PDA

View Full Version : Щастието купува ли се с пари?



Joro951
05-13-2009, 19:34
Хм..замислих се..
Казват, че щастието не се купувало с пари, но пък да ви кажа, когато си купя нещо, което съм искал отдавна се чувствам мноого щастлив.
Какво мислите вие? :)

psychopath
05-13-2009, 19:35
зависи какво те прави щастлив :)
"истинските неща" не могат да се купят с пари

marry
05-13-2009, 19:36
зависи какво те прави щастлив :)
"истинските неща" не могат да се купят с пари

И аз това щях да кажа... :)

sword
05-13-2009, 19:37
"истинските неща" не могат да се купят с пари

Joro951
05-13-2009, 19:39
"истинските неща" не могат да се купят с париХм..прав си :]

5StaR
05-13-2009, 19:39
"истинските неща" не могат да се купят с пари

точно..

пс. парите са средство, а не цел.

machoka
05-13-2009, 19:39
зависи какво те прави щастлив :)
"истинските неща" не могат да се купят с пари

.. но колко истински неща те правят щастлив? 'човек оценява истинските неща чак след като ги загуби'... а до тогава въобще не им обръща внимание.. за един сакат човек най-голямата болка е неговия недъг, а теб прави ли те щастлив това, че можеш да се усетиш тревата бос, че можеш да пипнеш морската вода, да я вкусиш, да я видиш или пък да чуеш как се разбива в скалите...

за нещастие да - парите те правят далеч по-щастлив, от колкото за незначително се смята. Защото глезотийките могат да радват елементарният човек, но какво от това като той се ЧУВСТВА щастлив, хормона на щастието се е отделил в тялото му вече, а пък ти се погубвай в 'несправедливостите на живота'.

Blab
05-13-2009, 19:41
Нужни са ми пари, за да изразявам свободно себе си.
Това ме съсипва.

psychopath
05-13-2009, 19:43
зависи какво те прави щастлив :)
"истинските неща" не могат да се купят с пари

.. но колко истински неща те правят щастлив? 'човек оценява истинските неща чак след като ги загуби'... а до тогава въобще не им обръща внимание.. за един сакат човек най-голямата болка е неговия недъг, а теб прави ли те щастлив това, че можеш да се усетиш тревата бос, че можеш да пипнеш морската вода, да я вкусиш или да я видиш...

за нещастие да - парите те правят далеч по-щастлив, от колкото за незначително се смята. Защото глезотийките могат да радват елементарният човек, но какво от това като той се ЧУВСТВА щастлив, хормона на щастието се е отделил в тялото му вече, а пък ти се погубвай в 'несправедливостите на живота'.и това го има :)

Canis_Dirus
05-13-2009, 19:46
Щастието не е задължително пряко свързано с парите, но предпочитам да разполагам с пари.

miminia
05-13-2009, 19:48
Да бе като си купа шоколад найш ли колко съм щастлива !? :grin: :D

Pedigree
05-13-2009, 19:50
Доста работи мога да си взема с кинти. Супер много работи, които ще ме направят щастлива, но не и напълно щастлива.
Примерно...
в момента много искам едно нещо, но пък то не се купува с пари. Имам си всичко, но липсва въпросното нещо, което не се купува. :)

Canis_Dirus
05-13-2009, 19:52
Богатите също плачат!

Ама плачат богати.

Bianca
05-13-2009, 19:55
Богатите също плачат!

Ама плачат богати.
Юпии, може ли да си го сложа на скайпа? 8-)
Съгласна съм с Таня, понеже съм на подобното дереже...

sisityy
05-13-2009, 19:59
зависи какво те прави щастлив :)
"истинските неща" не могат да се купят с пари+1

psychopath
05-13-2009, 20:00
Богатите също плачат!

Ама плачат богати.хаха това е добро :)

Boot
05-13-2009, 20:14
Нещата, които си купувам с пари ме правят щастлива, да. Но за по-кратко от колкото останалите...

