PDA

View Full Version : Качване на килограми



myNameIsImmortal
05-11-2009, 18:45
Така.. порових се из търсачката но не намерих нещо което може да ми помогне.. И затова пускам тема..

Не е голям здравословен проблем, но все пак съм решил да реша въпроса.. Значи 1во ще се оточня, че съм на 17 (на 24 май този месец вече на 18 ), висок съм 1.90см, но тежа ускъдните 70 килограма.
А за тази височина смятам че са доста малко..
Проблем с качването на килограми може да се каже, че имам..
Не сериозен, но го има.. колкото и да ям не ми се лепва нищо..
Знам че всичко е генетично заложено (и баща ми е така - седи си на едни килограми и качва трудно) .. килограми качвам но малко и бавно, а желая да ускоря малко процеса.. защото може да се каже че съм бая слаб..

Та въпроса ми е, някой може ли да сподели опит, ако е имал подобен случай като този или нещо подобно ще бъда благодарен :)

Утре ще ходя и при личен лекар, да говоря с него за да ми предпише нещо да пиене като витамини защото не искам да се тъпча с различни стимуланти и други химии, а просто искам да ускоря процеса за покачване на маса..

Благодаря предварително! :)

clever
05-11-2009, 18:51
това че си решил да поискаш съвет от лекаря е много добре
сигурно метаболизмът ти е доста бърз
хапвай често и приемай повечко протеини;въглехидрати и мазнини :)
спортувай и за мускулна маса :)
наистина си доста слаб:)
това е от мен
успех!

myNameIsImmortal
05-11-2009, 19:13
clever Еми да ти кажа, доста често ям..
Значи сутрин като стана, след това като мине 2рия час (1ва смяна съм) т.е. след 9.40, после в 1.30 обядвам, следобедна закуска, като изляза някъде ям сладки неща, и вечеря..
Спортувам, и сега започвам редовно да ходя на фитнес :)

rauwkost
05-11-2009, 19:21
За подсилване на организма и апетита се предписва попринцип от лекарите мед с бадеми и още нещо беше, но не помня какво. Пробвай така и би трябвало да стане. :)
П.П. цитат от Rozali.com

Ето една рецепта дадена ми от диетолог: 200гр бобови,200 гр ядки,200 гр семена,200гр кълнове и 200 гр зърнени.Тези съставки се объркват и се овкусяват по ваш вкус от тази смес се яде по 200 гр/ но само нея/ на ядене-това се равнява на 1 кг месо.Резултата е 2-3 кг горница.

eXpl0d3
05-11-2009, 20:32
ооо човек същия проблем имам 175 съм виск и тежа 53 килграма ... ся почнах да ходя на фитнес и качих 2-3 килограма като се тъпчех постоянно ... за 3-4 дена си ядох нормално без да се тъпча и свалих 1 кг. и така се и отказах де ще започна някакви химии и аз сигурно незнам просто не качвам иначе. :-x :-x :-x :-x :-x

myNameIsImmortal
05-11-2009, 20:50
ооо човек същия проблем имам 175 съм виск и тежа 53 килграма ... ся почнах да ходя на фитнес и качих 2-3 килограма като се тъпчех постоянно ... за 3-4 дена си ядох нормално без да се тъпча и свалих 1 кг. и така се и отказах де ще започна някакви химии и аз сигурно незнам просто не качвам иначе. :-x :-x :-x :-x :-x
доста е гадно.. и като видя да кажеш момче където е с 2-3-4 години по-малко от мен и по-добре оформено физически колкото и да е се комплексирам малко.. гадно е.. :(

И сега ще видя какво да правя някакви витамини ли какво ще каже личния лекар и почвам фитнес всеки ден.. иначе ям по много и все яйца, риба и месо ама ей го на.. нищо не става.. :-o :o

ghetto_superstar
05-12-2009, 16:18
Лично аз от сладкото много пълнея.Яж меденки и много сладко-рула, торти,пасти,фъстъчено масло и шоколадов мус също съм чувала че се пълнее.Иначе казано поемай всичко сладко де видиш :D

john95
05-12-2009, 16:38
Същата работа.... 170тина висок - 52, 53 кила
Надявам се това да е защото съм все още на 13 и може би не съм влязъл с 2та крака в пубертета...
Като ям повечко - качвам, но това през ваканциите - иначе на даскало от тия сандвичи направо ми се повръща...

