PDA

View Full Version : Класната злослови за мен, без истинска причина



waterflame96
05-14-2009, 19:57
Здравейте! И аз не знам защо пускам темата, но все пак ще ви разкажа, пък вие каквото искате пишете.
Днеска имахме родителска среща и майка ми се връща бясна, тръшва вратата и ми казва да изчакам малко, после щяла да ми каже. Идва "после"-то и започна да ми казва в час да съм внимавал и слушал, вместо да се чудя какво да правя само и само да не слушам учителката и после да питам г-жите нещо, дето не съм схванал. Това е защото около мен седят 2 момичета, дето постоянно имат какво да ми кажат и ме занимават с разни глупости и понеже едната ми се води една от най-добрите приятели и ги слушам. Това не означава, че аз не слушам урока или не изпълнявам задачи. Г-жата е решила, че е така, защото пък и не вдигам често ръка, а аз колкото и да ме занимават я слушам и си отговарям на въпросите на ум. Аз може да си драскам по тетрадката, да си ровничкам из дълбините на раницата, но я слушам, а ако се случи да ни е прекалено забавно после вкъщи си уча урока(класната ни е по български) и всичко, докато не стане така все едно цял час съм попивал това, което тя казва. Така... изслушах майка ми за това и тя продължи с това да не си измислям глупави причини, че да не играя физическо като това, че имам мускулна треска. Ами не, не си измислям, казвам си направо на г-на, че не ми се играе и толкоз, а ония ден бях на фитнес и после на училище ме болеше цялото тяло-от главата до петите и аз тогава си му казах, че не мога да скачам дълъг скок понеже ме боли и да дишам, а той ми вика "Мускулната треска въобще не е причина за отсъствие от час". Ами извинявай, ама да те видя тебе как ще бягаш и скачаш при положение, че едвам слязох по стълбите, че да стигна до двора на даскало. Така.... и за това я изслушах без да казвам нищо, обаче след това последва големия удар. Мълчание.... "Мария или Виктория ти написа есето за 1000 стипендии(нещо като конкурс, от който печелиш 500 лева)?". Тогава вече ми спря дъха... за тва есе съм стоял до 03:00 след полунощ 2 дни поред, само и само да стане като хората и повече от перфектно! Освен това си похабих 2/3 от мастилото в принтера, че да принтирам различни версии на г-жата, понеже нейното мъдро величество все намираше нещо, дето да не й хареса. Че и за капак помагах на Виктория да напише нейното есе. И при все тая даскалка така е говорила, че да накара майка ми да ме пита кой ми е написал есето. Това е станало, понеже докато г-жата и Викито попълваха документите аз бях с тях, че после като си тръгнем да ходим у нас, а наща детективка си мисли, че следя Викито да не се издаде, че ми е писала есето или нещо подобно. После поговорихме и ми каза, че класната също казала, че съм си занемарявал знанието и оценките. Ами (ама тука няма да се смеете) 6-ти клас за мен не е лесен. Всички предни години със старание съм завършвал всяка година, всеки срок с 6,00. Тази година първи срок завърших с 5.56, не защото вече не ми пука за оценки и не полагам всичките си усилия, а защото колкото и да опитвах винаги всички учители намираха въпрос, с който да ме затапят и от него да зависи дали имам 6 или 5. И за финал с най-голямата си наглост класната парадирала с това, че за пръв път от 4 години насам имам 5 по английски, без да споменава, че ми е за 2-ри път в живота. Тая утре ако не се съгласи на следващата родителска да се извини пред всички родители, за дето е обидила мен като ученик и майка ми като родител, без и пръста да ми трепне се местя в друго училище.
Излях си душата, благодаря на малцината, които са се напрегнали да го прочетат.
П.П. Знам, че изглежда детинско "Ама тя ми вика, че съм лош ученик, а аз не съм!", но за мен е важно като ме поглеждат, съучениците ми и роднините да се сещат, че съм отличник, а не поредния кретен.

TheNewReligion
05-14-2009, 20:17
Абе, я сядай да учиш и се дръж прилично в час, пък класната да си говори каквото иска. Майка ти, ако вижда, че не учиш, няма да й вярва, но ако не вижда... :?

DieselBlood
05-14-2009, 20:24
Брато,отиди и се оплаче на директорката.Тва е класната ти все пак,даеба.Ако мойта ми кажеше нещо такова,щях да я напсувам много пред родителите.

waterflame96
05-14-2009, 20:31
Бе тя майка ми вижда, че уча. Всеки ден нося някоя друга 6-ца, ама е готова да повярва на всичко(btw точно на такава тема спорим с нея. Има един турски сериал, дето главната героиня Шехерезада винаги само на себе си вярва и когато й кажат нещо тя веднага прави проблем на еди-кой-си, та майка ми все я мрази. Е, на. Сега кой е като Шехерезада..)
А тва за директора и аз си го мислех, ама ще го изкарам прекалено драматично. Утре ще й кажа на класната тва дето го писах като оправдания за всичките нейни клевети+тва, че приемам забележките, въпреки, че не стоят на много стабилна почва и ще се опитам да съм по-добър...
П.П. DieselBlood... и аз съм аниме фен. Не че има нещо общо.... xD

Bellatrix
05-15-2009, 07:53
От тази цялата работа само за есето е гадно. Останалото е нормално. Кво се чудиш. Учителите те харесват като обръщаш внимание на предмета и показваш интерес. Не като слушаш разни мацки по време на часа.

afterforever
05-15-2009, 07:55
Брато,отиди и се оплаче на директорката.Тва е класната ти все пак,даеба.Ако мойта ми кажеше нещо такова,щях да я напсувам много пред родителите.

:razz: :razz:

colymoly
05-15-2009, 11:04
Брато,отиди и се оплаче на директорката.Тва е класната ти все пак,даеба.Ако мойта ми кажеше нещо такова,щях да я напсувам много пред родителите.
те това си и заслужават, аз като заговоря за у-ще и въобще за даскали винаги използвам една дума която ги описва най-точно, предполагам се досещате :D

DieselBlood
05-15-2009, 11:08
Брато,отиди и се оплаче на директорката.Тва е класната ти все пак,даеба.Ако мойта ми кажеше нещо такова,щях да я напсувам много пред родителите.

:razz: :razz:
кво се смееш.ти как ше постъпиш ??????

colymoly
05-15-2009, 11:12
и аз съм стигала до краен предел, само ми липсва да има тегля майната, щото тез са страшни идиотки, някой от тях де :-D някой са много свестни и много разбрани, ама кво да се прави навсякъде има такива

afterforever
05-15-2009, 16:37
Брато,отиди и се оплаче на директорката.Тва е класната ти все пак,даеба.Ако мойта ми кажеше нещо такова,щях да я напсувам много пред родителите.

:razz: :razz:
кво се смееш.ти как ше постъпиш ??????

Самият факт, че следиш темата след коментара си... ми говори досатъчно.
Иначе си мисля, че има поне 4-5 варианта за изразяване на мнение... за жалост явно имам беден речник и псувните не присъстват в списъка. Няма по-голяма простащина и малоумщина от това да псуваш... но поне показваш истинската си същност.. не можем да те съдим за това... :-o

waterflame96
05-16-2009, 09:19
Е в крайна сметка както винаги правя... уж щях да й казвам какво ми е мнението и накрая само дето почнах по-често да вдигам ръка... Защо ли се очудвам, че нищо не направих... Never mind, сякаш много ме интресува мнението на някаква дърта изкофяла даскалка... Нали аз си знам, че уча и се старая. Тва ми е достатъчно.
А колкото до псувните... afterforever, чудо голямо като човек псува и освен това тая си заслужава псувните(А я мислех за малкото свестни учители. Какви ли псувни заслужава Малинова, дето всеки час като изпитва някой го изпитва за целия раздел...). Мерси, че писахте в темата! Не мисля да й казвам нищо на тая, ама ако още един път каже нещо за оценките и знанията ми ще използвам някоя от най-колоритните ми псувни...
П.П. Вчера пък един мухъл от нашия клас поливаше всички с едно шише вода и аз отидох до тоалетната и му лиснах 1 шепа вода върху главата и след малко идва директора(страшен нервак) и моля ти се мене ме накара да чистя, а нашия си седи и се ПРАВИ, че слуша в час.....

missreal
05-16-2009, 23:18
Явно се стараеш в учението, даже повече от това, така че не разбирам какъв й е проблема на учителката ти ?! Ест, че ще се расейваш в час, напълно нормално е, все пак сме хора, не роботи! Всички учители искат едно и сащо, да знаеш всеки час уроците им, да отговаряш на въпросите им и да не казваш и "гъг" в часа - а това е напълно невъзможно. Трябва просто да спре да ти пука кой какво говори, а с майка ти да си искрен и да ти вярва, а даскалите ги заеби! Недей да задълбаваш нещата като караш даскалите да се извиняват, не е станало кой знае кво. Ти си учии и хич да не ти пука!
А между другото с годините ще почнеш да учиш все по - малко и да се разсейваш все повече :-|

YakUZa777
05-18-2009, 07:55
Според мен класната иска да спи с теб 8-)

Bellatrix
05-18-2009, 08:16
Всички учители искат едно и сащо, да знаеш всеки час уроците им, да отговаряш на въпросите им и да не казваш и "гъг" в часа - а това е напълно невъзможно.
Дали пък? Аз си седя на чина, не дрънкам, водя си записки (защото от тях по-лесно се учи)... В междучасието удрям на бесня. Часовете са за друго. Не си в даскало, за да слушаш новите драми на Пенка и Иванка, а за да научиш нещо.

waterflame96
05-18-2009, 12:21
Ми според мене наистина няма как поне ВЕДНЪЖ да не се разсееш за нещо в някой час(особено в клас като моя, дето през 5 минути я някой ще те замери с раница, я ще хвърли твойта през прозореца).
А аз всичкото тва го казах на майка ми и тя си разбра какво що станало. Въпроса е, че тогава ми пукаше за мнението на тая. Аз колкото и да се разсейвам, си уча и изкарвам що годе приличени оценки за над 5,50. Ония ден нещо класа се бяхме раздивяли и се поливахме с шишета вода(и както винаги аз съм най-тежко пострадалия) и влизам да си напълня шишето и наща точно пред мене стои и ме гледа все едно е на път да получи инфаркт... Голям праз... Въпреки, че се повтарям... въпроса е колко знам и какви са ми оценките, а не колко съм разсеян или подобни.
П.П. Тва с водата е през голямото междучасие. Да не си помислите, че през часа :D

alexandarchy
05-18-2009, 12:48
Човече, това твоето е нищо. Моята даскалка по БЕЛ не се търпи.