PDA

View Full Version : Мнения за Търговско банковата/Финансово стопанската гимназия



Pooky
05-11-2009, 16:57
Винаги съм харесвала тези училища и мисля да ги пиша напред в списъка за училищата.В интернет открих само системата на обучението, но не и мнения..До колкото знам и в двете се учат сходни неща, но аз да питам кое е по- добро?И ако някой учи там, моля да сподели впечатления :)

BlueDream16
05-11-2009, 17:18
За мен лично,макар да не уча там и двете ми харесват.И в двете имам приятели и са доста доволни.Според мен ако ти се учи и се запишеш там,няма да сбъркаш. :)

.. DeViL mAy CrY ..
05-11-2009, 18:23
Хубави училища са.Аз бях се засилила за там,но нещо стана и не ме приеха :-D .Учене си трябва.Има доста практически часове кото ще ти дадът добър старт.Имам познати от НТБГ и НФСГ.За сега от думите съм останала с впечатление че ТБГ е по добра.Учителите по профилираните предмети са по подготвени и всичко е по мотивирано.от друга страна обаче, ученето в професионална гимназия предполага по-малко часове по общообразователните предмети /с които се кандидатства във ВУЗ/, затова помислете дали не е по-добре да изберете езикова гимназия /и двата икономически техникума имат бал колкото езикови гимназии, така че усилията за влизане са същите/, подготовката от която ще направи продължаването на образованието по-лесно. разликата в знанията по специализираните предмети общо-взето се наваксва с годините...
НФСГ отдавна отстъпва но все пак не е пропаднала.Аз бих препоръчала НТБГ.Успех на изпитите.Тези гимназии ще ти дадът право за изпит за придобиване на сертификат 2 ниво икономическо образование (но не съм сигурна точно как беше така че по добре провери на сайта)

sladkish_14
05-11-2009, 18:26
За кой град става въпрос ? София ли ?

VampireGirl666
05-11-2009, 19:20
Ако става въпрос за София,имам съученички,които са и в двете.Във финансовата нивото е нула.Учителите не правят нищо в часовете,а да не говорим за учениците на какво ниво са.В ТБ е същата работа.Престижа им е висок,но без никакво покритие.Сега може някои да ме нападнат,но получавам информацията от първоизточници. :?

DiScOnEcTeD
05-11-2009, 19:22
добро обучение ... от там излизаш доста потготвен ако искаш да се занимаваш с нещо от тоя сорт ... но към хората които учат там :o :o :o

DjBaloon
05-11-2009, 19:23
ТБГ номер 1

Pooky
05-11-2009, 19:26
За София става въпрос.

Tokio_Hotel_Fanka_forever
05-11-2009, 19:32
Една приятелка учи в ТБГ и е много доволна и майка ми казва че там е много хубаво но наистина там хората са малко... :( .

dark_wings
05-12-2009, 05:57
ТБГ номер 1

+ 8)

The master of schools!