Ако някой знае начин как по точно да развия Ръцете си .... понеже мен краката ми са добре оформени ама - в ръцете съм....

Вдигам гири за бицепс, предмишница - Мускула - да развивам го ; Но самата ръка ми е тънка....

Китката ми има обиколка около 16 см... Бицепса ми е около 23 отпуснат и около 26 - 27 стегнат...
Предмишницата около 25 също....

към 38 Прасец
Бедро към 48...

Кажете някакво предложение което не включва някакфи добавки дето вредят....
дайте мнение ако имате идея споделете... :)

Nitroglycerin
05-12-2009, 16:40
Бирената мая на прах увеличава апетита ,на фитнес няма смисъл да ходиш ,тъй като колкото и храна да приемаш усвояването и като ,въглехидрати ,белтъци и липиди зависи от приема на въздух с по-ниско съдаржание на отровни вещества или ,ходи да тичаш в парка и лостове ,тъй като по някое време от фитнеса мускула ти се събира на топче и не е много красива гледката.
Сега лятото трудно ще качиш килограми ,но отиди си в някой фитнес и помоли инструктора да ти изготви хранителен режим (около 10 лева е в повечето фитнеси).

eXpl0d3
05-12-2009, 16:54
Същата работа.... 170тина висок - 52, 53 кила
Надявам се това да е защото съм все още на 13 и може би не съм влязъл с 2та крака в пубертета...
Като ям повечко - качвам, но това през ваканциите - иначе на даскало от тия сандвичи направо ми се повръща...

Ако някой знае начин как по точно да развия Ръцете си .... понеже мен краката ми са добре оформени ама - в ръцете съм....

Вдигам гири за бицепс, предмишница - Мускула - да развивам го ; Но самата ръка ми е тънка....

Китката ми има обиколка около 16 см... Бицепса ми е около 23 отпуснат и около 26 - 27 стегнат...
Предмишницата около 25 също....

към 38 Прасец
Бедро към 48...

Кажете някакво предложение което не включва някакфи добавки дето вредят....
дайте мнение ако имате идея споделете... :)

Мойта китка е 17
Бицепса ми беше като твоя, но откакто ходя на фитнес е 29 кат са стегна.

предмишницата ми е 26-27.

Бедрото ми е 48.

НОООО имам проблем с прасеца 33 е :-x

Правиха ми опрерация преди 2 години на крака и 1 месец не трябваше да стъпвам сега всеки ден правя по нещо за прасец от около месец и забелязвам е почнал да става малко по твърд но нз :oops:

myNameIsImmortal
05-13-2009, 16:36
Лично аз от сладкото много пълнея.Яж меденки и много сладко-рула, торти,пасти,фъстъчено масло и шоколадов мус също съм чувала че се пълнее.Иначе казано поемай всичко сладко де видиш :D
ахх, а ако знаеш колко сладко ям..
на деня имам 5 стабилни ядения, в които не се включват сладките работи

Boyd
05-13-2009, 17:22
Що не почнеш да ходиш редовно на фитнес просто!?

myNameIsImmortal
05-13-2009, 21:18
Що не почнеш да ходиш редовно на фитнес просто!?
еми това правя вече в момента :)

