PDA

View Full Version : Седми клас....Краят ни се вижда и на нас [vol.3]



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

melinor
05-14-2009, 18:24
Неща, които ТРЯБВА да се носят за изпита по МАТ:
-Линия
-Пергел
-Молив
-Гума
-СИН химикал
-Транспортир


Важни дати и гнезда (http://rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/appl_7.html)



ВАЖНО И ПОЛЕЗНО


Нещата са копирани от форума на Българският сайт за математика. - http://www.math10.com/forumbg
Повечето неща са на Ганка Симеонова -учител по математика и млади и умни математици от форума.

1) ъглополовящите на ъгли, чиито сбор е 180 градуса( съседни ъгли или прилежащи ъгли при основата на трапец или успоредник) се пресичат под ПРАВ ЪГЪЛ!
2) ако ъгълът при върха С на тръгъгълник АВС е <C=y и ъглополовящите на ъглите при върховете А и В се пресичат в точка О, то:
<AOB=90 + y/2
така, ако знаем един от двата ъгъла, може да открием другия.
3)Ако остър ъгъл в правоъгълен триъгълник е 75 или 15 градуса, то височината към хипотенузата е една четвърт от нея.
4)Ако медианата е равна на половинката от страната ,към която е спусната, то триъгълникът е ПРАВОЪГЪЛЕН.
5) ъгълът между височините на успоредник, излизащи от тъп ъгъл, е равен на острия ъгъл на успоредника
6) ако ъглополовящите на два прилежащи ъгъла на успоредник се пресичат в точка от едната му страна, то тази страна е два пъти по- голяма, от другата.
7) ако т. М е произволна точка от DC, на успоредника ABCD, то:
Sabm=1/2Sabcd
8 ) Ако т. М е среда на бедрото BC от произволния трапец ABCD, то:
Sabm=1/2Sabcd
9)Dвете симетрали от катетите на правоъгълен триъгълник се пресичат в средата на хипотенузата Wink
10)В правоъгълен триъгълник, ако CG е височината към хипотенузата, СF медиана към хипотенуза <BCF=<ACG
11)Zа ромб(квадрат) лицето е равно и на S=d2*d1 , където
d1, d2 са диагоналите..
12)В РОМБА по-малкият диагонал е равен на страната на РОМБА ако той лежи срещу ъгъл от 60 градуса !

Линк към цялата тема http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?t=4692





Тема 1
(http://www.teenid.net/f/viewtopic.php?t=222869&postdays=0&postorder=asc&start=0)
Тема 2 (http://www.teenid.net/f/viewtopic.php?t=241715&postdays=0&postorder=asc&start=0)


[b]Точки
Преразказ-25
Тест по български-75
Тест по математика-100


Скали за оценяване
По БЕЛ (http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/skala_bel-2007.pdf)
По математика (http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documents/skala_mat-2007.pdf)

mim4ety_sara
05-14-2009, 18:35
Въпрос имам :
Искам да вляза в Ловешкото МГ ...мисля,че ще изкарам към 5 на изпита по Бел,а по математика към 3-4,тъй като ще ми е към 4 дипломата,дали ще вляза?!?! :(

melinor
05-14-2009, 18:37
Колко е бил бала миналата година и дали има голяма конкуренция?

webprng
05-14-2009, 18:38
Мерси.А някой да има задачките от тестовете в СМГ от тая година :?:

YouCantStopMe
05-14-2009, 19:10
Знам,че не е голямо нещо,но все пак го забелязах.. не трябва ли да е краяТ.Ето- Седми клас....Края ни се вижда и на нас [vol.3]
Не,че нещо,но от толкова тестове забелязвам всичко. :lol: :-D
Старата тема ми липсва. :lol:
много лигава вечер за мен :oops:

damdam
05-14-2009, 19:14
Да, и аз мисля, че е краят.
Някой кааз нещо за дипломата, а зда ви питам, тя влияе ли по някаквъв начин на влизането в определено уличище? Примерно аз искам в езикова, балът се образува от математика+български+2. математико от изпита+2.български от изпита. Щи влияят ли по някакъв начин оценките от дипломата? :shock:

melinor
05-14-2009, 19:15
Да, обаче нещо по-благозвучно ми е края :D :lol:

TheNewReligion
05-14-2009, 19:17
Вижда се, дам...Притеснението ми расте обратно пропорционално на увереноста ми. Бала ми покрива минималния за 9 ФЕГ, но се притеснявам, че може и да не вляза. Както и да е. През юни учителката ми по математика ще ме зарине с домашни и има вероятност да успея на изпита. 8-)

AnIcHkAtA
05-14-2009, 19:36
МНОГО ВАЖНО
Такаммммм, ние с Мелинор замислихме нещо.Надявам се да нямате нищо против.Всъщност, не ви питам, а ви го поднасям като информация, с която сте длъжни да се съгласите :D .Всеки понеделник един от нас ще се ангажира да купи вестник "Стандарт", да препише/сканира 2 теста (1 БЕЛ, 1 математика), да ги качи в нета, да прати линк към тях на Мелинор като ЛС.Когато се постнат тестовете в първото мнение от темата (най-късно вторник), всички започваме да решаваме.До най-късно неделя вечерта във всяко едно мнение на потребител, който е решил теста трябва да се напишат отговорите.Оценките няма да се зачитат на тези, които са пуснали отговорите си след 20.00 часа, неделя вечер.Бъдете честни и не преписвайте, сами знаете, че не е за добро.Конултациите по въпроси от теста не се правят преди 20.00 часа, неделя вечер. Верните отговори ги пише в следващия брой.Този, който е на ред да купува, освен теста, преписва и верните отговори на предишния тест и Мелинор ги обявява.Всеки е длъжен сам да си изчисли оценките, да ги напише в поста си, да запише годишните по балообразуващите предмети,да си изчисли бала.Мелинор ще ги подрежда като статистика.Ето образец, за да ви се изясни:

линк на теста(БЕЛ) линк към теста (математика) (18.05-24.05) линк с отговоридобавя се след обявяването им от съответния съфорумник

Резултати: добавя се след постването им от съответния съфорумник
GbSy (Габи) - математика:4.80,БЕЛ:5.25,Срочни-6,6,Бал:32.1
AnIcHkAtA (Аня) - математика:4.30,БЕЛ:5.40,Срочни :6,6,Бал:31.1

линк на теста(БЕЛ) линк към теста (математика)(25.05-31.05) линк с отговори

Резултати:
GbSy (Габи) - математика:5.00,БЕЛ:5.25,Срочни-6,6,Бал:32.5
AnIcHkAtA (Аня) - математика:4.50,БЕЛ:5.50,Срочни :6,6,Бал:32.0

Мели, благодаря ти от името на всички.А ние ще трябва да правим всичко така, че да я улесним възможно най-много.Този понеделник аз купувам вестника.Успех!

П.П.:Нека всеки си пише 20 точки за преразказ, за да не строим въздушни кули.

Лека нощ :-)

YouCantStopMe
05-14-2009, 20:30
Аз съм съгласна с предложението.
Проблемът е,че нямам с какво да сканирам и май трябва да преписвам,което е мнооого работа. :-o Пък и по математика няма как.Нямам възможност и да снимам с хубав фотоапарат.. така,чее.. не знам.Трябва да измисля някакъв начин,защото идеята е супер.

GbSy
05-15-2009, 05:18
Аз освен да пробвам да снимам с моя апарат, не зная как ще се получи, но ми е единствената възможност, защото скенер нямам. :)

AnIcHkAtA
05-15-2009, 06:02
Аз също ще снимам.

TheNewReligion, момче или момиче си?Аз също искам ФЕГ :P

webprng
05-15-2009, 06:17
Екстра идея.Само чакам да качите теста :)
А как ще смятаме бала,защото аз ще кандидатствам предимно в ПУ или с технологичен профил и бала ще ми е 3xТЕСТ-МАТ+ТЕСТ-БЕЛ +Мат + Бел а не 2xТест-Бел + 2xТест-Мат + Мат+Бел
ПС Може Темата да я наречем - Седми клас .... Власите накрай дунава се давят :D :D :D 8-) :P

AnIcHkAtA
05-15-2009, 06:39
Екстра идея.Само чакам да качите теста :)
А как ще смятаме бала,защото аз ще кандидатствам предимно в ПУ или с технологичен профил и бала ще ми е 3xТЕСТ-МАТ+ТЕСТ-БЕЛ +Мат + Бел а не 2xТест-Бел + 2xТест-Мат + Мат+Бел[/img]

За ПГЕА (Киров) балът се образува 3х математика (тест) + 1х БЕЛ (тест)+ БЕЛ (диплома) + математика (диплома).Обаче в Хенри Форд е като при езиковите-2х БЕЛ (тест)+2х математика (тест) + БЕЛ (диплома) + математика (диплома).Обаче все си мисля, че тия + Джон Атанасов са си смотана работа.Аз харесвам ТУЕС, но там е с вътрешен изпит по математика, за който не мога да ти дам информация.Поинтересувай се, мисля, че си заслужава повече от тия трите техникума.

webprng
05-15-2009, 06:45
Екстра идея.Само чакам да качите теста :)
А как ще смятаме бала,защото аз ще кандидатствам предимно в ПУ или с технологичен профил и бала ще ми е 3xТЕСТ-МАТ+ТЕСТ-БЕЛ +Мат + Бел а не 2xТест-Бел + 2xТест-Мат + Мат+Бел[/img]

За ПГЕА (Киров) балът се образува 3х математика (тест) + 1х БЕЛ (тест)+ БЕЛ (диплома) + математика (диплома).Обаче в Хенри Форд е като при езиковите-2х БЕЛ (тест)+2х математика (тест) + БЕЛ (диплома) + математика (диплома).Обаче все си мисля, че тия + Джон Атанасов са си смотана работа.Аз харесвам ТУЕС, но там е с вътрешен изпит по математика, за който не мога да ти дам информация.Поинтересувай се, мисля, че си заслужава повече от тия трите техникума.
хаха Мерси ама мисля че не ме разбра...Аз питах как ще се формира бала тука в форума като решаваме тестовете :)

AnIcHkAtA
05-15-2009, 06:48
По същия начин, ама си прав, че тук има дупка :D .Добавям към горното мнение-пишете и къде ще кандидатствате, защото техникумите са с по-различно балообразуване.

YouCantStopMe
05-15-2009, 07:07
Извинете,че ще поспамя,но..Ани,ти не си ли на училище?

AnIcHkAtA
05-15-2009, 07:13
Извинете,че ще поспамя,но..Ани,ти не си ли на училище?

На доктор съм от 11 часа, дълга история :D :P

melinor
05-15-2009, 08:23
Аз мога да се опитам да ги сканирам от някъде 8) :) :-o

john95
05-15-2009, 15:13
Когато дойде моя ред можете ли с кратичък пост да ми обясните : всеки ден ли има нови тестове във вестника ; Отговорите да ги качвам чак накрая или те са просто в следващия брой...
и колко струва вестника,че последно време и 2 стотинки нямам в джоба... :D

А се надявам да си издействам скенер за да се вижда идеално...

YouCantStopMe
05-15-2009, 15:26
ПФ.. аз май се сривам.
Сериозно.
Ще кажа някои неща извън темата,но няма къде да си излея душата.Извинете ме.
Как може учителите да са такива?Защо мааалко не ни влезнат в положението-Господи,все пак имаме изпити!Всеки мисли за своя предмет и сякаш той е най-важният от всички.Например тази по английски-Приех,че с молене да не ни натоварва не става,за това започнах да се старая изключително много в час.Тя обаче не го забелязва-Аз съм единствената от гупата по англисйки,която си пише домашната,пише в час,учи и се старае толкова много.Как не го забеляза,мамка му?Миналата вечер съм седяла до един часа през нощта да и пиша упражнения,защото знам,че иначе ще стане лошо,а ТЯЯЯ.. НЕ,това за нея е нищо.Всеки час ми казва-следващия път ще ти пиша оценка.Днес пък щяла да ме изпитва на съвсем нов урок.НЕ съм ли и доказала,че мога.Защо все с мен се занимава,а не види другите какво правят в час-половината си драскат по тетрадката по Всичкология и слушат музика,а аз ще се трепя.
И не е само Английският.Оттук нататък следват изходни нива и контролни.Колко много трябва да уча не ми се мисли.Не може да ни натоварват толкова,НЕ МОЖЕ!ГАДОВЕ!
Освен това всеки учител си има любимец-Ще ви дам пример от първия срок(макар,че има доооста за разказване) Г-жата ни по химия каза пред всички за едно момиче-Дори и да не знае,аз ще и пиша отличен.Даа.. много е справедливо,даааа!Писна ми!Писна ми!Писна ми!
Друго-Как един не се замисли,че ще имаме изпити,бе?!Защо провалят часовете по най-важните си предмети-Български и Математика.Цари някакъв огромен хаус и ни двойки,ни забележки,ни директори,може да ги озаптят.И пак съм единствената,която слуша и внимава.БЛАГОДАРЯ на господина,че го оценява.Поне той разбира.
Бяга се от часове.Някои не идват на училище и с дни,но после всичко се оправя с една бележка.Е,това не е моя работа.. не трябва да се бъркам.
Ядосвам се,че се бъхтя,а повечето минават на тънко.Винаги АЗ съм прецаканата.Уча,уча.. давам всичко от себе си-и после някакви дето не са и отворили учебника си изкарват,естествено,по-хубави оценки.
Не можете да си представите как искам тъпата учебна година да свърши.Да се махна от този клас.Не очаквах,че може да са такива.Не мога да повярвам.Ние дори не можем да се наречем клас-никога не сме били задружни и няма да бъдем.Всеки мисли как да набеди другия,за да излезе по-умен от него.
ТЦ... а като си помисля за изпита по Математика и ми става лошо..
Искам всичко да приключи най-накрая.

Извинявам се за дъъългия си пост,но..
имах нужда.
пф

webprng
05-15-2009, 15:45
ПФ.. аз май се сривам.
Сериозно.
Ще кажа някои неща извън темата,но няма къде да си излея душата.Извинете ме.
Как може учителите да са такива?Защо мааалко не ни влезнат в положението-Господи,все пак имаме изпити!Всеки мисли за своя предмет и сякаш той е най-важният от всички.Например тази по английски-Приех,че с молене да не ни натоварва не става,за това започнах да се старая изключително много в час.Тя обаче не го забелязва-Аз съм единствената от гупата по англисйки,която си пише домашната,пише в час,учи и се старае толкова много.Как не го забеляза,мамка му?Миналата вечер съм седяла до един часа през нощта да и пиша упражнения,защото знам,че иначе ще стане лошо,а ТЯЯЯ.. НЕ,това за нея е нищо.Всеки час ми казва-следващия път ще ти пиша оценка.Днес пък щяла да ме изпитва на съвсем нов урок.НЕ съм ли и доказала,че мога.Защо все с мен се занимава,а не види другите какво правят в час-половината си драскат по тетрадката по Всичкология и слушат музика,а аз ще се трепя.
И не е само Английският.Оттук нататък следват изходни нива и контролни.Колко много трябва да уча не ми се мисли.Не може да ни натоварват толкова,НЕ МОЖЕ!ГАДОВЕ!
Освен това всеки учител си има любимец-Ще ви дам пример от първия срок(макар,че има доооста за разказване) Г-жата ни по химия каза пред всички за едно момиче-Дори и да не знае,аз ще и пиша отличен.Даа.. много е справедливо,даааа!Писна ми!Писна ми!Писна ми!
Друго-Как един не се замисли,че ще имаме изпити,бе?!Защо провалят часовете по най-важните си предмети-Български и Математика.Цари някакъв огромен хаус и ни двойки,ни забележки,ни директори,може да ги озаптят.И пак съм единствената,която слуша и внимава.БЛАГОДАРЯ на господина,че го оценява.Поне той разбира.
Бяга се от часове.Някои не идват на училище и с дни,но после всичко се оправя с една бележка.Е,това не е моя работа.. не трябва да се бъркам.
Ядосвам се,че се бъхтя,а повечето минават на тънко.Винаги АЗ съм прецаканата.Уча,уча.. давам всичко от себе си-и после някакви дето не са и отворили учебника си изкарват,естествено,по-хубави оценки.
Не можете да си представите как искам тъпата учебна година да свърши.Да се махна от този клас.Не очаквах,че може да са такива.Не мога да повярвам.Ние дори не можем да се наречем клас-никога не сме били задружни и няма да бъдем.Всеки мисли как да набеди другия,за да излезе по-умен от него.
ТЦ... а като си помисля за изпита по Математика и ми става лошо..
Искам всичко да приключи най-накрая.

Извинявам се за дъъългия си пост,но..
имах нужда.
пф
+1 :(

john95
05-15-2009, 15:55
Как може учителите да са такива?Защо мааалко не ни влезнат в положението-Господи,все пак имаме изпити!Всеки мисли за своя предмет и сякаш той е най-важният от всички.Например тази по английски-Приех,че с молене да не ни натоварва не става,за това започнах да се старая изключително много в час.Тя обаче не го забелязва-Аз съм единствената от гупата по англисйки,която си пише домашната,пише в час,учи и се старае толкова много.Как не го забеляза,мамка му?Миналата вечер съм седяла до един часа през нощта да и пиша упражнения,защото знам,че иначе ще стане лошо,а ТЯЯЯ.. НЕ,това за нея е нищо.Всеки час ми казва-следващия път ще ти пиша оценка.Днес пък щяла да ме изпитва на съвсем нов урок.НЕ съм ли и доказала,че мога.Защо все с мен се занимава,а не види другите какво правят в час-половината си драскат по тетрадката по Всичкология и слушат музика,а аз ще се трепя.
И не е само Английският.Оттук нататък следват изходни нива и контролни.Колко много трябва да уча не ми се мисли.Не може да ни натоварват толкова,НЕ МОЖЕ!ГАДОВЕ!
Освен това всеки учител си има любимец-Ще ви дам пример от първия срок(макар,че има доооста за разказване) Г-жата ни по химия каза пред всички за едно момиче-Дори и да не знае,аз ще и пиша отличен.Даа.. много е справедливо,даааа!Писна ми!Писна ми!Писна ми!
Друго-Как един не се замисли,че ще имаме изпити,бе?!Защо провалят часовете по най-важните си предмети-Български и Математика.Цари някакъв огромен хаус и ни двойки,ни забележки,ни директори,може да ги озаптят.И пак съм единствената,която слуша и внимава.БЛАГОДАРЯ на господина,че го оценява.Поне той разбира.
Бяга се от часове.Някои не идват на училище и с дни,но после всичко се оправя с една бележка.Е,това не е моя работа.. не трябва да се бъркам.
Ядосвам се,че се бъхтя,а повечето минават на тънко.Винаги АЗ съм прецаканата.Уча,уча.. давам всичко от себе си-и после някакви дето не са и отворили учебника си изкарват,естествено,по-хубави оценки.
Не можете да си представите как искам тъпата учебна година да свърши.Да се махна от този клас.Не очаквах,че може да са такива.Не мога да повярвам.Ние дори не можем да се наречем клас-никога не сме били задружни и няма да бъдем.Всеки мисли как да набеди другия,за да излезе по-умен от него.
ТЦ... а като си помисля за изпита по Математика и ми става лошо..
Искам всичко да приключи най-накрая.

