PDA

View Full Version : улично.



PIF
05-15-2009, 12:18
Беше тя тромава и грозновата.
За всички - непозната.
Тя беше мрачна и страховита,
кожата и - в нея впита.

Вървеше все с наведена глава,
а мачкаха я, мачкаха!
Отгоре стояха стотици,
тя ги мъкнеше без стон – не беше плаха.

Очите и – дълбоки.
Ръцете – страховити.
А устните пресъхнали и свити.

Сълзи не ронеше, дори не мълвеше.
Човеците гледаше и просто мълчеше,
а те се смееха на външността и.
Обиждаха, правеха душата – прах.

Тя беше тромава и грозновата,
но по-човек от тях.

jghgh
05-15-2009, 12:21
Невероятно.

_donna_
05-15-2009, 12:29
Нямам думи колко е зле.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 12:42
Не мисля че малодушието те изкачва на степен "по-човек".
Ти искаш да канонизираш безхарактерността...
Еми не ми харесва...

PIF
05-15-2009, 12:51
всеки има различни виждания над нещата, нормално е :)

благодаря все пак.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 12:53
всеки има различни виждания над нещата, нормално е :)

благодаря все пак.

Въпрос : Какво си търсила?

PIF
05-15-2009, 13:00
нищото, то само дойде.

случката бе толкова грозна, не ми се коментира... така че не ми говорете за малодушие и безхарактерност.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 13:04
нищото, то само дойде.

случката бе толкова грозна, не ми се коментира... така че не ми говорете за малодушие и безхарактерност.

Аз така или иначе не съм бил пряк свидетел ...
Чета и коментирам ...
Аз ще говоря за малодушие и безхарактерност, защото точно това събужда в мен стихчето ти.
Има доста "ако - ако" в случая ...

PIF
05-15-2009, 13:12
мхм!

всеки има различни виждания над нещата, нормално е :)
+
http://vbox7.com/play:aa0a2943
:)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 13:27
Дано :)

jghgh
05-15-2009, 16:00
Разкажи за случката.



Бас, че просто не е искала да се занимава с по-тъпи от нея.
А в такива случаи е много по-добре да не се занимава и да си мълчи.. философски ако го погледнем ^^

PIF
05-15-2009, 16:39
Чаках една приятелка да излезе от тях.
На отсрещната улица забелязах как се разминават майка с бебешка количка и жена, която беше изтормозена, одърпана/сама се досещаш за какво ти говоря/.
Явно бебето изпусна нещо от количката, не видях какво беше и не мисля че е от голяма важност... възрастната жена отиде до количката и понечи да му го върне, но в този момент майка му... /беше много грозна гледка/, избута жената все едно е прокажена и продължи забързана с количката... все едно е видяла дявола.
Съжалявам, че всичко се разви толкова бързо и бях далеко от тях...

jghgh
05-15-2009, 16:42
уф........
;(




това е отвратително
само каго то чета и ми разваля настроението оО

бах какви хора имало.

PIF
05-15-2009, 16:47
виждала съм и други, но това беше брутално...
сефтетата винаги са гадни :/

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 17:08
Интересно ми е ти как би реагирала в тази ситуация ако ти си майката.
Една чиста, спретната, грижовна, средно образована, средно интелигентна майка, която обича безрезервно детето си ... и се сдухва по цял ден да седи вкъщи и да го гледа.
Хората са жестоки по природа...
Жената е видяла заплаха в тази опърпана жена ...
Реагирала е инстинктивно коректно ...
Това, че е супер невъзпитано и неетично ... е проблем, който би озадачил всеки, който има изострено чувство за съпричастност. Гарантирам ти, че 80% от хората биха тотално игнорирали случката.
Ти си просто едно възпитано, интелигентно дете ... на изкуството ... за теб
всяка проява на насилие, нечовечност, накърняване нечий авторитет ... ти се струва толкова грозна ... толкова низка... нереална ... и тн ...
Аз съчувствам на видимо изстрадали хора ... Боли ме да гледам мъката в очите им ... един ден из града ... (сутрин и рано вечер), когато болшинството възрастни хора се прибират ... отрудени... измъчени ... Мен ми се плаче ... Гледам натежалите им черти и се терзая ... Защото не е правилно ... защото има грешка ...
И в твоя случай има грешка ...
Но простима грешка.
Не мисля, че жената заслужава чак такова съжаление ... със него ние я унижаваме още повече ...
Ох ... разписах се само ... съжалявам ... днес ми е много лош ден ...

