PDA

View Full Version : Бъбречна криза ...



tydi
05-15-2009, 06:35
Значи накратко прекарвала съм една бъбречна криза..установи се ,че имам камъче ..4мм ..след което пих хапчета в продължение на месец и пак отидох на ехограф..който показа че няма камъче ..а вечерта се събудих,но не можах да уринирам хубаво все едно е запушено ..Какво да правя :(

Abigoria
05-15-2009, 08:49
Много вода пий и стой на топло. Ходи до тоалетна чак когато имаш чувството, че ще гръмнеш, за да излезе на силна струя и да можеш да изкараш камъка :)

tydi
05-15-2009, 09:09
мерси много :)

MrUndaztood
05-15-2009, 14:32
Това за гръмването .... най-много цистит да си докараш!
в Последнит 2 месца аз имах 3 бъбречни кризи + кръв,но аз имах голямо количество пясък и още имам.Ходиш когато ти се ходи,пий многоо вода,стой при нормална темпратура,защото при много топла и много студена болките се увеличават!

clever
05-15-2009, 14:33
ако болките ти са силни и продължават няколко дни по-добре - консултирай се с лекар!

tydi
05-15-2009, 15:01
еее мерси много на всички :)

natity91
05-17-2009, 10:57
и аз съм в съ6тото положение. мина месец от както видяха пясъка и пих хап4ета и вода и тн.. но онзи ден пак напрайх криза. Доктора каза 4е още не са се изхвърлили най-навярно. :? Зна4и аз знам 4е трябва да си пазиш кръста, да е на топло, ина4е не трябва да стоиш на горе6то, да пиеш много вода и 4ай и да не се СТИСКАШ ! Ходи си до тоалетна редовно... ако имаш притеснение отиди пак да дадеш урина и на екограф. Успех :)

silviau66
08-10-2009, 21:18
Значи накратко прекарвала съм една бъбречна криза..установи се ,че имам камъче ..4мм ..след което пих хапчета в продължение на месец и пак отидох на ехограф..който показа че няма камъче ..а вечерта се събудих,но не можах да уринирам хубаво все едно е запушено ..Какво да правя :(
Най-добре отиди при доктор, аз наскоро изкарах една бъбречна криза и като не отидох по рано на доктор накрая стигнах до 10 дена в болница и бе6е ужасно тъй че...това е моят съвет.

Bianca
08-11-2009, 11:29
Хора, тук ще си задам въпроса.... От няколко седмици, като ходя до тоалетна, пишкам по супер малко, дори и да съм пила много вода... Е, вярно, че ходя веднага, когато ми се допикае, за разлика от преди, ама... В последните няколко дена това горе-долу се нормализира, обаче усещам болка долу ниско, където ми е пикочният мехур...
Някой знае ли какво може да е това?

MrUndaztood
08-11-2009, 11:35
Хора, тук ще си задам въпроса.... От няколко седмици, като ходя до тоалетна, пишкам по супер малко, дори и да съм пила много вода... Е, вярно, че ходя веднага, когато ми се допикае, за разлика от преди, ама... В последните няколко дена това горе-долу се нормализира, обаче усещам болка долу ниско, където ми е пикочният мехур...
Някой знае ли какво може да е това?

Оооо Бианке...
Цистит или песчинки в уретрата.Отиди на ехограф все пак де. :)

Bianca
08-11-2009, 11:51
Хора, тук ще си задам въпроса.... От няколко седмици, като ходя до тоалетна, пишкам по супер малко, дори и да съм пила много вода... Е, вярно, че ходя веднага, когато ми се допикае, за разлика от преди, ама... В последните няколко дена това горе-долу се нормализира, обаче усещам болка долу ниско, където ми е пикочният мехур...
Някой знае ли какво може да е това?

Оооо Бианке...
Цистит или песчинки в уретрата.Отиди на ехограф все пак де. :)
Това опасно ли е? :X:X:X Защото днес не съм изпитвала тая болка, само вчера и оня ден, може би...

Bianca
08-11-2009, 12:05
А, също и усещам някакво напрежение, все едно постоянно ми се пишка....

amk933
08-11-2009, 12:39
^Според мен задържаш урина в пикучния мехур, а не е свързано с бъбреците. Не е опасно, но трябва да се лекува, защото си е възпаление, ако е това. Пият се разни хапчета и минава бързо, но един уролог няма да ти навреди според мен. :)

sexita
08-12-2009, 15:36
Аз пия Уринал.
Лекия вариант е за профилактична употреба и е като хранителна добавка. За сметка на това много бързо помага при "фалшивото пишкане".
Ако пък не ти се дават пари за хапчета - чай от Мечо грозде :)