Mi6inka
05-14-2009, 07:14
и хапвай обилни количества ядки ,бобени култури и тестени изделия....месо и яйца..мляко....абее да де..от всичко по много :) Пък иначе мисля ,че имаше някакви хранителни добавки ..един познат понеже също като тебе много вискок и много слаб и се сещам ,че майка му му беше купила някакви такива..ама не съм много запозната.. (btw му помогнаха,напълня) Добре ще направиш като се консултираш с лекар :) Успех!

redbul2
05-14-2009, 14:48
От фитнес всеки ден се претренира и се сваля маса.Най-добре е 3 пъти седммично-понеделник,сряда и петък или други 3 дни през ден

john95
05-15-2009, 16:12
Ами някой да даде някаква идея - проблема е следния - бицепса го тренирам с гири по около 6-7 кила и вдигам там яко...
В началото бях много слаб ама после като тренирах и стана 26-27 стегнат - ама повече - Не расте...


И търся някакви упражнения за гръдни мускули с Дъмбели или нещо набирания - не знам някой запознат да каже...

john95
05-15-2009, 16:18
Същата работа.... 170тина висок - 52, 53 кила
Надявам се това да е защото съм все още на 13 и може би не съм влязъл с 2та крака в пубертета...
Като ям повечко - качвам, но това през ваканциите - иначе на даскало от тия сандвичи направо ми се повръща...

Ако някой знае начин как по точно да развия Ръцете си .... понеже мен краката ми са добре оформени ама - в ръцете съм....

Вдигам гири за бицепс, предмишница - Мускула - да развивам го ; Но самата ръка ми е тънка....

Китката ми има обиколка около 16 см... Бицепса ми е около 23 отпуснат и около 26 - 27 стегнат...
Предмишницата около 25 също....

към 38 Прасец
Бедро към 48...

Кажете някакво предложение което не включва някакфи добавки дето вредят....
дайте мнение ако имате идея споделете... :)

Мойта китка е 17
Бицепса ми беше като твоя, но откакто ходя на фитнес е 29 кат са стегна.

предмишницата ми е 26-27.

Бедрото ми е 48.

НОООО имам проблем с прасеца 33 е :-x

Правиха ми опрерация преди 2 години на крака и 1 месец не трябваше да стъпвам сега всеки ден правя по нещо за прасец от около месец и забелязвам е почнал да става малко по твърд но нз :oops:

Ти на колко си ?
Иначе за прасеца - във фитнеса виж някой инструктор да ти покаже уред или упражнение с което да тренираш прасеца - и знай че е болезнено да се тренира тоя мускул - затова го тренирай през най-малко 2 дена (Да ти мине мускулната треска и още 1 ден) - аз за прасеца и бедрата - клякам по около 100 пъти на ден и последно време в даскало играя яко футбол и с едни приятели ходим на Славия да правим обиколки на стадиона - 1 обиколка 600м - аз правя 1 спирам за малко и после пак 1 и тн.. Около 2,5 км за 20-30 мин изтичах, а пък един фр (който е егати машината има ръка към 32-33 стегната ; дебела китка и здрава предмишница) колкото и да го питам и той да ми казва какво прави (тренира само с дъмбели, тичане и набирания) не мога да го постигна... :x

Аз тая година за никъф фитнес нямам време - ама другата ще взема да почна... А пък иначе искам да стегна корема (плочки) - той е плосък - нямам някфо бирено шкембе, и Гръдни мулкули
За ръцете ще има протеинови шейкове усещам...

eXpl0d3
05-15-2009, 19:32
На 14 съм. :)

Иначе за гърди прави лицеви опори. (Мойте гърди са си доста развити, ако искаш пик пиши на ЛС) Всяка вечер

1серия - 35 повторения (на кокалчета и гледай да са максимално правилни)
1серия 25
1серия 15

Така 3 серии и за година ще ти станат доста добре гърдите.