AutumnTears
05-15-2009, 17:12
Съжелявам, че се намесвам в темата, но наистина имам ужасно впечетление от днешните майки. Карат децата си в заведенията за бързо хранене, постоянно претендират с някакви права, доста са надменни (повечето)

jghgh
05-15-2009, 17:12
Ти си просто едно възпитано, интелигентно дете ... на изкуството ... за теб
всяка проява на насилие, нечовечност, накърняване нечий авторитет ... ти се струва толкова грозна ... толкова низка... нереална ... и тн ...


Изводът е всички да сме деца на изкуството. И светът ще е наистина МНОГО по-добър. Няма да ги има и изтормозените лица вероятно.
Не мисля че под одърпана ПИФ имаше предвид клошарка.
Просто пенсионерите са винаги лошо облечени, нормално, с тия пенсии..

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
05-15-2009, 17:23
Тя ще каже какво е имала в предвид.
Не знам ... просто хората са диваци ... майка .. на кафе ,... пуши ... детето тича наоколо като бездомно ... диша пушека ... пародия на общество ... на народ ... на държава ... на хора ... пародия на хора ... "хора" в значние на социални, културни същества ... покосен съм от всичката грозотия наоколо ... нямам желания да пиша за нея повече ... убивам се само ...
не мога да живея в отрицание .. искам усмивки ... искам смях ... искам ... непринуденост ... искам топлина .... но я няма .. няма и да я има ... Алеко ако беше жив ... щеше да си тегли куршума ... неговият емблематичен образ ... се превърна в модел ... в институция :/ Мразя България ...
Обичам красотата й ... Нейната географска красота ... Просто ...
какви ли не гледки съм видял ... по-страшни от историята на ПИФ ... Мисля, че и дължа едно полуизвинение ... Извинявай, ПИФ (както и да се казваш).
Обществото ни = шит! ;/

PIF
05-15-2009, 19:13
^^може би си прав, може би наистина преувеличавам.. че тези неща са ежедневие - така е И ще бъде така.

Аз също обичам топлината и усмивките /кой не ги!?/, макар малки и незначителни на фона на сивотата : ))))
...но не по-малко обичам да изливам по някакъв начин емоциите си, било то в писмен или устен вид, просто няма смисъл да го таиш вътре в себе си...било то и нещо маловажно.
Наречи ме дребната, може и такава да съм...но винаги обръщам повече внимание на тези дребните, но така важни неща, за които всеки си затваря очите.
В случая този момент ме трогна много, щом съм го споделила по някакъв начин и с вас.


jghgh, клошарка беше...и друг път е преминавала и съм я виждала.

soul1199
05-16-2009, 13:00
Чаках една приятелка да излезе от тях.
На отсрещната улица забелязах как се разминават майка с бебешка количка и жена, която беше изтормозена, одърпана/сама се досещаш за какво ти говоря/.
Явно бебето изпусна нещо от количката, не видях какво беше и не мисля че е от голяма важност... възрастната жена отиде до количката и понечи да му го върне, но в този момент майка му... /беше много грозна гледка/, избута жената все едно е прокажена и продължи забързана с количката... все едно е видяла дявола.
Съжалявам, че всичко се разви толкова бързо и бях далеко от тях...вай ужас :shock: :shock: