PDA

View Full Version : Eurovision



Pliok0019
05-12-2009, 21:02
За мен това е най-голямото събитие в музикалният живот на страната ни. :)

В момента по канал едно текат полуфиналите. Надявам се Краси да стигне до финал. :)

От година не сме имали песен с особен успех.

psychopath
05-12-2009, 21:03
я тва ли го давали 8-)

Pliok0019
05-12-2009, 21:06
Мхм, сносни песни имаше досега. Мамалигарите се изявиха с добра песен...

Иначе другата наша песен, тоест македонската, нещо я нямаше никаква.

Не чух как пя Краси, но казаха, че бивало. :)

Лошото на Евровизия е че всеки гласува за съседските си приятели, и почти винаги победителят е бил част от СССР.

Sintya
05-12-2009, 21:07
Само Беларус ми харесаха... на нашите изпълнението беше интересно... не знам дали ще се класираме... късмет... не ме интересува, това предаване е доста замряло, бтв. :)

Pliok0019
05-12-2009, 21:59
2 поредни години без класиране на финал.

Аз съм за Румъния. Иначе много израелци, арменци, турци...

JUSTDNB
05-12-2009, 22:06
Интересно,че спомена точно тези държави,защото и Румъния,и Израел,и Турция,и Армнения избраха тктц

Защо ли до последно се надявах,че ще ни изберат - ужасТ.А пък наистина песента Красимир Аврамов не я изпълни зле,очаквах да е по - лошо хах



Но..шанс

Rodolubec
05-12-2009, 22:11
На Израел,Исландия,Швеция и Малта песните им въобще не заслужаваха да се класират.
Но всички дебили са гласували за Израел не,защото песента им е хубава ,а защото изпълнителките бяха от два враждуващи народа евреи и палестинци. :-x
Друг пък е въпроса ,че Израел не са в Европа.

shadow4e
05-12-2009, 22:20
Не беше толкова фалшиво, но на мен ми изглеждаше доста обикновено песничката ни. Тези с кокилите бяха доста назад и не се виждаха, а певците бяха облечени като за маскен бал.

Беше доста по-добре от предния път, де и предполагам, че разликата идваше и от озвучаванено на БНТ.

XceSS
05-12-2009, 22:40
Да бе аз тва винаги съм се чудил.Израел изобщо кво правят там, като не са в Европа? :-o

Pliok0019
05-12-2009, 22:43
А територията на Турция в Европа е 3%...

XceSS
05-12-2009, 22:44
А територията на Турция в Европа е 3%...


Че и в ЕС искат да идат :x

w0sh
05-12-2009, 22:55
от както Изреал е създаден като държава от ООН, се води европейска страна.

Участват и на европейското по футбол и по всичкид руги спортове.

Азербайджан очевидно също... ама там става дума за петрол :Д

ScionOfStorm
05-12-2009, 23:41
бе почти съм сигурен, че ще нагласят израелците да спечелят.. ;)

grenth
05-13-2009, 01:22
Не беше толкова фалшиво, но на мен ми изглеждаше доста обикновено песничката ни. Тези с кокилите бяха доста назад и не се виждаха, а певците бяха облечени като за маскен бал.

Беше доста по-добре от предния път, де и предполагам, че разликата идваше и от озвучаванено на БНТ.
Аз го гледах тука в САЩ по Руската Канал 1,която оригинално си излъчваше Евровизия и озвучаването беше страхотно със страхотна техника и 3Д сцената :)

Celence
05-13-2009, 12:54
Само аз ли мисля, че песента ни е пълен ташак. :-o Не можах да изгледам цялата Евровизия и не знам кой мина и кой не, но по-добре да не сме минали с тази ужасна песен.
Първо, че нищо не се чуваше от високите тонове, второ Петя Буюклиева се дереше по едно време и като цяло жените пяха по-силно от К. Аврамов. Той от своя страна стоеше като пън. Кокилите ми харесаха. Може би беше малко пусто и трябваше да има още 2ма с кокили, но айде. А за костюмите наистина няма да коментрирам - електриково зелено и обувки тип Али Баба, wtf :-o

ULTRA_LEVSKI
05-13-2009, 13:03
Единствената свестна песен беше на Малта, 'сичко друг ташак

Lucho
05-13-2009, 13:45
Песента на малта наистина беше вдъхновяваща, но исландия, турция и румъния също представиха хубави песни...е, чехите се изложиха...

Bianca
05-13-2009, 14:36
Самата песен е хубава, но снощи я изпяха фалшиво.

Lucho
05-13-2009, 15:50
Преместено =>>>

Коя песен най-много ви хареса ? Наистина имаше много хубави песни, които успяха да се класират за финал. Лично на мен ми хареса изпълнението на Исландия, Турция, Румънското изпълнение беше хубаво, Малта също се представиха добре, но най-много ми хареса исландското изпълнение. Интересен факт е (поне по мои наблюдения) че песента на Човека-глас - Красимир Аврамов, не беше най-лошото изпълнение на конкурса - чехите паднаха на по-ниско ниво с някакъв театър-мюзикъл. Това е моят коментар в общи линии.
А сега ви представям няколко песни от евровизия:

Турското изпълнение - Hadise - Dum tek tek
http://www.youtube.com/watch?v=WuNLYbEB32g

Изпълнението на Великобритания - Jade Ewen - United Kingdom - My time
http://www.youtube.com/watch?v=WVTJNmZ10S4&NR=1

Румънското изпълнения - ELENA GHEORGHE - The balkan girls
http://www.youtube.com/watch?v=aiY5B5Araz0

Исландското изпълнение - Yohanna - Is It True?
http://www.youtube.com/watch?v=8pVSXCohyrQ

Изпълнението на Малта - Chiara - What if we
http://www.youtube.com/watch?v=UPxj1H4WwjU

...и чешкото изпълнение, което...абе българското е супер....

Gipsy.cz - Aven Romale
http://www.youtube.com/watch?v=KHm5tG6IYwI

Ако сте го гледали кажете кой/кое най-много ви впечатли.
На мен ми направи впечатление че всички надписи бяха на руски с английски букви, и малък текст под тях указващ значението на английски език - пример Moskva 2009 вместно Moskow 2009, или написано DOBRO POJALAVYT (пожелаваме ви добро, не е точно така на руски, но не го разбирам много). :)

@bianca - Като гледаш клипа по телевизията е хубава, но както я изпълняват...

SummeRLove08
05-13-2009, 17:41
На мен песента на Краси Аврамов много ми хареса. :) Хареса ми още първият път когато я чух. Не разбирам защо пеенето му се класифицира като „виене”. Е, имаше тук-таме места които трябваше да се обработят, но обработката си беше супер според мен. Оригинална е и стояха доста добре на сцената. Имаше някои бавни песни, които според мен не трябваше да се класират на финал.

Bianca
05-13-2009, 17:43
Lucho, не съм я гледала по телевизията. Просто ми харесаха самата мелодия, самият замисъл. Но изпълнението...

afterforever
05-13-2009, 17:45
Аз пък имам реторичен въпрос... откъде накъде турция и израел, че и грузия участват в евровизия... тва ме дразни... :-o :-o

ToniStoraro
05-13-2009, 18:06
тва наща песен си е един чист неистов вой!!! Е как ще се класира?

UnaBletoLoVeU
05-13-2009, 19:32
2 поредни години без класиране на финал.

Аз съм за Румъния. Иначе много израелци, арменци, турци...