EarthShaker
05-15-2009, 21:27
спорт... по-скоро фитнес :)

след яка тренировка се прибираш веднага и се наяждаш :) прави това няколко месеца, година и ще видиш огромен резултат, гарантирам :)

бтв кофти време си избрал за качване... точно лятото :) зимата се прави тва :)

john95
05-16-2009, 13:36
Знам ама тая зима ми скъсиха живота (ваканцията) понеже съм 7ми клас и бях 90 % от почивните дни на школа от 8 до към 16 часа..

А пък за гърдите - мерси за съвета... аз намерих и едно упражнение с дъмбели от легнало положение, което ми хареса и почвам да ги редувам... Ама не днес че имам мускулна треска - тия дни яко тичах,скачах на въже и правих коремни - затова от другата седмица почвам - Корем ; Гърди и събота и неделя с приятели ходим на Славия да тичаме на стадиона..

eXpl0d3 - Непрекъснато Яж;Яж; Яж - каквото имаш - ядеш - аз почнах доста да качвам - бях около 54-55 - после тренирах доста последната седмица, свалих на 53 и сега съм 53,5 горе долу....

Гледай да наблягаш на ядки,пилешко,риба и шоколади по 1 на ден за въглехидрати.. :D - Нещо такова ми обясняваха и просто споделям... 8-)

eXpl0d3
05-17-2009, 10:34
Ходи яко фитнес,взимай много протеини,яж повечко яйца и месо,баща ми е култорист и мога да ти кажа че ще подейства..бащата яде по 20 яйца на ден.. :D Ако си паралия мели по 2-3 дюнера на ден.. :)

2-3 дюнера на ден и след 2-3 години го гледай в болница заради висок холестерол. 20 яйца няма как да изяжда ако ще и 200 кила да е. Максиммум 7-8 иначе ще получи натравяния в кръвта. А ако се оповаваш само на химиите (протеини, креатини) след като спреш да тренираш мускулите ти ще спаднат и ще увиснеш ка`т чанта.

clever
05-17-2009, 10:50
можеш да ядеш повече ядки :)
прави си шейкове
яж банани;пий мляко
калорични и полезни храни консумирай... не хамбургери и дюнери.. с тях можеш да си докараш здравословни проблеми :?

laila_94
05-17-2009, 23:33
ami zapochni da hodish na zala .. v svobodnoto si vreme hodi da bqgash ..na lostove hodi i qj poveche vuglehidrati :P dano da ti pomogne bqh chula vsqka sutrin po 2 3 lajichki med i orexi ,no nz kakvo e deistvieto

Samoten89
05-18-2009, 14:32
Бицепс и аз много трудно дигам. Почнах с протеини само бицепс и трицепс да тренирам, че са много зле тези мускули. Гърди и гръб са ми силни и лесно пораснаха. Но просто в ръцете явно като мен си слаб. При слаботелесните по-принцип явно там най-слаби са тези мускули. Прави 2-3 упражнения правилно 3 серии по 8 повторения 1 загряваща преди това и една на средни кг. Дъмбел 7-8 кг примерно за тежка мисля ще ти е добре. Пускай по до долу. Не измаряй прекалено мноог мускулите, че тогава не растат. Протеини може да си купиш по-евтини за 20-30 лева примерно да видиш как е или гейнер. Един притял доста качи с гейнер ама за 100-150 лева :D.
Аз бягах доста по 2-3 часа на седмица две и никакъв ефект. Само метаболизма подобрява. Но едва ли би го забавил и при теб както и при мен не стана, а за това се надявах :(. По-добре лостове. Яко месо, ядки и т.н. Най-евтино за въглехидрати е ориз да ядеш. С месо примерно да го приготвяш особено и бъркани яйца преди тренировка за сила и след за растеж.

