PDA

View Full Version : Струва ли си да купя тази конфигурация ?



TheBlackStranger
05-15-2009, 09:47
http://i43.tinypic.com/xdd0np.png



Цената на конфигурацията е 599лв. с ДДС. Върви с мишка и клавиатура.


Здравейте!
Като дънна платка е използвана ASROCK G31M-GS или FOXCONN G31MX-K.
Паметта е DDR2-800 Elixir с тайминги: 5-5-5-13.
Твърдият диск е Hitachi, SATA2, 7200 rpm с 16 MB cache.
Ако мога да съм полезен с още нещо, съм на линия.
Поздрави,
Слави Славчев

Genetix
05-15-2009, 09:50
Мисля ,че СисАдмино ще каже най-точно.
Кажи и цена.

TheBlackStranger
05-15-2009, 10:16
Ама че съм отнесен ! 599лв. с ДДС

Genetix
05-15-2009, 10:29
Ама че съм отнесен ! 599лв. с ДДС

За тези пари мисля, че си струва. Но не сам особено компетентен по хардуера.

DarkAngelOfHope
05-15-2009, 10:44
Върви виж в някои компютърен магазин каква оферта ще ти направят за тоя компоненти ... сигурно ще излезе повече пари ама поне ще знаеш какво има в компа като марки (производители), че тука не се знае какви компоненти са слагали колегите от мутирама :)

KpaCuB4o14
05-15-2009, 12:36
да братле наистина за тези пари си струва (само малко процесора е по слабичък но ше караш и наи новите игри на МАХ с него :P )

TheBlackStranger
05-15-2009, 12:57
Всъщност, е това или нищо. Ще получа компютъра с 100лв. отстъпка от фондация "Джон Атанасов".

colymoly
05-15-2009, 14:00
Ама че съм отнесен ! 599лв. с ДДС
моя ми излезе над 800 и е с по-малки характеристика от тоя, какво чакаш още :)

TheBlackStranger
05-15-2009, 14:31
За какво ще ползваш компютъра ?Графична обработка, работа с Microsoft Visual Studio Professional и чат - пат някое HD филмче.

Genetix
05-15-2009, 14:50
За какво ще ползваш компютъра ?Графична обработка, работа с Microsoft Visual Studio Professional и чат - пат някое HD филмче.

Че ти стигне. Само процесора е зле в смисъл с XP нищо няма да направиш качи нещо 64битово.

LittleDude
05-15-2009, 15:05
Ако е някоя готова от технополис :lol: иначе ако сам ще си я сглобяваш, става.

CucAgMuH
05-15-2009, 16:21
Мен пък не ме кефи нито цената, нито G31. Нито пък че не са споменали каква е дънната като цяло.

Чипсета G31 е на цена от под 30 долара(кажете го 50 лева). И другото - самото G в името на чипсета е за вградено видео. Бърз въпрос - защо като си купувам компютър с видеокарта, ми го продават с дъно на което има вградена видеокарта? Да си имам 2? :)

Не е болка за умиране де - живее се с това. Дънната е била замислена като евтина дънна, за евтин компютър, за човек който иска да спести от видео карта. А те му нахакали отгоре видео карта. Няма лошо. 8)

Толкова по чипсета. Да минем на процесора. E5200 - добро решение, за определени случаи. Дали за теб е така?


The E5200 Dual-Core chips do have two primary drawbacks, though, which include 2MB of L2 Cache and absolutely no part of Intel's SSE4.x instruction set. What that means is that more expensive chips (even the E7200), will have the ability to recode video that utilizes these instructions much, much faster. For those who don't encode video all-too-often, the loss won't be noticed.

Значи, малко са му орязали SSE4.x инструкциите и е по-бавен при енкодинг на видео. Както са казали - кофти ако се занимаваш с често с видео-интензивни приложения. Ако не се занимаваш с видео - няма проблеми. Другите забележки по процесора - да кажем че са си от прекомерните ми изисквания - напълно неадекватни спрямо цената :) По принцип само това което съм отбелязал трябва да те притеснява, другото е капризи - едва ли много ще те тормози.

Диска няма какво да го оплакваме много :) Тоест - подходящ си е.

RAM-а, любимата тема на tqnko - пак не е писано нито какъв му е тайминга, нито на кой е производство... Понеже има лека разлика между 5-5-5-15 и 3-3-3-9 при една и съща скорост(DDR2/800MHz). Но тъй като и не е писано дъното какво е - и това заминава към предположенията. А пък на повечето дъна G31 лимита им е 4GB RAM, което пак е притеснително(има варианти по 8GB и нагоре). В този ценови диапазон изобщо не си говорим за DDR3...

Като цяло - цената ми се струва малко висока, компонентите - мъгляви. Ако са изпраскали хубаво дъно и хубава DDR2 - не е чак толкова зле. Но ако са минали тънкаж - нещото струва към 410-450 лева с ДДС(иначе - към 520-550)... Малко е като "риск печели, риск губи".

Ако дилемата беше за мен, хм...