TERRORMACHINE
05-13-2009, 20:23
ако можех да пия бира без пари щях да съм повече от щастлив!!!

Jesus
05-13-2009, 20:54
мен ме радват повече простите неща, пари могат да се изкарат, но истински приятели не могат да се купят :)

Pliok0019
05-14-2009, 00:00
Най-клишираната тема. Поздравления.

neocide
05-14-2009, 01:12

Alabalaportokala
05-14-2009, 05:20
Парите са едно от най хубавите неща на тоя свят. И моля не ми говорете за приятелства. Където има пари, там има и намесен интерес, а тези неща не се обичат много с приятелството което дори и да просъществува ще е за кратко време и то дължащо се пак на парите. Разбира се че парите ме правят щастлив, няма човек който да не е щастлив когато има пари, няма човек който да не алчен (поне малко) в зависимост с колко пари е разполагал през живота си. Все пак и с немотията се свиква, но винаги ще искаме повече и повече. В природата ни е.

Canis_Dirus
05-14-2009, 07:52
питай някой напълно самотен, обезверен, болен, отчаян, мразен, отхвърлен от всички, непризнат и т.н. човек с 10 пълни догоре трезора в Швейцария дали е щастлив...
намери ми един такъв и ще го питам.

Но виж, ако тръгнеш по улицата със сигурност ще откриеш поне 20 самотни обезверени и тн хора без една стотинка в джоба.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-14-2009, 07:59
питай някой напълно самотен, обезверен, болен, отчаян, мразен, отхвърлен от всички, непризнат и т.н. човек с 10 пълни догоре трезора в Швейцария дали е щастлив...
намери ми един такъв и ще го питам.

Но виж, ако тръгнеш по улицата със сигурност ще откриеш поне 20 самотни обезверени и тн хора без една стотинка в джоба.

Парите носят щастие .. понякога носят и нещастие ... но когато един човек
свали с помоща на парите бремето на грижите свързани с тях, той е една идея по-лек ... => 1 идея по-щастлив. По-малко тревоги и проблеми = по-малко стрес = повече положителни емоции. Парите не купуват щастието. Те помагат в неговото изграждане. Парите не винаги са определящи за това дали ще си самотен или не. Това си е строго индивидуално ... и зависи доста от характера на човек, неговите качества и способности. Бедността не щастие. Не можеш да се радваш на празен хладилник и на скъсани кецове. Щастието се гради. Парите стимулират този процес.

neocide
05-14-2009, 12:30

Canis_Dirus
05-14-2009, 12:32
да..ебаси и щастието ще да е това, изградено САМО от пари..

някъде да е написано, че щастието зависи САМО и единствено от парите? Не.

Обаче парите също допринасят за щастието. Човек може и без определена вещ за х лева да е щастлив, но с нея да е мъничко по-щастлив.

Joro951
05-14-2009, 12:37
питай някой напълно самотен, обезверен, болен, отчаян, мразен, отхвърлен от всички, непризнат и т.н. човек с 10 пълни догоре трезора в Швейцария дали е щастлив...Ха, айде верно намери ми такъв.. :Д
Парите са мн важна част от живота..всичко е мнн по-лесно, когато имаш пари.Те едва ли не въртят света.
Бтв - Pliok0019, старая се.. :oops:

guinessgirl
05-14-2009, 12:48
май хората с 10 пълни догоре трезора рядко са отхвърлени от обществото.

и по темата: както каза психопат,зависи какво те прави щастлив. ;)

smileforyou12
05-14-2009, 12:51
и аз съм на мнение,че зависи какво те прави щастлив

UnaBletoLoVeU
05-14-2009, 14:09
Преди казвах "не", обаче колкото повече пари имаш, толкова повече неща можеш да си позволиш. Повече купони, които да организираш, повече екскурзии и така нататък. Можеш да имаш по-здравословна среда на живот, защото вместо да живееш в града, можеш да имаш къща на километри, с басейн, до горичка/до пуст плаж и така нататък и така нататък. Ще имаш по-сносно обслужване без да се надяваш на здравната каса. И ако си изиграеш добре картите/добър си по душа ще имаш и приятели, които не се влачат с теб, защото имаш много пари.