titinkaa
05-18-2009, 17:01
Иди на лекар те ще ти предпишат витамини и ще качиш някое кило

john95
05-19-2009, 09:39
Бицепс и аз много трудно дигам. Почнах с протеини само бицепс и трицепс да тренирам, че са много зле тези мускули. Гърди и гръб са ми силни и лесно пораснаха. Но просто в ръцете явно като мен си слаб. При слаботелесните по-принцип явно там най-слаби са тези мускули. Прави 2-3 упражнения правилно 3 серии по 8 повторения 1 загряваща преди това и една на средни кг. Дъмбел 7-8 кг примерно за тежка мисля ще ти е добре. Пускай по до долу. Не измаряй прекалено мноог мускулите, че тогава не растат. Протеини може да си купиш по-евтини за 20-30 лева примерно да видиш как е или гейнер. Един притял доста качи с гейнер ама за 100-150 лева :D.
Аз бягах доста по 2-3 часа на седмица две и никакъв ефект. Само метаболизма подобрява. Но едва ли би го забавил и при теб както и при мен не стана, а за това се надявах :(. По-добре лостове. Яко месо, ядки и т.н. Най-евтино за въглехидрати е ориз да ядеш. С месо примерно да го приготвяш особено и бъркани яйца преди тренировка за сила и след за растеж.

Мерси за съвета - аз тренирам сега за гърди и за корем ( от лежанка вдигам; коремни преси и тн..)- Иначе за бицепса - ще се надявам като "дръпна" сега тия идните години да натрупам така маса и да стана по здрав в ръцете... То се е видяло че засега друго не мога да направя...
Иначе аз за кила - мога да качвам - ама ги бутам на корем и бедра - тренирам, тренирам - и всички в корема :D - Бях станал 55 (от 52) и почнах да се чувствам супер слаб и бавен :D - После тичах доста и правих коремни - и сега държа 53 кг...

feelthebeat92
05-20-2009, 21:55
John95, как ще вдигаш тия железарии на 13 бе? Не се излагай, момче, тръгни на бокс, плуване. Да ми почнеш на тия години с фитнеса и след това да си скован и неефективен - не е много оферта, а? Тренирай нещо силово, па стани на 15-16 и ходи на фитнес.
Още нещо за теб - хич не те съветвам да си тренираш сам у вас, изпълнението на упражненията си е цяла наука, представям си те как мяташ тежестите из вас както ти скимне, еби му майката. Какви серии с какви тежести правиш?

За автора на темата - недей да ядеш никакво сладко и т.н., както те посъветваха разни неразбиращи по-нагоре, предполагам не искам да правиш шкембе, а да качиш мускулна маса, нали така?
Няма да ти пиша някакви сложни програми, от типа - стани, яж 300 грама овесени ядки и 3/4 ябълка. Най-важното е да си изградиш култура на хранене - яж на три часа (обилна закуска задължително!), приемай много ядки (сурови! - бадеми, лешници, ала-бала), на обяд можеш да си позволиш 3-4 пилежки пържоли примерно ( че и повече, ако имаш апетит) със саладка, варени яйца нагъвай, риба пък е най-добре. Естествено ходи на фитнес, плати на някой инструктор да ти направи програма за трениране - сега, верно ще похарчиш 10-20 лева, ама инвестираш в здравето си и тялото в крайна сметка.

И както се казва:
Маса се прави на маса!

П.С. - Аз съм на 15, 110 кила, 1.85 някъде, тренирал около половин година някъде.

john95
05-21-2009, 04:54
John95, как ще вдигаш тия железарии на 13 бе? Не се излагай, момче, тръгни на бокс, плуване. Да ми почнеш на тия години с фитнеса и след това да си скован и неефективен - не е много оферта, а? Тренирай нещо силово, па стани на 15-16 и ходи на фитнес.
Още нещо за теб - хич не те съветвам да си тренираш сам у вас, изпълнението на упражненията си е цяла наука, представям си те как мяташ тежестите из вас както ти скимне, е** му майката. Какви серии с какви тежести правиш?

За автора на темата - недей да ядеш никакво сладко и т.н., както те посъветваха разни неразбиращи по-нагоре, предполагам не искам да правиш шкембе, а да качиш мускулна маса, нали така?
Няма да ти пиша някакви сложни програми, от типа - стани, яж 300 грама овесени ядки и 3/4 ябълка. Най-важното е да си изградиш култура на хранене - яж на три часа (обилна закуска задължително!), приемай много ядки (сурови! - бадеми, лешници, ала-бала), на обяд можеш да си позволиш 3-4 пилежки пържоли примерно ( че и повече, ако имаш апетит) със саладка, варени яйца нагъвай, риба пък е най-добре. Естествено ходи на фитнес, плати на някой инструктор да ти направи програма за трениране - сега, верно ще похарчиш 10-20 лева, ама инвестираш в здравето си и тялото в крайна сметка.

И както се казва:
Маса се прави на маса!

П.С. - Аз съм на 15, 110 кила, 1.85 някъде, тренирал около половин година някъде.


Ти си машина бе... :D
Аз вдигам дъмбели или 7 или 5
Със 5кг правя по 12 прав с една ръка, после с другата, 25 сек почивка и после пак така - общо 3 пъти.
С тези 7 почва да ме боли - и ги правя седнал, като съм подпрял ръка или на бедро или на облегалката на стола 8-) - и там правя към 10 пак 3 серии..
Другото което съм почнал да правя е:
Вдигам целия дъмбел от лежанка - с наклон..(тежи общо 13 кг за 2 ръце става..)
И всъщо така лягам на земята ( на килимче..) хващам дъмбела с 2 ръце, опъвам ръце над главата и почвам бавно да ги издигам - като движа само ръцете (това за гърди - ако го правя правилно :D )..

Това го правя около 7,8 пъти - почивка и пак..

mehasnoname
05-21-2009, 06:34
Какво правиш когато ходиш на фитнес ? Какви упражнения ? Това също има значение :) .

Говори с някой който разбира в твойта зала , изтруктор или некой без врат 8-) , за масиране какво да правиш и какво да ядеш , все пак яденето е най важната част от тренировката . Също така се насочи към някакъв гейнър и аз бих ти предложил креатин монохидрат , защото от него се омазняваш до някаква степен и дава повече сила ест. , която ще ти помогне за тежките упражнения .

Успех ! Да качваш е по трудно от колкото да сваляш ! :)

А за да качих чиста мускулна маса примерно 10 кила ще ти отнеме много дълго време , ама много дълго време ...

kosder
05-21-2009, 06:40
Вие пък кво го насърчавате да яде сладко...По-добре да остане слаб,отколкото да стане диабетик...След като ще ходиш на фитнес,помоли някой фитнес инструктор да ти изготви програма за Качване на маса или пък се порови в http://www.bb-team.org/...

feelthebeat92
05-21-2009, 14:02
John95, как ще вдигаш тия железарии на 13 бе? Не се излагай, момче, тръгни на бокс, плуване. Да ми почнеш на тия години с фитнеса и след това да си скован и неефективен - не е много оферта, а? Тренирай нещо силово, па стани на 15-16 и ходи на фитнес.
Още нещо за теб - хич не те съветвам да си тренираш сам у вас, изпълнението на упражненията си е цяла наука, представям си те как мяташ тежестите из вас както ти скимне, е** му майката. Какви серии с какви тежести правиш?

За автора на темата - недей да ядеш никакво сладко и т.н., както те посъветваха разни неразбиращи по-нагоре, предполагам не искам да правиш шкембе, а да качиш мускулна маса, нали така?
Няма да ти пиша някакви сложни програми, от типа - стани, яж 300 грама овесени ядки и 3/4 ябълка. Най-важното е да си изградиш култура на хранене - яж на три часа (обилна закуска задължително!), приемай много ядки (сурови! - бадеми, лешници, ала-бала), на обяд можеш да си позволиш 3-4 пилежки пържоли примерно ( че и повече, ако имаш апетит) със саладка, варени яйца нагъвай, риба пък е най-добре. Естествено ходи на фитнес, плати на някой инструктор да ти направи програма за трениране - сега, верно ще похарчиш 10-20 лева, ама инвестираш в здравето си и тялото в крайна сметка.

