PDA

View Full Version : Хапчета за забавяне на цикъла



vanilla
05-14-2009, 16:25
Искам да ви попитам, момичета, някоя от вас пила ли е хапчета за забавяне на цикъла? Как й са се отразили? Дали е имало някакви противопоказания? Какви точно? ии инфо да посъбера малко

Смятам да отида на гинеколог, да не купувам на слуки, но все пак има една приказка "Питай старило, патило ;)"

Така, че всеки, който има опит в това, ще ми бъде полезен с коментар.

Иначе искам да ги пия, защото ми предстои път с автобус през няколко държави и точно тогава трябва да ми дойде... един път ходих до Франция, докато бях неразположена и се измъчих. Не искам пак да се повтаря.

ANEw
05-14-2009, 16:35
Еми точно за забавяне на цикъла не съм пила, но има едни таблетки контрацептиви, като ги пиеш и кървенето не е толкова обилно, а и болките също...
http://www.bg-mamma.com/articles/full/304 - виж тук за различните видове контрацептиви.

clever
05-14-2009, 17:43
пий само хапчета против болката
иначе не те съветвам да пиеш лекарства за забавяне... :-o

vanilla
05-14-2009, 17:55
От хапчета против болката ми се усилва.
Проблемът не е толкова в болката, колкото в самото течение.
Автобусът няма да се съобразява с мен и да прави почивки през 2 часа, за да си сменям тампоните.

clever
05-14-2009, 18:51
витамин Ц :-o

vanilla
05-15-2009, 13:40
Витамин Ц няма ли да го предизвика, а не да го забави?

clever
05-15-2009, 13:42
пий го по време на цикъла
не разбирам тъй като не съм момиче :D
но приятелките които познавам пият щедро количество витамин Ц и са по-спокойни :)
витамин Ц е безвреден но все пак не прекалявай с него
приятно пътуване 8-)

clever
05-15-2009, 13:44
а за забавяне... незнам дали има такива
по-добре се консултирай със специалист

vanilla
05-15-2009, 13:51
Витамин Ц го усилва да мине по-бързо, или го предизвиква да дойде ден-два по-рано например. Така съм чувала.

А такива хапчета има да, потърсих информация, пият се всеки ден. Започва се около седмица преди да трябва да ти дойде. Могат да се пият до 3 седмици. И като спреш, до ден-два ти идва.
С гинеколог ще се консултирам, за да ми каже кои ще са най-подходящи за мен, тъй като имам и автоимунно заболяване и не искам да рискувам на слуки.

Просто исках да видя дали има някой, който ги е пил и да сподели опита си.

GabisiTa
05-15-2009, 14:53
Аз съм пила такива хапчета и по-точно Оргаметрил, но не ми подействаха и ми дойде... :?