете тук.

Klavdiq, подължавай да се оплакваш... :) Да вдим колко длго ще издържиш:)

Glorious
05-11-2009, 06:16
Ти си по-добра от тях и те ти завиждат но нека това не те прави арогантна. Може да не съм вундеркинд но и аз имам достатъчно проблеми. Ако ти се говори пиши ми на лс. :) А и сега може да не го осъзнаваш но това е дар от който не трябва да се отказваш. :)

Aicken
05-11-2009, 06:23
въпроса е зададен в 11.59 тя отгоравя в 12.00 ми не е зле да ти кажа.. ако и в секса си така си съкровище :-o

Ilikeliljon
05-11-2009, 07:04
^съвършена си,ама дали чак толкова :shock:
ще ти задам и аз въпросчета от това ,което напоследък учим
(343 m/s=1234.8 km/h) е скоростта на ....?
и
другото име на ''преувеличение '' е ?

Това първото мисля, че е скоростта на звука и тъй като той се изчислява винаги във вакуум, предполагам, че във вакуум. А второто нз може би имаш предвид литературния и философски похват наречен "хипербола". :)

AFT
05-11-2009, 12:33
Ъх, тея неща и в нета се намират. о_O
Все пак, да предположим, че ти вярвам... да си умен не е лошо бе, човек! Някои по цял ден се блъскат и учат до 20-30 годишна възраст, а ти можеш да го постигнеш повече за много по-малко време. Хората убиват, за да бъдат като теб. Просто намери други с тази дарба, за да не се чувстваш неудобно, когато знаеш неща, които хората около теб не са и подозирали (доколкото разбирам, там е проблема). ^^

LittlePrincess
05-11-2009, 12:53
Е, хубаво е да си умен. Можеш да постигнеш много повече от много други хора. Нищо ти няма според мен.

Ааа то и аз на 3 годинки пишех и четях, ма от 2 години затъпях 8-)

Cellmate
05-11-2009, 13:03
Дефинирай нормален. Защо ти е да си нормална след като в днешно време повечето "нормални" на твоята възраст са некви тотално затъпели от коза идиоти дето единствената им тема за разговор е:"Днеска ши съ напийм ли?" Та ти казвам, че е много по-добре да си уникална, а не да се стараеш да се впишеш. И ти гарантирам, че почти всички тук ти завиждаме,благородно разбира се (поне аз де).

Желая ти всичко хубаво и успехи, защото трябва да има повече хора като теб!

NeZaPoznat
05-11-2009, 13:04
Говоря съвсем сериозно:
Да си умен и начетен са две различни неща.
Начетения човек може да ти отговори на всички въпроси за които някъде прочел отговора.
Умния човек намира решения на проблемите си, които обикновено се случват само веднъж в живота и те заварват тотално неподготвен.
Факта че знаеш толкова много отговори не ти помага да намериш решение на простичкия проблем , а именно да се впишеш в обществото в което живееш. От това съдя че си по-скоро начетена но не и умна.
Умния човек ще намери решение въз основа на жизнения си опит, а ти търсиш готово решение , което някой да напише тук. От сега ти казвам че нито някой живее живота ти нито някой ще решава проблемите ти за в бъдеще. Стегни се и почни да мислиш.... ама да мислиш .... не да :smt024

Jumbie483
05-11-2009, 13:07
ти не осъзнаваш че си много специална..
имам въпрос кога осъзна че си "вундеркинд" или имаш фотогравска памет

веднъж,като малка просто нашите изчисляваха разни разходи и татко питаше майка колко е общо сумата:
и аз веднага им отговорих.След този ден ставах все по-умна

Хм, преди бях чела една книжка.. Матилда май се казваше. Да, Матилда е. Та там това дете имаше абсолютно същата случка с разходите. :)

AnzaRe
05-11-2009, 13:09
Спокойно нормален човек си,не се притеснявай от това!Райдвай се че имаш дарба и недей да искаш да изчезне!

Ivalinka
05-11-2009, 19:13
да имаш дарба и да не я използваш---> това е грях!

sextazy_baby
05-11-2009, 19:23
Не си ненормална,а си специална

Klavdiq
05-11-2009, 19:23
Благодаря на всички за полезните съвети.
Схванах за какво става въпрос и ще се постарая това да не бъде повече проблем.Благодаря от сърце.

ThePowerOfLove
05-11-2009, 19:52
Аз ако имах толкова акъл колкото ти изкарваш, че имаш..Щях да измисля лекарства :-D Замисли се какви велики дела можеш да сториш :grin:

YouKnowImBetterThanYou
05-12-2009, 00:09
Ако в теб има талант, то се постарай да го откриеш. Няма от какво да се притесняваш толкова, само гледай да не разочароваш родителите си, защото имам чувството, че благодарение на това, че си им единственото момиченце(предполагам), те имат някакви свръх амбиции постоянно да те избутват напред пред останалите от чиста родителска гордост предполагам, макар и в действителност да не си чак толкова умна (извинявай, но един умен човек никога не би се оплаквал, че е прекалено умен). Та свали родителите си на земята, разочаровай ги поне веднъж, два пъти. Ей така, умишлено просто в името на тийнейдърското неподчинение пред родителското тяло, с цел да не ги нараниш нататък, когато всъщност разберат, че си едно най-обикновено момиче. И да речем, че нищо от това, което написах да е важащо за твоя случай, то последен съвет - почни да учиш повече езици, ще е полезно да приложиш уменията си за нещо, което в училище не ти се преподава. Успех и горе главата в случай, че имаш действителен повод за самочувствие! ;)