Ако ми се налагаше да обработвам видео - мисля че бих минал на AMD по-висок клас плюс по-добър чипсет. И може би по-добро видео, ако остане пара.

Ако не ми се налагаше често да ползвам мултимедия - щях да рaзкарам изцяло видеото и да мина на нещо като G35 например(вградено видео - G(raphics) чипсет, извинете) и да изпукам да речем 8GB RAM/1066МHz.

Това при положение че не мога да извадя повече пари :) Но определено - най-малкото се разтикай по магазините, покажи им какво ти предлагат и на каква цена - повечето ще се опитат поне да ти предложат нещо "по-добро" или "по-евтино" ;)

TheBlackStranger
05-18-2009, 07:30
Странно, като им казах на тия, че са объркали цената в сайта веднага ми писаха, че ще я оправят, а като попитах за по-подробна информация за PC-то 3-ти ден ни вест, ни кост от тях. :lol:

Xanibal
05-18-2009, 09:22
значи според мен за тези пари машината е доста добра,въпреки че ти препоръчвам да си избереш комп компонентно,а на тази конф. единствената ми забележка е за захранването,но това е поправимо :)

TheBlackStranger
05-18-2009, 11:39
Здравейте!
Като дънна платка е използвана ASROCK G31M-GS или FOXCONN G31MX-K.
Паметта е DDR2-800 Elixir с тайминги: 5-5-5-13.
Твърдият диск е Hitachi, SATA2, 7200 rpm с 16 MB cache.
Ако мога да съм полезен с още нещо, съм на линия.
Поздрави,
Слави Славчев

Jesus
05-18-2009, 12:17
според мен за още 50 лв ще си сглобиш по-добър :) Сега не съм сигурен за Е5200 или Е5400 казваха че с 1 качествено охлаждане издържа на сериозен клок :)

Sa6eks
05-18-2009, 12:33
Процесор: Не слаба ракия с тоя 2 мб кеш то интел целерона е с толкова..., като цяло слаб е процесора, нищо че е двуядрен.
Захранване: не а го споменали сигурно е делукс 400 вата и 16 ампера и компа заминава да гледа кино в кино арена.
Видео карта: Като цяло тая видео карта е що годе добра за около 100 лева са същите, ама след 1 година е те виждам при крайсис например...
Рам памет: хахаха леле пълна излагация, 800 мега херца, поне да бяха написали тайминга... 4 гигабайта ти хубаво гледаш 4 гигабайта, ама знаеш ли как баца > ?!? Така, че по-добре да си земеш за 120 лева на ОЦЗ и забравяш за проблемите.
Твърдия диск, не е болка за умиране, ама с тия 16 мегабайта кеш... слабо и при това на хитачи по-добре за още 20 лева и си имаш с 32 безщумен.
Дънна платка: Боклук, боклук и пак ще кажа, че тая дънна платка е боклук с това захранване и това дъно гориш от всякаде... просто дънните платки на интел са като цяло много ЗЛЕ !!!
За тези пари + още 20-30 лева ще зи зема перфектната конфигурация лично сглобена от мен и ще знам какво има вътре и каква е пореизведствеността й !
Успех !


Ако е някоя готова от технополис :lol: иначе ако сам ще си я сглобяваш, става.
Няма значение от къде е /технополис или от някой сайт, или от кварталния сервиз/ частите са едни и същи при 3те изброени места.
TheBlackStranger, видео изработката предимно зависи от процесора. Процесора ти е добър (клоква се до 40% с хубаво охлаждане) има два мб кеш какво повече от това да искаш. :)
пс. конфигурацията е добра.
Ти чу ли се какво каза ?!? айде да не влизам в подробности...

TheBlackStranger
05-18-2009, 13:44
Sa6eks виж първият пост.

Xanibal
05-18-2009, 13:52
тоя по горния живее в някъв свят дето навсякъде са само цветенца,братле кво искаш за 600 кинта 20 гб рам на кингстън и да работят на 1033 нали...проца си е перфектен,само захранването и дъното не струват...

DarkAngelOfHope
05-18-2009, 15:18
Абе к'во му е на процесора ? за 120 лв к'во искате ? 4 ядра с по 3-4MB кеш ли ? Процесора си цепи и спокойно може да се клокне до 3.5 - 3.6 GHz ... аз лично искам да си взема такова CPU в момента ... :)

Jesus
05-18-2009, 15:29
аз го гледах 135 http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=535401 обаче това не е стандартното охлаждане и предполагам че може да се клокне спокойно до 3 :)
Иначе RAM-та ако не е от серията dominator на corsair не ми е хвали 8-)

Xanibal
05-18-2009, 16:25
Абе к'во му е на процесора ? за 120 лв к'во искате ? 4 ядра с по 3-4MB кеш ли ? Процесора си цепи и спокойно може да се клокне до 3.5 - 3.6 GHz ... аз лично искам да си взема такова CPU в момента ... :)
права си ама малко се изхвърли с тва клокване,чак до 3.5 едва ли но до 3 да

beretta92sd
05-18-2009, 16:29
Тоя комп е за работа и за филми . Ако искаш Геимарски комп отделяш едни 1500-1800 само за компа и си ти .
Никои няма да ти продаде чисто нова геймарска конфигурация от магазина за 600 лв .
Този комп си е за работа , интернет филми и някоия друга по слабичка игра .Но нее и за псоледнияте заглавия които са излезли или ще излизат просто на макс на тоз комп забрави да ги подкараш.
Аз миналата година април месец за моя комп дадох 1600 лв специално зада ми вървят както трябва новите игри .И отделно още 500 лв за монитор.

