PDA

View Full Version : Матури



mrysnika
05-15-2009, 14:08
Имам въпроси относно матурите. Вчера само отидох да си взема бележката от даскало и трябваше веднага да тръгна, та не чух инструктажа на даскалката. Казаха ми,че трябва да нося черен химикал-за какво? И освен това нали ще пишем със син химикал ? Има ли друго важно нещо, което трябва да знам ?

NaskoKaulitz
05-15-2009, 14:19
Да, и на мен ми казаха черен и син химикал, бележката от училище и лична карта.Не знам защо, сигурно в деня на матурата ще кажат.А и тя е от 8,00 часа, а нас ни искат в училище в 7,10 :oops:

afterforever
05-15-2009, 16:33
Първо: всеки трявба да е ЗАЕЛ МЯСТОТО СИ 15 мин по-рано. Закъснения не се допускат - закъснеете ли, няма да правите матура сега, а септември.
Второ: може да се пише със син или черен химикал. Матурите по западните езици изискат САМО черен химикал за отбелязване на отговорите и си носете молив и малка линийка, защото може да се наложи да рисувате или чертаете нещо.
Трето: носете си лични карти, паспорти, шофьорски книжки и служебните бележки, които няма да давате, а те остават за вас за втория изпит. Личният документ е, за да удостовериш кой си.
Пишете си имената с печатни букви и четливо без завъртулки, че да не ви анулират работата без време. Не може да се носи ядене, само, САМО вода.

Другото важно ще ви го кажат в неделя и после във вторник. Успех на всички ни... дано постигнем максимален успех!

lussi
05-15-2009, 18:13
Мм аз до колкото знам, може и шоколадче да си носим.. ? :-k
Ааа за химикала в мойто училище казаха син, а на други черен, и от 2та ше си нося, пък какъв ще да е.

otherguy
05-15-2009, 19:35
Само с черен химикал ще се пише на матурата по литература.Освен това ще ти трябва молив с гумичка, защото няма да ти разрешат да ползваш тази на симпатичното съседско добиче ъъ момиче де.За втората матура незнам.

afterforever
05-15-2009, 20:34
амииииииииии на матурата по литература са разрешени син и черен, на нас ни раздадоха инструктаж за зрелостника, така че ако на вас не са го направили, да знаете, че имате право и на син и на черен, по мое мнение не е желателно да се бъркат двата цвята. А ако са ви раздали - прочетете го :shock:

lussi
05-15-2009, 21:02
Брей, инструктаж. Някои училища се грижат повече за възпитаниците си!

afterforever
05-16-2009, 09:36
:D :D да, ние се майтапихме, че 5 години нищо не направи тва даскало за нас, сега по погрешка май ни помогна :D :D

mynichka
05-16-2009, 10:29
На нас ни казаха по 2 черни химикала...и неможело да пишем със син

Belair
05-16-2009, 10:57
Надявам се да можем да препишем утре.Миналата година,в нашто училище е било масово преписване

krp_bul
05-16-2009, 11:16
Сестра ми е 12 клас и ми каза, че трябва задължително да си пише с черен химикал!!! И молива и гумата не са за предпочитане! Това е най-новата новина от министъра. Майка е учителка и и е казала, а вчера ходи до нейното училище за някаква бележка и там са и казали същото! Задължително носете ЧЕРЕН химикал и НЕ Е ЖЕЛАТЕЛНО ДА НОСИТЕ ГУМА И МОЛИВ/ ако пишете със син химикал се считало за подсказка или там някакъв знак до квесторите, същото се отнася и за молива и гумата!/
Вслушайте се в това иначе може и да ви изгонят от матурата!

strong
05-16-2009, 11:36
Абе в сайта на МОН (пълна скръб е) пише да се носи СИН или ЧЕРЕН химикал! Никъде не пише, че само с черен или само със син ще може да се пише! Вие си носете и двата цвята , пък ще видим ко ше кажат утре ...

afterforever
05-16-2009, 12:46
Вижте само кви сте смешни (някои) мама каза на кака, която каза на мене да напиша във форума, че министърът казал преди 2 минути, че решил да се пише само със черен химикал... :razz: :razz:

YakUZa777
05-16-2009, 15:09
Пише се със син или черен, но ако почнеш със син нямаш право после да го сменяш на черен и обратно точка по тоя въпрос.

otherguy
05-17-2009, 01:25
Надявам се да можем да препишем утре.Миналата година,в нашто училище е било масово преписване

НАШТО

Успех ти желая утре момче.Ще ти трябва..явно :D

NaskoKaulitz
05-17-2009, 01:43
Хора, успех на всички :)

ReBeL
05-17-2009, 04:04
Успех :-) :-) :-) И нека Господ да е с нас :(