Извинявам се за дъъългия си пост,но..
имах нужда.
пф

Подобно - само че мен ми иде да си го изкарам на някой хора от класа - които след като влязоха с ВРЪЗКИ и то в ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ - АК... На 3то място - сега тва пишлеме се е надуло - той е пълно мамино детенце - Рижав с очила - отворен - само обижда тези които уж му се водят "приятели" тлъст гаден тъп и безотговорен компютърен маняк който май няма да успее да изкара Средна оценка 5 за да го пуснат в АК.... (дано дано дано !! )
Понеже живеем близо и наште не могат да карат 3 деца (аз, сестра ми е брат ми ) на 2 различни у-ща и 1 детска градина...
Баща му на тоя отворко ни кара всяка сутрин - като се движи с невероятна скорост и стигаме за средно 40 - 45 мин (При условие че с градски транспорт се стига за около 30 мин....)
И трябва да търпя противния му глас и тъпите му шеги които ме унижават и само чакам да свърши годината - да сме в различни у-ща - да го видя някъде...... щот сега ако го :o - ще стане скандал понеже майка му трябва да пази 'синчето' си 'Стани' ... Тя там някфа на не знам си каква корпорация ... Той през 1 месец е я в Лондон , я не знам си къде си - дават му по 50 кинта на седмица и е през ден на кино или с нова игра в чантата....
В часовете не прави нищо освен да си говори с някого да пуска тъпи шеги и да се прави на интересен пред госпожата, заради което госпожите нищо не му казват - макар че ако аз съм без домашно - Скандал се вдига.... - Ако някоя госпожа "закача синчето" идва "Мама" да си поговори с госпожата - след което нашия нещастник не му казват нищо...
Само госпожата по Химия не се е пречупила и той има 3йка и 2йка....

Той - големия англичанин дето не може да пише - може да върже 2 думи на кръст обаче ги казва с "акцент" - само затова има 6тици....
Абе въобще чакам някой път да се отчуждим и да го подхвана тоя пикльо... Да му покажа в кой свят живее ; "аз след 12 ти клас ще отида в Харвард" - Абе да ходи, на майна си да ходи - ама като е тъп, грозен и мързелив все ще се намери някой да му затвори плювалника...
Щот накрая ще ми писне и ще му направя лицето загадка за медицината, а зъбите - китайската азбука.....


Сега по тема - учители:
Общо взето аз съм без проблеми само по Математика.. и то не защото съм "любимец" на госпожата, а защото съм оформен от доста време и успявам да си изкарвам 6тиците...
По БЕЛ - госпожата ни е добра и аз със мойте знание за около 5 и нещо - най-често имам 6...
По История съм зле, ама тая година пиша проекти, правя домашни - и вече съм с най-много оценки от класа...
По География - госпожата ни пак е пич - и гледа да внимаваш в часа, да си попълваш учебната тетрадка и ти пише 6тица...
По Химия - Участвам в часа и засега имам 5,6,6
По Физика - Госпожата ни е класна и ако някой много се изложи му дава да се подготви за другия час да го изпита..
По Биология - Имам госпожа блондинка.... но пак е най-големия цербер в даскалото и там уча за оценките... скъсвам си гъза понякога...
По Музика - Без коментар...
По Изобразително - от началото на 2рия срок никой не е влизал в часа... Последен ни е и госпожата винаги ни пуска....
По Физкултура - имаме олимпийски нормативи : 600м - 1м и 45 сек за 6тица..; Хвърляне на 3кг топка - над 9 метра 6тицата... ; 50м - под 7 сек 6тицата ; скок от място - над 218 см за 6тица... мойте оценки са : 2,5,6,4

По Английски - Интересно.... Госпожата ни е на принципа - който говори - Забележка, 3йка и отсъствие в 1 час.... - 3йка (за да не можеш да караш поправителен - иначе тя много добре знае че си за повече от 4,5....) - Ако нямаш я домашно, я учебна тетрадка - 3йка :D
Общо взето това - извинявам се за дългия пост и някой неща които нямат нищо общо с ученето - просто им се дразня...

Enitto
05-15-2009, 16:38
Бяга се от часове.Някои не идват на училище и с дни,но после всичко се оправя с една бележка.Е,това не е моя работа.. не трябва да се бъркам.
Ядосвам се,че се бъхтя,а повечето минават на тънко.Винаги АЗ съм прецаканата.Уча,уча.. давам всичко от себе си-и после някакви дето не са и отворили учебника си изкарват,естествено,по-хубави оценки.
Не можете да си представите как искам тъпата учебна година да свърши.Да се махна от този клас.Не очаквах,че може да са такива.Не мога да повярвам.Ние дори не можем да се наречем клас-никога не сме били задружни и няма да бъдем.Всеки мисли как да набеди другия,за да излезе по-умен от него.
ТЦ... а като си помисля за изпита по Математика и ми става лошо..
Искам всичко да приключи най-накрая.



+1 :? При мене е същото .... за класа ми нямам думи :x Разделени сме на някви групички и всеки гледа да натопи другия :-x Пълно е и с кифли, които идват само за да си покажат новите маркови дрешки и да покажат КолКуу мнОгуУуу сЪ ууБичааттТ :? На всичкото отгоре сега следват контролни по всичко :x Не можаха да ни оформят тука един месец, а си дремехме, и сега - айдее всвечко накуп :-x Добре че остана още малко, защото иначе не бих могла да издържа :?

afterforever
05-15-2009, 16:43
Е, дай, темата е убийствена. Не свършвате, мамини златни ---> тепърва почнвате...
И да даскалите са такива. Нас ни изпитваха на 7. и 8. май (12. клас съм), това нормално ли е? Гониха ни дори и на 9-ти, дето беше събота... Даскалите са комплексирани тъпанари, преживейте го. Колкото по-рано, толкова по-добре за вас. Успех на изпитите.

detelina101
05-15-2009, 16:45
ПФ.. аз май се сривам.
Сериозно.
Ще кажа някои неща извън темата,но няма къде да си излея душата.Извинете ме.
Как може учителите да са такива?Защо мааалко не ни влезнат в положението-Господи,все пак имаме изпити!Всеки мисли за своя предмет и сякаш той е най-важният от всички.Например тази по английски-Приех,че с молене да не ни натоварва не става,за това започнах да се старая изключително много в час.Тя обаче не го забелязва-Аз съм единствената от гупата по англисйки,която си пише домашната,пише в час,учи и се старае толкова много.Как не го забеляза,мамка му?Миналата вечер съм седяла до един часа през нощта да и пиша упражнения,защото знам,че иначе ще стане лошо,а ТЯЯЯ.. НЕ,това за нея е нищо.Всеки час ми казва-следващия път ще ти пиша оценка.Днес пък щяла да ме изпитва на съвсем нов урок.НЕ съм ли и доказала,че мога.Защо все с мен се занимава,а не види другите какво правят в час-половината си драскат по тетрадката по Всичкология и слушат музика,а аз ще се трепя.
И не е само Английският.Оттук нататък следват изходни нива и контролни.Колко много трябва да уча не ми се мисли.Не може да ни натоварват толкова,НЕ МОЖЕ!ГАДОВЕ!
Освен това всеки учител си има любимец-Ще ви дам пример от първия срок(макар,че има доооста за разказване) Г-жата ни по химия каза пред всички за едно момиче-Дори и да не знае,аз ще и пиша отличен.Даа.. много е справедливо,даааа!Писна ми!Писна ми!Писна ми!
Друго-Как един не се замисли,че ще имаме изпити,бе?!Защо провалят часовете по най-важните си предмети-Български и Математика.Цари някакъв огромен хаус и ни двойки,ни забележки,ни директори,може да ги озаптят.И пак съм единствената,която слуша и внимава.БЛАГОДАРЯ на господина,че го оценява.Поне той разбира.
Бяга се от часове.Някои не идват на училище и с дни,но после всичко се оправя с една бележка.Е,това не е моя работа.. не трябва да се бъркам.
Ядосвам се,че се бъхтя,а повечето минават на тънко.Винаги АЗ съм прецаканата.Уча,уча.. давам всичко от себе си-и после някакви дето не са и отворили учебника си изкарват,естествено,по-хубави оценки.
Не можете да си представите как искам тъпата учебна година да свърши.Да се махна от този клас.Не очаквах,че може да са такива.Не мога да повярвам.Ние дори не можем да се наречем клас-никога не сме били задружни и няма да бъдем.Всеки мисли как да набеди другия,за да излезе по-умен от него.
ТЦ... а като си помисля за изпита по Математика и ми става лошо..
Искам всичко да приключи най-накрая.

Извинявам се за дъъългия си пост,но..
имах нужда.
пф
+1 :(

webprng
05-15-2009, 16:48
Хора и аз съм така...По нищо не съм оформен и от другата седмица само тестове а никой не мисли че ще кандидатстваме...А от тъпото даскало само ни говорят да сме си останели в него
john95 тая по физкултура нормална ли е ? Че то треа да си олимпиец че да завършиш при нея с оценка над или 5 :(
Енитто -същата работа :shock:

П.С. Имам 6 по мат на класното 8)

YouCantStopMe
05-15-2009, 16:48
Добре,хора.. стига,че се чувствам гузна,че заради мойте проблеми започнахме да спамим в темата. :D

webprng
05-15-2009, 16:51
Добре,хора.. стига,че се чувствам гузна,че заради мойте проблеми започнахме да спамим в темата. :D
По скоро отприщи колко ни е гадно в сегашните училища
Както казва john95 :
-> доказахме че ще кандидатстваме в по-готини 8-) :-P

Enitto
05-15-2009, 16:53
^ Е дано да се окажат по-готини, защото иначе язък за труда :D

webprng
05-15-2009, 16:55
Ти верно представяш ли си :-D

Pooky
05-15-2009, 17:05
Яяя ново, ново 8-)
Нямам търпение да свършва, даже искам да идват вече проклетите изпити, за да не мисля за това повече :)

DaRk_AnG3L
05-15-2009, 17:11
А какъв трябва да ми е бала за да влезна в ЕГ-то в Ловеч? За предпочитане немски език :? :? :?

AnIcHkAtA
05-15-2009, 17:40
А какъв трябва да ми е бала за да влезна в ЕГ-то в Ловеч? За предпочитане немски език :? :? :?

Малко по-висок от този, който е бил миналата година :)

DaRk_AnG3L
05-15-2009, 17:45
А какъв трябва да ми е бала за да влезна в ЕГ-то в Ловеч? За предпочитане немски език :? :? :?

Малко по-висок от този, който е бил миналата година :)

А знаеш ли какъв е бил миналата година?

damdam
05-15-2009, 18:35
Да, и аз мисля, че е краят.
Някой кааз нещо за дипломата, а зда ви питам, тя влияе ли по някаквъв начин на влизането в определено уличище? Примерно аз искам в езикова, балът се образува от математика+български+2. математико от изпита+2.български от изпита. Щи влияят ли по някакъв начин оценките от дипломата? :shock:

Някой може ли да ме каже?

AnIcHkAtA
05-15-2009, 18:52
Само балообразуващите оценки.

melinor
05-15-2009, 18:57
^ Химията и физическото например вкл. ли се към бала

AnIcHkAtA
05-15-2009, 19:21
Ако искаш да кандидатстваш в НПМГ, химията ще се включи, но няма да ти вземат БЕЛ.В справочниците ги пише за всяко училище.

webprng
05-15-2009, 19:28
За повечето училища е Мат+Бел но има и изключения (най-вече Пу-тата)
Tам балообразуващи са Мат+някакъв предмет или Бел+някакъв предмет :)
A хора да ви питам има ли някакъв начин да проверя оценките от изпитите по И-нета,защото се оказа,че между 27.06-5.07 няма да съм в БГ и като се върна на 5.07 ще си подавам всичките тия документи за първи кръг :-D

damdam
05-15-2009, 19:38
[/b]AnIcHkAtA, мерси! :grin:
webprng, миналата година оценките можеха да се проверяват на сайта на министерството. Предполагам, че и тази година ще е така. Ако все пак не е, може да помолиш някой да ги види и да ти ги каже, въпреки че нямам идея къде се гледат в такъв случай. Някой може ли да ме светне? :? [/b]

melinor
05-15-2009, 19:43
Имам предвид, дали ако искам да кандидатствам в 73 /примерно/ и химията и другите общообразователни предмети ще се вземат ли по някакъв начин в бала?

webprng
05-15-2009, 19:49
Мелинор само ако има двама ученика с равен бал се взима средноаритметичната оценка от Удостоверението 8)

AnIcHkAtA
05-15-2009, 21:02
webprng, аз също съм го чувала това, но я се замисли, че като кандидатстваш никъде не ти попълват оценките от дипломата.Само изпити и съответните балообразуващи ти пишат....А и обясних за желанията.Ако не за друго, то за това съм сигурна, че е така.Знам ли..Изкарайте си диплома 5.70-6 и да не ви пука искат ли ги, не ги ли искат :D

Kum40Val40
05-16-2009, 04:43
Оценките от изпитите излизат на сайта на МОН и в гнездата

Melinor, в Наредбата за кандидатстване можеш да прочетеш всичко, което те интересува относно балообразуващите предмети и какво се случва, когато има ученици с равен бал. Има я в сайта на РИО.

NqkfaNikakva21
05-16-2009, 09:03
Ей мъници, не се притеснявайте толкова 8)
не са трудни изпитите и го карайте спокойно
иии четенето по цял ден не е гаранцията за успешно изкарване на изпитите, може да учиш и да не помниш нищо ...
аз не полагах почти никакви усилия за изпитите, а сега съм в едно от най-елитните училища в града


та бъдете спокойни всичко ще мине :)

BrainlessROCKBABY
05-16-2009, 11:55
[quote="YouCantStopMe"][b]Знам,че не е голямо нещо,но все пак го забелязах.. не трябва ли да е краяТ.Ето- Седми клас....Края ни се вижда и на нас [vol.3]
Не,че нещо,но от толкова тестове забелязвам всичко. :lol: :-D
/quote]

melinor
05-16-2009, 13:44
BrainlessROCKBABY поправих го отдавна ;]

mim4ety_sara
05-16-2009, 15:46
Въпрос имам :
Искам да вляза в Ловешкото МГ ...мисля,че ще изкарам към 5 на изпита по Бел,а по математика към 3-4,тъй като ще ми е към 4 дипломата,дали ще вляза?!?! :(
??????

AnIcHkAtA
05-16-2009, 17:25
Въпрос имам :
Искам да вляза в Ловешкото МГ ...мисля,че ще изкарам към 5 на изпита по Бел,а по математика към 3-4,тъй като ще ми е към 4 дипломата,дали ще вляза?!?! :(
??????

http://rio-lovech.hit.bg/index.html !!!!!!

fen4e123
05-17-2009, 08:42
Исакм да ви питам личната карта само при подаването на заявления ли трябва? Защото си направих нова карта, че стара беше много измачкана, обаче сега забелязах, че нямам пе\чат до снимката, а само долу до подписа на директора. А под снимката пише снимка и печат, на старата също има печат. Майка ми каза, че нарочно се слагл печатът на ъгъла на снимката.. И сега се притеснявам да не да не взимат да ме допуснат до изпитите. Аз в сряда ще отида д директорката да я питам естествено, ама това проблем ли е , че нямам печат до снимакат? :(

fUcK_LoF
05-17-2009, 09:23
Ти от Ловеч ли си?Аз съм от Ловеч и също искам да вляза в ПМГ.Ето сайта дано се ориентираш нещо.Пресметни си оценките и може и да ти помогне. :) :) :)

AnIcHkAtA
05-17-2009, 13:25
Исакм да ви питам личната карта само при подаването на заявления ли трябва? Защото си направих нова карта, че стара беше много измачкана, обаче сега забелязах, че нямам пе\чат до снимката, а само долу до подписа на директора. А под снимката пише снимка и печат, на старата също има печат. Майка ми каза, че нарочно се слагл печатът на ъгъла на снимката.. И сега се притеснявам да не да не взимат да ме допуснат до изпитите. Аз в сряда ще отида д директорката да я питам естествено, ама това проблем ли е , че нямам печат до снимакат? :(

Да, трябва ти.Освен за подаването, ти трябва и когато отиваш на изпита, за да докажеш, че това си ти в крайна сметка.

Днес майка ми е била квестор в НФСГ.Очарована е, даже е доста навита да кандидатствам там.Обаче аз си искам ФЕГ, ФЕГ, ФЕГ, ФЕГ, ФЕГГГ ..Тя никога няма да застане срещу моите желания, но сега си задавам куп въпроси..Дали си заслужават езиковите, или хората са прави като казват да си взема професия.?Дали учениците, приети преди 5 години са по-добри от нас?Дали да не пиша само ФЕГ, за да няма шанс да се изкуша в паниката?Ами ако при такъв вариант не ме приемат, какво правя?Странно ми е, досега не се бях замисляла, че е възможно да не попадна, по една или друга причина, във ФЕГ.Все пак това си ми остава желанието.Странно ми е дали ако бъда приета в НФСГ ще съжалявам, или ще се радвам?Дали няма просто да се утешавам като си повтарям, че е добро училище и се правя на щастлива?Страх ме е наистина много.Объркана съм..Искам ФЕГ и знам, че ако бъда приета там, ще бъда повече от безкрайно щастлива.Ама ако не ме приемат?Влизам в НФСГ и се правя на доволна.. :(

fen4e123
05-17-2009, 13:32
И аз съм в горе.долу същото положение. В моя град няма толкова голям избор на хубави училища, но аз искам в езиковата и ако не ме приемат там не знам... Вече почнах да се притеснявам много, до преди няколко седмици не ми пукаше толкова много....
А AnIcHkAtA, имаш ли идея дали това с печата, което написах в по-горния пост, прави някакъв проблем?