И както се казва:
Маса се прави на маса!

П.С. - Аз съм на 15, 110 кила, 1.85 някъде, тренирал около половин година някъде.


Ти си машина бе... :D
Аз вдигам дъмбели или 7 или 5
Със 5кг правя по 12 прав с една ръка, после с другата, 25 сек почивка и после пак така - общо 3 пъти.
С тези 7 почва да ме боли - и ги правя седнал, като съм подпрял ръка или на бедро или на облегалката на стола 8-) - и там правя към 10 пак 3 серии..
Другото което съм почнал да правя е:
Вдигам целия дъмбел от лежанка - с наклон..(тежи общо 13 кг за 2 ръце става..)
И всъщо така лягам на земята ( на килимче..) хващам дъмбела с 2 ръце, опъвам ръце над главата и почвам бавно да ги издигам - като движа само ръцете (това за гърди - ако го правя правилно :D )..

Това го правя около 7,8 пъти - почивка и пак..

Това с ръцете за дъмбели ми звучи окей, надявам се да загряваш хубаво преди тренировка- рамена, ръце, кръст, врат, пръсти и китка, защото това стимулира отделяне на течност, която действа като смазка. Ако не си загрял и се контузиш, най-вероятно ще играе ножа - разбирай операция. Също така ако имаш някакви гирички - примерно 1-2 килограма, прави загрявка преди основните серии, примерно с 1 кило - 20 повторения.
Също така, надявам се да не размяташ дъмбели и прочие както ти дойде, много е важно да си изпълняваш упражнението внимателно с цел по-добри резултати и избягване на контузия. Например - когато правиш упражненията за бицепс от изправено положение ( или седнало, значение няма), когато си пускаш ръката надолу към пода, го прави с по-бавна скорост, отколкото когато го вдигаш обратно към гърдите - мускула се натоварва повече.
Това за бицепс го прави с ръка, подпряна на коляното, леко приведен. Нека гирата сочи напред и пак - когато вдигаш го правиш по-бързо, а когато сваляш - по-бавно, за да се натовари мускула повече.
Това с килимчето не ми се струва мн удачно - най-добре с лост го прави, ако е възможно. Ако си сигурен в себе си, пак когато вдигаш е по-бързо, а когато сваляш към гърдите е по-бавно (никога не си ги дръж над лицето, целта на лежанката (а тези упражнения са точно като нея) е да си я допираш до гърдите при пускане надолу и да изпънеш хубаво ръце над гърдите.

И все пак се придържам към теорията ми, че ще е по-добре да се захванеш с друг спорт :)
Ако имаш въпроси, пиши си скайпа на лично.

john95
05-21-2009, 15:13
John95, как ще вдигаш тия железарии на 13 бе? Не се излагай, момче, тръгни на бокс, плуване. Да ми почнеш на тия години с фитнеса и след това да си скован и неефективен - не е много оферта, а? Тренирай нещо силово, па стани на 15-16 и ходи на фитнес.
Още нещо за теб - хич не те съветвам да си тренираш сам у вас, изпълнението на упражненията си е цяла наука, представям си те как мяташ тежестите из вас както ти скимне, е** му майката. Какви серии с какви тежести правиш?

За автора на темата - недей да ядеш никакво сладко и т.н., както те посъветваха разни неразбиращи по-нагоре, предполагам не искам да правиш шкембе, а да качиш мускулна маса, нали така?
Няма да ти пиша някакви сложни програми, от типа - стани, яж 300 грама овесени ядки и 3/4 ябълка. Най-важното е да си изградиш култура на хранене - яж на три часа (обилна закуска задължително!), приемай много ядки (сурови! - бадеми, лешници, ала-бала), на обяд можеш да си позволиш 3-4 пилежки пържоли примерно ( че и повече, ако имаш апетит) със саладка, варени яйца нагъвай, риба пък е най-добре. Естествено ходи на фитнес, плати на някой инструктор да ти направи програма за трениране - сега, верно ще похарчиш 10-20 лева, ама инвестираш в здравето си и тялото в крайна сметка.

И както се казва:
Маса се прави на маса!

П.С. - Аз съм на 15, 110 кила, 1.85 някъде, тренирал около половин година някъде.


Ти си машина бе... :D
Аз вдигам дъмбели или 7 или 5
Със 5кг правя по 12 прав с една ръка, после с другата, 25 сек почивка и после пак така - общо 3 пъти.
С тези 7 почва да ме боли - и ги правя седнал, като съм подпрял ръка или на бедро или на облегалката на стола 8-) - и там правя към 10 пак 3 серии..
Другото което съм почнал да правя е:
Вдигам целия дъмбел от лежанка - с наклон..(тежи общо 13 кг за 2 ръце става..)
И всъщо така лягам на земята ( на килимче..) хващам дъмбела с 2 ръце, опъвам ръце над главата и почвам бавно да ги издигам - като движа само ръцете (това за гърди - ако го правя правилно :D )..

Това го правя около 7,8 пъти - почивка и пак..

Това с ръцете за дъмбели ми звучи окей, надявам се да загряваш хубаво преди тренировка- рамена, ръце, кръст, врат, пръсти и китка, защото това стимулира отделяне на течност, която действа като смазка. Ако не си загрял и се контузиш, най-вероятно ще играе ножа - разбирай операция. Също така ако имаш някакви гирички - примерно 1-2 килограма, прави загрявка преди основните серии, примерно с 1 кило - 20 повторения.
Също така, надявам се да не размяташ дъмбели и прочие както ти дойде, много е важно да си изпълняваш упражнението внимателно с цел по-добри резултати и избягване на контузия. Например - когато правиш упражненията за бицепс от изправено положение ( или седнало, значение няма), когато си пускаш ръката надолу към пода, го прави с по-бавна скорост, отколкото когато го вдигаш обратно към гърдите - мускула се натоварва повече.
Това за бицепс го прави с ръка, подпряна на коляното, леко приведен. Нека гирата сочи напред и пак - когато вдигаш го правиш по-бързо, а когато сваляш - по-бавно, за да се натовари мускула повече.
Това с килимчето не ми се струва мн удачно - най-добре с лост го прави, ако е възможно. Ако си сигурен в себе си, пак когато вдигаш е по-бързо, а когато сваляш към гърдите е по-бавно (никога не си ги дръж над лицето, целта на лежанката (а тези упражнения са точно като нея) е да си я допираш до гърдите при пускане надолу и да изпънеш хубаво ръце над гърдите.

И все пак се придържам към теорията ми, че ще е по-добре да се захванеш с друг спорт :)
Ако имаш въпроси, пиши си скайпа на лично.

Благодаря ти пак.. - това за бавното пускане го знам :)

Иначе проблема е че тази година - друго не мога да тренирам
Тренирал съм около 5 години плуване - ама там не се правят мускули на ръцете особенно ... По точно в стиловете които аз бях по добър - Бруст и Гръб...
Смятам да се запиша на баскетбол от другата година или може би волейбол..
За бокс пък наште се намесиха и казаха че не е нужно да си чупя носа за да са ми здрави ръцете... :D

Но ако реша ще се запиша на бокс...

AlaBalaa
05-21-2009, 15:41
ами не ви знам вас ама аз тръгнах на фитнес и качих някаде 5-10кг за 1-2месеца и ся сам 170висок и 67кг и се измъкнах много изведнъж пораснах па тва твойто нз кво е ся с тоя дето ходим на зала той релеф всичко по силен е на дигане кг ама не му личи аз излглеждам по як