Аз ли се бъркам, или ти някъде си спала, обаче Вода и миналогодишната песен бяха две години подред на финал, като Вода стигна до 2-3 място по време на гласуването, но накрая завърши на 5то.

psychopath
05-13-2009, 19:34
мен въпросната вода ме кефи по-малко от песента на краси аврамов (аз не го бях чувал преди евровизия, не знам за вас) 8-)

VerryBerry
05-14-2009, 08:50
Краси Аврамов се чуваше по-малко от беквокалистките си..аз останах с впечатление че са група,макар изпълнението да беше по-добро от това в БНТ..на финала се класираха хубави песни-румънската и тази шведската са ми фаворитки ,но има още един полуфинал..има време :)

ZanessA
05-14-2009, 11:13
За съжаление не успяхме да се класираме, но песента си я биваше.....

Scrat
05-14-2009, 18:13
Не беше толкова зле, колкото очаквах, но пак не става песента. Бтв, тая година имаше доста излагации и от другите страни...

Pliok0019
05-16-2009, 11:22
2 поредни години без класиране на финал.

Аз съм за Румъния. Иначе много израелци, арменци, турци...

Аз ли се бъркам, или ти някъде си спала, обаче Вода и миналогодишната песен бяха две години подред на финал, като Вода стигна до 2-3 място по време на гласуването, но накрая завърши на 5то.

Да, нещо съм се объркала.

Елица и Стоян - Вода (2007), класирахме се на 5то място.

Миналата година - Балтазар, Йоанна и Дийп зон се класираха на финал, но не помня на кое място завършиха.

Истина е че гласувах последните 3 години за песните, които спечелиха. :-D

Pooky
05-16-2009, 12:20
Мхм, сносни песни имаше досега. Мамалигарите се изявиха с добра песен...

Иначе другата наша песен, тоест македонската, нещо я нямаше никаква.

Не чух как пя Краси, но казаха, че бивало. :)

Лошото на Евровизия е че всеки гласува за съседските си приятели, и почти винаги победителят е бил част от СССР.

Така е за съжаление. Иначе песните от втория полуфинал бяха много по - добри. Най много ми харесаха Украйна и Норвегия.

LittlePrincess
05-16-2009, 12:33
И Красимир Аврамов не се класира... На мен ми беше ясно. Песента му не струва, а той не може да пее.

FakePlasticTree
05-16-2009, 12:34
Доста слабо представяне тази година от страна на всички държави.
Ако ми пукаше, щеше да ме е срам от нашата песен, но не ми пука особено. Песента е пълна отврат според мен... Не, песента за мен е pathetic отвсякъде..смешно ми става като си помисля.
Нека най-добрият победи, де.
Но според мен хората, който могат да пеят, не се хабят за Евровизия, а направо почват да си правят кариера (или се опитват поне).

Niakoitam
05-16-2009, 14:01
2 поредни години без класиране на финал.

Аз съм за Румъния. Иначе много израелци, арменци, турци...

Аз ли се бъркам, или ти някъде си спала, обаче Вода и миналогодишната песен бяха две години подред на финал, като Вода стигна до 2-3 място по време на гласуването, но накрая завърши на 5то.

Да, нещо съм се объркала.

Елица и Стоян - Вода (2007), класирахме се на 5то място.

Миналата година - Балтазар, Йоанна и Дийп зон се класираха на финал, но не помня на кое място завършиха.

Истина е че гласувах последните 3 години за песните, които спечелиха. :-D

Миналата година - Балтазар, Йоанна и Дийп зон НЕ се класираха на финал.Гледах полуфинала тогава на живо.Всички наши певци се готвеха да отидат директно на финал заради правилото задължителните държави плюс първите 5-6 в класирането да отидат директно на финала.Заради Елица и Стунджи спечелилите тук,отиваха директно на финала в Белград.В последният момент попромениха правила и Балтазар, Йоанна и Дийп зон тръгнаха от полуфинал и не се класираха на финала т.е. както сега.

Е,поне имаме една полупредставителка. :-D

Едната от тези двете жени,които представят Израел си е израелтянка,а на другата казаха че баща и е палестинец,а майки и българка.Говорела перфектно няколко езика,незнам дали английският беше в тях,палестински,иврид и български. :)

Daniella_
05-16-2009, 14:44
Македонската и Швейцарската бяха най-хубави.

Scrat
05-16-2009, 15:33
Истината е в детската евровизия =D!

http://www.youtube.com/watch?v=eX4mtz-DGCw

VerryBerry
05-17-2009, 08:31
аз пък се радвам,че Норвегия спечели-те бяха едни от най-добрите :)

Pliok0019
05-17-2009, 08:57
2 поредни години без класиране на финал.

Аз съм за Румъния. Иначе много израелци, арменци, турци...

Аз ли се бъркам, или ти някъде си спала, обаче Вода и миналогодишната песен бяха две години подред на финал, като Вода стигна до 2-3 място по време на гласуването, но накрая завърши на 5то.

Да, нещо съм се объркала.

Елица и Стоян - Вода (2007), класирахме се на 5то място.

Миналата година - Балтазар, Йоанна и Дийп зон се класираха на финал, но не помня на кое място завършиха.

Истина е че гласувах последните 3 години за песните, които спечелиха. :-D

Миналата година - Балтазар, Йоанна и Дийп зон НЕ се класираха на финал.Гледах полуфинала тогава на живо.Всички наши певци се готвеха да отидат директно на финал заради правилото задължителните държави плюс първите 5-6 в класирането да отидат директно на финала.Заради Елица и Стунджи спечелилите тук,отиваха директно на финала в Белград.В последният момент попромениха правила и Балтазар, Йоанна и Дийп зон тръгнаха от полуфинал и не се класираха на финала т.е. както сега.

Е,поне имаме една полупредставителка. :-D

Едната от тези двете жени,които представят Израел си е израелтянка,а на другата казаха че баща и е палестинец,а майки и българка.Говорела перфектно няколко езика,незнам дали английският беше в тях,палестински,иврид и български. :)

Само ме обърквате.
:-D

И аз си мислех, че миналата година не сме се класирали, но UnaBletoLoVeU, каза, че сме се.

SummeRLove08
05-17-2009, 17:28
Снощният финал много ми хареса! Беше едно много добре подотвено шоу! :) Много се радвам за победителя. Той беше един от любимците ми на конкурса. :-) Песента е много хубава, много мелодична, а Александър я изпя с много чувство, беше много лъчезарен. :)
Другите песни, които ми харесаха бяха на Естония, Азербейджан, Молдова, Литва.

Lucho
05-17-2009, 17:35
Песента на норвежеца наистина е хубава, но румънската беше по-хубава. Турците я изпяха много зле...що ли ?

afterforever
05-17-2009, 17:53
Норвегия е ебати яката песен сама по себе си, шот не съм слушал нищо друго освен бозата на България.

machoka
05-17-2009, 18:08
Певицата на Андрю Л.Уебър беше уникално добра, а песента изпълнена под лично неговия съпровод също я прави уникална..

но хвала на младото момче, което изглежда наистина пробивно, а и до колкото разбирам бая музикален го раздава, щом и пианист и цигулар от малък, а и песента е негова композиция.

Lucho
05-17-2009, 19:56
Певицата на Андрю Л.Уебър беше уникално добра, а песента изпълнена под лично неговия съпровод също я прави уникална..

но хвала на младото момче, което изглежда наистина пробивно, а и до колкото разбирам бая музикален го раздава, щом и пианист и цигулар от малък, а и песента е негова композиция.

Наистина, норвежчето имаше и визия и тази чаровна усмивка много радваше...абе имаше си талант момчето, който си го може си го може :)

afterforever
05-17-2009, 20:08
Норвежчето хич не е норвежче, а русначе, но да... добро е :-D

Niakoitam
05-18-2009, 12:07
Не е русначе.От Беларус е. :)

LINKNOT
05-19-2009, 00:24
Белорус за Русия е същото като Молдова за Румъния и Македония за България.