CucAgMuH
05-18-2009, 17:09
Не знам какво толкова шпорите този процесор - можел да се клоква. И?!?

ATHLON X2 7850 BLACK EDITION - 92.96 лева Instruction set: [ММX(+), 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, x86-64] - Core speed 2x2800MHz/2MB Chache/FSB 1066MHz

C2DUO E5200 - 87.91 лева Instruction set:[ММX, SSE, SSE2, SSE3, EMT64T] - Core speed: 2x2500MHz/2MB Chache/ FSB 800MHz

WTF?!? Кое ви кара да мислите, че като клокнете E5200-ката до 3GHz, това ще компенсира слабият instruction set и ниският FSB спрямо X2 7850-ката?(при наличие на качествен чипсет и качествена RAM).

И да - за да си купите продукт на Intell със същият instruction set, fsb и core speed като 7850-ката ще трябва да дадете минимум 140-150 лева, вместо 90(например C2 DUO E7400 - 2x2800MHz/1066MHz FSB/неосакатен instruction set - 147.39 лева). Много сте ми забавни как сте му се нахвърлили като хиени да го купувате все пак :) Нали знаете че няма безплатен обяд, а храната с намалена цена е с изтекъл срок на годност... ;)

ASROCK G31M-GS - очаквано слаба история. Нищо хубаво не мога да кажа, а пък и главните забележки си остават същите - наличие на чипсет с вградено видео(безсмислено), осакатена поддръжка на паметта(до 800MHz) и още няколко неща. Но заради това цената й е ниска. Тоест - ако наистина държиш да натискаш цената надолу - това дъно върши работа.

"Паметта е DDR2-800 Elixir с тайминги: 5-5-5-13".

DDR-2 @ 800MHz 3-3-3-9 1T е почти съпоставима по скорост с DDR-2 @ 1200MHz 5-5-5-15 2T. Т.е. ако тръгнеш да сравняваш на една и съща скорост - 3-3-3-9-ката се представя почти 50% по-добре от 5-5-5-15-ката. Дъното ще поеме и двата типа памет - решението си е твое. Aко ти се пестят пари и оттук - купуваш си по-бавничкото.

Диска го обсъдихме. Не вярвам скоростта му да ти e критично важна. Виж откъм шум може да те дразни :) Ушите са си твои, както и парите.

ПП. Цените които съм се объркал да спомена са си от мои доставчици, за мен си. Вашите доставчици не знам как ви дерат - може да не сте им симпатични :)

ППП. Значи - аз тотално бих вдигнал ръце от тая оферта с тези подробности. Но това е защото имам откъде да си купя по-добро и по-евтино... Тоест - не ми се води по акъла - ако не можеш да намериш друго по-добро на изгодна цена, или същото на по-ниска - това си вземай. Аз само коментирам слабите страни на компонентите(което не значи че нямат и силни :) просто не мисля че е нужно да изпадам в подробности).

TheBlackStranger
05-18-2009, 18:24
@beretta92sd не съм казал, че компютъра ми трябва за игри.
@CucAgMuH мястния достачик се опитва да пласира някакви друядрени 2.2 с вградено видео, дъно рийлтек, 2 гиги рам и 320 хард (марката на харда не мога да я произнеса) за по 850лв. За това ми се струва добра тази оферта :D . Вероятно като минат съкращенията в работата на баща ми, и още е на работа, ще ми го вземе. Благодаря за отговорите :wink:

Xanibal
05-19-2009, 10:24
то може да е с добро охлаждане тва не значи че трябва да се клоква до 20гхз...и след 1 месец да издаде багажа

LizZz
05-19-2009, 10:29
И какво толкова като може да се клоква?! Ей ви го сисадмина обяснява, ама проферорите тука, които знаят всичко и няма какво повече да научат не млъкват.
Ебати селенията е навсякъде...

LizZz
05-19-2009, 10:57
Хехееееее, каква е тая комедия, бе? :lol:
От такива клипчета ли се учиш? :-o

DarkAngelOfHope
05-19-2009, 11:50
Абе к'во му е на процесора ? за 120 лв к'во искате ? 4 ядра с по 3-4MB кеш ли ? Процесора си цепи и спокойно може да се клокне до 3.5 - 3.6 GHz ... аз лично искам да си взема такова CPU в момента ... :)
права си ама малко се изхвърли с тва клокване,чак до 3.5 едва ли но до 3 да

е щом мислиш че се изхвърлям така да е ... и аз като клоквах за първи път си мислех че като съм клокнал от 2.8 до 3.15 е станало голямата работа :D

LizZz
05-19-2009, 15:01
Ужас...