YouCantStopMe
05-17-2009, 13:42
Ани,ти ме накара да се замисля.
И аз мислех да пиша само езиковата,в която исках,ноо..
ако не ме приемат?
Какво ще правя.
Никога не съм се замисляла.Винаги си казвам-ще успея.
Наскоро научих,че ще ми е нужен повече бал,отколкото си мислех.Тази година конкуренцията е голяма.
Хм..
Аз толкова го искам,че ако не стане ще се съсипя.

webprng
05-17-2009, 15:14
Някой може ли да ми отгорови какви документи трябва да нося като се записвам в гнездата и като отивам на изпита :?:

Inloveee_
05-17-2009, 15:25
Здравейте ... Аз имам малък проблем ...
До скоро бях твърдо решена, че ще уча в математическата гимназия (разбира се, че ако ме приемат), но от извесно време, може би от мнението на близки и приятели, се разколебавам .. и тъй като не остана много време до подаването на документите, искам да ви попитам какво мислите вие ... Математическата или Езиковата ..
И вярно ли е това, че тези които учат в мг-то по цял ден се мъчат с задачи, повечето от които дори не успяват да решат :shock: :neutral:

Enitto
05-17-2009, 16:22
^ От София ли си? За коя езикова става въпрос? Ако ти се отдава математиката, отиди в математическата, ако ти се отдават езиците- в езикова :) Няма смисъл да правиш нещо ,което не харесваш. И ако ти си искаш математическа, мнението на близките ти не бива да те разколебава според мен... :?

GbSy
05-17-2009, 17:23
Аз впрочем ще бъда доволна дори да не ме приемат в ИЕГ. И АЕГ ще пиша, и ФЕГ ще пиша.
Все някъде ще ме приемат.
Аз първо ще си видя оценките, ще си сметна бала и ще пиша у-ще, за което ще ми стигне бала.
В крайна сметка, хора, не ни приемат в Харвард, Сорбоната, а просто в ГИМНАЗИЯ. Не се стягайте, ще се справим. :)

Enitto
05-17-2009, 17:25
Аз впрочем ще бъда доволна дори да не ме приемат в ИЕГ. И АЕГ ще пиша, и ФЕГ ще пиша.
Все някъде ще ме приемат.
Аз първо ще си видя оценките, ще си сметна бала и ще пиша у-ще, за което ще ми стигне бала.
В крайна сметка, хора, не ни приемат в Харвард, Сорбоната, а просто в ГИМНАЗИЯ. Не се стягайте, ще се справим. :)

И аз така мисля. :)

GbSy
05-17-2009, 17:28
Ако някой желае, то нека се пробва на ДЗИ.
http://trance.bergon.net/dzi.pdf :)

YouCantStopMe
05-17-2009, 18:03
Габи,реших го още преди няколко часа.
Резултатът е задоволителен.Доста задоволителен бих казала. :-D
;-)

Magichkaa_
05-17-2009, 18:03
И аз съм 7ми клас и да ви кажа малко се притеснявам.Знам,че така или иначе по БГ и ЛИТЕРАТУРА ще изкарам много добра оценка,защото гопожата ни дава супер подготовка-решаваме тестове,имаме си ЗИП БГ-часът,в който преговяраме всичко от 5ти до 7ми клас.С една дума госпожата ни е много преценен човек и си разбира от работата,а и си е и един прекрасен човек.Тя е да не кажа най-големия професионалист в училището,но е страшно организирана и винаги ни е било страх от нея-това ни караше да зубрим като луди :D Ще ми липсва много.. Притеснява ме оценката ми по математика,защото математичката е противоположност на г-жата по БГ.Страшно разсеяна,все бърза,говори бързо,неорганизирана,може да изнерви човек до безкрайност с манията си по теореми и консултации!Накара ни да дадем 10лв за един въшлив сборник-никаква работа не ни върши.Цяла тухла е.Никой не го носи на училище.Страшно хаотична е.Незнае какво прави :o Как може да накараш ученици да си купят сборник по дебел от "Под Игото"..айде да ни вършеше работа и да беше подготвителен за изпитите,а той даже не е с отворени отговори..Понякога си мисля,че не е добре :?
С нея никога не сме се разбирали,колкото и да се мазни на баща ми..Даже на миналата родителска той и каза,че ако не взема изпита ще и натъпче листа от тестовите задачи на изпита и тухления сборник в устата :D Ще се взимат часни уроци-ясно е :?
Извинявам се за дългия пост,обачее трябваше да си го излея :o

vesito13
05-17-2009, 18:48
Габи,реших го още преди няколко часа.
Резултатът е задоволителен.Доста задоволителен бих казала. :-D
;-) Обясни ми моляте как се справи много добре , аз на въпросите , които са по литература съм пълен провал :o Направо се чудя защо се заех с нещо такова , да се ядосвам отново .

Ама то ми стана навик 5 дена все нещо ще се намери да ме ядоса . Оффффффффффф нямам думи :booooomb:

YouCantStopMe
05-17-2009, 18:56
Габи,реших го още преди няколко часа.
Резултатът е задоволителен.Доста задоволителен бих казала. :-D
;-) Обясни ми моляте как се справи много добре , аз на въпросите , които са по литература съм пълен провал :o Направо се чудя защо се заех с нещо такова , да се ядосвам отново .

Ама то ми стана навик 5 дена все нещо ще се намери да ме ядоса . Оффффффффффф нямам думи :booooomb:
Аз не съм учила произведенията,за които се питаше във някои от въпросите,ноо.. от обща култура знаех нещо,та се справих.
Първите въпроси бяха лесни.Текстът за каратето също не ме затрудни и го разделих на части.Само с резюмето се отказах,но не ми се вижда много трудно.И преди съм правила резюме.Със запетайте също се справих.Последният въпрос със сравнението,метонимията и епитета,не беше кой знае какво.
Абе,казвам ти.. само на литературните въпоси се чудех,защото нямам много познания за произведенията и знам нещичко от обща култура.
А доколкото Алеко Константинов..Малко ги прецакаха с този фейлетон.

А ти не се ядосвай.. :wink:

AnIcHkAtA
05-17-2009, 19:22
И аз съм в горе.долу същото положение. В моя град няма толкова голям избор на хубави училища, но аз искам в езиковата и ако не ме приемат там не знам... Вече почнах да се притеснявам много, до преди няколко седмици не ми пукаше толкова много....
А AnIcHkAtA, имаш ли идея дали това с печата, което написах в по-горния пост, прави някакъв проблем?

Нямам идея.Всъщност, мисля, че не би трябвало да ти направят проблем, но ти за всеки случай иди да питаш.Освен ученическа лична карта, можете да отидете и с бележник или с обикновена лична карта.

Утре ще купя книжките.Много ми е интересно какви ще са резултатите.Днес бях на курс и правихме един убийствено труден тест, дано там да вържа нещо прилично.

melinor
05-17-2009, 19:26
Искам да ви попитам, дали има значение как се пишат буквите? Например П, Т и др., защото не съм сиг.

:-o :(

fen4e123
05-17-2009, 19:28
И аз съм в горе.долу същото положение. В моя град няма толкова голям избор на хубави училища, но аз искам в езиковата и ако не ме приемат там не знам... Вече почнах да се притеснявам много, до преди няколко седмици не ми пукаше толкова много....
А AnIcHkAtA, имаш ли идея дали това с печата, което написах в по-горния пост, прави някакъв проблем?

Нямам идея.Всъщност, мисля, че не би трябвало да ти направят проблем, но ти за всеки случай иди да питаш.Освен ученическа лична карта, можете да отидете и с бележник или с обикновена лична карта.

Утре ще купя книжките.Много ми е интересно какви ще са резултатите.Днес бях на курс и правихме един убийствено труден тест, дано там да вържа нещо прилично.

Ох, извинявай, че ставам нахална с толкова въпроси, ама мног осе притесних да не би да стане нещо... :? Майка ми каза, че не случайно печатът се слагал на връхчето на снимката от личната карта, за да не се подмени ли... нещо такова... Ще питам директорката, дано да ми сложи прословутия печат. А дали биха направили проблем, задето личната карта или бележникът са малко измачкани... И пак, съжалявам за въпросите. :?

AnIcHkAtA
05-17-2009, 19:35
Не съжалявай, а задай всичките, които имаш :) .Предполагам, че ако са измачкани като баница могат да изфъфлят някоя забележка, но чак пък проблем..Достатъчно е да се виждаш добре на снимката.Най-добре питай класната си, тя ще ти каже

melinor
05-17-2009, 20:27
Искам да ви попитам, дали има значение как се пишат буквите? Например П, Т и др., защото не съм сиг.


:-o :(

AnIcHkAtA
05-17-2009, 20:30
Искам да ви попитам, дали има значение как се пишат буквите? Например П, Т и др., защото не съм сиг.


:-o :(

Има значение.Ако пишеш главната като малка или обратното, могат да ти вземат точки за графично оформление.Също ако е нечетливо, пак могат да те резнат.Пишете така, както са ви учили в 1. клас, за да си нямате проблеми.

melinor
05-17-2009, 20:34
:-x :shock: :? Това е ТЪПО!!! Аз не мога до 19ти да си променя начина на писане...

vesito13
05-17-2009, 20:40
Аз не съм учила произведенията,за които се питаше във някои от въпросите,ноо.. от обща култура знаех нещо,та се справих.
Първите въпроси бяха лесни.Текстът за каратето също не ме затрудни и го разделих на части.Само с резюмето се отказах,но не ми се вижда много трудно.И преди съм правила резюме.Със запетайте също се справих.Последният въпрос със сравнението,метонимията и епитета,не беше кой знае какво.
Абе,казвам ти.. само на литературните въпоси се чудех,защото нямам много познания за произведенията и знам нещичко от обща култура.
А доколкото Алеко Константинов..Малко ги прецакаха с този фейлетон.

А ти не се ядосвай.. :wink:За другите да бяха фасулски , ама за литературата , нямах си напредстава какво става в тея разкзи , стихотворения или нещо от сорта . Като си сметнах точките от въпросите , на които съм отговорила имам 50 от 56 точки , но някак си не ми харесва ... Просто е зле ... А за ядосването , много хора ми повтарятт , че няма смисъл аз пак си продължавам ... Предварително се извинявам , ако днеска се заяждам с някой дори без причина .... :(

AnIcHkAtA
05-17-2009, 20:41
Абе, гледай да е четливо, да са ти откроени абзаците, да не си драскала много, да си личи коя буква е малка и коя-голяма и няма да имаш проблеми.

webprng
05-18-2009, 08:15
Някой ще купува ли книжките :-o

AnIcHkAtA
05-18-2009, 08:26
Някой ще купува ли книжките :-o
Отивам!След малко ще ги постна ;)

Kum40Val40
05-18-2009, 13:33
Защо повечето от вас твърдите, че тази година ще е по-трудно от миналата? Според мен винаги е трудно. Ама нали нашият набор сме най-малко на брой в сравнение с останалите. Раждаемостта била най-ниска през тези години. Значи по-малка конкуренция. Ама това май не се отнася за София...

The_Demon_Girl
05-18-2009, 13:36
Само да отбележа, че теста (по-горе) не е за 7-ми клас :-D

AnIcHkAtA
05-18-2009, 14:00
Само да отбележа, че теста (по-горе) не е за 7-ми клас :-D

ДЗИ-Държавни зрелостни изпити...

Mastta
05-18-2009, 14:11
А някой знае ли как мога да се ориентирам какъв бал ми е необходим за езиковите в Пловдив ?? Ако може да пратите линк за миналата година ще съм ви благодарен :)

AnIcHkAtA
05-18-2009, 15:11
Разгледай по големите книжарници в града, не може да няма справочници ;)

melinor
05-18-2009, 15:27
ТЕСТ БЕЛ
Успешна работа !


Прочетете текста и отговорете на въпросите, свързани с него (1.-5. вкл.).

Артемида е целомъдрена богиня на лова, луната и светлината, покровителка на родилките, господарка на живота и мъртвата природа.Тя е дъщеря на Зевс и Лето, сестра близначка на Аполон.Придружена от сърна или мечка, с копие, лък и колчан стрели, бродела през гори и планини заедно с планинските нимги.Като богинядевственица закриляла младите неомъжени жени и безпощадно наказвала смутителите на моминската непорочност.Веднъж ловецът Актеон я видял гола, когато се къпела в един пещерен вир.Ядосаната богиня го превърнала в елен и собствените му кучета го разкъсали.Когато Агамемнон убил свещената й кошута, Артемида спряла всички ветрове и спряната флота не можела да потегли към Троя.Гадателят Калхант обявил, че богинята иска в жертва дъщерята на Агамемнон.Когато повели Ифигения към жертвения олтар, Артемида се смилила над невинността й, обгърнала я с облак и поставила на нейно място сърна, а девойката отвела в Таврида, където я направила своя жрица.Като сестра на Аполон, който бил отъждествен с бога на слънцето Гелиоц, станала богиня на лината и светлината.
(От Старогръцката митология)

1.Кое твърдение е вярно според текста?

А) Артемида е богиня на слънцето и светлината.
Б) Артемида е дъщеря на Аполон и Лето.
В) Артемида е поискала в жертва дъщерята на Агамемнон.
Г) Артемида е пратила ветрове, за да потеглят корабите към Троя.

2.С коя дума или израз е уместно да се замени подчертаната дума в текста?

А) преведена;
Б) призована;
В) съпроводена;
Г) водена.

3.Коя дума има синоним в текста?

А) рицар;
Б) момиче;
В) отнесен;
Г) свещеник.

4.Колко сложни думи са употребени в текста?

А) една;
Б) две;
В) три;
Г) четири.

5.Как е осъществено свързването между осмото и деветото изречение в текста?

А) чред прилагателно име;
Б) чрез относително местоимение;
В) чрез въпросително местоимение;
Г) чрез притежателно местоимение.

6.Как се нарича определението в художествения текст?
Свободен отговор

7. В коя дума има представка, корен и наставка?

А) израждам;
Б) параходен;
В) породист;
Г) изхода.

8.В кой ред думите са сродни?

А) младост, старост, нерадост;
Б) ходя, пороходилка; разход;
В) малък, ситен, дребен;
Г) отиам, да отида, отидох.

9.Кой ред е излишен?

А) допълнение
Б) определение
В) предлог;
Г) подлог

10. В кой ред думите са антоними?

А) голям-огромен;
Б) бърз-бавен;
В) коса (на главата)-коса (за косене);
Г) преписвам-приписвам.

11.С кой израз НЕ може да се замени подчертаният израз в изречението Какво да ти говоря-ни се води, ни се кара ?

А) не слуша;
Б) не знае чужд език;
В) не разбира от дума;
Г) не върши каквото трябва.

12. Коя дума е написана НЕПРАВИЛНО?

А) поддържам;
Б) преддверие;
В) преддавател;
Г) поддавам.


13.В кой ред е допусната грешка в праеописа?

А) Стефан Караджа; Хари Потър;
Б) Агенция за закрила на детето; Министерство на финансите;
В) Куртово Конаре, Стара Загора;
Г) Елин Пелинов, Иванвазовски.

14.В кое изречение е употребена форма на притежателно местоимение?

А) Извикаха те при директора.
Б) Научи ли най-после името ми?
Г) Да Ви попитам за предстоящите избори.
Г) Той ни докара неприятностите.

15.В кое изречение има грешка при употребата на местоимението?

А) За кога са ви информирали?
Б) ще потърся някого на улицата.
В) На кой занесохте съобщението?
Г) Автомобилът, на който счупиха фара, е на чичо ми.

16.Кой фразеологизъм е синоним на израза отначало докрай ?

А) от кон, та на магаре;
Б) от игла до конец;
В) от трън, та на глог;
Г) от всяко дърво свирка не става.

17. Какво е по вид подчиненото изречение в сложното изречение За човека, когото назначиха, започваше труден период ?

А) определително;
Б) подложно;
В) допълнително;
Г) обстоятелствено.

В коя от подчертаните думи е допъсната грешка?
(Общо условие за задачи 18.-21. включително.)

18. Това е новия (А) председател (Б) на Българската (В) федерация по волейбол (Г).
19. Накараха ни да правиме (А) по-фини (Б) настройки (В) за новата апаратура (Г).
20. Потърсете (А) някой (Б) от комисията, за да ви запознае с новите критерии (В) за оценяване (Г) на конкурсните работи.
21. Хъшовете с одобрителни (А) възгласи (Б) посрещат прочуствената (В) реч на Знаменосеца (Г).





При коя двойка думи съотношението е както при посочената двойка?
(Общо условие за задачи 22. и 23.)

22.лекар-кабинет

А) библиотека-книга
Б) кон-каруца
В) леяр-леярна
Г) професор-лекция

23.компютър-м,онитор

А) телефон-телефонна централа
Б) киноапарат-екран
В) телевизор-принтер
Г) мобилен телефон-клавиатура

24. Какви са подчертаните думи в изречението Наблизо и надалече се разнася славата на Индже войвода ?

А) омоними
Б) антоними
В) синоними
Г) пароними

25. Каква е допуснатата грешка в изречението Не знаехме, как да сглобим последния възел на двигателя ?

А) граматическа
Б) превописна
В) лексикална
Г) пунктуационна

26.Кое изречение се отличава от останалите по вида на съществителното име?

А) Детето не разбра защо повикаха него.
Б) Вече се си вувстваше ръцете.
В) Нощта се спусна бързо.
Г) Пирин е най-красив.

27.По какво се различават двете изречения „Идваш утре?” и „Идваш утре!” ?

А) по състав
Б) по време
В) по веида на сказуемото
Г) по цел на изказване



28. Каква част на изречението е подчертана в изречението Изповедта на бунточника има неконктретен адресат ?

А) обстоятелство за начин
Б) несъгласувано определение
Б) сказуемно определение
Г) непряко допълнение

29. В кое изречение е допусната грешка при употребата на малкото тире?

А) Кандидат-гимназистите трябва да се подготвят добре за изпита.
Б) Национално-освободителните битки изискват пълно себеотрицание.
В) На 13-годишните трябва да се вярва.
Г) Опитахме пет-шест пъти да покорим върха.

30. В кое изречение НЕ е подусната пунктуационна грешка?

А) Казаха ни, че битката продължава и, че не бива да подценяваме противника.
Б) Обърнаха се към, когото трябва.
В) Ще се успокоим едва, когато постигнем целта си.
Г) Ще прочетем разказа, без да забравяме основната задача.

31. В кое изречение е допусната пунктуационна грешка?

А) Човече, преди да продължиш, се обърни назад, за да видиш грешките си.
Б) Славата, колкото и голяма да е тя, преминава.
В) Здравей, приятелю и сбогом завинати.
Г) Двама или трима души ще бъдат допуснати до заключителния кръг.

32. Колко запетаи са пропуснати в изречението И през деня и през нощта продължи ураганът който връхлетя южните части на страната ?

А) 2
Б) 3
В) 4
Г) 5

33.В кои позиции трябва да се постави запетая?

Прочата се носи (А) като летяща чиния (Б) върти се около оста си (В) като поставена на грамофона (Г) само че по-бързо.

А) в А и В
Б) в Б и Г
В) в А,Б,В
Г)в А,Б,В,Г

34.Кои са главните части на изречението?


35. В коя дума НЕ се съдържа променливо Я ?

А) ляв
Б) бял
В) вял
Г) лято

36. За кое литературно произведение е вярно твърдението?

Като слуша покъртителната изповен на непознатия, героят става съпричастен към съдбата на семейството, за което единствената връзка с живота е надеждата за чудо.

А) „Бай Ганъо”
Б) „Заточеници”
В) „По жицата”
Г) „Неразделни”

37. Кой разказ НЕ е написан от Й.Йовков?

А) „По жицата”
Б) „Заточеници”
В) „Серафим”
Г) „Другоселец”

38. Подредете епизодите епоред сюжетното развитие в разказа на Йордан Йовков „По жицата”.

1.Благородната лъжац на Моканина.
2.Разказът на Гунчо за случката по жътва.
3. Разказът на кумицата Стоеница за бялата лястовица
4. Разказът на Гунчо за поминъка му.

А) 4,2,3,1
Б) 3,4,2,1
В) 2,3,4,1
Г) 4,2,1,3

39. Кой от следните моменти е част от експозицията на разказа „По жицата” на Йовков?

А) –Ще я видите, чедо, ще я видите – високо заговори той.-Аз я видях, ще я видите и вие.
Б) И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:
-Боже, колко мъка има по тоя всят, боже !
И пак се загледа подир каруцата.
В)Още докато го бранеше от кучетата, Петър Моканина разбра, че тоя непознат селянин не се е отбил при него току-тъй, а го гони някаква беда.
Г) Сиромаси сме, нуждаем се, ама като я гледах таква слабичка, болнава, не ми се пущаше.


40.Кой от посочените изрази в разказа „По жицата” НЕ се отнася за Моканина?

А) Бял биво, бяла мипка и бяла врана- има
Б) ...всеки бял косъм беше белег на една грижа
В) Той дълго стоя на шосето и глда подир каруцата
Г) ...едвам сега забеляза колко много лястовички бяха накацали по телеграфната жица

41. Външният вид на Гунчо говори за:

А)сиромашията и душевната болка на героя
Б) сиромашията и надеждата на героя
В) надеждата и страданието на героя
Г) вярата му в лечебната сила на бялата лястовица

42.Кое твърдение НЕ е вярно за разказа „По жицата”?

А) Образът на змията е символ на мъдростта и познанието.
Б) Образът на пътя можер да се свърже с търсенето на надеждата.
В) Благородната лъжа е акт на състрадание, милосърдие и човечност.
Г) Бялата лястовичка е символ на копнежа за добро, красота и щастие.

Прочетете откъса от разказа „По жицата ” на Йордан Йовков и изпълнете задачи 43.-45. вкл.

Замислен, Монанина се върна при овцете си и се залови отново за цървулите, които правеше от нащавена волска кожа. „Бяла лястовичка-мислеше си той,-има ли я!” Но нещо го подпиаше в гърдите, мъчеше го.И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:
-Боже, колко мъкла има по тоя свят, боже!
И пак се загледа подир каруцата.

43.Откъсът е:

А) начален момент, който въвежда в основното действие на творбата
Б) заключителна част от произведението
В) върховният момент в сюжетното развитие
Г) момент, даващ тласък за азвитието на действието

44. В текста има:

А) описание и диалов
Б) описание и монолог
В) разказ за постъпките и мислите на героя и монолог
Г) разказ за постъпките и мислите на героя и диалог

45. Колко ас обръщенията в откъда?

А) 1
Б) 3
В) 4 Г) 2
46. Кое е тезата в следващия откъс от разказа „По жицата” ?

Като чу гласа му, момичето се обърна.Слабо беше, изпод завивката едва личеше снагата му, стопена от болестта, лицето му беше восък, но очите ми бяха още светли, още млади и усмихнати.То гледаше ту баща си, ту Моканина.
-Нонке, тоз чилек виждал лястовичката-каза селянинът и погледна Моканина.-Ей в онуй село била, е!Хайде дано я видим и ние!
-Ще я дивим ли, чичо?-продума момичето и ясните му очи светнаха.Нещо се надигна в гърдите на Моканина, задуши го, очите му се премрежиха.
-Ще в видите, чедо, ще я видите-високо заговори той.-Аз я видях, ще я видите и вие.Аз с очите си я видях, бяла такава, бяла.Ще я видиш и ти.Да даде господ да я видиш, чедо, да оздравееш...я, млада си.Ще я видиш, аз ти казвам, че ще я видиш..и ще оздравееш, чедо, не бой се...

А) Бялата лястовида не съществува.
Б) Благородната лъжа на Моканина е резултат от човешко разбиране и състрадание.
В) Пожеланията на Моканина ще спасят болното момиче.
Г) Пътят и жицата са символи на безкрайното търсене на доброто.ю

47. Прочетете тезата и отговоретре как е озаглавено съчинението разсъждение .

Безкрайните добруджански пътища олицетворяват безграничността на човешката мъка.Пътят е символ на вечното търсене.Извеждането на човешкото страдание на пътя, пред благородството и човеколюбието на Моканина, е знак за търсене, но и със съпричстие и разбиране, с упование за чудодейното изцеление, дарявано от бялата лястовица.

А) Символите в разказа на Йордан Йовков „По жицата”
Б) Пътят на спасението в разказа на Йовков „По жицата”
В) Образът на бялата лястовица в разказа на Йодран Йовков „По жицата”
Г) Образът на Моканина в разказа „По жицата”

48. Кое е общото между разказа „По жътва” и разказа „По жицата” ?

А) написани са от един и същи автор
Б) повествованието се води от първо лице
В) наличието на герои без собствени имена
Г) вярванията на героите

49. Ретроспекция е:

А) система от случки и събития, подредени в теххния хронологически ред и логическа обвързаност
Б) момент от сюжета на художествен текстм който очертава основния конфликт в произведението.
В) начален момент, който въвежда в основното действие на творбата, запознава със средата , в която ще се развива действието, представя героите
Г) композиционен похват в художествената лиотература, при който се нарушава хртонологията на събитията, за да се представят минали случки

50. Кой от литературните термини е излишен?

А) анафора
Б) поема
В) пътепис
Г) балада

AnIcHkAtA
05-18-2009, 15:57
Подчертаните думи са:
2.придружена
11.ни се води, ни се кара
16.отначало докрай
24.Наблизо;надалече
28.на бунточника (бунтовника :D )

webprng
05-18-2009, 16:03
Браво :grin: А ще напишете ли и тест по Мат :) Аз сигурно ще ги решавам след класното по Бел (четвъртък) 8-)

The_Demon_Girl
05-18-2009, 17:00
Само да отбележа, че теста (по-горе) не е за 7-ми клас :-D

ДЗИ-Държавни зрелостни изпити...
Ако не се лъжа, това са изпитите след 12-ти клас ... може и аз да греша ...
А иначе благодаря за теста, ако дадете и отговорите (да проверим какво сме направили) златни ще да сте ... :D

Pooky
05-18-2009, 17:33
Aбе нали щяхме да постваме снимки или.. ?

YouCantStopMe
05-18-2009, 17:39
Само да отбележа, че теста (по-горе) не е за 7-ми клас :-D

ДЗИ-Държавни зрелостни изпити...
Ако не се лъжа, това са изпитите след 12-ти клас ... може и аз да греша ...
А иначе благодаря за теста, ако дадете и отговорите (да проверим какво сме направили) златни ще да сте ... :D

Да,от зрелостните изпити на 12 клас са.Матурата по БЕЛ.
Относно теста-Следващата седмица,когато вече всички напишат отговорите си,чак тогава ще се сложат и верните.Така разбрах аз. :-o




Aбе нали щяхме да постваме снимки или.. ?
Еми айде де.
Аз съм съгласна. 8) :D

webprng
05-18-2009, 17:40
Aбе нали щяхме да постваме снимки или.. ?
Е може няколко варианта.Те сега сигурно сега го пишат тоя по мат 8-)

anito12
05-18-2009, 17:48
добър вечер (:
от доста време ви следя темата с интерес, всъщност влизам в този форум единствено заради тази тема.

първо искам да поздравя john95, че е приет в Колежа - аз също, но едва ли ще уча там, защото таксата е нереална.
затова и остава вариантът да се боря за оценка над 5,50 по математика на изпита.

та така, и аз мисля да участвам в експеримента с тестовете от вестника, нямате нищо против, нали? (;

YouCantStopMe
05-18-2009, 17:58
Анито..
браво,бе!Над 5,50 по математика О.о.За мен звучи повече от нереално.Отдава ти се явно.Дано успееш! :)

btw.. Та..щом няма да е АК,къде?

webprng
05-18-2009, 18:11
5.50 :shock: Да не би да си от СМГ ? Немската ли искаш :-o

AnIcHkAtA
05-18-2009, 18:20
Стига пък вие, момичето явно си е умно и й се отдава.Нима вие не се стремите за 5.5 по БЕЛ?

anito12, естествено, че нямаме нищо против да се присъединиш.

0тносно теста по математика-Мелинор има някакви проблеми с отварянето.Предполагам, че и вие ще имате, затова го качвам на отделни снимки.Този път са само 25 въпроса, не знам защо.Като го реша ще се опитам да направя някаква скала за оценяване.Малко оградих първото :D

http://prikachi.com/files/842284c.jpg
http://prikachi.com/files/842290t.jpg
http://prikachi.com/files/842291q.jpg
http://prikachi.com/files/842297i.jpg
http://prikachi.com/files/842299n.jpg

Едит:Ако не разбирате някое условие, питайте.

anito12
05-18-2009, 18:24
имаме време да решим тестовете до неделя в 20.00 най-късно значи?

да, мерси, няма да уча в АК. насочила съм се към английската, немската, френската и испанската.
в НПМГ също мога да уча, тъй като мога да си взема оценката по биология от олимпиадата.

и ми остана само математиката. на тестове изкарвам около 80-90, най-много съм изкарвала 98, което на истинския изпит ще бъде нереално, оО

а иначе не уча в СМГ, въпреки че ако учех там, щях да бъда на едно много по-високо ниво. но съм доволна от училището, където учех през тези 7 години.

Pooky
05-18-2009, 18:29
O, господи?!Аз ли съм глупава, но над 5.50 по математика, какво?! :shock: И в най-смелите си мечти не мога да го постигна това..Аз се стремя за толкова по български и пак ще ми бъде трудно. Днес имам 4.680 на пробния по математика от веди и даже не съм разочарована.А вие ми говорите за над 5.50..

AnIcHkAtA
05-18-2009, 18:36
Аз пък бих била доволна на 4.68 на истинския.Много даже :D .По БЕЛ и аз чакам 5.5+.Всъщност, надявам се на 5.7-5.8 :D .Абее какво ще да бъде, само да е достатъчно за ФЕГо :D .Анито, къде искаш?

Pooky
05-18-2009, 18:44
Анито, моля те не казвай и ти ФЕГ, че с тва 5.5 по мат ще ни отвееш сичките 8-)
Иначе и аз ще съм доволна ако изкарам толкова по математика.Другия път като ми го върнат и по бел, ще си сметна бала да видя дали ще стигне за фего'

YouCantStopMe
05-18-2009, 18:46
Хах..
аз имах предвид,че за МЕН е нереално да постигна такива резултати,а не,че ми се струва нереално по принцип!
:D

faststep
05-18-2009, 18:46
Аз пък, като голям реалист, се стремя към 5,50+ и по двата предмета. 8-)

П.П. Първият ми пост! :D

AnIcHkAtA
05-18-2009, 18:48
Аз пък, като голям реалист, се стремя към 5,50+ и по двата предмета. 8-)

Ти пък от де се взе ? :D :D ? Сори, ама ме е избила лигнята тая вечер, ти ще си ми жертва :D

И квооо, къде си се опътил :D ?

anito12
05-18-2009, 18:49
написах ги вече: 1 АЕГ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ (съжалявам :Р), 164 ГПИЕ и НПМГ.

и не мисля, че ще ви отвея по математика, защото винаги от невнимание допускам елементарни грешки, които съсипват цялото решение на задачата. -.-

но мисля, че всички в тази тема сте едни достойни конкуренти (:

faststep
05-18-2009, 19:02
Аз пък, като голям реалист, се стремя към 5,50+ и по двата предмета. 8-)

Ти пък от де се взе ? :D :D ? Сори, ама ме е избила лигнята тая вечер, ти ще си ми жертва :D

И квооо, къде си се опътил :D ?
От Стара Загора и съм се упътил към ГПЧЕ "Ромен Ролан", немски с английски.

П.П. Лигнята е често срещано явление при подрастващите индивиди. :D

Lifash
05-18-2009, 19:07
Много кандидати ФЕГарчета сте :Р
Нищо,колкото повече,толкова повече,аз много се радвам на зайчетата...

mArMaLaDkA
05-18-2009, 19:08
Абе не знам дали някой е поправял, мързеше ме да гледам задните страници, ама имам тук едно календарче от Министерството на образованието и науката и пише, че изпита по математика е на 25.06, а не на 26.06, както бе написано на първата страница.

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:09
Добре де, УпЪтИл :D .Аз не съм подрастващ индивид а съм прекалено порастнала за годините си :smt003

YouCantStopMe
05-18-2009, 19:09
Вечният въпрос-Английска,с втори език-Немски.. или Немска,с втори език-Английски? :?: #-o #-o

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:10
Lifash, от фега ли си?????Кажи, кажи,кажи,кажиииии
Искам при теб!
Искам във ФЕГ!
Искам, искам, искаааааааааааааааааммммм м

Криси-боб яхния с кисели краставички ;)

Lifash
05-18-2009, 19:12
Да,от фега съм :D Само спокойно...

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:17
Да,от фега съм :D Само спокойно...

Кой клас?Как са даскалите?Трудно ли влезе?ВИП заек ли ще съм, ако вляза??Ще ти пиша на лично :D

Pooky
05-18-2009, 19:20
Дааа един от фегаааа моля те и аз искам инфо!!!
Да ти пиша ли и аз лично? Кой клас си ? 8-)

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:22
Дааа един от фегаааа моля те и аз искам инфо!!!
Да ти пиша ли и аз лично? Кой клас си ? 8-)

Сега ще направя конферентен аз :D само да ми падне :grin: :smt064

webprng
05-18-2009, 19:22
Аничката си набеляза жертва. :-D Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:

Pooky
05-18-2009, 19:24
Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:
Не е толкова..Повече е. Ох малеее още конкуренция, малеее (нищо лично 8-) ) Моляяя те човека от ФЕГ да пише защото ще полудея

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:25
Аничката си набеляза жертва. :-D Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:

Само гледай да я напишеш!!!Живо ще те изкормя :smt067 шшшегуам са ТБГ рулз, мн яка гимназия е :D

webprng
05-18-2009, 19:25
Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:
Не е толкова..Повече е. Ох малеее още конкуренция, малеее (нищо лично 8-) ) Моляяя те човека от ФЕГ да пише защото ще полудея
Момче съм и е толкова ако може да се вярва на Веди :-o
ПС.Някой може ли да ми каже какво стана с сайта на НТБГ-то

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:27
Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:
Не е толкова..Повече е. Ох малеее още конкуренция, малеее (нищо лично 8-) ) Моляяя те човека от ФЕГ да пише защото ще полудея
Момче съм и е толкова ако може да се вярва на Веди :-o
ААааа, мъзко си било..пиши си я тогава, тъкмо един познат повече :D

Едит:Нямам идея какво е станало, но кажи какво те интересува, май знам всичко :D

webprng
05-18-2009, 19:32
Освен и аз да запиша ФЕг 8-) 8-) То бала не е толкова висок - 30.680 или нещо от рода ама аз си искам ТБГ-то и си го искам здраво :D В най-лошия случай ФСГ-то или СМГ (краен вариант)Ех тия съкращения :lol:
Не е толкова..Повече е. Ох малеее още конкуренция, малеее (нищо лично 8-) ) Моляяя те човека от ФЕГ да пише защото ще полудея
Момче съм и е толкова ако може да се вярва на Веди :-o
ААааа, мъзко си било..пиши си я тогава, тъкмо един познат повече :D

Едит:Нямам идея какво е станало, но кажи какво те интересува, май знам всичко :D
Е дано помагаш на теста по бел :)

john95
05-18-2009, 19:34
бтв - аз не се стремя към 5.50 + по мат - аз мисля че ще го изкарам - ако ли не - здраве да е :D
По БЕЛ и на 5.00 ще се радвам..

AnIcHkAtA
05-18-2009, 19:35
Стига си ме иронизирал, бе :D Виж, че Ж и З са близко на клавиатурата..Пфуу, депресирах се, лягам си :D

webprng
05-18-2009, 19:37
Аз пък ще съм доволен на 4.65+ по математика и 5.000+ :-D => Приет в ТБГ с профил Икономическа информатика 8) => :grin: 8-)

Pooky
05-18-2009, 19:37
Лека нощ На AnichkataAAAAAAAA

webprng
05-18-2009, 19:40
Лека нощ На AnichkataAAAAAAAA
Лекаааааа :) Lets start spam :-D

Lifash
05-18-2009, 19:40
ХАхах,пишете ми,на всички ще ви отговоря :Д

Pooky
05-18-2009, 19:44
Мисля да започнем да пускаме снимки, и понеже някой трябва да започне, за да се навият и другите, предполагам че това ше съм аз 8-)
http://prikachi.com/files/842643U.jpg back ;]
btw аз мисля да пиша ТБГ на второ..

Pooky
05-18-2009, 19:46
ХАхах,пишете ми,на всички ще ви отговоря :Д
Lifash, skype ? :lol:
Pls кажи кой клас си?Мъжко ли си, женско ли..

Lifash
05-18-2009, 19:48
С класа може да ви разочаровам малко по отношение на изпитите,не съм влизала с вашите,10 клас съм,момиче :D

kamikadze33
05-18-2009, 20:45
Да, и аз мисля, че е краят.
Някой кааз нещо за дипломата, а зда ви питам, тя влияе ли по някаквъв начин на влизането в определено уличище? Примерно аз искам в езикова, балът се образува от математика+български+2. математико от изпита+2.български от изпита. Щи влияят ли по някакъв начин оценките от дипломата? :shock:

Да. Ако има някой, който е искал същото училище и резултатите от дипломата БГ+МАТ и 2хБЕЛ,2хМАТ му са еднакви като твойте ще се гледат оценките от дипломата :)

kamikadze33
05-18-2009, 21:00
zfdjhgfj

kamikadze33
05-18-2009, 21:02
asdasdda

kamikadze33
05-18-2009, 21:02
Исакм да ви питам личната карта само при подаването на заявления ли трябва? Защото си направих нова карта, че стара беше много измачкана, обаче сега забелязах, че нямам пе\чат до снимката, а само долу до подписа на директора. А под снимката пише снимка и печат, на старата също има печат. Майка ми каза, че нарочно се слагл печатът на ъгъла на снимката.. И сега се притеснявам да не да не взимат да ме допуснат до изпитите. Аз в сряда ще отида д директорката да я питам естествено, ама това проблем ли е , че нямам печат до снимакат? :(

Да, трябва ти.Освен за подаването, ти трябва и когато отиваш на изпита, за да докажеш, че това си ти в крайна сметка.

Днес майка ми е била квестор в НФСГ.Очарована е, даже е доста навита да кандидатствам там.Обаче аз си искам ФЕГ, ФЕГ, ФЕГ, ФЕГ, ФЕГГГ ..Тя никога няма да застане срещу моите желания, но сега си задавам куп въпроси..Дали си заслужават езиковите, или хората са прави като казват да си взема професия.?Дали учениците, приети преди 5 години са по-добри от нас?Дали да не пиша само ФЕГ, за да няма шанс да се изкуша в паниката?Ами ако при такъв вариант не ме приемат, какво правя?Странно ми е, досега не се бях замисляла, че е възможно да не попадна, по една или друга причина, във ФЕГ.Все пак това си ми остава желанието.Странно ми е дали ако бъда приета в НФСГ ще съжалявам, или ще се радвам?Дали няма просто да се утешавам като си повтарям, че е добро училище и се правя на щастлива?Страх ме е наистина много.Объркана съм..Искам ФЕГ и знам, че ако бъда приета там, ще бъда повече от безкрайно щастлива.Ама ако не ме приемат?Влизам в НФСГ и се правя на доволна.. :(

Виж сега... Аз уча във ФЕГ и е мега яко. Като имаш предвид, че в чужбина вече искат минимум два езика, езикова гимназия е най-доброто решение. Френският в 8ми клас се учи мн здраво, но фртата ми казват, че не е на най-добро ниво в по горните класове! Е, ако искаш ще го научиш ;) За НФСГ не чъвам някфи добри коментари... :) Абе, избирай ФЕГ (супер купон е) :) УСПЕХ на всички! А за изпита, много е лесен... смис ако си учил няма как да не изкараш добри оценки :) Съвет- ако ще избирате фег, изберете 2ри език Испански :) Айде успех отново!

AnIcHkAtA
05-19-2009, 04:20
^ А защо не английски?Имам предвид, че съм го учила вече почти 10 години и мисля, че ако започна и испански, и френски, и продължа английския на частни уроци в главата ми ще стане каша :D .

vesito13
05-19-2009, 05:59
Ани три езика е адски голямо предизвикателство да ги учиш . Ако мислиш , че ще се справиш с тая задача се наеми , но ако не можеш (както аз знам , че няма да мога , не че не искам , но просто за това трябва много усилия , които не съм готова да положа) , тогава не го прави . Да не стане после от трите езика , нито един като хората . Това си е мое мнение де , но ти си преценяваш :)

AnIcHkAtA
05-19-2009, 06:39
Точно затова не искам испански, а английски, обаче там се влиза най-трудно.То не че ще го уча, ако вляза с испански, ама трябва да завършвам някак :D

Tutmanik
05-19-2009, 06:46
Ани,ти ме накара да се замисля.
И аз мислех да пиша само езиковата,в която исках,ноо..
ако не ме приемат?
Какво ще правя.
Никога не съм се замисляла.Винаги си казвам-ще успея.
Наскоро научих,че ще ми е нужен повече бал,отколкото си мислех.Тази година конкуренцията е голяма.
Хм..
Аз толкова го искам,че ако не стане ще се съсипя.

Aз пък съм чувала,че 95 набор били много малко... :-o И щяла да бъде малка конкуренцията...

vesito13
05-19-2009, 06:50
95 набор , като са много малко и конкуренцията уж е по-малко , тогава и местата ще са по-малко . Освен това за най-исканите училища , колкото и малко да е конкуренцията , това не ти гарантира , че ще влезеш . За едно място могат да се борят и 200 човека . Аз не бих разчитала на по-малката конкуренция , напишете още едно-две училища , нищо няма да ви стане с три реда повече или по-малко :)

YouCantStopMe
05-19-2009, 06:59
Ани,ти ме накара да се замисля.
И аз мислех да пиша само езиковата,в която исках,ноо..
ако не ме приемат?
Какво ще правя.
Никога не съм се замисляла.Винаги си казвам-ще успея.
Наскоро научих,че ще ми е нужен повече бал,отколкото си мислех.Тази година конкуренцията е голяма.
Хм..
Аз толкова го искам,че ако не стане ще се съсипя.

Aз пък съм чувала,че 95 набор били много малко... :-o И щяла да бъде малка конкуренцията...
Специално в моя град няма много хубави училища и всички тук се борят за тази езикова..

kamikadze33
05-19-2009, 07:11
Ани,ти ме накара да се замисля.
И аз мислех да пиша само езиковата,в която исках,ноо..
ако не ме приемат?
Какво ще правя.
Никога не съм се замисляла.Винаги си казвам-ще успея.
Наскоро научих,че ще ми е нужен повече бал,отколкото си мислех.Тази година конкуренцията е голяма.
Хм..
Аз толкова го искам,че ако не стане ще се съсипя.

Aз пък съм чувала,че 95 набор били много малко... :-o И щяла да бъде малка конкуренцията...
Специално в моя град няма много хубави училища и всички тук се борят за тази езикова..

E. напишете някакви училища с по-нисък бал след училището, което искате и така няма да си останете без даскало. А и ако не ви приемат никъде ще се запишете в някое друго(скапано) , но училище :) А за испанският, ти в ФЕГ 2рият език ще го научиш само ако имаш желание. Иначе и дума няма да научиш. Испанският е добър език, защото става все по популярен, а в АМЕРИКА има градове, в които неможеш да си намериш работа, ако не знаеш испански :) Аз знам английски, уча френски и английски ( частно ) а в даскалото 2ри език испански :)

john95
05-19-2009, 09:33
Как е при вас - аз тия дни се убих от скука - даже мечтаех да ходя на уроците за да се виждам с останалите ....
Решавах там некфи неща и тестове и тн...
Бтв на Олимпиадата имам 7 точки :razz: 8-) ( По математика - II областен кръг) (Отчаяна работа– :D )

The_Demon_Girl
05-19-2009, 09:45
Вижте на какво попаднах .. :shock:
http://www.uchenik.com/2009/02/25/priemt_za_gimnaziite_shhe_e_s_3_testa.html
За първи път чувам, че ще има такъв трети изпит по други два предмета ...
Някой знае ли за това ... :-o

alexandarchy
05-19-2009, 10:00
Вижте на какво попаднах .. :shock:
http://www.uchenik.com/2009/02/25/priemt_za_gimnaziite_shhe_e_s_3_testa.html
За първи път чувам, че ще има такъв трети изпит по други два предмета ...
Някой знае ли за това ... :-o

The_Demon_Girl, мисля че този закон ще влезе в сила от другата година. И дано да е така ! :( [/b]

alexandarchy
05-19-2009, 10:19
Ани,ти ме накара да се замисля.
И аз мислех да пиша само езиковата,в която исках,ноо..
ако не ме приемат?
Какво ще правя.
Никога не съм се замисляла.Винаги си казвам-ще успея.
Наскоро научих,че ще ми е нужен повече бал,отколкото си мислех.Тази година конкуренцията е голяма.
Хм..
Аз толкова го искам,че ако не стане ще се съсипя.

Aз пък съм чувала,че 95 набор били много малко... :-o И щяла да бъде малка конкуренцията...
Специално в моя град няма много хубави училища и всички тук се борят за тази езикова..

Btw, от къде си ? :neutral:

vitorio94
05-19-2009, 10:46
Кажете къде се подават дукоментите защото се водя Живеещ в Обеля община Връбница а уча и живея в Петърч община костинброд да ми кажете къде и какви дукоменти се подават че не сам запознат (СПЕЩНО)

YouCantStopMe
05-19-2009, 10:59
Как е при вас - аз тия дни се убих от скука - даже мечтаех да ходя на уроците за да се виждам с останалите ....
Решавах там некфи неща и тестове и тн...
Бтв на Олимпиадата имам 7 точки :razz: 8-) ( По математика - II областен кръг) (Отчаяна работа– :D )

ТИ на областен кръг по МАТЕМАТИКА и само СЕДЕМ точки? :shock:
Това не мога да го повярвам.
Ама пак с 50 задачи ли?
Защото и аз съевявах на втори кръг(областен) по математика.. Ама беше пълно с няк'ви логически.

vitorio94
^Аз си мисля,че ще ви кажат от училище,май.На нас класната ни каза-Не се притеснявайте,ще ви казвам кога,какво и къде трябва да направите,подадете и пр.

damdam
05-19-2009, 11:24
Вижте на какво попаднах .. :shock:
http://www.uchenik.com/2009/02/25/priemt_za_gimnaziite_shhe_e_s_3_testa.html
За първи път чувам, че ще има такъв трети изпит по други два предмета ...
Някой знае ли за това ... :-o

Изкарах си акъла,когато запичнах да го чета,докато не стигнах до това: Новият закон трябва да влезе в сила от учебната 2009/2010 г.
Добре, че се отървахме и от тия тестове. :grin:

Mimito1991
05-19-2009, 12:08
Сестра ми има тази година испит за кандидатстване след 7 клас и мн се притеснява .. :( Желая ви успех на всички ! :) :P :-P

bubblebabe
05-19-2009, 14:19
Вижте на какво попаднах .. :shock:
http://www.uchenik.com/2009/02/25/priemt_za_gimnaziite_shhe_e_s_3_testa.html
За първи път чувам, че ще има такъв трети изпит по други два предмета ...
Някой знае ли за това ... :-o

Изкарах си акъла,когато запичнах да го чета,докато не стигнах до това: Новият закон трябва да влезе в сила от учебната 2009/2010 г.
Добре, че се отървахме и от тия тестове. :grin:

Чувствам се прецакана. Колкото повече запада образованието, толкова по - трудни изпити. Вече се плаша... :(

afterforever
05-19-2009, 14:24
Само забележете коментарите след статията:
"Ама това предложение ще бъде ли прието" :razz:

vesito13
05-19-2009, 14:35
Оххх , стана ми мерак за тея снимки :D Айде качете , пък туко виж и аз съм качила , нищо , че седми клас малко мина 8-)

john95
05-19-2009, 14:36
Как е при вас - аз тия дни се убих от скука - даже мечтаех да ходя на уроците за да се виждам с останалите ....
Решавах там некфи неща и тестове и тн...
Бтв на Олимпиадата имам 7 точки :razz: 8-) ( По математика - II областен кръг) (Отчаяна работа– :D )

ТИ на областен кръг по МАТЕМАТИКА и само СЕДЕМ точки? :shock:
Това не мога да го повярвам.
Ама пак с 50 задачи ли?
Защото и аз съевявах на втори кръг(областен) по математика.. Ама беше пълно с няк'ви логически.

vitorio94
^Аз си мисля,че ще ви кажат от училище,май.На нас класната ни каза-Не се притеснявайте,ще ви казвам кога,какво и къде трябва да направите,подадете и пр.

Олимпиада - Макс. 21 точки..(7/21) ти пък - 7/100.... тфа е уникален резултат :D 8-)

YouCantStopMe
05-19-2009, 14:53
Как е при вас - аз тия дни се убих от скука - даже мечтаех да ходя на уроците за да се виждам с останалите ....
Решавах там некфи неща и тестове и тн...
Бтв на Олимпиадата имам 7 точки :razz: 8-) ( По математика - II областен кръг) (Отчаяна работа– :D )

ТИ на областен кръг по МАТЕМАТИКА и само СЕДЕМ точки? :shock:
Това не мога да го повярвам.
Ама пак с 50 задачи ли?
Защото и аз съевявах на втори кръг(областен) по математика.. Ама беше пълно с няк'ви логически.

vitorio94
^Аз си мисля,че ще ви кажат от училище,май.На нас класната ни каза-Не се притеснявайте,ще ви казвам кога,какво и къде трябва да направите,подадете и пр.

Олимпиада - Макс. 21 точки..(7/21) ти пък - 7/100.... тфа е уникален резултат :D 8-)
Не уе..
питам,защото и аз бях на Областен Кръг по математика.. ама имаше 50 задачи.Аз от къде да знам на какво си съевявал. :D Мда.. от 100 - 7..това е нереално. :lol:
Добре де,добре..
ще кача снимки.
Ама после искам и вас да ви скивам. [-(

YouCantStopMe
05-19-2009, 15:12
:smt026
http://store.picbg.net/pubpic/12/A8/0a713cba2c1912a8.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/E4/D9/afcac3680a9de4d9.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/55/14/a0ea10c4b30c5514.jpg
Не се харесвам на снимки и не съм фотогиничен човек.
:x :D

john95
05-19-2009, 15:37
:smt026
http://store.picbg.net/pubpic/12/A8/0a713cba2c1912a8.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/E4/D9/afcac3680a9de4d9.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/55/14/a0ea10c4b30c5514.jpg
Не се харесвам на снимки и не съм фотогиничен човек.
:x :D

"Не се харесвам на снимки" - ти себе си - не - хубаво - ама нали има и мъжка част на форума :D

alexandarchy
05-19-2009, 15:37
:smt026
http://store.picbg.net/pubpic/12/A8/0a713cba2c1912a8.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/E4/D9/afcac3680a9de4d9.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/55/14/a0ea10c4b30c5514.jpg
Не се харесвам на снимки и не съм фотогиничен човек.
:x :D

Що бе, много си хубава според мен ! :oops: :)

YouCantStopMe
05-19-2009, 16:00
Ха-ха.Благодаря. :D
А вие няма ли да пуснете някоя снимка? :? 8-)

alexandarchy
05-19-2009, 16:11
Тъй като никой не ми отговаря в моята тема, ще пиша тук ! Да знаете какви оценки горе-долу ми трябват, за да влезна в ГПЧЕ "Ромен Ролан" Стара Загора с немски-англ. или англ. - немски, при положение, че накрая на годината ще имам 6-ци. Момче съм!

vesito13
05-19-2009, 16:32
http://prikachi.com/files/845231D.jpg - Аз на кънки , много ме бъде :-D
http://prikachi.com/files/845232v.jpg - снимка от зимата :?
http://prikachi.com/files/845233Z.jpg - тук бях на кафе :)
http://prikachi.com/files/845234j.jpg - човек , без работа :-|
http://prikachi.com/files/845236q.jpg - това е от рд-то на една фр :-)
http://prikachi.com/files/845247r.jpg - косата ми е отврат , ама бях турист (тая снимка я слагам за да има и една в цял ръст :-D )
http://prikachi.com/files/845237Z.jpg - и ЛЮБИМАТА МИ СНИМКА (за момента) :-P


Не се харесвам много много на снимки , все вадя шашави физономии , ама аз нахалствах за снимка , та не можех да остана по-назад . А ако има проблем , че не съм седми клас , трия всичко , само кажете :oops:


YouCantStopMe голям сладур си :smt003

cherubic
05-19-2009, 17:28
Хора, има ли някой, който ще кандидатства в Ерих Кестнер? :P

webprng
05-19-2009, 17:52
Да ви се похваля на ЗПИ-то по математика във Веди имам 72 точки или 5.000 :grin: :grin:

PS

:smt026
http://store.picbg.net/pubpic/12/A8/0a713cba2c1912a8.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/E4/D9/afcac3680a9de4d9.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/55/14/a0ea10c4b30c5514.jpg
Не се харесвам на снимки и не съм фотогиничен човек.
:x :D

"Не се харесвам на снимки" - ти себе си - не - хубаво - ама нали има и мъжка част на форума :D Точно :P

john95
05-19-2009, 18:01
Ха-ха.Благодаря. :D
А вие няма ли да пуснете някоя снимка? :? 8-)
Ще гледам да не остана по назад ама тряа видя къде ще кача... и да ви дам линк вече...

Ама сигурно ще да е утре - че нямам много снимки - пък и днес ми дотегна от компютъра.. и смятам да прочета нещо :D :-o

Веси - не остана по назад - и ти си много готина
Иначе - там дето си туристка - наистина изглеждаш много смешно или по скоро различно - нз 8-)

vesito13
05-19-2009, 18:05
Ха-ха.Благодаря. :D
А вие няма ли да пуснете някоя снимка? :? 8-)
Ще гледам да не остана по назад ама тряа видя къде ще кача... и да ви дам линк вече...

Ама сигурно ще да е утре - че нямам много снимки - пък и днес ми дотегна от компютъра.. и смятам да прочета нещо :D :-o

Веси - не остана по назад - и ти си много готина
Иначе - там дето си туристка - наистина изглеждаш много смешно или по скоро различно - нз 8-)А там косата ми беше вързана обаче половината е изпаднала и това е ефекта :D Главата не я гледайте все едно я няма 8-) :oops:
Иначе благодаря , ама не се харесвам и това си е :-D

kamikadze33
05-19-2009, 18:08
Xax... Кфо си пращате снимки... определети си един град и отидете се вижте ( изе**те се), пийте по една биричка ( 2- 3) ( Препоръчвам мента) и се приберете :) Ам за оня от веди - при кои учителки си?

alexandarchy
05-19-2009, 19:49
Да ви се похваля на ЗПИ-то по математика във Веди имам 72 точки или 5.000 :grin: :grin:

Сongratz, я го дай тоя тест, ако може :)

webprng
05-19-2009, 19:57
Да ви се похваля на ЗПИ-то по математика във Веди имам 72 точки или 5.000 :grin: :grin:

Сongratz, я го дай тоя тест, ако може :)
Утре,другиден ще го снимам и ще ти го пратя :)

metaxa
05-19-2009, 21:16
Така...
Утре ще ви постна 2 пробни, а може би и повече.Предлагам да ги сканираме/снимаме и да ги пращаме на Мелинор, за да ги постне отгоре :D Предполагам, че и вие като мен имате мнооооого тестове това е вариант да си помагаме.Миналата седмица ходих на пробен по БЕ 87т., но имах 2 мега тъпи грешки на теста и идея си нямам как ми е оценен преразказът.Шанс
Очаквам ви мнението за моето велико предложение 8-)

john95
05-20-2009, 04:35
Да ви се похваля на ЗПИ-то по математика във Веди имам 72 точки или 5.000 :grin: :grin:

Сongratz, я го дай тоя тест, ако може :)
Утре,другиден ще го снимам и ще ти го пратя :)

Дай го да - ама не давай отговори още, ще го направя и ще видим дали ще изкарам и аз поне толкова :D (Скромен съм знам не ми го напомняйте 8-) )

GbSy
05-20-2009, 05:41
Имам рожден ден! :-P

melinor
05-20-2009, 07:03
ЧРД :-P
Да си жива и здрава, мн щастие и късмет на изпитите, или с други думи да влезеш там, където пожелаеш :P

Millen4ety
05-20-2009, 07:09
Имам рожден ден! :-P

ЧРД!!! Пожелавам ти здраве, щастие и УСПЕХ!! :)

:-)

Аз имам рд утре 8-)

GbSy
05-20-2009, 07:10
Благодаря ви! :)

Enitto
05-20-2009, 07:16
Честит Рожден Ден! Всичко най-най :-) Да ви питам - ще ходите ли на училище през юни?

afterforever
05-20-2009, 07:26
Нали знаете, че имаше една врътка да не ходите на даскало 1 месец преди изпитите... :-o

GbSy
05-20-2009, 07:29
Ще ходя, при нас няма екстри да не ходим.
Ани няма да ходи.

afterforever
05-20-2009, 07:30
Няма такива "няма екстри", то представлява молба до директора :shock:

Millen4ety
05-20-2009, 07:30
Аз мисля да не ходя последните 5-6 учебни дена, за да се подготвям, но още се колебая..
Класната дори ни каза да не ходим, а ако искаме да ползваме бележки по домашни причини.

GbSy
05-20-2009, 07:32
Няма да го направя.
Последните дни ще е най-яко.
И без друго ще седим без да правим нещо, ще си взема книжка с тестове и ще излизам на двора да решавам.
А и ще съм с приятели... като за последно.

melinor
05-20-2009, 07:41
http://www.spacepimping.com/graphics/myspace-happy-birthday-graphics/HappyBirthday62.jpg


:P :lol: :razz:

GbSy
05-20-2009, 07:49
:lol:

alexandarchy
05-20-2009, 07:53
Имам рожден ден! :-P
Бонбони имаш ли ? 8) 8-)

AnIcHkAtA
05-20-2009, 08:33
Имам рожден ден! :-P
Бонбони имаш ли ? 8) 8-)
И да има, не са за нас :D

Габриелчи, ЧРД!Желая ти да си все по-лъчезарна, красива, умна.Нека си обсипана с любов и нека вървиш боса по покрития с розови листа път на твоя живот!Желая ти да влезеш на точното за теб място и да намериш много нови истински приятели.Купони, забивки, буйна и красива младост!Бъди щастлива :-)

GbSy
05-20-2009, 09:41
Мерси.

YouCantStopMe
05-20-2009, 10:33
Ау.. и аз няма да пропусна да си поздравя наборчето. :P 8-)
Габиии! :-) Нека се усмихваш повече и истинки.Бъди обичаща и обичана .. И вярвай в себе си. :grin:

YouCantStopMe
05-20-2009, 10:34
бтв..
и аз ще си ходя на училище. :-|

The_Demon_Girl
05-20-2009, 10:43
Честито на рожденичката . Да си жива и здрава, много касмет, любов .. и всичко там .. хубаво, банално .. :)

А това за училището ... и аз си ходя на даскало .. а и сега ни доизпитват за оформяне на оценките ... все пак дипломата участва в балообразуването :? 8-)

john95
05-20-2009, 12:11
Имам рожден ден! :-P

Честит Рожден Ден - Да си жива да си здрава - да те приемат където искаш, да ти се сбъдне поне 1 желание тази година и да си все така хубава :) (hug)

dugallesuck
05-20-2009, 12:15
В събота ни казаха, че ще има пробен изпит по Математика. Незнам за страната, но в Сливен ще се организира 1 от Съюза на математиците и още един от5-то у-ще. Моля някой който следи темата да ме намери на скайп the_boss1995, защото е много полезна, но нямам време. Благодаря!

john95
05-20-2009, 12:29
Абе нали говорехме за снимки....
http://chiprovci.web44.net/snimki/images/446wibu7saogfz3n9.jpg - Тази е най-актуалната
По - старата е тази http://chiprovci.web44.net/snimki/images/iy8inimonawwwyerz05.jpg

И аз да няма да се цепя от колектива - и аз не съм фотогеничен :D

ааа и онзи ден снимах една много яка - http://chiprovci.web44.net/snimki/images/cufnnkc0euicemvuhnmx.jpg

Моля без постове от типа на :shock: ( :D )

john95
05-20-2009, 12:30
Ей и другите сега само гледате - ама ще ви търсим сметка ако не постнете някоя друга снимка :D

dugallesuck
05-20-2009, 13:08
Междодругото... ето малко сметки за тези от Сливен и по слецялно за кандидатите за ПМГ:
в Сливен има 12 средни училища - 2 = 10 по 4 7ми класа с по око 25 ученика=1000 кандидат-гимназисти по груби сметки. Колко от тях ще искат да влязат в ПМГ? Забелязъл съм, че повечето ми сученици се насучват към... електро, механо, ТОХ... такаче ще извадим около 200=800. Желаещите за ПМГ ще са около половината. Тъй като пак по мой впечетления Езикова е по желана = 350 кандидата за ПМГ. С сега за паралелките. Аз съм се насочил към английски + информатикаКойто не е ходил на панаира на професийте да знае, че само от тая паралелка ще има 2 (справям се отлично и по двата предмета) Втори вариант Информационни технологий + Английски. За информатика ще са около 120 да речем :2 = 60 с по 30 ученика в клас. ТОВА СА ГРУБИ СМEТКИ ДО КОЙТО СЪМ ДОСТИГНАЛ ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА xD
П.С. Не ме мислете за някакъв зубру :), а понеже четох по назад в темата за успеха... ще кажа за по-важните предмети:
Математика 4,4,4,6 и една 5-ца май-първия срок имам 4, и се надявам да искарам още една 6-ца на изпитване/конторлна за 5
БЕЛ - Срам ме е да кажа, но госпожата по Български влиза в час когато и скимне. По БЕЛ нямам оценки за 2-я срок.
Физика - Първи срок 3, втори срок пак толкова сигурно.
Английски - около 5 или 6 шестици...
Биология-Първи срок 4 втори пак толкова.
Химия-Първи срок 5 втори може би 4.
История - Нямам оценки, но госпожата ни е класна=> историята не е проблем :D
География - С гоподина много се имамне. Нямам оценки, но само му поправям лаптопа и... :D
П.с.2 Какво мислите как съм?
П.С. 3 Ако някой не е успял да отиде на панаир на професийте в Сливен да пише мога да му дам унфо за: ПМГ, ГПЗЕ, ТОХ, Хуманитарната - skype: the_boss1995

снимка- http://store.picbg.net/pubpic/D5/82/7ebf3cbf3ca6d582.JPG :D :grin:

john95
05-20-2009, 13:16
Междодругото... ето малко сметки за тези от Сливен и по слецялно за кандидатите за ПМГ:
в Сливен има 12 средни училища - 2 = 10 по 4 7ми класа с по око 25 ученика=1000 кандидат-гимназисти по груби сметки. Колко от тях ще искат да влязат в ПМГ? Забелязъл съм, че повечето ми сученици се насучват към... електро, механо, ТОХ... такаче ще извадим около 200=800. Желаещите за ПМГ ще са около половината. Тъй като пак по мой впечетления Езикова е по желана = 350 кандидата за ПМГ. С сега за паралелките. Аз съм се насочил към английски + информатикаКойто не е ходил на панаира на професийте да знае, че само от тая паралелка ще има 2 (справям се отлично и по двата предмета) Втори вариант Информационни технологий + Английски. За информатика ще са около 120 да речем :2 = 60 с по 30 ученика в клас. ТОВА СА ГРУБИ СМEТКИ ДО КОЙТО СЪМ ДОСТИГНАЛ ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА xD
П.С. Не ме мислете за някакъв зубру :), а понеже четох по назад в темата за успеха... ще кажа за по-важните предмети:
Математика 4,4,4,6 и една 5-ца май-първия срок имам 4, и се надявам да искарам още една 6-ца на изпитване/конторлна за 5
БЕЛ - Срам ме е да кажа, но госпожата по Български влиза в час когато и скимне. По БЕЛ нямам оценки за 2-я срок.
Физика - Първи срок 3, втори срок пак толкова сигурно.
Английски - около 5 или 6 шестици...
Биология-Първи срок 4 втори пак толкова.
Химия-Първи срок 5 втори може би 4.
История - Нямам оценки, но госпожата ни е класна=> историята не е проблем :D
География - С гоподина много се имамне. Нямам оценки, но само му поправям лаптопа и... :D
П.с.2 Какво мислите как съм?
П.С. 3 Ако някой не е успял да отиде на панаир на професийте в Сливен да пише мога да му дам унфо за: ПМГ, ГПЗЕ, ТОХ, Хуманитарната - skype: the_boss1995

снимка- http://store.picbg.net/pubpic/D5/82/7ebf3cbf3ca6d582.JPG :D :grin:

Ъъъ ти изглеждаш на повече от 13 бе :D :D

Иначе аз по Физика поправям лаптопа на госпожата 8-) - затва имам 6 първия срок.. 8-)

dugallesuck
05-20-2009, 13:18
За мойте фенове снимка в цял ръст и снимка на личната карта след като се пибера :)

AnIcHkAtA
05-20-2009, 13:23
^ :shock: :shock: :shock:

AnIcHkAtA
05-20-2009, 13:25
Язе сАм ти фенка, дай да видимЕ фотографиЙте :lol:

YouCantStopMe
05-20-2009, 13:36
и Язе съм ти Фенка..
Дай да та скиваме. 8)

dugallesuck
05-20-2009, 15:42
Е-е-е-е-е момичета една по една моля! :D Засъжеление нямам в цял ръст, но снимах бележника си:
http://store.picbg.net/pubpic/67/3F/49c08201ceeb673f.JPG - Бележника
http://store.picbg.net/pubpic/1F/2A/92c490173cf11f2a.jpg - Певеца
http://store.picbg.net/pubpic/9B/48/6a3a4756214b9b48.jpg :)

Pooky
05-20-2009, 15:46
Аз най-вероятно няма да ходя.. Много ми се събира ученето по уроците.
Чрд :)

AnIcHkAtA
05-20-2009, 15:59
Аз реших теста по математика.Пиша си отговорите.
1 Б
2 Г
3 А
4 А
5 Г
6 Г
7 В
8 В
9 Б
10 В
11 Г
12 В
13 А
14 А
15 Г
16 Б
17 Б
18 Б
19 Г
20 А
21 Б
22 А
23 Б
24 В
25 Г


Направих и точкова система за оценяване, както и формула за изчисляване на оценките.Ето ви точките:
1-1
2-1
3-1
4-2
5-1
6-1
7-2
8-1
9-2
10-1
11-1
12-2
13-1
14-1
15-1
16-1
17-2
18-2
19-2
20-2
21-2
22-1
23-1
24-2
25-1
общо:35

х са получените точки,Р е оценката
0.114х+2=Р

sm_95
05-20-2009, 17:08
Здравейте, имам малък въпрос, Преди две седмици се явих на прбен изпит (състезание) по бел. смятате ли резултат на преразказа 18т. е добър ( на теста имам 57). Там нямаше преписване шмекеруване и тем подбни.

П.П. след седмица ще пусна резултат по метематика :) :)

john95
05-20-2009, 17:15
Здравейте, имам малък въпрос, Преди две седмици се явих на прбен изпит (състезание) по бел. смятате ли резултат на преразказа 18т. е добър ( на теста имам 57). Там нямаше преписване шмекеруване и тем подбни.

П.П. след седмица ще пусна резултат по метематика :) :)

18 + 57 = 75 точки - Към 5.100 ...
18 точки - 5.00 на преразказ...
22 точки - 5.50
24,25 - 6.00
(поне на мен така ми ги оценяват)
Аз най-често имам към 19-20 точки на преразказ , а на теста горе доло като теб....

john95
05-20-2009, 17:17
Фенките...вие хубаво видяхте го момчето - сега няма ли да качите по някоя снимка :D - Конкретно Ани и Габи още си траят май... :D

john95
05-20-2009, 17:19
Да ви се похваля на ЗПИ-то по математика във Веди имам 72 точки или 5.000 :grin: :grin:

PS

:smt026
http://store.picbg.net/pubpic/12/A8/0a713cba2c1912a8.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/E4/D9/afcac3680a9de4d9.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/55/14/a0ea10c4b30c5514.jpg
Не се харесвам на снимки и не съм фотогиничен човек.
:x :D

"Не се харесвам на снимки" - ти себе си - не - хубаво - ама нали има и мъжка част на форума :D Точно :P

И ти не бягай момче :D

afterforever
05-20-2009, 17:19
offtopic - вие скайп нямате ли си? :-o

john95
05-20-2009, 17:23
offtopic - вие скайп нямате ли си? :-o

Имаме - ама само някой са си ги дали....
Разбирам накъде биеш - спирам спама...

GbSy
05-20-2009, 17:32
Благодаря на всички, благодаря.
Утре ще направя тестовете от Стандарт. :)

YouCantStopMe
05-20-2009, 17:37
Юхуу..
как върви при вас?
Абе колкото си искаме,толкова ще спамим в темата..
ех..
8) 8-)

sm_95
първо-Нито знаем къде ще кандидатстваш,нито какъв бал ти е нужен,за да преценим добре ли е.. или не е.
второ-Освен това.. Всичката тая работа зависи и от математиката,ако не знаеш.Поне кажи и по матматика на какво ниво си.

п.с
май наистина прекалихме.. обърнахме го на чат..
:oops:

Pooky
05-20-2009, 17:38
Ядосвам се..
Защо подяволите продължават да ме мъчат по тия разказвателни?!Не могат ли да разберат, че искам да не ме занимават, да ми пишат там 5ци и да ме оставят на мира?! Ония ден си загубих цял следобед, само заради едни тъпи контурни карти по география , а пък съм си сигурна 5ца .. Днес по химия- също. Имах една тройка, после се стегнах и изкарах две шестици, тва си е твърдо 5 нали ?! :-x
Така че съжалявам за баналната ми изповед, ама наистина ми писна, тия даскали не могат ли да разберат, че съм абсолютно равнодушна към техните предмети точно сега?Не могат ли да разберат на какво трябва да наблягам?Разбирам, че на тях не им пука, ама аз искам да ми оставят петици ( не става въпрос за всички разказвателни wow!), за да имам повече време за бг и математика..

afterforever
05-20-2009, 17:39
john_95 пък е ебати разбраното дете... такова братче бих искал ;( :shock:

kamikadze33
05-20-2009, 18:12
Ядосвам се..
Защо подяволите продължават да ме мъчат по тия разказвателни?!Не могат ли да разберат, че искам да не ме занимават, да ми пишат там 5ци и да ме оставят на мира?! Ония ден си загубих цял следобед, само заради едни тъпи контурни карти по география , а пък съм си сигурна 5ца .. Днес по химия- също. Имах една тройка, после се стегнах и изкарах две шестици, тва си е твърдо 5 нали ?! :-x
Така че съжалявам за баналната ми изповед, ама наистина ми писна, тия даскали не могат ли да разберат, че съм абсолютно равнодушна към техните предмети точно сега?Не могат ли да разберат на какво трябва да наблягам?Разбирам, че на тях не им пука, ама аз искам да ми оставят петици ( не става въпрос за всички разказвателни wow!), за да имам повече време за бг и математика..

Оф аре стегнете се бе! Много ясно, че ще искат да им учите предметите... Нали като станете 8ми клас и като отидете в някоя добра гимназия и ви питат въпроси по това, което сте учили ще изкарате 2! Няма да учите биология отна4ало сеш'се! След това - вие още нямате ясна представа какво искате да работите (А е време да си изградите). Ако по едно време решите да ставате доктори и незнаете нищо по боилогия какво правим ?! Или адвокати - история... Осъзнайте се и не си мислете, че ви мислят злото! PEACE!

Pooky
05-20-2009, 18:42
Ядосвам се..
Защо подяволите продължават да ме мъчат по тия разказвателни?!Не могат ли да разберат, че искам да не ме занимават, да ми пишат там 5ци и да ме оставят на мира?! Ония ден си загубих цял следобед, само заради едни тъпи контурни карти по география , а пък съм си сигурна 5ца .. Днес по химия- също. Имах една тройка, после се стегнах и изкарах две шестици, тва си е твърдо 5 нали ?! :-x
Така че съжалявам за баналната ми изповед, ама наистина ми писна, тия даскали не могат ли да разберат, че съм абсолютно равнодушна към техните предмети точно сега?Не могат ли да разберат на какво трябва да наблягам?Разбирам, че на тях не им пука, ама аз искам да ми оставят петици ( не става въпрос за всички разказвателни wow!), за да имам повече време за бг и математика..

Оф аре стегнете се бе! Много ясно, че ще искат да им учите предметите... Нали като станете 8ми клас и като отидете в някоя добра гимназия и ви питат въпроси по това, което сте учили ще изкарате 2! Няма да учите биология отна4ало сеш'се! След това - вие още нямате ясна представа какво искате да работите (А е време да си изградите). Ако по едно време решите да ставате доктори и незнаете нищо по боилогия какво правим ?! Или адвокати - история... Осъзнайте се и не си мислете, че ви мислят злото! PEACE!
Добре аз не съм ги зарязала тотално.. Цяла година съм си учила г/д прилично по тях..Гледах да изкарам над 4 и петицата ме устройва..Все пак си имам цели и се придържам към тях, а те май са да вляза е елитно училище и там май се влиза ъмм.. с български и математика ?!

melinor
05-20-2009, 19:20
Hiiii hi hi hi hi :grin:
От отдавна не бях писала :-P Как сте? Нещо интересно при вас?

john95
05-20-2009, 20:06
john_95 пък е ебати разбраното дете... такова братче бих искал ;( :shock:


Не си мисли че съм толкова разбран - "Нямам обща култура" - понеже не знам къде примерно се намира Ямбол... Или пък Димитровград или Сливен....

Абе в началото на годината баща ми каза: Учи за изпитите тая година - друго не искаме от теб - влез в хубава гимназия и това е ....
След като вече се справям той реши да види как съм по география 8-) - и разбира се след като бях учил само за изпитите - стигна до извода, че аз съм "кон с капаци" - знам си само математиката и БЕЛа :D - Нямам обща култура... :razz:
Което може и да е доста вярно ама като са ми казали да уча за изпити - тфа правя :(

Иначе аз си спамя да пуснете снимки - вие ме пренебрегвате все едно сте ми обидени - една дума не съм прочел по повод това..

melinor
05-20-2009, 20:09
Кой кога има РД 8-)



PS Значи да разбирам, че и Полски тръмбеш не знаеш къде е, нали :lol:

afterforever
05-20-2009, 20:30
john_95 пък е ебати разбраното дете... такова братче бих искал ;( :shock:


Не си мисли че съм толкова разбран - "Нямам обща култура" - понеже не знам къде примерно се намира Ямбол... Или пък Димитровград или Сливен....

Абе в началото на годината баща ми каза: Учи за изпитите тая година - друго не искаме от теб - влез в хубава гимназия и това е ....
След като вече се справям той реши да види как съм по география 8-) - и разбира се след като бях учил само за изпитите - стигна до извода, че аз съм "кон с капаци" - знам си само математиката и БЕЛа :D - Нямам обща култура... :razz:
Което може и да е доста вярно ама като са ми казали да уча за изпити - тфа правя :(

Иначе аз си спамя да пуснете снимки - вие ме пренебрегвате все едно сте ми обидени - една дума не съм прочел по повод това..

ти не ми се оправдавай сега... знаем така.. :lol:

TheNewReligion
05-20-2009, 21:18
Днес щях да получа инфаркт...Една съученичка тържествено ми заяви, че според ВЕДИ по математика трябва да имам над 5, 500 по математика и над 5, 800 по БЕЛ, за да вляза в 9 ФЕГ! :-& Стана ми лошо...На последния пробен по математика имам 4, 786, а на този по БЕЛ 5, 286...Кога ще стигна до това ниво? :( Напоследък започнах да ставам по-уверена в себе си и се надявам да постигна целта си.
А имам и един въпрос: Във вашите училища ще има ли родителски срещи по случай кандидатстването? В моето още не са ни казали нищо. :)

afterforever
05-20-2009, 21:25
А вие що така сте се засилили към ФЕГ?

tArIkAt
05-20-2009, 21:32
Днес щях да получа инфаркт...Една съученичка тържествено ми заяви, че според ВЕДИ по математика трябва да имам над 5, 500 по математика и над 5, 800 по БЕЛ, за да вляза в 9 ФЕГ! :-& Стана ми лошо...На последния пробен по математика имам 4, 786, а на този по БЕЛ 5, 286...Кога ще стигна до това ниво? :( Напоследък започнах да ставам по-уверена в себе си и се надявам да постигна целта си.
А имам и един въпрос: Във вашите училища ще има ли родителски срещи по случай кандидатстването? В моето още не са ни казали нищо. :)
Оф тая луда ли е :lol: Ако бала ти е 30.50 или там колкото искат може и 3 по едното и 5.50 по другото да си имаш и пак да влезеш,стига да хванеш бала ;)

master_of_disaster
05-20-2009, 21:47
БАси гадната работа останах с 5 за годината по математика :(

И снимки няма да поствам-супер смешния тип съм.Приличам на второкласник :D

TheNewReligion
05-20-2009, 21:55
Леле, толкова рано ли ви оформят... :shock: Нашите учителки ще ни въртят на бавен огън до 3-ти. 8-)

afterforever
05-20-2009, 21:57
а вие кога свършвате?

tArIkAt
05-20-2009, 22:53
Леле, толкова рано ли ви оформят... :shock: Нашите учителки ще ни въртят на бавен огън до 3-ти. 8-)
Първия предмет по който ни оформиха е Хореография (днес) и имам 5 :grin:

sm_95
05-21-2009, 03:40
Ядосвам се..
Защо подяволите продължават да ме мъчат по тия разказвателни?!Не могат ли да разберат, че искам да не ме занимават, да ми пишат там 5ци и да ме оставят на мира?! Ония ден си загубих цял следобед, само заради едни тъпи контурни карти по география , а пък съм си сигурна 5ца .. Днес по химия- също. Имах една тройка, после се стегнах и изкарах две шестици, тва си е твърдо 5 нали ?! :-x
Така че съжалявам за баналната ми изповед, ама наистина ми писна, тия даскали не могат ли да разберат, че съм абсолютно равнодушна към техните предмети точно сега?Не могат ли да разберат на какво трябва да наблягам?Разбирам, че на тях не им пука, ама аз искам да ми оставят петици ( не става въпрос за всички разказвателни wow!), за да имам повече време за бг и математика..

Спокойно бе човек. Не го взимай толкова навътре, те даскалите си го знаят тва (че ти стига 5 и т.н) накрая на гоионата ще се поотпуснат малкоа (кат оформят) те някой от наще от сега са се отпуснали :) айде и по спокойно.

П.П. абе мн хубав чат се е заформил тук приемате ли нови членове :D :D :D

john95
05-21-2009, 04:24
Кой кога има РД 8-)



PS Значи да разбирам, че и Полски тръмбеш не знаеш къде е, нали :lol:

Тфа в българия ли е бе ? :D

john95
05-21-2009, 04:26
БАси гадната работа останах с 5 за годината по математика :(

И снимки няма да поствам-супер смешния тип съм.Приличам на второкласник :D


Абе ти мен видя ли ме :D - Като погледнеш снимките ще видиш че едва ли си толкова смешен :D ....
(за мойте снимки говоря, те момичетата са си хубави :-) )

AnIcHkAtA
05-21-2009, 06:26
Днес щях да получа инфаркт...Една съученичка тържествено ми заяви, че според ВЕДИ по математика трябва да имам над 5, 500 по математика и над 5, 800 по БЕЛ, за да вляза в 9 ФЕГ! :-& Стана ми лошо...На последния пробен по математика имам 4, 786, а на този по БЕЛ 5, 286...Кога ще стигна до това ниво? :( Напоследък започнах да ставам по-уверена в себе си и се надявам да постигна целта си.
А имам и един въпрос: Във вашите училища ще има ли родителски срещи по случай кандидатстването? В моето още не са ни казали нищо. :)

:lol:

С оценките, които си изкарала, влиозаш във френската, не се притеснявай :) .Едната оценка зависи от другата.Тоест, ако имаш 5.5 и 3 гориш..Затова аз се боря за 5.7 и 4.3.Като сбор оценките ти от изпита трябва да са най-малко 10.

afterforever, ще ти обясня защо аз искам ФЕГ.Немска не ми трябва, защото там са или зубрачи, или гении, аз не съм нито едно от двете.Испанска не искам по същите причини + това, че езика не ми харесва.73 става, но и за там съм чувала от мои приятели, че доста учат.Е, 7 години учих на максимум, искам ако не почивка, от поне малко животец, а купони със сдуханяци трудно се правят.Ще кажеш, че не всички са такива, да, ама повечето..Английската не я харесвам, защото имам едно стабилно ниво английски и смятам да науча езика по школи.НТБГ и НФСГ стават, но там нивото не ми харесва.Има много умни, но има и много тъпички хора.Винаги съм била отличничка, малко не ми се връзва да отида в някое СОУ.Иии остава варианта ФЕГ-чужд език, ниво и когато прибавим колко всички я хвалят заради печените хорица, става перфектната гимназия.

john95, искрено съжалявам, ама винаги се случва нещо с апаратчето ми :D .Обещавам, при първа възможност ще се снимам и ще кача :)

Millen4ety
05-21-2009, 07:07
Абе да попитам.. Във ВЕДИ пробните изпити добри ли са и приличат ли на истинския по трудност, защото имам една приятелка, която ми каза, че е изкарала 5.95 по математика и 5.70 по БЕЛ, а в училище едва петици връзва.

И аз последния месец много мислих за френската и смятам да я пиша на първо или второ място. Само дето ме е страх изпита по БЕЛ да не ме прецака много яко..

ПП: Днес имам рожден ден :D

AnIcHkAtA
05-21-2009, 07:18
Честито и на тебе :grin:

А за трудността не знам, но на пробен там имах някъде 5.5 по математика, в моята школа-3.85, на истинския 4.4, прави сметка..

Millen4ety
05-21-2009, 07:23
Мерси! :)

Pooky
05-21-2009, 08:09
Абе да попитам.. Във ВЕДИ пробните изпити добри ли са и приличат ли на истинския по трудност, защото имам една приятелка, която ми каза, че е изкарала 5.95 по математика и 5.70 по БЕЛ, а в училище едва петици връзва.

И аз последния месец много мислих за френската и смятам да я пиша на първо или второ място. Само дето ме е страх изпита по БЕЛ да не ме прецака много яко..

ПП: Днес имам рожден ден :D
Лъже :wink: Аз в училище нямам никакви петици по бг и мат, а там едвам ги връзвам..
ПП:Чрд!

GbSy
05-21-2009, 08:16
Честито на рожденичката.
Аз обмислям все по-сериозно варианта да пиша АЕГ.

AnIcHkAtA
05-21-2009, 08:23
Габи, идеята ти е добра, но ще трябва да учиш втори език на уроци, иначе няма смисъл само един език..

GbSy
05-21-2009, 08:24
Е то аз английския не го знам перфектно, така че все ще ми е от полза.
А втория език ще си го науча, с малко повече старание... оттук-оттам ще стане.

AnIcHkAtA
05-21-2009, 09:29
Реших и втория тест.
1 В
2 В
3 Б
4 В
5 Г
6 епитет
7 В
8 Б
9 В
10 Б
11 В
12 В
13 Г
14 Б
15 В
16 Б
17 А
18 А
19 А
20 Б
21 В
22 В
23 Б
24 Б
25 Г
26 Г
27 Г
28 Б
29 В
30 Г
31 В
32 А
33 Б
34 две
35 В
36 В
37 Б
38 А
39 В
40 Б
41 А
42 А
43 Б
44 Б
45 Г
46 Б
47 Б
48 Г
49 Г
50 А

Лесен е ;)

melinor
05-21-2009, 09:31
Сега се сетих че имам 4 теста от едно вестниче- вечерта ще ги кача :p

AnIcHkAtA
05-21-2009, 09:39
Сега се сетих че имам 4 теста от едно вестниче- вечерта ще ги кача :p
Защо не другата седмица?Иначе няма да можем да ги систематизираме :D

melinor
05-21-2009, 09:48
Ok :D само кажи кой ден.
Събота всъщност...?

AnIcHkAtA
05-21-2009, 10:04
Ми да :)

Някой може ли да ми каже кога е изпита по математика в НФСГ за прием след завършен 8. клас ?

Pooky
05-21-2009, 10:19
^ То не е ли от оценки по определни предмети? :-o

dugallesuck
05-21-2009, 10:57
За момичете/момчето което питаше дали ще има срещи - Да в нашето у-ще има днеска.

anito12
05-21-2009, 11:38
AnIcHkAtA, понеже не виждам добре числата от 7 и 17 задача на теста по математика, би ли могла да ги напишеш, че направо си извадих очите, опитвайки се да различа цифрите -.-

мерси предварително (=
иначе и нас ни изпитват в училище на останалите предмети, разбира се. даже бих казала, че доста малко хора осъзнават, че изпитите са след по-малко от месец. всъщност не им пука изобщо.

AnIcHkAtA
05-21-2009, 13:16
Анито, ето
7. http://www.prikachi.com/files/849291P.jpg (18 е на степен 4)
17. http://www.prikachi.com/files/849292S.jpg

john95
05-21-2009, 15:03
Чрд на рожденничката :)

Иначе аз няма да успея да реша тестовете...
Днес имах класно по математика част 1 - Алгебра - и имам пълен брой точки
По БЕЛ се оказа че имам 5,25 :x
По математика част 2 - геомерия - ми е утре..
Имам да уча по Иврит че следващата седмица имаме изпит :shock:
И събота и неделя няма да съм в София че братовчед ми е абитуриент...

И общо взето така при мен... Иначе днес ми върнаха един тест по Мат и съм направо БЕСЕН!!!- Пише че имам 79 точки - после като огледах грешките си, обсъдих ги с госпожата и поне 3,4 задачи всъщност са ми верни!!!
Това не се случва за 1ви път - а пък навсичкото отгоре това са разни за по 2,3 точки и всички пишат очевидния отговор - а само аз виждам тънкия момент и после тия другите ми се сърдят като покажа на госпожите че са решили грешно задачата!!!!!!
И всеки път има разни задачи от тип: "2 деца играят на следната игра от кутия с 29 бонбона те взимат по 1,2,3 или 4 бонбона - колко трябва да изяде 1вия за да си осигури шанс за победа?"
И учителките казват че не са сигурни как се решава това, много било объркано и тн...

Еми решението е всъщност такова : Гледаме да изкараме резултат кратен на някакъв сбор който може винаги да получим, Тоест - Ако 2рия вземе 4тири - Ние взимаме 1 и допълваме от 5...
Каквото и да вземе той ние допълваме до това число....

Така че винаги сбора на нашите взимания да е 5 ...
Сега ще ме попитате "защо 5, а не 3,4,6,7,8" - Ако той вземе 1 - то тогава другия не може да допълни до 6,7 или 8....
Ако той вземе 4 - ти не можеш да оставиш сбора - 3 или 4....

А при 5 - ако той вземе 1 ти - 4 ; той 2 - ти 3 ; той 3 ти 2 и тн...

По тази логика делим 29:5 = 5 и остатък 4 Следователно трябва да вземем 4 и верния отговор е 4

Надявам се поне някой да ме е разбрал понеже повечето ме гледат тъпо и казват " Както и да е значи е "г" " :-x :-x :-x :-x



Все едно - просто се нервя ... - кажете нещо интересно при вас :)

john95
05-21-2009, 15:07
Още нещо за горепосочения тип задачи - Ако се чудите как да определите това число - както е 5 горе - Събирате най-малкия и най-големия възможен брой за теглене...
Ако ви е " 2,3,4 " – то тогава ще ви е 6... и тн ...
Дано сте ме разбрали :D

Tutmanik
05-21-2009, 15:18
Нали знаете, че имаше една врътка да не ходите на даскало 1 месец преди изпитите... :-o

Аз ще ходя,щото няма да съм оформена още. :(
Само да попитам къде ги пускате тея тестове?Цялата тема прерових,а не мога да ги намеря.Само отговори виждам.

AnIcHkAtA
05-21-2009, 15:24
Дори недочетох решението, много съм уморена, реших доста тестове днес.Определено утре ще съм по-адекватна и ще го прочета :D .На тия задачи аз им викам гатанки..Всички пълнят тестовете с идиотщини.Все тая.
Относно класното ти по БЕЛ-чак мен ме ядоса.Ти си умно момче, как може да не седнеш и да научиш няколко правила?
-рождеНичка, но имеННик
-запетаи пред "че"
-не е хубаво изречение да се започва със съюз, не е благозвучно и се възприема по-трудно
Я си седни на дупето и си прочети компаса хубаво!Много лоша шега ще ти изиграе българският, не бих го казала, ако не го мислех..
Не те хокам, за да се заяждам, а го правя с най-добри чувства, надявам се да ме послушаш.

AnIcHkAtA
05-21-2009, 15:29
Тутманик, дръж!

ТЕСТ БЕЛ
Успешна работа !


Прочетете текста и отговорете на въпросите, свързани с него (1.-5. вкл.).

Артемида е целомъдрена богиня на лова, луната и светлината, покровителка на родилките, господарка на живота и мъртвата природа.Тя е дъщеря на Зевс и Лето, сестра близначка на Аполон.Придружена от сърна или мечка, с копие, лък и колчан стрели, бродела през гори и планини заедно с планинските нимги.Като богинядевственица закриляла младите неомъжени жени и безпощадно наказвала смутителите на моминската непорочност.Веднъж ловецът Актеон я видял гола, когато се къпела в един пещерен вир.Ядосаната богиня го превърнала в елен и собствените му кучета го разкъсали.Когато Агамемнон убил свещената й кошута, Артемида спряла всички ветрове и спряната флота не можела да потегли към Троя.Гадателят Калхант обявил, че богинята иска в жертва дъщерята на Агамемнон.Когато повели Ифигения към жертвения олтар, Артемида се смилила над невинността й, обгърнала я с облак и поставила на нейно място сърна, а девойката отвела в Таврида, където я направила своя жрица.Като сестра на Аполон, който бил отъждествен с бога на слънцето Гелиоц, станала богиня на лината и светлината.
(От Старогръцката митология)

1.Кое твърдение е вярно според текста?

А) Артемида е богиня на слънцето и светлината.
Б) Артемида е дъщеря на Аполон и Лето.
В) Артемида е поискала в жертва дъщерята на Агамемнон.
Г) Артемида е пратила ветрове, за да потеглят корабите към Троя.

2.С коя дума или израз е уместно да се замени подчертаната дума в текста?

А) преведена;
Б) призована;
В) съпроводена;
Г) водена.

3.Коя дума има синоним в текста?

А) рицар;
Б) момиче;
В) отнесен;
Г) свещеник.

4.Колко сложни думи са употребени в текста?

А) една;
Б) две;
В) три;
Г) четири.

5.Как е осъществено свързването между осмото и деветото изречение в текста?