Така че, определено колкото повече пари, толкова по-добре.

clever
05-14-2009, 14:52
не
на 1 място за да си щастлив трябва здраве :)

Dumb
05-14-2009, 15:16
Нужни са ми пари, за да изразявам свободно себе си.
Това ме съсипва.

hottie
05-14-2009, 15:30
Парите допринасят за щастието ми, определено. Не са всичко, но помагат. По-добре с пари , отколкото без.

Bianca
05-14-2009, 15:57
Ако на един човек му е писано да е щастлив, той ще е такъв и с, и без пари.
Амин!

RiseGirl
05-14-2009, 16:01
в повечето случай материалните "неща" те правят щастлив, но какво правиш когато парите не стигат за истинските НЕЩА!?

UnaBletoLoVeU
05-14-2009, 16:31
^За кои истински неща?
Ако е здраве, време - това го имат/нямат също толкова и богатите, и бедните.
Ако е приятели-и с, и без пари можеш да имаш/нямаш.
Та, за кои истински неща не стигат парите?

без да се заяждам :р

hottie
05-14-2009, 16:33
Разбира се, че за здравето ти трябват пари. Ами с какво се лекуваш? Безплатно ли ? Ами... да знаеш колко пари съм хвърляла за здравето ми - лошо ще ти стане.

Приятелите - не купуваш приятелство. Но да нямаш пари, а приятелите ти да ходят нон стоп на места, където и ти би искал да си е гадничко.

RiseGirl
05-14-2009, 16:34
говоря за ценностите в живота на всеки един от нас,
макар вече в голям процент да са бита карта, именно заради чичковците с парички.

Blab
05-14-2009, 16:35
Не (о)ценя(ва)т парите тези, на които не липсват(и в мин.вр.)!;)

_donna_
05-15-2009, 09:39
Щастието се купува с много пари.Но все пак се купува.
Но обичта не.И ако нямаш обич (не говорим за която и да е,а за една определена) - нямаш и щастие.Почти винаги е така всъщност.Може би има хора,на които не им пука.Но всеки би се чувствал доста по щастлив ако е доста по-богат.Защото парите не означават непременно трупане на глупави предмети.Всеки ги употребява за това,което му харесва.

GbSy
05-15-2009, 10:44
Не разполагам с кой знае колко пари, така че съм свикнала да се радвам и да бъда удовлетворена от други неща, нематериални. :)

Jumbie483
05-15-2009, 11:18
Щастието не е само материално ;)

_donna_
05-15-2009, 12:01
Щастието не е само материално 8-[

ReBeL
05-15-2009, 12:29
явно да :(

Chery
05-15-2009, 15:02
"истинските неща" не могат да се купят с пари

:)
Не разбирам някои хора,които се женят заради парите..а не заради любовта.. :?

Deadlock
05-16-2009, 12:28
парите са необходимо, но недостатъчно условие.

CheriHool
05-16-2009, 12:35
Щастието е моментно задоволяване на егото..
а него може да го задоволим с пари, любов, секс, угодия, социални контакти, купони, забавления, чувства... абе, всичко..

Преди време във форума имаше дскусия за щастието и радостта.... ако някой помни...

Щастието не е само материално. ;)
малко неуместно...
Става въпрос, че като си вземеш нещо материално, то задоволява някоя твоя нужда, което н се гради върху 'материалното'.... просто нужда...


Тъпото обаче е, че точно тия, които разполагат с пари ги пилеят ей така... и за тях са "само едни книжни боклуци" и минват с оправданието "Парите са нищо".
Е, ***** им **** , като са нищо, нека се отърват от тях... па и да дадат малко насам. :booooomb: