PDA

View Full Version : Типологя жени



anonymous485803
05-13-2009, 20:35
Здравейте млади хора! Не мога да се сдържа да не споделя с Вас един материял. Тези писания не са мой а са на една моя приятелка Елза, която е философ по призвание и журналист по професия. Взети са от блогът й - http://philosophy.log.bg/
Обособила е три типа най-често срещащи се жени. Вие от кои тип мислите, че спадате? Според Вас може ли една жена в различни ситуации, да спада къв всеки от типовете? Какво ще кажете за материала?



Госпожица Мяу Мяу
Хайде, по нещо извън философията....

Г-ца Мяу Мяу е едно момиченце, за което най-важната ценност е да изглежда добре - за нея най-важни са модерните дрешки и тяхното правилно съчетаване. Г-ца Мяу Мяу гледа в телевизора и се възхищава на прекрасното тяло на някоя какичка, на която никога няма да прилича, но обличайки дерхите, подобни на тези на какичката - скъпи и „оригинални" от Витошка, тя (единствено тя) смята, че се доближава до прекрасната й визията.

Г-ца Мяу Мяу рядко (никога) си позволява мъжете да я виждат без фон дьо тен, защото дори и да е имала хубава кожа, то тя вече е създала един имдж и без него изглежда безлична. Тя обича компанията на мъже, които да й се възхищават и на жени (малкото й приятелки), които да не проименят темата от грима, лака, солариума и т.н.

Г-ца Мяу Мяу създава представата, че има висок жизнен стандарт с много социални контакти, защото така е модерно за младите активни хора. Избягва да се задълбочава в каквото и да било, защото би рискувала да изпадне в ситуация на самоосъзнаване как не може да докара нищо докрай. Затова обича да решава кръстословици - толкова е умна!

На всичкото отгоре г-ца Мяу Мяу е надута, защото така по-малко я заговарят и не рискува да я запитат коя е столицата на Норвегия (то кой ли го интересува) и дава мнение по въпроси, за които не я питат, именно за да не я попитат. За професията на г-ца Мяу Мяу няма да говорим, за да не засегна някоя трудолюбива касиерка или продавачка, които не спадат в категорията по ред причини.

Г-ца Мяу Мяу е всичко, което противоречи на Госпожица Учената, за която ще си говорим утре.


Госпожица Учената
Г-ца Учената е една млада госпожица, за която най-важно е да показва на околните всичко, което е прочела и научила през живота си. Тя обича да говори сложно, радвайки се на богатия си речник и тържествувайки, че е използвала по-дълги словосъчетания от останалите в компанията.

Г-ца Учената не говори за книгите, които е прочела, защото се очаква хората сами да се досещат, че е четлива и затова тя не позира излишно. Не се сдържа обаче по отношение на коментарите за какичките, които момчетата в команията й обсъждат колко са готини. Тя непременно намира кусур или омаловажава тяхното мнение - нали те са празноглавци, затова се кефят на крака.

Г-ца Учената предпочиата компанията на мъже, има предимно приятели. Така не изпада в ситуация на негласна конкуренция с някоя напудрена кукла или изобщо с човек от същия пол.

Г-ца Учената има собствен стил на обличане, за да покаже колко не обича масовия вкус. Пък и собственият стил показва колко по-малко суетна е от празноглавите куклички, които от обличане нямат време за книга.

Г-ца Учената се държи надменно над тези, които не показват симпатии към нея, като обръща темата в посока, неизвестна за дадения обект, за да започне да я уважава. Мнението на околните, че е скучна, тя опитва да промени, като се включва в някои мероприятия (излизания, пиене, купон), които обаче избира тя, за да няма нежелани обекти - не обича да контактува с всеки.

Гoспожица Идеалната
Г-ца Идеалната е момичето, което обединява Учената и Мяу Мяу. Тя е умно момиче, но това не стои на дневен ред за нея, понеже е твърде заета, че да си създава имидж на такава или онакава. Изпълнявайки ангажиментите си и обзета от многобройните си социални контакти, тя няма време да позира. Заради естествеността й именно, тя е обичана.

Г-ца Идеалната е симпатична и чаровна, тъй като не се демонстрира и с това пленява. Тя си върши работата, в повечето случаи добре и не обръща внимание на това какво впечатление прави - а то е добро.

Г-ца Идеалната има чувство за хумор, затова има и толкова приятели. Има способността да прави приятели от мъжете около себе си, а не интимни партньори, както Мяу Мяу или пък те да са единствените й приятели, както при Учената.

Г-ца Идеалната не подозира, че е готина за околните, а и това не я вълнува. Тя просто се наслаждава на моментите, независимо дали е с червило, без или дали чете книга или е с приятели на бира. Да, бира! Тя пие каквото обича, защото няма задръжките за талия на Мяу Мяу или на Учената, че е вредно и убива мозъчни клетки.

Г-ца Идеалната - това е всяка от вас, която не се смята за досадна учена или за тъпа кукла.


Ето от къде е взет материала:
http://philosophy.log.bg/article.php?article_id=25155
http://philosophy.log.bg/article.php?article_id=25288
http://philosophy.log.bg/article.php?article_id=25108

jghgh
05-13-2009, 20:41
Стигнах до Госпожица Учена и ми се видя много посредствено. :-o



Иначе по принцип този блог помня че го разглеждах преди време и много ми беше харесал.. но това ми се вижда тъпо.

Blab
05-13-2009, 20:54
Личи си оценката, личи си и самооценката.)
Видях, че са я закачили и в блога, затова ще си го спестя.

На въпроса - не съм никоя от посочените.)
В стил "Космо" ми идва, може би Космо философия?:Д

neocide
05-13-2009, 23:41

DjBaloon
05-14-2009, 05:34
мн ми е смешно като почнат да обясняват,че не са такива
лекоо сеедно се оправдават

guinessgirl
05-14-2009, 11:57
В стил "Космо" ми идва, може би Космо философия?:Д

абсолютно.

Boot
05-14-2009, 13:03
Ако това са философските разсъждения на твоята другарка, мога само да и съчувствам...
доста плоско.

hipopotamka
05-14-2009, 13:24
Не виждам кое му е философското,като всеки човек знае това и дори някое 10 годишно момиченце може само да се досети.И ако женския пол се обединява предимно в тези типове..Би било жалко.Поне аз не спадам към нито един от изброените типове..И не се обяснявам,че не съм такава.Просто не съм.
Съъгласна съм с Boot :)

Loshotia
05-14-2009, 13:40
Ако приятелката ти е 5клас, поощри я и и кажи да продължава да пише. Но ако наистина е философ или журналист,помоли я да смени професията си.