Последните ми надежди,че в крайна сметка може да си представим песента добре рухнаха,когато им видях тоалетите - шарена цигания,пък за пеенето да не говорим.

По принцип песните-фаворити ми бяха тези на Македония,Норвегия и Естония.
Next Time не отидоха на финала,защото силната музика заглуши Стефан. От Александър няма как да не съм доволна,радвам се,че спечели. Сандра изглеждаше притеснена,на запид песента звучи по-добре.
Впоследствие ми харесаха песните на Словакия (не мога да повярвам,че не се класираха!),Швеция,Чехия (сестра ми много се радва на суперменът :Д ),Армения и Молдова (заради фолклорните елементи).

Много ме е яд,че мръсните копелдаци от Турция и умирисаното им Хадисе бяха сред първите. Азерлайняните и те,миндирасите им с миндираси. Най-големият резил е,че им дадохме точки! За Нагъзакиса същата работа. Гърция никога не е представяла песен на роден език с фолклорни елементи и все напред се изстрелват,ке им с*реме на американизираните помии.

Това от мене. :D

nesquiky
05-19-2009, 15:24
xaxaxaxax

Lucho
05-19-2009, 15:40
Белорус за Русия е същото като Молдова за Румъния и Македония за България

Първите две - да, третото - не ! Не говори глупости, с македония нямаме нищо общо.
Иначе с останалото съм съгласен :)

afterforever
05-19-2009, 16:00
е как ще имаме... то език ли е... то бит и култура ли е... :shock:

Dennitsa
05-19-2009, 19:27
Македония е неделима част от България. Разбирам иронията на Lucho. В днешно време именно македонците от Вардарско най-малко могат да се нарекат "българи",но въпреки техния сбъркан патриотизъм кръвта вода не става.

Riot
05-20-2009, 06:14
Песента на въпросния Краси е изключително жалка.
Интересното е
че ако тази песен не беше на КРАСИ
и не представяше България
нямаше да ви направи никакво впечетление

AutumnTears
05-20-2009, 06:16
Красимир Аврамов сподели, че познава Петя Буюклиева от около 15 години и лично й се е обадил, за да я покани да изпеят заедно песента.

Въпреки че нейните фалшиви гърлени вокали заглушиха немощните му опити да изпее "Илюзия" на сцената в Москва, той й благодари, че се е отказала от толкова много изяви заради проекта "Илюзия".

Тя пък му отвърна: „С поканата на Краси попълних моята колекция от участия в международни конкурси и ние представихме България на много високо ниво“. :lol: :lol: :lol:

afterforever
05-20-2009, 08:28
тва цитат или разсъждение беше... :razz: :razz:

LiveFlower
05-20-2009, 18:52
ААААААААААА майка му,само на мене ли ми харесва песента на Краси :oops:

Не бе,не е ирония,песента си ме кефи!

afterforever
05-20-2009, 18:59
Песента на въпросния Краси е изключително жалка.
Интересното е
че ако тази песен не беше на КРАСИ
и не представяше България
нямаше да ви направи никакво впечетление

Дали във форуми в съответни държави нямаше да се коментира обаче?

LittlePrincess
05-20-2009, 19:03
Песента на въпросния Краси е изключително жалка.
Интересното е
че ако тази песен не беше на КРАСИ
и не представяше България
нямаше да ви направи никакво впечетление

Дали във форуми в съответни държави нямаше да се коментира обаче?

Ако беше на някой друг можеше и да не тръби, че е човекът-глас.. Можеше и да не си купи победата в България. Тогава наистина нямаше да ми направи впечатление.

afterforever
05-20-2009, 19:11
е стаа дума, че за сяка държава е добре другите изпълнители да са шит, така че надали щеше да се коментира, ако беше тоя краси изпълнител на Герамния, Франция или кото и да е там, че не ги знам другите