А) чред прилагателно име;
Б) чрез относително местоимение;
В) чрез въпросително местоимение;
Г) чрез притежателно местоимение.

6.Как се нарича определението в художествения текст?
Свободен отговор

7. В коя дума има представка, корен и наставка?

А) израждам;
Б) параходен;
В) породист;
Г) изхода.

8.В кой ред думите са сродни?

А) младост, старост, нерадост;
Б) ходя, пороходилка; разход;
В) малък, ситен, дребен;
Г) отиам, да отида, отидох.

9.Кой ред е излишен?

А) допълнение
Б) определение
В) предлог;
Г) подлог

10. В кой ред думите са антоними?

А) голям-огромен;
Б) бърз-бавен;
В) коса (на главата)-коса (за косене);
Г) преписвам-приписвам.

11.С кой израз НЕ може да се замени подчертаният израз в изречението Какво да ти говоря-ни се води, ни се кара ?

А) не слуша;
Б) не знае чужд език;
В) не разбира от дума;
Г) не върши каквото трябва.

12. Коя дума е написана НЕПРАВИЛНО?

А) поддържам;
Б) преддверие;
В) преддавател;
Г) поддавам.


13.В кой ред е допусната грешка в праеописа?

А) Стефан Караджа; Хари Потър;
Б) Агенция за закрила на детето; Министерство на финансите;
В) Куртово Конаре, Стара Загора;
Г) Елин Пелинов, Иванвазовски.

14.В кое изречение е употребена форма на притежателно местоимение?

А) Извикаха те при директора.
Б) Научи ли най-после името ми?
Г) Да Ви попитам за предстоящите избори.
Г) Той ни докара неприятностите.

15.В кое изречение има грешка при употребата на местоимението?

А) За кога са ви информирали?
Б) ще потърся някого на улицата.
В) На кой занесохте съобщението?
Г) Автомобилът, на който счупиха фара, е на чичо ми.

16.Кой фразеологизъм е синоним на израза отначало докрай ?

А) от кон, та на магаре;
Б) от игла до конец;
В) от трън, та на глог;
Г) от всяко дърво свирка не става.

17. Какво е по вид подчиненото изречение в сложното изречение За човека, когото назначиха, започваше труден период ?

А) определително;
Б) подложно;
В) допълнително;
Г) обстоятелствено.

В коя от подчертаните думи е допъсната грешка?
(Общо условие за задачи 18.-21. включително.)

18. Това е новия (А) председател (Б) на Българската (В) федерация по волейбол (Г).
19. Накараха ни да правиме (А) по-фини (Б) настройки (В) за новата апаратура (Г).
20. Потърсете (А) някой (Б) от комисията, за да ви запознае с новите критерии (В) за оценяване (Г) на конкурсните работи.
21. Хъшовете с одобрителни (А) възгласи (Б) посрещат прочуствената (В) реч на Знаменосеца (Г).





При коя двойка думи съотношението е както при посочената двойка?
(Общо условие за задачи 22. и 23.)

22.лекар-кабинет

А) библиотека-книга
Б) кон-каруца
В) леяр-леярна
Г) професор-лекция

23.компютър-м,онитор

А) телефон-телефонна централа
Б) киноапарат-екран
В) телевизор-принтер
Г) мобилен телефон-клавиатура

24. Какви са подчертаните думи в изречението Наблизо и надалече се разнася славата на Индже войвода ?

А) омоними
Б) антоними
В) синоними
Г) пароними

25. Каква е допуснатата грешка в изречението Не знаехме, как да сглобим последния възел на двигателя ?

А) граматическа
Б) превописна
В) лексикална
Г) пунктуационна

26.Кое изречение се отличава от останалите по вида на съществителното име?

А) Детето не разбра защо повикаха него.
Б) Вече се си вувстваше ръцете.
В) Нощта се спусна бързо.
Г) Пирин е най-красив.

27.По какво се различават двете изречения „Идваш утре?” и „Идваш утре!” ?

А) по състав
Б) по време
В) по веида на сказуемото
Г) по цел на изказване



28. Каква част на изречението е подчертана в изречението Изповедта на бунточника има неконктретен адресат ?

А) обстоятелство за начин
Б) несъгласувано определение
Б) сказуемно определение
Г) непряко допълнение

29. В кое изречение е допусната грешка при употребата на малкото тире?

А) Кандидат-гимназистите трябва да се подготвят добре за изпита.
Б) Национално-освободителните битки изискват пълно себеотрицание.
В) На 13-годишните трябва да се вярва.
Г) Опитахме пет-шест пъти да покорим върха.

30. В кое изречение НЕ е подусната пунктуационна грешка?

А) Казаха ни, че битката продължава и, че не бива да подценяваме противника.
Б) Обърнаха се към, когото трябва.
В) Ще се успокоим едва, когато постигнем целта си.
Г) Ще прочетем разказа, без да забравяме основната задача.

31. В кое изречение е допусната пунктуационна грешка?

А) Човече, преди да продължиш, се обърни назад, за да видиш грешките си.
Б) Славата, колкото и голяма да е тя, преминава.
В) Здравей, приятелю и сбогом завинати.
Г) Двама или трима души ще бъдат допуснати до заключителния кръг.

32. Колко запетаи са пропуснати в изречението И през деня и през нощта продължи ураганът който връхлетя южните части на страната ?

А) 2
Б) 3
В) 4
Г) 5

33.В кои позиции трябва да се постави запетая?

Прочата се носи (А) като летяща чиния (Б) върти се около оста си (В) като поставена на грамофона (Г) само че по-бързо.

А) в А и В
Б) в Б и Г
В) в А,Б,В
Г)в А,Б,В,Г

34.Кои са главните части на изречението?


35. В коя дума НЕ се съдържа променливо Я ?

А) ляв
Б) бял
В) вял
Г) лято

36. За кое литературно произведение е вярно твърдението?

Като слуша покъртителната изповен на непознатия, героят става съпричастен към съдбата на семейството, за което единствената връзка с живота е надеждата за чудо.

А) „Бай Ганъо”
Б) „Заточеници”
В) „По жицата”
Г) „Неразделни”

37. Кой разказ НЕ е написан от Й.Йовков?

А) „По жицата”
Б) „Заточеници”
В) „Серафим”
Г) „Другоселец”

38. Подредете епизодите епоред сюжетното развитие в разказа на Йордан Йовков „По жицата”.

1.Благородната лъжац на Моканина.
2.Разказът на Гунчо за случката по жътва.
3. Разказът на кумицата Стоеница за бялата лястовица
4. Разказът на Гунчо за поминъка му.

А) 4,2,3,1
Б) 3,4,2,1
В) 2,3,4,1
Г) 4,2,1,3

39. Кой от следните моменти е част от експозицията на разказа „По жицата” на Йовков?

А) –Ще я видите, чедо, ще я видите – високо заговори той.-Аз я видях, ще я видите и вие.
Б) И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:
-Боже, колко мъка има по тоя всят, боже !
И пак се загледа подир каруцата.
В)Още докато го бранеше от кучетата, Петър Моканина разбра, че тоя непознат селянин не се е отбил при него току-тъй, а го гони някаква беда.
Г) Сиромаси сме, нуждаем се, ама като я гледах таква слабичка, болнава, не ми се пущаше.


40.Кой от посочените изрази в разказа „По жицата” НЕ се отнася за Моканина?

А) Бял биво, бяла мипка и бяла врана- има
Б) ...всеки бял косъм беше белег на една грижа
В) Той дълго стоя на шосето и глда подир каруцата
Г) ...едвам сега забеляза колко много лястовички бяха накацали по телеграфната жица

41. Външният вид на Гунчо говори за:

А)сиромашията и душевната болка на героя
Б) сиромашията и надеждата на героя
В) надеждата и страданието на героя
Г) вярата му в лечебната сила на бялата лястовица

42.Кое твърдение НЕ е вярно за разказа „По жицата”?

А) Образът на змията е символ на мъдростта и познанието.
Б) Образът на пътя можер да се свърже с търсенето на надеждата.
В) Благородната лъжа е акт на състрадание, милосърдие и човечност.
Г) Бялата лястовичка е символ на копнежа за добро, красота и щастие.

Прочетете откъса от разказа „По жицата ” на Йордан Йовков и изпълнете задачи 43.-45. вкл.

Замислен, Монанина се върна при овцете си и се залови отново за цървулите, които правеше от нащавена волска кожа. „Бяла лястовичка-мислеше си той,-има ли я!” Но нещо го подпиаше в гърдите, мъчеше го.И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:
-Боже, колко мъкла има по тоя свят, боже!
И пак се загледа подир каруцата.

43.Откъсът е:

А) начален момент, който въвежда в основното действие на творбата
Б) заключителна част от произведението
В) върховният момент в сюжетното развитие
Г) момент, даващ тласък за азвитието на действието

44. В текста има:

А) описание и диалов
Б) описание и монолог
В) разказ за постъпките и мислите на героя и монолог
Г) разказ за постъпките и мислите на героя и диалог

45. Колко ас обръщенията в откъда?

А) 1
Б) 3
В) 4 Г) 2
46. Кое е тезата в следващия откъс от разказа „По жицата” ?

Като чу гласа му, момичето се обърна.Слабо беше, изпод завивката едва личеше снагата му, стопена от болестта, лицето му беше восък, но очите ми бяха още светли, още млади и усмихнати.То гледаше ту баща си, ту Моканина.
-Нонке, тоз чилек виждал лястовичката-каза селянинът и погледна Моканина.-Ей в онуй село била, е!Хайде дано я видим и ние!
-Ще я дивим ли, чичо?-продума момичето и ясните му очи светнаха.Нещо се надигна в гърдите на Моканина, задуши го, очите му се премрежиха.
-Ще в видите, чедо, ще я видите-високо заговори той.-Аз я видях, ще я видите и вие.Аз с очите си я видях, бяла такава, бяла.Ще я видиш и ти.Да даде господ да я видиш, чедо, да оздравееш...я, млада си.Ще я видиш, аз ти казвам, че ще я видиш..и ще оздравееш, чедо, не бой се...

А) Бялата лястовида не съществува.
Б) Благородната лъжа на Моканина е резултат от човешко разбиране и състрадание.
В) Пожеланията на Моканина ще спасят болното момиче.
Г) Пътят и жицата са символи на безкрайното търсене на доброто.ю

47. Прочетете тезата и отговоретре как е озаглавено съчинението разсъждение .

Безкрайните добруджански пътища олицетворяват безграничността на човешката мъка.Пътят е символ на вечното търсене.Извеждането на човешкото страдание на пътя, пред благородството и човеколюбието на Моканина, е знак за търсене, но и със съпричстие и разбиране, с упование за чудодейното изцеление, дарявано от бялата лястовица.

А) Символите в разказа на Йордан Йовков „По жицата”
Б) Пътят на спасението в разказа на Йовков „По жицата”
В) Образът на бялата лястовица в разказа на Йодран Йовков „По жицата”
Г) Образът на Моканина в разказа „По жицата”

48. Кое е общото между разказа „По жътва” и разказа „По жицата” ?

А) написани са от един и същи автор
Б) повествованието се води от първо лице
В) наличието на герои без собствени имена
Г) вярванията на героите

49. Ретроспекция е:

А) система от случки и събития, подредени в теххния хронологически ред и логическа обвързаност
Б) момент от сюжета на художествен текстм който очертава основния конфликт в произведението.
В) начален момент, който въвежда в основното действие на творбата, запознава със средата , в която ще се развива действието, представя героите
Г) композиционен похват в художествената лиотература, при който се нарушава хртонологията на събитията, за да се представят минали случки

50. Кой от литературните термини е излишен?

А) анафора
Б) поема
В) пътепис
Г) балада


Подчертаните думи са:
2.придружена
11.ни се води, ни се кара
16.отначало докрай
24.Наблизо;надалече
28.на бунточника (бунтовника :D )



Стига пък вие, момичето явно си е умно и й се отдава.Нима вие не се стремите за 5.5 по БЕЛ?

anito12, естествено, че нямаме нищо против да се присъединиш.

0тносно теста по математика-Мелинор има някакви проблеми с отварянето.Предполагам, че и вие ще имате, затова го качвам на отделни снимки.Този път са само 25 въпроса, не знам защо.Като го реша ще се опитам да направя някаква скала за оценяване.Малко оградих първото :D

http://prikachi.com/files/842284c.jpg
http://prikachi.com/files/842290t.jpg
http://prikachi.com/files/842291q.jpg
http://prikachi.com/files/842297i.jpg
http://prikachi.com/files/842299n.jpg

Едит:Ако не разбирате някое условие, питайте.

kamikadze33
05-21-2009, 15:39
Днес щях да получа инфаркт...Една съученичка тържествено ми заяви, че според ВЕДИ по математика трябва да имам над 5, 500 по математика и над 5, 800 по БЕЛ, за да вляза в 9 ФЕГ! :-& Стана ми лошо...На последния пробен по математика имам 4, 786, а на този по БЕЛ 5, 286...Кога ще стигна до това ниво? :( Напоследък започнах да ставам по-уверена в себе си и се надявам да постигна целта си.
А имам и един въпрос: Във вашите училища ще има ли родителски срещи по случай кандидатстването? В моето още не са ни казали нищо. :)

Кажи и на тази да се *** сиг. ти е казала най-високият бал :) няма такова нещо (аз влезнах с 5.039 и 4.128 (мом4е)), но за момиче не е толкова високо колкото ти казва :) Успех!

john95
05-21-2009, 15:46
Ани аз, че ще седна, ще седна и ще уча, ама сега просто не очаквах такива критерии чак - от 24 въпроса тряа имаш 22 за 5,50...
А аз имам 21 :D
И на всичкото отгоре имало спор за 1 въпрос в другия клас и тя е одобрила и 2та отговора при тях - ама при нас (фингер).... Иначе щях да имам заветните 5,50....


Все едно... - Иначе сега трябва да си скъсам задника от учене за тоя изпит по Иврит, че и на концерт искам да ходя, а пък той е същият ден и трябва да успея да се измъкна по - рано.... 8-)

Отивам да правя пица - няма ме :D - Че сме само аз и сестра ми 8-)
Мога да ви дам снимка после като я направя - 8-) - да има малко смях - че всички се панирахме - почнаха всички да се скъсват от учене без кой знае каква причина... и т.н.

Абе не ми се живее на мен - не знам за вас... :booooomb: :( - Просто като ме налегне тфа чувство, че няма да изкарам заветния бал 32,5.....
Или пък ще дадат супер гадни тестове и само по математика ще успея да се справя ....

Оффф - Чао пишете нещо ободряващо и нещо което оправя настроение ...

AnIcHkAtA
05-21-2009, 15:55
Ще се оправиш, ти си умно момче ;) .

Аз имам снимки.Съвсем спонтанни, по-голямо дете не мога да изляза :D .
http://prikachi.com/files/849607q.jpg -още пет минутки, мамооо :D
http://prikachi.com/files/849620W.jpg -Добро утро!Някой да ме информира за часа :D

Да добавя: http://prikachi.com/files/849637j.jpg

kamikadze33
05-21-2009, 15:56
Ще се оправиш, ти си умно момче ;) .

Аз имам снимки.Съвсем спонтанни, по-голямо дете не мога да изляза :D .
http://prikachi.com/files/849607q.jpg -още пет минутки, мамооо :D
http://prikachi.com/files/849620W.jpg -Добро утро!Някой да ме информира за часа :D

Абе я си влез в скайпа па ти :D

metaxa
05-21-2009, 16:01
Днес имах класно по математика.Ще постна 2 от задачите, че нещо не съм сигурна за отговора им Външният ъгъл при върха A на ▲АВС е 105°.Симетралата на страната ВС пресича страната АС в точка М и \angle АВМ=\angle АСВ.Намерете големината на\angle АВС


В успоредника АВСD АВ=15см, а ВС=5см.Ъглополовящата на \angle А пресича СD в точка N, a ъглополовящата на \angle D пресича АВ в точка М.Намерете периметъра на четириъгълника MBCN

(Това \angle е ъгъл, но ме мързи :oops: ) Ще имате ли по нещо 5 или сте пълни отличници?И още нещо оценката от края на годината взима ли се предвид при кандидатстване?

kamikadze33
05-21-2009, 16:05
Днес имах класно по математика.Ще постна 2 от задачите, че нещо не съм сигурна за отговора им Външният ъгъл при върха A на ▲АВС е 105°.Симетралата на страната ВС пресича страната АС в точка М и \angle АВМ=\angle АСВ.Намерете големината на\angle АВС


В успоредника АВСD АВ=15см, а ВС=5см.Ъглополовящата на \angle А пресича СD в точка N, a ъглополовящата на \angle D пресича АВ в точка М.Намерете периметъра на четириъгълника MBCN

(Това \angle е ъгъл, но ме мързи :oops: ) Ще имате ли по нещо 5 или сте пълни отличници?И още нещо оценката от края на годината взима ли се предвид при кандидатстване?

Няма да се сърдиш, ама не си в час! Оценките по БГ и МАТ са изкючително важни... Замалко да имам 5 по МАТ и бала ми вместо 30,430 щеше да ми е 29,430 - С ТОЗИ бал не влизам никъде (т.е. влизам в някое квартално даскало) Айде живей :D

metaxa
05-21-2009, 16:08
Днес имах класно по математика.Ще постна 2 от задачите, че нещо не съм сигурна за отговора им Външният ъгъл при върха A на ▲АВС е 105°.Симетралата на страната ВС пресича страната АС в точка М и \angle АВМ=\angle АСВ.Намерете големината на\angle АВС


В успоредника АВСD АВ=15см, а ВС=5см.Ъглополовящата на \angle А пресича СD в точка N, a ъглополовящата на \angle D пресича АВ в точка М.Намерете периметъра на четириъгълника MBCN

(Това \angle е ъгъл, но ме мързи :oops: ) Ще имате ли по нещо 5 или сте пълни отличници?И още нещо оценката от края на годината взима ли се предвид при кандидатстване?

Няма да се сърдиш, ама не си в час! Оценките по БГ и МАТ са изкючително важни... Замалко да имам 5 по МАТ и бала ми вместо 30,430 щеше да ми е 29,430 - С ТОЗИ бал не влизам никъде (т.е. влизам в някое квартално даскало) Айде живей :D
Не ме разбра нещо.Естествено, че знам за БГ и математика.Говоря за география и химия например.Те имат ли някакво значение?