PDA

View Full Version : Въпроси относно солариум



gagagaga
05-13-2009, 13:16
Еми искам да питам,не съм ходил никога и незнам к'во се прави:

Само по боксерки ли да седя докато се пека,в смисъл под наблюдение на някой ли съм ?
Колко минути трябва да се пека ?

Еми ако може направо някой да обясни всичко за тези,които тепърва намислят да го пробват за 1ви път
Мерси много :).

colymoly
05-13-2009, 13:47
Направо те съветвам да не ходиш, това са пълни глупости, адски е отвратително като видя някоя девойка която е прекалила с това, а преди е била толкова по-добре, ще му мине модата и на това, от бялото по-хубаво няма!

littlebaby
05-13-2009, 13:53
Една моя приятелка ходи на солариум и казва, че се пече гола :D но предполагам, че може и с бански. Иначе си сама и първоначално е добре само по 5-7минути да се печеш.
Тенът се постига много бавно и се изразходват бая кинти :D

j_adore2
05-13-2009, 13:57
Аз ходя и е много приятно .. релаксиращо. Не си под ничие наблюдение затова можеш да си се печеш както ти е удобно.За време не мога да ти кажа,зависи от солариума колко е силен,защото има едни които са турбо и първите няколко пъти трябва да стоиш по 5 мин,а после постепенно увеличаваш.Аз на моя започнах с 10 мин,но той е слаб,което от една страна е по - добре защото се постига по равномерен тен. И е хубаво поне първите няколко пъти да се мажеш с нещо,че да не изгориш и после да спиш на закачалка :P Успех :) Бтв слънцето е по - вредно от солариума :)

mmmishetooo
05-13-2009, 13:59
искам да ви попитам с обица на пъпа може ли да влизам в солариума .. много ми се ходи .. ноо отскоро имам обица и няма как да я сваля :?

j_adore2
05-13-2009, 14:07
Аз обиците от ушите не си ги махам и нищо не ми е станало ..

gagagaga
05-13-2009, 15:37
Мерси много,та значи първия път да пробвам 5-7 минути ?
По принцип цветът ми е доста бял ... а има ли възможност да се обели кожата или нещо подобно,защото честно казано не ми се занимава с лосиони ?
Мерси :)

xqxq_bs
05-13-2009, 15:52
и аз в събота ще ида за първи път , но без лосион не е много хубаво да се ходи не че неможе ... а за беленето и аз нз , но ми е интересно да разбера :)

PIF
05-13-2009, 15:54
оооранжевите майки, оранжеви дечица.... :grin:

j_adore2
05-13-2009, 15:58
Ако е хубав слариума няма да станеш оранжев,а се придобила естествен тен :) Просто трябва да се усети кога да се спре .. Първия месец по често после се ходи само за лека поддръжка веднъж на 2 седмици :)

foreverr
05-13-2009, 16:01
Една моя приятелка ходи на солариум и казва, че се пече гола :D но предполагам, че може и с бански. Иначе си сама и първоначално е добре само по 5-7минути да се печеш.
Тенът се постига много бавно и се изразходват бая кинти :D
+1 иначе, да може и с бански ако искаш и с дрехи :razz: .Но все пак за мене това е глупост, защото си вредиш излизшно на кожата.Лятото така и така достатъчнои вреди слаънцето, а сега и солариум и става множко, а и тен се хваща бавно пт солариумите и докато го хванеш този тен трябва доста парички да дадеш, та и време...

foreverr
05-13-2009, 16:06
Аз ходя и е много приятно .. релаксиращо. Не си под ничие наблюдение затова можеш да си се печеш както ти е удобно.За време не мога да ти кажа,зависи от солариума колко е силен,защото има едни които са турбо и първите няколко пъти трябва да стоиш по 5 мин,а после постепенно увеличаваш.Аз на моя започнах с 10 мин,но той е слаб,което от една страна е по - добре защото се постига по равномерен тен. И е хубаво поне първите няколко пъти да се мажеш с нещо,че да не изгориш и после да спиш на закачалка :P Успех :) Бтв слънцето е по - вредно от солариума :)
Иначе това, че слънцето е по-вредно от солариума май е верно, но всъщност ти сега да кажем ще ходиш на солариум, а лятото слънцето не можеш да го избегнеш и става слънце+солариум, от което става суха кожа и дано да не дава господ и рак на кожата :) Поне аз съм на мнение, че ми стига само лятото да си мъча кожата с слънцето и не ми е нужно да я доизмъчвам и с солариума, който ма кар да е по-млако вреден от слънцето, то така и така си вредиш на кожата и с слънцето и се събира много ако ходиш и на солариум но всеки си има мнение, а и кожата си е твоя :)

j_adore2
05-13-2009, 16:15
Права си .. Но времето още не става за печене,за плаж и т.н .. Иначе надали има някои които ходи в средата на юли на солариум :P То не стига, че навън е топло,пък и вътре да се печеш не си е работа .. Иначе това че слънцето е по вредно ми го каза човекът в солариум и скоро и майка ми,която беше против да ходя но гледа репортаж по Тв,в които казаха че е доказано .. защото солариума излъчвал само някакви алфа лъчи,които са за почерняване,а не ултравиолетовите на слънцето .. :) [/i][/b]

xqxq_bs
05-13-2009, 16:26
Права си .. Но времето още не става за печене,за плаж и т.н .. Иначе надали има някои които ходи в средата на юли на солариум :P То не стига, че навън е топло,пък и вътре да се печеш не си е работа .. Иначе това че слънцето е по вредно ми го каза човекът в солариум и скоро и майка ми,която беше против да ходя но гледа репортаж по Тв,в които казаха че е доказано .. защото солариума излъчвал само някакви алфа лъчи,които са за почерняване,а не ултравиолетовите на слънцето .. :) [/i][/b]
и аз гледах репортажа и от тогава се навих :-D бтв аз ходя на плаж :D

j_adore2
05-13-2009, 16:28
Е кой басейн работи сега :D

xqxq_bs
05-13-2009, 16:29
Черно Море :D

j_adore2
05-13-2009, 16:36
Е тука си нямаме Черно море :D

me4eto
05-13-2009, 16:46
аз сум на 70тата минута ве4e пека се само по прашки за да видя разликата щото ми е интересно имам вече много силен тен и е много есетствен изобщо не е оранжав...първо започнах с 5 мин използвам автобронзант ( продава се в сулариумните студия) преди да се изпека и след като се изкъпя се мажа с хидратиращия йогурт на avon защото солариума изсушава кожата

xqxq_bs
05-13-2009, 16:59
а по времето , в което съм вътре с нещо да се мажа ли :)

colymoly
05-13-2009, 17:14
Някои хора предпочитат солариума пред естествения слънчев тен. Те обаче не подозират, че се излагат на опасност. Оказва се, че изкуствения тен е много по-опасен от естествения по отношение на риска от заболяване от рак на кожата. Съвременните лампи излъчват 15 пъти повече ултравиолетови лъчи, отколкото слънцето.

По този начин за 30 минути организмът получава средната дневна доза ултравиолетови лъчи. Изкуственият тен води не само до рак на кожата, но и до преждевременни бръчки, промяна в цвета на кожата и даже катаракта. Под въздействието на ултравиолетовото лъчение могат да се активизират много опасни заболявания, например кожна туберкулоза. Със солариума е свързано и увеличаването на заболеваемостта от меланома при хора до 40 години и рак на кожата при жени до 20 години. Специалистите препоръчват на младежите до 18 години да не прибягват до подобни методи за придобиване на изкуствен тен. Ежегодно в целия свят по данни на Световната здравна организация се регистрират повече от 132 000 случая на злокачествена меланома и около 66 000 смъртни случая от различни форми на рак на кожата.

Тези цифри продължават да се увеличават: в Норвегия и Швеция ежегодната заболеваемост от меланома се е повишила за последните 45 години повече от 3 пъти, в САЩ - 2 пъти, достигайки 1,1 милиона случаи годишно. Най-високо ниво на заболеваемост се наблюдава в страните, където населението има светла кожа и където е много популярен слънчевият тен: в Австралия, Нова Зеландия, Северна Америка и северноевропейските страни.

Специалистите препоръчват да се спазва умереност при натрупването на тен, да се избягват солариумите и задължително да се ползват слънцезащитни средства.