PDA

View Full Version : Родителите ,,



sladkish_14
05-13-2009, 07:28
Абе ваще бъркат ли ви се постоянно в работите ?
В смисъл майка ми , като стана сутрин и почва веднага сядай да ядеш , и почвай да учиш :x :? ,, /втора смяна съм /
Мразя да ми съставя тя плановете и когато не седна да уча вика като истеричка у нас. Лошото е , че и татко се ядосва от това и винаги ме лишава от нещо или поне само за момента ,,
Много мраза така , сякаш немога сама да предценя кога има за учене и да седна да си науча , ми все ми се бърка в работите и ми прави плановете , поне докато не тръгна за училище :?
Аз си мога и сама ! И не искам сяка сутрин да ме дига в колкото на нея и е удобно и да ми вика само !


С вас така ли е ? :(

Millen4ety
05-13-2009, 07:42
При мен не е така. Единственото гадно при родителите ми е, че баща ми се разбеснява и сле половин час му минава и почва да се извинява, нищо че едва не ме е убил и потрошил апартамента. После става нещо като ангелско видение. много шантава работа.. Иначе ако става въпрос за учене не ми досаждат даже по едно време ми бяха забранили да уча да не се скапя :shock: . Оставили са ме да кандидатствам и да се оправям само с всичко в тази област.
Според мен, ако ти си добра ученичка няма защо да ти казват какво да правиш всяка минута. На колко години си? Все пак не могат да ти направят график да спазваш. Трябва ти малко свобода. Според мен човек, ако е разумен, пак ще си научи и ще направи и другите важни неща без някой да му е казал кога и как. Поговори с родителите си, няма какво друго да направиш. Помоли ги да ти дадат една седмица, в коята да си спазваш свой график, за да видят как се справяш и без да те управляват. Успех! :)

Bellatrix
05-13-2009, 08:02
Не. Никога не са ми правили планове. Аз си решавам. Иначе просто не става. Като ми кажат:"Учи!" не мога. Не излиза. Наще като го забелязаха и ме оставиха на мира.

Biskfitka
05-13-2009, 08:36
Ами то майка ми и баща ми ги няма по цял ден.Сега съм втора смяна (само тая седмица) и баща ми кат излиза в 9 ми вика ставай да учиш...аз ставам в 12 и не уча де 8-) Иначе по телефона ако ми се обадят ме питат ''Научи ли си?'' Аз отговарям ''Да'' :D и така...

Mi6inka
05-13-2009, 08:38
Давали са ми съвети от сорта на "няма ли да е по-добре сега да седнеш да учиш" - примерно.. баща ми се опитва да се прави на строг ама като видя ,че..аз сама мога да си преценя кога да седна да уча ,за да се справя добре спря...Те са родители ,ако сама не им кажеш /покажеш/ че можеш да се справяш сама без да ти се месят чак толкова няма да спрат...пък и ..то постепенно утихват тея неща..незнам на колко си..но поне при мен все повече и повече намаляват нещата ,за които ми държат сметка (на 17 съм)

Mastta
05-13-2009, 11:17
не е за тук темата !

clever
05-13-2009, 12:21
наще не са така
оставят ме да се оправям сам
до 5-6 клас майка ми ми помагаше в ученето и до 4 непрекъснато ми проверяваше какво уча
но не ми е викала-що не учиш или... нещо от рода :D
сега съм 8 и се оправям съвсем сам с ученето-даже не ме питат за оценки и дали уча ...
след 7 клас аз сам реших къде да кандидатствам-наще просто казаха-добре!
тогава много учех и дори ми казваха-не се претоварвай много :D
демек аз съм по-взискателен към себе си по отношение ученето :)

Jumbie483
05-13-2009, 14:49
Нашите винаги са ми казвали какво да правя, но друг въпрос е че никога не съм ги слушала :D

diksi
05-13-2009, 16:01
Ам, да при мен е така 8-) Айде ставам, че да уча.... :-D
ПС: Темата е хубавичка, ако може някой да я премести :P

creet3
05-13-2009, 16:13
нашите постоянно ми надуват главата за - учение.... бля бля бля. Понякога ми съставят правила... не че ги изпълнявам, аз съм уникален мързеливеци без това :D . Мн рядко уча зашот оценките ми ме задоволяват до няква степен (4 - 5 - 6)... и някоя вечер майка ми като няма какво да прави идва да ме проверява кво съм научил, тогава става шоуто :grin: . Не уча защото преди година осъзнах че като почна да уча и се забърквам мн повече и изкарвам по ниски оценки, затова спрях... това наскоро и брат ми го разбра, а той е в университет

П.П. 8-клас съм :lol:

sladkish_14
05-15-2009, 16:48
не е за тук темата !

Ок !

Goddess
05-15-2009, 18:18
Когато искам уча, когато не искам, просто не става, няма смисъл, нищо не запомням.
Е, и на наще редовният въпрос е - "Ти няма ли да седнеш да учиш?", когато прекаля с лентяйството, ама са спрели да ми се бъркат вече. Достатъчно съм голяма, за да знам, че го правя за себе си, не за тях, аз ако нямам съвест, те по никакъв начин не могат да го променят вече.
Не уча редовно, но като седна да го правя, го правя както трябва и си изкарвам приличните оценки. И затова нямам проблем.

neocide
05-15-2009, 19:17

Seducti0n
05-15-2009, 20:28
Не много.
Основно се дразня на кръстосани разпити и въпроси от типа-къде си, с кого си, кога ще се прибереш... просто ужасно ме потиска това нещо постоянно да се опитват от разстояние да ме следят... :o

AFT
05-15-2009, 21:03
Да, постоянно и изключително много ме изнервя.

Dundy
05-16-2009, 13:47
ми като цяло за ученето въобще никой не ми се бърка.Не съм отлична ученичка,но не може да се каже и че нищо не разбирам.Но когато излизам вечер падат ебаси разпитите.Иначе денем казвам само,че излизам,но вечерта:ама кога ще се прибереш,по кой път,с кого ше си,има ли с кого да се прибереш..."То разбирам притеснение,ама прекалено е вече

GbSy
05-16-2009, 14:28
Не ми държи сметка за ученето, защото сама вижда, че много уча. Плюс това си изкарвам отлични оценки, тъй че и копче не може да ми каже.
Иначе ми се бърка с кого ще излизам и къде (все едно не знае, омг), обичайните глупости. Разбирам я, въпреки че вече много-много не й се обяснявам.

mim4ety_sara
05-16-2009, 15:51
Нашите винаги са ми казвали какво да правя, но друг въпрос е че никога не съм ги слушала :D